Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 327 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kraków
#301 PostWysłany: 07 Lut 2023 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2013
Posty: 75
To i ja dorzucę dwa miejsca:
Coca na Kupie (znaczy knajpka Coca na ulicy Kupa, ofc) - sycylijski fast food na Kazimierzu. Najlepiej wejść i zapytać co jest.
Max Grill - jakby ktoś zawędrował na Hutę. Drewniana buda z rusztem i stolikami w jednej 'izbie', ale smakuje jak grill powinien smakować.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Kraków
#302 PostWysłany: 24 Lut 2023 00:14 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 840
złoty
Wypiekane https://maps.app.goo.gl/MTBqsWgQBNiS7vZN6 . Lokal na Prokocimiu z widokiem na...ludzi w basenie. Pod względem cenowym trochę za drogo jak na osiedlowy bar w takiej lokalizacji. Ale pod względem smaku jak najbardziej polecam odwiedzić to miejsce. Pizza jest tutaj zupełnie inna z wyglądu i smaku niż gdziekolwiek indziej i mnie bardzo przypadła do gustu.

Jadłodajnia Mała Chatka https://maps.app.goo.gl/2S16dqfsFqaxcqo89 przy pętli tramwajowo-autobusowej "Mały Płaszów". To jest taki osiedlowy bar w starym dobrym stylu. Ceny są bardzo korzystne, a porcje nakładane "od serca".
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kraków
#303 PostWysłany: 24 Lut 2023 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
LaMancha napisał(a):
Ja natomiast jestem kremówkowym psychofanem i w zasadzie zawsze w cukierniach zamawiam ten specjał. :) I z ręką na sercu mogę stwierdzić, że kremówki z Wentzla są najlepsze ze wszystkich, które zjadłem...
.
Na kremówki chodzi się do Czarodzieja na Karmelicką 🙂
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
wersus79 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kraków
#304 PostWysłany: 25 Lut 2023 01:08 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Przy okazji powrotu wątku drobny update:

- w Mezzaliansie, który polecałem w poście powyżej, najtańsze wino kosztuje już 110 zł za butelkę. Na moją sugestię, że przydałyby się jakieś tańsze opcje z % (piwo albo wino na karafki), odpisali, że nie planują, więc moją polecajkę adresuję już głównie do abstynentów, a z pijących % tylko do tych z dochodami mocno powyżej średniej krajowej.

- w pobliżu, też na Kalwaryjskiej, jest mała knajpka meksykańska Alebriche. Nie jadłem u nich na miejscu, ale zamawiałem już killka razy w dowozie i za każdym razem było świetnie, chociaż menu bardzo krótkie. W okolicach 35-40 zł za danie. https://goo.gl/maps/hJE5Tt3Vkave4nsr9

- wspomniany powyżej Molam z tajskim jedzeniem na Dolnych Młynów wypróbowałem i też bardzo polecam, jest świetne. Nie jest tanio, ale warte swojej ceny.

- tuż obok Molam, też na Dolnych Młynów, jest pizzeria N'Pizza. To młodsza siostra istniejącej już od iluś lat pizzerii Nolio z ul. Krakowskiej, tuż obok pl. Wolnica. Obie polecam, to jedne z lepszych, jeżeli nie najlepsze pizzerie w mieście. Z racji tego, że Nolio mieści się w Domu Norymberskim, to mają norymberskie piwo Tucher.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kraków
#305 PostWysłany: 11 Mar 2023 21:26 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
KL_user napisał(a):
Proponuję budżetowy bar z kuchnią bałkańską Balkan Express Grill https://maps.app.goo.gl/bHhZRP41vhPk41HL6 na Floriańskiej (tuż obok domu Jana Matejki).


Byłem i spróbowałem. Jedzenie takie sobie. Pljeskavica i čevapći nie miały tej soczystości, jaką pamiętam z bałkańskich podróży. Może dlatego, że robione nie na grillu, ale wrzucane na szybko na patelnię.
Nie można odmówić bałkańskiego klimatu - wystrój spokojnie by pasował gdzieś do Sarajewa czy Nowego Pazaru, leciał bałkański kanał muzyczny z fajnymi jugonostalgicznymi kawałkami, do popicia macedońskie piwo, a na koniec właściciel uraczył nas autorską analizą sytuacji na Bałkanach z mocno subiektywnej perspektywy :-)
Ceny rzeczywiście w centrum Krakowa raczej już niespotykane - do 25 zł za danie, 10-12 zł za piwo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kraków
#306 PostWysłany: 13 Mar 2023 04:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 239
niebieski
@meczko
Oh well, kraftowe piwa kosztują, kraftowe wina również. 110 zł za butelkę to nie jest tragedia, są miejsca, w których opchną Ci kieliszek Coté za 18 zł, podczas gdy cała butelka kosztuje 13, a koszt jej wyprodukowania wynosi jakieś 7 w porywach.
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kraków
#307 PostWysłany: 13 Mar 2023 04:32 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Meh 7? Koszt wyprodukowania i przywiezienia Cote do PL nie przekracza 0.7€
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Falka?! lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kraków
#308 PostWysłany: 13 Mar 2023 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 239
niebieski
Sorry, umknęło mi 0, wysokościówka mnie dopadała
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kraków
#309 PostWysłany: 13 Mar 2023 17:21 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Falka?! napisał(a):
@meczko
Oh well, kraftowe piwa kosztują, kraftowe wina również. 110 zł za butelkę to nie jest tragedia...


Nie mam problemu z tym, że w karcie są wina, które tyle kosztują, mam problem z tym, że nie ma tańszych opcji. Jestem może zdemoralizowany wyjazdami do Portugalii i Hiszpanii, ale naprawdę nie rozumiem tego, że nie da się w Polsce sprzedawać wina na karafki za 50-60 zł za litr przy cenach hurtowych i opodatkowaniu porównywalnym z państwami południowej Europy.
W sklepach już się to jakiś czas temu zmieniło, ale w knajpach cały czas pokutuje podejście z lat 90-tych z założeniem, że wino to produkt luksusowy i trzeba za nie zdzierać.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kraków
#310 PostWysłany: 13 Mar 2023 20:50 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 402
niebieski
Dlatego w Internecie nasze restauracje mają tak dużo negatywnych opinii odnośnie swojej zachłanności i pazerności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kraków
#311 PostWysłany: 16 Mar 2023 22:50 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
meczko napisał(a):
Falka?! napisał(a):
@meczko
Oh well, kraftowe piwa kosztują, kraftowe wina również. 110 zł za butelkę to nie jest tragedia...


Nie mam problemu z tym, że w karcie są wina, które tyle kosztują, mam problem z tym, że nie ma tańszych opcji. Jestem może zdemoralizowany wyjazdami do Portugalii i Hiszpanii, ale naprawdę nie rozumiem tego, że nie da się w Polsce sprzedawać wina na karafki za 50-60 zł za litr przy cenach hurtowych i opodatkowaniu porównywalnym z państwami południowej Europy.
W sklepach już się to jakiś czas temu zmieniło, ale w knajpach cały czas pokutuje podejście z lat 90-tych z założeniem, że wino to produkt luksusowy i trzeba za nie zdzierać.


Sądzę, że restauracje marżę mają wywaloną na takie rzeczy, a nie na to co sami robią. U nas w hotelu wina z Moraw były w niskich cenach, na minimalnych marżach, po to by ludzie z tego korzystali bez bólu, gdy się i tak płaci za nie tani hotel. Nie każdy tak kalkuluje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kraków
#312 PostWysłany: 19 Cze 2023 13:23 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
Bottiglieria 1881 w Krakowie to pierwsza polska restauracja z dwiema Gwiazdkami Michelin

https://smaker.pl/informacje-pierwsza-r ... 11,a,.html
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
KL_user uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kraków
#313 PostWysłany: 22 Wrz 2023 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Sniadanie.. powiem tak: 4,9 nie wzielo sie z sufitu
Szalej cafe
Kremerowska 16, poprzeczna do Karmelickiej
W.tygodniu od 7:30, w weekensy od 8:30

Załączniki:
20230922_074323_resized.jpg
20230922_074323_resized.jpg [ 331.54 KiB | Obejrzany 692 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kraków
#314 PostWysłany: 09 Paź 2023 08:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Molam - Rajska..
Targają mną ambiwalentne uczucia, bo jest dobrze. Ale nie tak bardzo dobrze jak rok temu.
Plajtka Miszelina na elewacji budynku i chyba sodówka odbiła.
e: obrzydliwa kawa, na rachunku pisze Nespresso. No to po smaku jestem w stanie uwierzyć że z kapsuły to było.. ekspreso (moje) postawione pod świeczkę prześwitywało, kapuczyna (nie moja) na migdałowym podwójny dramat

Załączniki:
mool3.jpg
mool3.jpg [ 247.62 KiB | Obejrzany 539 razy ]
mol2.jpg
mol2.jpg [ 260.61 KiB | Obejrzany 539 razy ]
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez tom971, 09 Paź 2023 12:19, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kraków
#315 PostWysłany: 09 Paź 2023 09:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Gdzie obecnie moze zjesc cos /bez miesa/ naprawde budzetowo student
okolice AGHu / Rolnika / Psychologa ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kraków
#316 PostWysłany: 09 Paź 2023 09:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2013
Posty: 75
@correos Naprawdę budżetowo to wybranie czegoś bezmięsnego w barze mlecznym. W okolicach AGH jest Żaczek, bar mleczny MIŁA i zaraz obok Bar Uniwersytecki.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kraków
#317 PostWysłany: 09 Paź 2023 13:56 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 179
srebrny
Żaczek na Czarnowiejskiej to dla mnie był zawsze taki se.
Natomiast Żak (na Królewskiej w okolicy Biprostalu) jest super. Ruskie pyszne, wprawdzie już nie kosztują 2 zł jak za studenckich czasów tylko chyba nawet dwucyfrowo, ale zdecydowanie warto.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kraków
#318 PostWysłany: 29 Lis 2023 18:13 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Dwie kolejne polecajki w centrum miasta:

- Polenez, Dolnych Młynów 5, zaraz obok Cafe Lisboa. Świetna turecka restauracja, autentyk, co widać zarówno po staffie w kuchni jak i gościach - można się poczuć jak w Stambule. Spory wybór dań z kategorii "tureckie klasyki", ceny jak na centrum Krakowa umiarkowane (ok. 30-40 zł za danie główne), duże porcje.
Jadłem lahmacun (jako przystawka na spółkę - nie wystarczy na danie) i iskender kebab. Oba dania świetne.
Brak piwa (bira yok), jest lemoniada (dobra) i ayran (własnej roboty, nie próbowałem, ale mój brat twierdzi, że dobry) oraz çay za 2 zł.
Wystrój trochę barowy, ale przyjemny.
https://maps.app.goo.gl/h37GaadDCA6vG12eA

- Tirsana, Piłusdskiego 25, koło Dźwigajowego pomnika przez ludność miejscową przechrzczonego na "czterech srających"
Nepalska restauracja, w menu standardy północnoindyjskie (próbowałem już kilka pozycji, bardzo dobre i spore porcje) oraz nepalskie typu momo, chowmein i dal bhat. Tych drugich nie próbowałem - mimo że na treku w Nepalu byłem 10 lat temu, to chyba dalej zostało mi podejście, że z alternatywy butter chicken czy dal bhat trzeba w ciemno brać butter chickena :-)
Ceny dań standardowe jak na krakowski rynek knajp hindusko-nepalskich, po 30-40 za curries, dal bhat w okolicach 50 zł (z mięsem trochę drożej). Czeskie piwo (2-3 rodzaje do wyboru) od 15 zł za duże.
Wystrój trochę bardziej "na bogato" (lokal w poprzednim wcieleniu był restauracją hotelową).
https://maps.app.goo.gl/E1FLFDJALN4ak2NP6

Do tego aktualizacja:
Mezzalians na Kalwaryjskiej, który zganiłem kiedyś za brak piwa i tylko drogie wino, teraz wreszcie się złamał i mają już piwo - co prawda od 20 zł w górę, ale kraftowe. W karcie nastąpił pewien ruch w górę (gdzie nie nastąpił?), ale cały czas dobry stosunek jakości do ceny.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kraków
#319 PostWysłany: 05 Gru 2023 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Zazie na Józefa
3 daniowy lunch za 49zl, dobrze wydane 49zl:
Zupa rybna z mulami, tatar w wersji keto , sernik cytrusowy

Załączniki:
65478912_Polish_20231205_173159026_1989366_resized_1.jpg
65478912_Polish_20231205_173159026_1989366_resized_1.jpg [ 196.94 KiB | Obejrzany 259 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kraków
#320 PostWysłany: 07 Gru 2023 17:45 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
drodzy, gdzie sniadanie w centrum w Krakowie ? poleci ktos cos ? przychodzi mi do glowy stary dobry
Glonojad na Placu Matejki, @tom971 polecal Szalej cafe na
Kremerowska 16, poprzeczna do Karmelickiej.

moze jakies inne pomysly macie ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 327 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group