Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 385 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 27 Gru 2021 14:14 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
Kol. @WickedWitch
Pierwsza rotacja raczej bez problemu, z druga bym uwazal, bo czasem latam z WAW o tej godzinie i przylot najczesciej jest opozniony, a odlot juz niekoniecznie, w zwiazku z czym jeszcze bardziej skraca sie czas na przejscie kontroli bezpieczenstwa i dotarcie do bramki. A transfer w KRK jest teraz zdaje sie iluzoryczny i kontrole trzeba przejsc. Przy czym wieczorem jest sporo lotow i kolejki do kontroli bywaja calkiem spore.
Moim zdaniem zwlaszcza na popoludniowo-wieczorna rotacje lepiej wybrac inne lotnisko, z mniejszym ruchem, np. POZ czy w ogole LUZ, gdzie trzeba by sie naprawde starac, zeby nie zdazyc na lot powrotny tym samym samolotem.
Góra
 Profil Relacje PM off
WickedWitch lubi ten post.
WickedWitch uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem) Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem)
Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN
#182 PostWysłany: 13 Sty 2022 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Paź 2016
Posty: 160
Loty: 409
Kilometry: 357 069
Hej, czy ktoś po nowym roku robił w KRK na lotnisku test w jednym z dostępnych punktów i jest w stanie powiedzieć, na jaki czas oczekiwania w kolejce trzeba się uzbroić? Mam lot o godzinie 13 i zastanawiam się, ile wcześniej powinienem się pojawić, żeby zdążyć zrobić antygena ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 13 Sty 2022 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Hej, wg mnie to jest min 4h przed odlotem. Pzdr
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#184 PostWysłany: 13 Sty 2022 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Paź 2016
Posty: 160
Loty: 409
Kilometry: 357 069
Właśnie dzwoniłem do centrum medycznego iMed24 i potwierdzają przybycie min. 4h przed odlotem.

Jest jeszcze drugi punkt testowania: centrum badań DNA, nie mogę się tam dodzwonić, ale wg opinii na google idzie tam o wiele sprawniej niż w iMed i testy są wykonywane na czas. iMed24 ma ogólnie średnie opinie.

EDIT:
Dziś (14.01) O godzinie 8:45 przyjechałem na lotnisko i od razu wszedłem na test bez żadnej kolejki.
Wynik o 9:03 smsem. Także czekam teraz 4h do odlotu o 13, ale lepiej tak niż czekać 4h w kolejce na test :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 11 Kwi 2022 20:59 

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 107
Czy w KRK działa już transfer tak jak opisano tutaj na dole strony, czy nadal trzeba przejść przez security? Miałem zmianę w rozkładzie lotu #1 zostawiającą 25 minut na przesiadkę na własne ryzyko na lot #2 i zastanawiam się, czy zostawiać jakąś nadzieję na bieg do bramki :)
Góra
 Profil Relacje PM off
onufry_z lubi ten post.
 
      
#186 PostWysłany: 11 Kwi 2022 22:56 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6248
Loty: 476
Kilometry: 1 003 603
Dziala
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
onufry_z lubi ten post.
 
      
#187 PostWysłany: 01 Lip 2022 22:52 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
Ku przestrodze dla wylatujących w najbliższym czasie, a nie mających dostępu do FT czy to stałego, czy ad hoc na podstawie klasy przelotu / statusu - kolejki do zwykłej security są horrendalne ostatnio; dziś przylatując koło 14 mijałem taką, która zaczynała się praktycznie już na stacji kolejowej i ciągnęła się przez cały łącznik z terminalem, a potem standardowy gigantyczny ślimak już do stanowisk. Nie wiem na ile stania - ale na bank na "trochę" ;-) Warto być z odpowiednim zapasem; z resztą kolejki do odpraw ekonomicznych LH, KL, LO też są spore już od dawna, jeśli ktoś np. nadaje bagaż. Wtedy trzeba zarezerwować czas na to i na to.
Góra
 Profil Relacje PM off
marrak uważa post za pomocny.
 
      
#188 PostWysłany: 03 Lip 2022 21:45 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 357
Hmm - jak patrzę w aplikacji lotniska to podają że < 10 minut. Pytania czy akurat trafiłeś na jakieś przeciążenie / problem czy faktycznie cały czas kolejki są tak długie i nie można się posiłkować info z aplikacji.
Ja będę leciał w sierpniu (niedziela odlot 16:40, wejście do 16:10) więc trochę mnie to już interesuje. A pociąg przyjeżdża do KRK ok 11 więc na lotnisku mógłbym być ok 12. Z tym że chciałem jeszcze iść na obiad i teraz się zastanawiam czy na mieście czy już na lotnisku po zbadaniu czasu :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 03 Lip 2022 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
@marrak zerknij sobie w apce Kraków Airport lub na FR24 ile jest lotów w "Twoich godzinach", pomnóż ilość lotów x ilość paxów (na okrągło 200 osób) i będziesz miał przybliżoną ilość osób która ustawi się do "cielętnika" jak ja to ładnie nazywam
Wiadomo że rano jest sporo lotów i jest gęsto, potem w zależności od godziny..
Góra
 Profil Relacje PM off
marrak uważa post za pomocny.
 
      
#190 PostWysłany: 03 Lip 2022 22:22 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 357
Od 12 - 4-6 lotów na godzinę czyli pesymistycznie 6 * 200 = 1200 ludzi na godzinę = 20 osób na min. Tylko trzeba jeszcze wiedzieć jaka jest przepustowość danego lotniska obecnie.
Mi bardziej przydałoby się ustalić czy normą jest tak jak pisał kolega @marek2011 że trzeba odstać którąś godzinę czy to co podają w app że < 10 min a długa kolejka była wynikiem jakiejś anomalii typu awaria etc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 03 Lip 2022 22:29 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
Mniej niż 10 minut to IMO nierealne przez większą część dnia w KRK przy obecnym ruchu i porze roku, może poza jakimiś nielicznymi okresami ciszy w rozkładzie... Trudno mi powiedzieć, czy to co widziałem w piątek to teraz norma o tej porze dnia, ale szczerze mówiąc nigdy aż tak wielkich kolejek wcześniej w KRK nie widziałem, a latam od dawien dawna regularnie. Zakładając, że taka kolejka idziesprawnie, myślę, że było jej na co najmniej godzinę oczekiwania, może więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off
marrak uważa post za pomocny.
 
      
#192 PostWysłany: 06 Lip 2022 12:13 

Rejestracja: 27 Kwi 2019
Posty: 416
Loty: 43
Kilometry: 50 659
niebieski
W tym momencie kolejka do security sięga mniej więcej do połowy kładki między terminalem a parkingiem, ogólnie spore zamieszanie, obsługa wywołuje osoby np do LHR czy DXB, a na apce uparcie piszą, że <10 min.
Tak , że tak, jak było pisane wcześniej, warto przyjeżdżać z solidniejszym zapasem i nie wierzyć apce.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#193 PostWysłany: 06 Lip 2022 12:35 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
@KamcioPL - jak już przyjdzie kolej na Ciebie napisz proszę, ile czasu zajęło stanie w kolejce.
Niedługo mam lot o podobnej porze i jak widzę trzeba będzie do tego podejść inaczej niż dotychczas.
Z drugiej strony tydzień temu byłem w Kolonii i w weekend kolejka do security miała tam prawie 2 km. Jeszcze ciekawsza była tablica odlotów - w ciągu 6 godzin było ok. 40 lotów do Analya - a dodając do tego inne porty tureckie dobrze ponad 50.

https://www.bild.de/video/clip/video/wa ... .bild.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#194 PostWysłany: 06 Lip 2022 13:26 

Rejestracja: 06 Wrz 2012
Posty: 543
Loty: 223
Kilometry: 230 360
srebrny
KamcioPL napisał(a):
W tym momencie kolejka do security sięga mniej więcej do połowy kładki między terminalem a parkingiem, ogólnie spore zamieszanie, obsługa wywołuje osoby np do LHR czy DXB, a na apce uparcie pisze, że <10 min.
Także tak, jak było pisane wcześniej, warto przyjeżdżać z solidniejszym zapasem i nie wierzyć apce.

Orientujesz się czy da radę obejść całą kolejkę i pójść do fast tracka? I czy da się ewentualnie zapłacić przed samą kontrolą za niego?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 06 Lip 2022 13:37 

Rejestracja: 27 Kwi 2019
Posty: 416
Loty: 43
Kilometry: 50 659
niebieski
Yy @greg2014 ja akurat jestem na szkoleniu, także (nie)stety nie stoję fizycznie w tej kolejce, tylko w trakcie przerwy przeszedłem się zobaczyć jak tam sytuacja wygląda :lol:

Natomiast jeśli chodzi o fast tracka to nie zwracałem uwagi... ale nie przypominam sobie tam kolejki, niemniej nie mam pojęcia jak z wykupowaniem tego, bo sam nigdy nie korzystałem...
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
#196 PostWysłany: 06 Lip 2022 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Jeśli się dobrze orientuję, to w Krakowie nie można "wykupić" fast tracka jak na innych lotniskach.
Jeśli przysługuje Ci on ze względu na klasę przelotu czy status to oczywiście, że się tam dostaniesz bo ma osobne wejście, nie przez ślimaka.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Mobilek uważa post za pomocny.
 
      
#197 PostWysłany: 06 Lip 2022 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1588
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Nie da się dokupić.

Cytuj:
Fast Track
Jest to dedykowane pasażerom odlatującym, priorytetowe przejście do Punktu Kontroli Bezpieczeństwa przeznaczone dla:

pasażerów klasy First i Business,
posiadaczy kart: Star Alliance HON Circle & Gold / One World Emerald & Sapphire / Sky Team Elite Plus,
uczestników Kraków Airport Loyalty Prestige
pasażerowie linii Finnair, posiadający kart Finnair Plus Platinum Lumo, Platinum, Gold, Silver
pasażerowie linii Ryanair, którzy wykupili lot w taryfie Flexi Plus.
pasażerowie linii EasyJet, którzy posiadają kartę easyJet plus dodaną do karty pokładowej
pasażerowie linii Luxair, którzy posiadają usługę "Fast Lane Access"
Góra
 Profil Relacje PM off
Mobilek lubi ten post.
 
      
#198 PostWysłany: 06 Lip 2022 15:41 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 680
niebieski
Jutro spotkanie SOLu z zarządem lotniska w sprawie trwającego strajku. Zobaczymy co się po nim wydarzy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#199 PostWysłany: 06 Lip 2022 16:32 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Czyli to nie kwestia spiętrzenia lotów tylko strajk włoski/absencje ?
Dziwne, że o tym jeszcze nikt nie napisał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 06 Lip 2022 16:36 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4788
platynowy
Mlody napisał(a):
Jutro spotkanie SOLu z zarządem lotniska w sprawie trwającego strajku. Zobaczymy co się po nim wydarzy.

No właśnie o czym ty piszesz?
Bo przynajmniej do dziś lotnisko pracuje normalnie, fakt dziś jakby więcej opóźnień odlotów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 385 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group