Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Cze 2010 23:01 

Rejestracja: 15 Kwi 2010
Posty: 15
Mam pytanie: jak w praktyce wygląda sprawdzanie leków w bagażu podręcznym.?
Z tego co zrozumiałam, ryanair pozwala jedynie na przewóz leków niezbędnych w czasie podróży, jednak czy rzeczywiście nie przepuszczą mnie przez bramki z lekami typy ketonal, stoperan, antybiotykiem i witaminami ??
Proszę o napisanie swoich doświadczeń z odpraw.
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 24 Cze 2010 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
maar napisał(a):
Mam pytanie: jak w praktyce wygląda sprawdzanie leków w bagażu podręcznym.?
Z tego co zrozumiałam, ryanair pozwala jedynie na przewóz leków niezbędnych w czasie podróży, jednak czy rzeczywiście nie przepuszczą mnie przez bramki z lekami typy ketonal, stoperan, antybiotykiem i witaminami ??
Proszę o napisanie swoich doświadczeń z odpraw.
Pozdrawiam.

z tego co ja zauwazylem podczas moich przepraw z ryanairem, podczas security zdecydowanie bardziej patrzą na niebezpieczne rzeczy w bagażu niż płyny, lekarstwa.
przykład - w madrycie wyszlo na przespietleniu ze mam noz w plecaku. Kazali pokazac - okazalo sie ze to moj plastik do robienia jedzenia w terenie ;-)
przyklad 2 - kumpel próbował przemycic z kanarów korkociąg (swojądrogą głupi kawałek metalu prawie 5€..) teneryfa przeszło, madryt przeszło, włosi sie doczepili.
płyny generalnie przejezdzaly i nikt na nie nie patrzył, na niektorych lotniskach nawet z bagażu sie nie wyciagalo i bylo ok.


Ostatnio edytowany przez Blackall, 19 Sie 2010 19:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Cze 2010 08:12 

Rejestracja: 27 Mar 2010
Posty: 261
niebieski
leki - zawsze bez problemu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Wrz 2010 09:36 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 6
Wybieramy sie pod koniec pazdziernika z chlopakiem i para znajomych do Bolonii, a problem tkwi w tym, że moj chłopak jest cukrzykiem i nie wiem jak bedzie na lotnisku z przewozem insulin... Sa plynne, ale w szklanych fiolkach 3 ml, mam nadzieje ze z tym problemu nie bedzie, jednak w kazdym penie są igly, które zapewne się ukaża podczas sprawdzania bagażu podręcznego. Dodatkowo na wszelki wypadek trzeba wziac dodatkowa igle... Czy ktos może byl w takiej sytuacji lub widzial jak sobie inni z tym radza? Dodam tez, ze trzyma się je w torbach termicznych, raczej mieszczacych się w tych 20x20cm, ale sa srebrnego koloru, a nie przezroczyste.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Wrz 2010 13:29 

Rejestracja: 03 Wrz 2010
Posty: 156
Kiedyś coś widziałem w regulaminie, że oczywiście można przewozić te wszystkie rzeczy tylko teraz nie mogę tego znaleźć. A jak już się przyczepią (w co wątpię) niech pokaże papier od lekarza i dadzą spokój.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Wrz 2010 15:19 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 6
no wlasnie oczywiscie mamy takie pozwolenie na przewoz insuliny :) swietnie, mam nadzieje ze pojdzie bez problemu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Maj 2014 17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 286
Loty: 118
Kilometry: 247 986
niebieski
u mnie nigdy sie nie przyczepili. a biore przeciwbolowe, witaminy, cos na przeziebienie. nawet nie wyciagam z plecaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Maj 2014 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Karolina_2312 napisał(a):
Wybieramy sie pod koniec pazdziernika z chlopakiem i para znajomych do Bolonii, a problem tkwi w tym, że moj chłopak jest cukrzykiem i nie wiem jak bedzie na lotnisku z przewozem insulin... Sa plynne, ale w szklanych fiolkach 3 ml, mam nadzieje ze z tym problemu nie bedzie, jednak w kazdym penie są igly, które zapewne się ukaża podczas sprawdzania bagażu podręcznego. Dodatkowo na wszelki wypadek trzeba wziac dodatkowa igle... Czy ktos może byl w takiej sytuacji lub widzial jak sobie inni z tym radza? Dodam tez, ze trzyma się je w torbach termicznych, raczej mieszczacych się w tych 20x20cm, ale sa srebrnego koloru, a nie przezroczyste.


Przewoziłam w podręcznym ampułko-strzykawki z igłą większą niż w penach insulinowych. Nie miałam żadnych problemów. Nie wiem czy były widoczne przy prześwietlaniu, ale nikt mnie o nic nie pytał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Lip 2015 06:24 

Rejestracja: 12 Lip 2015
Posty: 5
Lecę z dzieckiem, 10lat; można zabrać do bagażu podręcznego (ryanair) otwierane już leki w buteleczkach (paracetamol hasco w syropie, ibufen forte itp.) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Lip 2015 06:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Tak. Byle nie mialy wiecej jak 100ml sztuka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Lip 2015 11:57 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 377
Loty: 46
Kilometry: 169 080
niebieski
Dokąd lecę, straszą o lekarstwach czy to Nowy Jork czy RIO, że bardzo zwracają uwagę, że trzeba mieć recepty, zaświadczenie.
Nikt nigdy nie pytał, nie sprawdzał. Raz bodajże na Schonefeld miałem dużą torebkę (bardzo dużą) na leki i razem z kosmetykami wymiary około 30x40cm i była FULL :D
Celnik wziął do ręki, podniósł do góry, uśmiechnął się położył i to było na tyle :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Lip 2015 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 321
Ja miałam stracha, wioząc zapas antydepresantów dla kolegi do Dubaju. Miałam zaświadczenia lekarskie, recepty i różne ceregiele a nikt nawet na moja apteczke nie zwrócił uwagi.
Zresztą chyba produkty lecznicze mogą być powyżej 100ml, przy zaświadczeniu lekarskim.
Góra
 Profil Relacje PM off
easy0518 lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 15 Lip 2015 12:14 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 96
Z uwagi na podróże z dziećmi zawsze przewożę dużo leków w bagażu podręcznym. Praktycznie nikt się jeszcze nie przyczepił nawet do 10 syropów (na gorączkę, kaszel suchy, kaszel mokry). Wodę utlenioną (100 ml) również przewoziłam. Nie chowam leków do woreczków strunowych - przewożę zawsze w oddzielnej kosmetyczce i zawsze ją otwieram do kontroli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 22 Sie 2016 12:36 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 641
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Czy jest szansa na przewóz syropu dla dziecka na receptę w butelce 150ml czy trzeba przelewać do mniejszej?

Dzięki.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Sie 2016 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
nie trzeba jeśli butelka ma nie więcej jak 100ml
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 22 Sie 2016 12:45 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
przelej do mniejszej (max 100ml) albo rozlej na dwie mniejsze jeśli chcesz mieć całość ze sobą
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Sie 2016 13:16 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 641
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
becek napisał(a):
nie trzeba jeśli butelka ma nie więcej jak 100ml


Napisałem, że ma 150ml :).

Dobra, powiem żeby przelali. Szkoda ryzykować, chociaż nie raz przez przypadek przemyciłem wodę 1.5l w plecaku :).
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group