Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 460 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kreta
#121 PostWysłany: 06 Mar 2014 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
W połowie maja lecę z rodziną na Kretę na tydzień, lot Wrocław - Chania - Wrocław.

Czy możecie pomóc/polecić coś w trzech sprawach:
- noclegi, zwykle biorę przez booking.com ale akurat jeśli chodzi o Grecję, to wiem jak dużo można oszczędzić trafiając w miejsce, które nie chce odpalać prowizji pośrednikowi
- wypożyczenie samochodu, najlepiej coś z Chanii i żeby jeśli to możliwe, nie blokowali na karcie 700-800 eur tylko troszkę mniejszą kwotę
- wycieczki poza wyspę, czy warto wybrać się np. na Antikytherę ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Kreta
#122 PostWysłany: 06 Mar 2014 22:29 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 65
Cześć, wczoraj zarezerwowałem 11 dni w Pergamos Village http://www.booking.com/hotel/gr/pergamo ... id=400000;, cena za 2+2 na 11 noclegów przez booking 2092zł, co wydaje mi się Ok patrząc na poziom cen bliżej Chanii, ale pojawia się teraz problem dojazdu.
Wiem, że ostatni bus do Kolimvari jedzie o godzinie 22.30 tylko pytanie czy busy kursują regularnie i punktualnie, czy istnieje ryzyko opoznienia bądź tego ze bus wogóle nie pojedzie?
Czy nie ma problemu z przewozem bagaży (2X 15kg)? oraz awaryjnie, bo byc może ktoś z Was korzystał z transportu taksówką Chania Airport-Kolimvari? Jaki jest orientacyjny koszt takiego transportu?
Dziękuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#123 PostWysłany: 09 Mar 2014 01:52 

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 146
Co prawda nie byłem ale to co mam w zakładkach:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,203,4162 ... _.html?v=2
A gdybyś chciał popłynąć nieco dalej:
http://www.cro.pl/male-i-duze-balkanski ... -3060.html
Ale uważaj bo promy z Kissamos płyną chyba 1 czy 2 na tydzień.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#124 PostWysłany: 09 Mar 2014 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 492
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Koniecznie musicie wybrać się na Preveli...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#125 PostWysłany: 09 Mar 2014 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
A Antikythera zainteresowała mnie, bo kiedyś uczyłem się o "mechanizmie" na zajęciach ze starożytnej i nazwa mi zapadła w pamięć. Nie planowałem w ogóle korzystanie z promu, zamiast tego chciałem wybrać się do portu i popytać, czy ktoś mnie z rodziną nie zabierze tam za 100 euro z opcją targowania się :) :) :) Mały kuterek wyciąga ok. 15 węzłów, więc trasa w jedną stronę nie powinna przekroczyć 1,5 godziny, nawet pod wiatr (tak mi się wydaje).


Ostatnio edytowany przez Roku, 01 Mar 2016 11:50, edytowano w sumie 1 raz
„Off topic” odbieganie w wypowiedzi od istoty sprawy w danym temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#126 PostWysłany: 09 Mar 2014 14:23 

Ceny na Booking ostatnio sa coraz wyższe i opcję za śniadanie trzeba ekstra dopłacić w wiekszości rezerwacji. To ze nie ma wolnych pokoji na Booking w tym samym czasie ,a na Hotels4u są one dostępne ,wcale nie jest podejrzane i dziwne. Smiało mozna rezerwować na stronie Hotels4u jest to świetny i tani portal. Jeszcze na stronie Quick rooms , Expressrooms,
prosze porównać ceny ,czasami jest jeszcze taniej.
Kreta jest na tyle ciekawa że wycieczka na Antikythire mija się z celem. Po pierwsze, że prom z Kissamos przypływa i zaraz odpływa ,a następny jest za 2-3 dni. Zaden Grek ,czy rybak łodzią za 100e cie nie zabierze w taki sposób ,bo mu przepisy tego zabraniają, a po drugieg mechanizm starożytnego przyżądu leży od lat w muzeum narodowym w Atanach.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#127 PostWysłany: 14 Mar 2014 10:38 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 418
Loty: 213
Kilometry: 278 320
niebieski
Cześć. Wybieram się na Kretę, planuje być od 3 do 10 sierpnia (+/- 3 dni). Którą część wyspy polecacie i gdzie najlepiej szukać noclegów? Pozdrawiam!
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#128 PostWysłany: 14 Mar 2014 17:43 

Rejestracja: 10 Mar 2012
Posty: 298
Loty: 73
Kilometry: 89 404
niebieski
Zachodnia część wyspy jest bardzo ciekawa, dużo fajnych plaż. Ogólnie północ to miasta i cywilizacja, a południe to wioski i większa dzikość :) Dobrym miejscem wypadowym jest sama Chania, miasteczko nie za duże nie za małe a ma świetną komunikację dla tych co są bez wypożyczonego auta.
_________________
Image Image


Ostatnio edytowany przez Roku, 01 Mar 2016 11:52, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
krymek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kreta
#129 PostWysłany: 15 Mar 2014 09:54 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Witam
Pierwszy raz lecimy z żoną na Kretę. Pobyt 10 dni (Wrocław - Chania) 27.06 -07.07. Planujemy pobyt w hotelu Viglia Apartments w miejscowości Kalamaki w pobliżu Chanii.
Mam kilka pytań do "znawców" północnej Krety:

1. Czy Kalamaki to dobry wybór?
2. Czy lepiej zarezerwować coś bardziej na zachód?
3. Czy lepiej zarezerwować coś bardziej na wschód od Chanii?

Będziemy się przemieszczać komunikacją publiczną więc miejsce pobytu powinno być skomunikowane z dworcem autobusowym w Chanii (może wynajmiemy auto na 2 dni w czasie pobytu)
Zależy nam na relaksie (plażowanie, wypoczynek nad morzem) oraz ok. 2 dni zwiedzania.
Dzięki za wszystkie rady :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#130 PostWysłany: 15 Mar 2014 15:11 

Zdzisław 422 Polecam Kalamaki. Byłem tam trzykrotnie, jest bliziutko centrum .podmiejski 21 autobus. dwa duze markety Lidl i Inka W tym hotelu nie byłem i nic o nim nie powiem. przystanek autobusów w stronę Flasarny,Kissamos.Elafonisi jest przy głównej drodze i nie trzeba cofać sie na dworzec autobusowy w Chanii. Jednak w twoim terminie ,to juz praktycznie sezon,Na jedyny kurs na plazę Elafonisi to bym pojechał z dworca.
Tak teraz partrząc na mape to chyba bardziej ten teren zalicza sie do Kato Dorasto,niemniej jednak też jest tam sympatycznie.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#131 PostWysłany: 16 Mar 2014 22:46 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
no to hotel zarezerowany w Agia Marina, 12 dni na miejscu z czego obowiązkowo Balos i Elafonisi, Chania 1 dzień i codziennie wieczory :) i może Rethymon plus to jeziorko autem - wynajmę chyba na 7 dni tak żeby ostatniego dnia pobytu oddać na lotnisku.
Czy można z 3 latkiem wybrać się autem do Wąwozu Samara? Doczytałem gdzieś że jest jakaś trasa LAZY ale nie wiem czy mimo wszystko nie będzie to zbyt męczące?
Z racji późnego przylotu chyba zdecyduję się na transfer do hotelu - taxi oferuje przejazd do hotelu za 36EUR - myślę,że z bagażami i rodzinką będzie to w nocy najwygodniejsze, potem pare dni laby i z Chani weźmiemy auto na zwiedzanie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#132 PostWysłany: 16 Mar 2014 23:00 

Autem do Samarii nie ma sensu. Bo jak po nie wrócisz? Z dzieckiem 3 letnim to będzie niewesoło. Nie przejdzie nawet małej części,chyba ze weżmiesz nosidełko i na plecach będziesz nosił. trasa Lazy jest dla wygodnickich,starszych i osób które nie przejdą 16 km. Płyniesz z Chora Sfakion do Ag.Roumeli promem wykupując bilet dwustronny ,potem busem dojeżdzasz jakieś 2-3 km do kasy wąwozu i przez malownicze mostki idziesz praktycznie po płaskim do Zelaznych Wrot i wracasz.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#133 PostWysłany: 16 Mar 2014 23:07 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
no to chyba faktycznie sobie jeszcze odpuścimy....przynajmniej będzie powód by wrócić na Kretę jeszcze raz jak mały podrośnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#134 PostWysłany: 21 Mar 2014 14:00 

Rejestracja: 01 Maj 2013
Posty: 29
Loty: 52
Kilometry: 58 250
Witam!
Szukam informacji na temat czasów przejść i stopnia trudności na szlakach w Górach Białych. Czy ma ktos jakieś zapiski, skany map.... będę wdzięczna ;-)))) Chętnie poznamy też turystów, którzy wd 13-20 października byliby w zachodniej części Krety. Wypożyczamy samochów więc mozliwe wspólne, ustalone wypady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#135 PostWysłany: 21 Mar 2014 14:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Tutaj masz pare info
http://www.eoshanion.gr/en/index.php?op ... &Itemid=52
http://www.cretanbeaches.com/Informatio ... lefka-ori/
http://www.explorecrete.com/hiking/lefka.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#136 PostWysłany: 24 Mar 2014 10:29 

Rejestracja: 07 Lis 2012
Posty: 7
A ja mam takie pytanie.
Lecimy na Kretę 2.-9.05.
Chcemy iść do wąwozu Samaria. Rano o 7.30 bierzemy autobus z Chanii do Omalos. Idziemy przez wąwóz, kończymy w Agia Roumeli. Musimy wrócić do Chanii, bo tam są nasze bagaże. Znalazłam info, że prom z A. Roumeli odpływa o 17.30 i płynie do Sougii, potem Paleochory (jest też o 14.30, ale nie wiem, czy się wyrobimy). Z któregoś z tych miejsc musimy się dostać do Chanii. Z Sougii jest autobus o 16, więc odpada. Z Paleochory o 18.15, więc nie zdążymy. Czy ja coś przeoczyłam, czy istnieją inne opcje, żeby wrócić? Bo inni relacjonują, że jest autobus, tylko że ja na rozkładach go nie znalazłam... Myślałam jeszcze, żeby popłynąć promem do Chora Sfakion, zostać na noc, rano o 7 autobusem do Chanii, wziąć resztę rzeczy i jechać dalej... Proszę o jakieś sprawdzone info. Dziękuję z góry
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#137 PostWysłany: 24 Mar 2014 10:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Prom doplywa też do Sfakia, i stamtąd jedzie busik do Chania. Jest skordinowany z promem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#138 PostWysłany: 24 Mar 2014 10:41 

Rejestracja: 07 Lis 2012
Posty: 7
Dzięki za odpowiedź. A skąd masz info, że ten busik jedzie? Nigdzie nie mogę nic znaleźć... Jest tylko o 7 rano. Czy jechać w ciemno i liczyć, że popyt ruszy podaż i jakiś transport się znajdzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#139 PostWysłany: 24 Mar 2014 10:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Statek odpływa o 17 z Agia Roumeli, i jest koło 1815 w Sfakia.
http://www.anendyk.gr/pages/en/timetable.php
I potem o 1845 (autobus czeka na pasazerow) jedzie do Chania
http://www.xania.net/home/routes/dromol ... steli.html

;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#140 PostWysłany: 24 Mar 2014 13:43 

Rejestracja: 07 Lis 2012
Posty: 7
Dzięki za linki, bardzo się przyda. Tej strony po grecku nie potrafiłam znaleźć, bo mam ograniczone języki wyszukiwania ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 460 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group