Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 460 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kreta
#61 PostWysłany: 20 Sie 2013 13:30 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 126
Loty: 22
Kilometry: 40 056
5 osób
18-25.10.2013.
planujemy wypożyczyć samochód, i teraz kilka wątpliwości:
zabookować hotel jako baza wypadowa i codziennie jeździć na zwiedzania, plaże itp a wieczorem wracać?
jechać w ciemno codziennie gdzie indziej szukać noclegu, czyli taka objazdówka wyspy?
jesteśmy nastawieni na plażowanie, imprezowanie i zwiedzanie wszystkiego po trochu.
z góry dzięki za wszystkie sugestie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: Kreta
#62 PostWysłany: 20 Sie 2013 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Damianoo7 dokladnie w tym samym terminie lecimy na Krete.

Hotel prawdopodobnie wezmiemy w okolicy Rethimno.
W zasiegu 100 km plaze Balos, Falasarna, Elafonisi, wawoz Samaria czy tez Knosos - nie umorduje rodzinki jazda samochodem.


Sam natomiast bede miec blizej by autem w pojedynke zrobic kilka kółek po wschodniej Krecie.

ciekawa stronka z aktualnymi cenami na Krecie sklepy, targ, tawerna
http://www.knossos.pl/ceny.htm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#63 PostWysłany: 20 Sie 2013 14:28 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 375
Jeśli ktoś chce zwiedzić nie tylko zachodnią Kretę to radzę wynająć
noclegi w dwóch miejscach np. Rethymnon i Stalis, oczywiście przez internet. Doskonała relacja z wyjazdu na Kretę na stronie www.westcrete.favorites.pl.
_________________
http://banner.flightdiary.net/szczepan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#64 PostWysłany: 29 Sie 2013 09:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
George23 napisał(a):
Nigdy nie słyszałem aby kozy atakowały samochody. Nie robią tego nawet lwy. Droga na Balos nie różni się niczym od setek tysięcy nieutwardzonych dróg w polskich miastach, osiedlach, wsiach. Na Balos śmigają panienki Matizami, a parking na końcu drogi jest wypełniony samochodami.


Atakowac to nie, ale wejd na samochod, jak np zaparkowales pod drzewo. IMO, lepiej jest parkowac samochod, z dala od drzew, albo z klifow (jako ze kozy "lubia" z stamtad spadac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#65 PostWysłany: 31 Sie 2013 13:05 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 249
Loty: 90
Kilometry: 176 335
niebieski
Hej,

Jesli ktoś wybiera się na Kretę w pazdzierniku i w terminie 11-14 pazdziernika chciałby wybrać sie do Wąwozu Samaria a ma samochod to moglibysmy wspolnie zrobic taki trip zeby zredukowac koszty i "stracic" jak najmniej czasu!
tzn:
my juz mamy samochodzik wynajety na ten okres, ale ze jadac do wawozu samaria zostawia sie auto na "gorze" czy na poczatku wawozu i potem z powrotem jest bez sensu wracać z buta te 16km to wymyslilismy ze mozna w 2 ekipy sie dogadac a mianowicie:
1 EKIPA jedzie swoim autkiem na parking przy wawozie i np o godz 19 ktos z drugiej ekipy (1 os) podjezdza po te osoby (na "doł") i podwozi je do ich auta a drugiego dnia robimy na odwrot czyli 2 EKIPA jedzie do samari a jedna os z 1 podwozi ich do auta. W ten sposob oszedzamy sporo kasy - bo autobus kosztuje po 16E od osoby a po drugie oszczedzamy czas bo nie trzeba dymac na 7 rano do Chani na autobus i jest sie bardziej niezaleznym.

Pozdrawiam
kontakt na priv
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#66 PostWysłany: 31 Sie 2013 15:05 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 153
Zbanowany
Co do kóz to one lubią wskoczyć na samochód lub nawet do auta w przypadku samochodów z odkrytym dachem. Wiedzą, że turyści mają jedzenie, dlatego podchodzą do aut. Potrafią np. "porwać" siatkę z jedzeniem i uciec.

Drogę na Balos pokonaliśmy w 2010r. My zrobiliśmy tak, że w jednej wypożyczalni w miasteczku Kissamos na 5 dni wypożyczyliśmy Punto, a na jeden dzień terenowego Suzuki Jimny. Właśnie ze względu na ubezpieczenie i chęć wjazdu na Balos. Może nie jest to rada dla kogoś kto bierze auto w sieciówce na lotnisku, bo tam pewnie nie da się wynegocjować zamiany zwykłego auta na Jimnyego na jeden dzień.
Jak już wspomnieli poprzednicy na Balos wjedziesz każdym autem, kwestia sporego pecha żeby się coś stało. Jednak trzeba pamiętać, że jest to droga kamienista i miejscami dość ciasna dla dwóch mijających się aut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#67 PostWysłany: 12 Wrz 2013 13:44 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Przede wszystkim na screenach pokazujesz wrzesień, a nie październik.
Ale na początku października spokojnie jedź, na Krecie powinno być jeszcze ciepło i sucho przynajmniej do połowy miesiąca, to nie np. Krym, gdzie wtedy już się robi nieprzyjemnie.
Kąpieli w wodzie też się nie musisz obawiać, dobre 23-24°C powinna mieć. W porównaniu ze stosunkowo niewielką różnicą względną do temperatury powietrza, woda będzie idealna do kąpieli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#68 PostWysłany: 16 Wrz 2013 13:53 

Rejestracja: 25 Kwi 2012
Posty: 21
Witam
Zarezerwowałem wycieczkę od 25 września do 2 października, trzymam kciuki żebym miał ładną pogode i poleżał troszkę na plaż !

Mam parę pytań, bo będę w miejscowości Ag. Marina tuż obok "Chania", koszt skutera, którym pojedziemy w dwie osoby to koszt 15euro ?

Mocno wieje teraz tam ?


chciałbym rzecz jasna zobaczysz zatoke BALOS, pytanie mam:

1) dostanę się tam na skuterze ? tam trzeba tylko górę przejść zostawiając skuter tak ?
2) czy warto płynąć statkiem na Gramvoussa ? takie wycieczki trochę kosztują, a piękną wodę mamy już od strony wyspy (laguna Balos ?)




Wycieczka na ELAFONISSI - rozumiem że dotrę tam skuterkiem, zaparkuje i pojde sobie na ta piekną plaże ? czy kursują tam z CHani jakieś autobusy ? (jeśli tak to jaka cena w dwie strony ?)



Co warte uwagi jest w pochmurny dzień w mieście CHANIA ? czy ogólnie pokręcić się po miescie i uliczkach ?


Czy coś oprócz tego warto zobaczyć ? (wiem że wyspa jest spora, ale bardziej mi chodzi zeby nie nabijać mnóstwa kilometrów)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#69 PostWysłany: 16 Wrz 2013 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2012
Posty: 203
niebieski
Też myślałem, żeby wypożyczyć skuter będąc na Krecie albo po pobycie tam mogę powiedzieć, że to nie najlepszy pomysł.

Byłem na Elafonissi. Drogi są tam dwie: krótsza, kręta i z podjazdami, druga dłuższa wzdłuż wybrzeża, asfaltowa. Jednak sam dojazd z Chanii to jest dosyć długa wyprawa, nie wspominając już o skuterze gdzie jej czas mógłby się dwukrotnie zwiększyć, dlatego ja ze swojej strony odradzam wycieczkę skuterem, chyba że masz na myśli skuter turystyczny o zwiększonej mocy itp. ale jego cena pewnie się zbliży do kosztu wynajmu auta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#70 PostWysłany: 17 Wrz 2013 11:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
Motorkiem prawie wszedzie dojedziec, no oprocz wawozu Samaria, jezeli masz ochote wroczyc na nogach spowrotem po motor ;P

A Chania to stary port, muzeum i liczne kawiarnie ;D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#71 PostWysłany: 17 Wrz 2013 19:58 

Rejestracja: 30 Lip 2013
Posty: 1
Witam
W ten piątek wybieram się po raz pierwszy na Kretę. Będę mieszkać w okolicach Heronissos i bardzo chciałabym zobaczyć plaże Bolos i Elafonisi, sprawdziłam odległość i wyszło mi ponad 300 km do przejechania... I teraz moje pytanie czy ktoś z Was jechał autkiem w tamte okolice i wie ile to zajmie czasu? Patrząc po odległości stawiam na około 4 godziny jazdy i to byłby ok, ale naczytałam się o wąskich i krętych drogach i trochę boje się że z 4 godzin zrobi się 6 godzin, czyli w dwie strony 12... na miejscu będę tylko 7 dni i trochę szkoda mi czasu na tak długą podróż. Pomóżcie proszę czy taka wycieczka ma sens?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#72 PostWysłany: 17 Wrz 2013 20:36 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 126
Loty: 22
Kilometry: 40 056
Biedronka napisał(a):
Witam
W ten piątek wybieram się po raz pierwszy na Kretę. Będę mieszkać w okolicach Heronissos i bardzo chciałabym zobaczyć plaże Bolos i Elafonisi, sprawdziłam odległość i wyszło mi ponad 300 km do przejechania... I teraz moje pytanie czy ktoś z Was jechał autkiem w tamte okolice i wie ile to zajmie czasu? Patrząc po odległości stawiam na około 4 godziny jazdy i to byłby ok, ale naczytałam się o wąskich i krętych drogach i trochę boje się że z 4 godzin zrobi się 6 godzin, czyli w dwie strony 12... na miejscu będę tylko 7 dni i trochę szkoda mi czasu na tak długą podróż. Pomóżcie proszę czy taka wycieczka ma sens?


dlatego ja wybrałem nocleg w okolicach Chanii... pewnie troche drożej mi wyjdzie za hotel ale generalnie jest wszędzie "w miarę" sensownie dojechać i nie tracić całego dnia na podróż
Ale jak to mówią dla chcącego nic trudnego. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#73 PostWysłany: 18 Wrz 2013 09:29 

Rejestracja: 25 Kwi 2012
Posty: 21
Tutaj, wybierasz miasto i date
http://freemeteo.com/default.asp?pid=20 ... 0114&la=20


Ostatnio edytowany przez Roku, 01 Mar 2016 11:42, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#74 PostWysłany: 18 Wrz 2013 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2012
Posty: 203
niebieski
@Biedronka, @Damianoo7: polecam tą drogę: https://maps.google.pl/maps?saddr=Elafo ... 2&t=m&z=11

co prawda są tam też zakręty, ale droga jest praktycznie w całości po jednym pasie (asfalt) w każdym kierunku, więc bez obaw trasa się nie wydłuży. Jeśli boisz się zakrętów i wąskich dróg to nie jedź drogą przez część lądową. Ja byłem tylko na Elafonissi, nie wybierałem się już na Balos dlatego nie mam porównania, ale plaża bardzo piękna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#75 PostWysłany: 18 Wrz 2013 20:01 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 126
Loty: 22
Kilometry: 40 056
dzięki za radę a mógłbyś nanieść na mapkę tą drugą drogę lądową?


Ostatnio edytowany przez Roku, 01 Mar 2016 11:43, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#76 PostWysłany: 18 Wrz 2013 20:58 

Rejestracja: 14 Sty 2013
Posty: 42
jechałem tą trasą, widoki są nieziemskie:) w górach trzeba uważać bo momentami jezdnia robi się bardzo wąska i kozy mogą wyskoczyć z nienacka zza zakrętu, na Balos też bez problemu da się dojechać (jechalismy Pandą)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#77 PostWysłany: 20 Wrz 2013 12:00 

Rejestracja: 25 Kwi 2012
Posty: 21
A co jeśli chodzi o autobusy ?
Mówię tutaj o dojechaniu z CHANIA do kissamos albo elafonisi ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#78 PostWysłany: 20 Wrz 2013 12:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
http://bus-service-crete-ktel.com/timet ... ine=3&lg=2

O 9 rano odjazd, jedzie się jakieś 2 godziny. Cena 10 euro (do Elafonissi)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#79 PostWysłany: 21 Wrz 2013 11:04 

Rejestracja: 25 Kwi 2012
Posty: 21
Czyli 20 euro w dwie strony :/ więc rzeczywiście nie opłaca się transport autobusem :/


Ostatnio edytowany przez Roku, 01 Mar 2016 11:43, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#80 PostWysłany: 21 Wrz 2013 13:09 

Rejestracja: 25 Kwi 2012
Posty: 21
Czy należy mieć na krecie buty wchodząc do wody ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 460 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group