Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 460 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#441 PostWysłany: 07 Kwi 2021 19:09 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Kato Daratso nie ma rynku, ale jest na tyle blisko Chanii, że można tam codziennie wieczorem bywać. Możesz podjechać autobusem lub samochodem (jest kilka bezpłatnych parkingów, my wybraliśmy tą opcję). Plaż jest kilka, między charakterystycznymi półwyspami, po których można spacerować. Te plaże między półwysapami są różne, ale piaszczysta:
- Glaros beach - typowa turystyczna plaża, z rzędem leżaków, dużo ich było nawet końcem października
- Agii Apostoli Beach - bardzo fajny miękki piasek, jasny, jest bar plażowy
Image
- Agii Apostoli Public Beach - bardziej kameralna plaża, mocno zasłonięta, bo między klifami, piasek ciemny, mocno ubity, trawa wrastała w plażę, dość długo płytko, jest bar.
Image

Zdjęcia są z dn. 24.10.2017
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#442 PostWysłany: 07 Kwi 2021 21:20 

Rejestracja: 20 Sty 2017
Posty: 52
Dzięki za odpowiedź.
Chętnie poczytam opinie o innych miejscowościach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#443 PostWysłany: 31 Sie 2021 10:45 

Rejestracja: 07 Cze 2019
Posty: 53
Czy ktoś posiada aktualne informacje na temat przejścia/hikingu przez Wąwóz Kourtaliotiko wzdłuż rzeki do plaży Preveli?
Wiadomości w sieci dotyczące innych tras na Krecie ostrzegają przed zmianami jakie powodzie 2019 i 2020 dokonały w wąwozach.

Będę wdzięczny za wsparcie nawet w ocenie części tej trasy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#444 PostWysłany: 01 Wrz 2021 00:19 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Ja próbowałem przejść w tym roku, ale nie daliśmy rady. Miałem w grupie osoby o przeciętnej sprawności i cofnęliśmy się. Na pewno nie jest to łatwa trasa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#445 PostWysłany: 12 Maj 2022 10:07 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 26
Droga z Elafonisi do Kisamos - jechać przy "brzegu" czy przez Topolię? Będę jechał tylko w jedną stronę, także dwóch nie dam rady objechać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#446 PostWysłany: 23 Maj 2022 15:38 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 216
srebrny
@Pan_Krzysztof a czego oczekujesz od samej drogi? Doprecyzuj to pomogę.
_________________
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#447 PostWysłany: 23 Maj 2022 16:05 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Przez Topolię szybciej i mniej zakrętów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#448 PostWysłany: 16 Lip 2022 22:40 

Rejestracja: 22 Cze 2016
Posty: 290
niebieski
Hej. Orientuje się ktoś czy są jakieś lokalne wycieczki z Heraklionu na Balos? (oprócz tych znalezionych w internecie?) Samochodem wychodzi 198km w jedną stronę (3 godziny jazdy). Zastanawia mnie sens takiego wyjazdu. Pokonał ktoś taką trasę może?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#449 PostWysłany: 17 Lip 2022 14:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
To będzie ponad 3h, a jeśli nie chcesz ryzykować uszkodzenia samochodu to jeszcze dłużej, bo końcowa część drogi do parkingu jest naprawdę słaba i jedzie się wolniutko. Jeśli nie dotrzesz na parking z rana, to w sezonie może cię jeszcze czekać parkowanie na drodze i spacer piechotą do samego parkingu i dopiero potem na plażę. Jeśli wycieczka nie z samego Heraklionu, to może dojazd samochodem do Chanii (ok. 2h samochodem) i wycieczka łódką stamtąd?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#450 PostWysłany: 17 Lip 2022 15:13 

Rejestracja: 06 Kwi 2020
Posty: 25
Jechałem na Balos nieco zestresowany na przełomie marca i kwietnia, bo naczytałem się jaki tam dojazd jest straszny, ale teraz mogę napisać, że tragedii nie ma. Owszem, ostatnie kilka kilometrów trzeba jechać powoli i zajmuje to z pół godzinki, ale nie ze względu na to, że zaraz polecimy gdzieś w przepaść, ale z tego powodu, że miejscami na drodze leży mnóstwo ostrych kamieni, które mogą łatwo uszkodzić nie tyle podwozie co opony. Poza tym to niemal szeroka autostrada ;), na której w większości przypadków bez problemu miną się dwa pojazdy. Miejscami nawet utwardzona i zabezpieczona barierkami, na dowód czego załączam foto.
Przy odrobinie rozsądku do pokonania nawet małym, niskim samochodzikiem więc nie skreślałbym z góry tego sposobu dotarcia. Chociaż w sezonie rzeczywiście może być problem z zaparkowaniem na końcu.

Załączniki:
Balos.jpg
Balos.jpg [ 208.78 KiB | Obejrzany 4275 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
photolucas84 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#451 PostWysłany: 21 Lip 2022 12:22 

Rejestracja: 21 Lip 2022
Posty: 2
To wszystko prawda, można na Balos jechać i można uważać. Problem polega na tym, że sporo samochodów z wypożyczalni ma GPS-y, a polisa NIE OBEJMUJE tej drogi. My możemy uważać, ale inny kierowca już nie będzie taki ostrożny i to spod jego koła może wystrzelić feralny kamień. Po co mi stres i dodatkowe koszty na wakacjach(?) My wyszliśmy z założenia, że jedziemy samochodem z wypożyczalni do Elafonisi (mieszkaliśmy w Kato Stalos - 6 km od Chani), a na Balos wybraliśmy się promem. Rozsądna cena oraz dodatkowa atrakcja. Autokar zabrał nas z przed hotelu, pojechaliśmy do portu w Kissamos, tam promem na wyspę Gramvousa (ok. 1,5h postoju) oraz dalej na Balos (ok. 3h postoju). Płynie się (o ile dobrze pamiętam) ok. 50 minut na wyspę i później ok. 15-20 min do laguny. Powrót z Balos promem do Kissamos oraz autokar do hotelu (Kreta Palm). Łączny koszt za osobę to ok. 180 zł - za autokar w obie strony oraz prom, więc myślę że do przyjęcia. Dodam tylko że to był czerwiec 2022. Sprawa do przemyślenia :)
Co do atrakcji na Krecie to polecam odwiedzić (mogą być błędy w nazwach) miejscowość Chania (może być Hania lub Xania), Rethymno (piękna aleja palmowa wzdłuż nabrzeża portowego oraz prześliczne ukwiecone uliczki), Wąwóz z wodospadami, Plażę z palmami i oczywiście laguny Balos oraz dla porównania Elafonisi. To atrakcje znajdujące się na zachodniej części Krety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#452 PostWysłany: 07 Kwi 2023 13:27 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
Na Balos byliśmy trzy dni temu. Pojechaliśmy tam wypożyczoną Pandą z Chanii. Mieliśmy pełne ubezpieczenie, które obejmowało drogi asfaltowe. Jazda po "kocich łbach" to prawie autostrada w porównaniu do ostatniego kamienistego odcinka. Ale oczywiście do zrobienia jak było pisane powyżej. Spodziewaliśmy się najwyżej kilku osób na miejscu. Dzikich tłumów nie było ale 1/3 parkingu była zajęta, myślę że przez samochody z wypożyczalni. Wiatr był taki, że chciało głowy pourywać. Chętnych na pływanie nie było. A sama plaża, hmm Elafonisi nam się bardziej podobała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#453 PostWysłany: 17 Maj 2023 14:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
A mi się na Krecie nie podobało :) Choć bardzo lubię klimat greckich wysp i każdego roku staram się na jakiejś wylądować, to Kreta zupełnie nie przekonała. Oczywiście jakieś atrakcje są, niemniej jak dla mnie zdecydowanie szału nie ma.

Polecam szlak z Aradeny wąwozem i dalej wybrzeżem do Hora Sfakion - zdecydowanie numer 1 jak dla mnie na Krecie, IMHO ciekawszy od Samarii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#454 PostWysłany: 26 Maj 2023 16:52 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 216
srebrny
Gdzie plażować na południu pod kątem snorkelingu? Interesuje mnie rejon pomiędzy Triopetrą a Chora Sfakion.
_________________
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#455 PostWysłany: 26 Maj 2023 17:17 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
dmirstek napisał(a):
A mi się na Krecie nie podobało :) Choć bardzo lubię klimat greckich wysp i każdego roku staram się na jakiejś wylądować, to Kreta zupełnie nie przekonała. Oczywiście jakieś atrakcje są, niemniej jak dla mnie zdecydowanie szału nie ma.

Polecam szlak z Aradeny wąwozem i dalej wybrzeżem do Hora Sfakion - zdecydowanie numer 1 jak dla mnie na Krecie, IMHO ciekawszy od Samarii.


Yyyyy, a co zwiedziłeś oprócz tego?
My sobie tydzień bez scen wypełniliśmy. Autem w 5 dni ponad 1000 km
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#456 PostWysłany: 06 Cze 2023 04:14 

Rejestracja: 06 Cze 2023
Posty: 1
Czy jest sens jechać do wąwozu Samara nie robiąc tej całej 16km trasy ? Czy na początku trasy typu 1-2km są fajne widoki i wodospady ? Zastanawiam się czy jechać tam z całą rodziną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#457 PostWysłany: 06 Cze 2023 08:00 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Jedź tutaj.

https://goo.gl/maps/Yd5xLLQ9DJsrecWG7

Parking

https://goo.gl/maps/t512MzWcJTgvN9Kf8

Oraz

https://goo.gl/maps/nRCq8MuS5Gp86JDi9

poniżej wodospad

https://goo.gl/maps/YsA1vfD8cqjc4Co49

I

https://goo.gl/maps/xDUmtGxbYcx2mUcm7
tutaj dojedziesz autem a kawałek przejdziesz z buta do

https://goo.gl/maps/vVCsK7yB7CSf18d1A

lub jeżeli chcesz się na powrocie umęczyć to dojedziesz tutaj.

https://goo.gl/maps/e89PjzrrNSGcEVw86

Przyjemności.
Góra
 Profil Relacje PM off
dmirstek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#458 PostWysłany: 06 Mar 2024 17:59 

Rejestracja: 15 Kwi 2014
Posty: 23
Czy możecie polecić jakieś lokalne biuro podróży w Chanii organizujące wycieczki na Balos i Elafonisi z możliwością rezerwacji internetowej.
Czy w kwietniu już działają ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#459 PostWysłany: 07 Mar 2024 13:43 

Rejestracja: 16 Sty 2018
Posty: 42
s1nn3r napisał(a):
Czy jest sens jechać do wąwozu Samara nie robiąc tej całej 16km trasy ? Czy na początku trasy typu 1-2km są fajne widoki i wodospady ? Zastanawiam się czy jechać tam z całą rodziną.


Podbijam pytanie, bo zastanawiam się nad tym samym. Ktoś ma doświadczenie w tym zakresie, czy warto przejść się kilka kilometrów w jedną stronę, potem powrót do auta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#460 PostWysłany: 07 Mar 2024 14:29 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Pierwsze 2 km to schody w dół więc będziesz musiał wracać do góry ponownie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 460 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group