Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Z racji tego że prawdopodobnie ten temat będzie cieszył się coraz większą popularnością, dla przejrzystości proponuje zamieszczać tu tylko informacje o nowych krajach dostępnych dla zaszczepionych.

Dla przypomnienia:
Ogólna dyskusja: viewtopic.php?f=18&t=149431
Szczepienia: szczepienia-p-covid-w-polsce,18,156535
Testy: test-pcr-lub-antygenowy-i-in-przed-wylotem-gdzie-zrobic,15,153771
Kwarantanna: zakazy-lotow-do-polski-ew-obowiazek-kwarantanny-covid,15,154273


UWAGA: Mapy mają charakter orientacyjny, przed decyzją o wjeździe do danego państwa wymogi wjazdowe należy zweryfikować również za pomocą innych źródeł.

https://www.klm.pl/travel-guide/where-can-i-fly-to
oraz
https://apply.joinsherpa.com/map

Mapy od @Zeus


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 15 Kwi 2021 01:18 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Nie będzie - konsensus panuje jedynie odnośnie samego dokumentu, natomiast o uprawnieniach z niego wynikających każdy kraj będzie decydował samodzielnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomasz101 lubi ten post.
 
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#82 PostWysłany: 15 Kwi 2021 20:08 

Rejestracja: 01 Lut 2015
Posty: 150
Wygląda na to, że Malta otworzyła się dla zaszczepionych. https://www.visitmalta.com/en/covid-19
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 15 Kwi 2021 22:08 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Jeszcze nie.
Dopiero od 1 czerwca, jak już było wcześniej podane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 16 Kwi 2021 00:18 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
-- 16 Kwi 2021 00:14 --

Chyba jednak tak. Na stronie Visit Malta zalinkowanej przez @przem44 jest taka informacja:
"Passengers arriving from countries on the ‘Amber List' are required to be vaccinated (last dose of vaccine 14 days earlier or more) or submit a negative COVID-19 PCR test certificate before boarding flights to Malta."
Z niczego nie wynika, że wchodzi to w życie dopiero 1 czerwca.

-- 16 Kwi 2021 00:18 --

[EDIT]
Chociaż na stronie rządowej jest z kolei informacja, że "(t)he current travel requirements are applicable to all persons, irrespective of COVID-19 vaccination status."
https://deputyprimeminister.gov.mt/en/h ... ravel.aspx

I bądź tu człowieku mądry...
Góra
 Profil Relacje PM off
przem44 lubi ten post.
 
      
#85 PostWysłany: 16 Kwi 2021 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Tu jest kilka nowych informacji https://www.afar.com/magazine/travelers ... -countries warto by wiki uaktualnić
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 16 Kwi 2021 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Image
Malediwy się otwierają na zaszczepionych bez testów ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
j_a uważa post za pomocny.
 
      
#87 PostWysłany: 17 Kwi 2021 20:05 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Zeus napisał(a):
Tajlandia zaprasza na wakacje dla zaszczepionych, od lipca możliwy przylot bez kwarantanny


https://www.independent.co.uk/travel/ne ... 20591.html

https://www.reuters.com/article/health- ... SL4N2LN2IZ



Pomysł został porzucony z powodu znaczącego wzrostu zakażen
https://loyaltylobby.com/2021/04/17/thai-government-forced-to-abandon-phuket-sandbox-timeline-of-welcoming-vaccinated-tourists-from-july-1-2021/
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 17 Kwi 2021 23:11 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
No i coś zaczynają przebakiwac o Hiszpanii:
https://loyaltylobby.com/2021/04/16/spa ... id-19-test
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#89 PostWysłany: 18 Kwi 2021 10:54 

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 122
Przebąkują już od dawna, ostatnio rzucili terminem ok. 8 maja, ale nic konkretnego się nie dzieje, wewnątrz Hiszpanii brak zgodności w tym temacie. Na razie nie mogą nawet ustalić kiedy będzie można poruszać się między prowincjami.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#90 PostWysłany: 19 Kwi 2021 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Można dopisać Rumunię

Wymóg kwarantanny oraz testu nie dotyczy osób posiadających dokument potwierdzający zaszczepienie 2 dawkami szczepionki (wymagane zaświadczenie imienne z placówki medycznej w której dokonano szczepienia. Jeżeli wydane jest tylko w j. polskim powinno być przetłumaczone przysięgle na język rumuński lub angielski). Od ostatniej dawki szczepionki musi minąć min. 10 dni.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 19 Kwi 2021 11:13 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Super praktyczne z tą Rumunią. Odpuszczają wspanialomyślnie testowanie, za to zmuszają do wycieczki do tłumacza przysięgłego :) Nie mówiąc już o tym, że mało kto dysponuje imiennym zaświadczeniem z punktu szczepień.
Wygląda na to, że wprowadzili to kryterium na typowe biurokratyczne wschodnioeuropejskie "odwal się". Byle doczekać do unijnych paszportów szczepionkowych...
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#92 PostWysłany: 19 Kwi 2021 11:15 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
z innego watki

"Na Internetowym Koncie Pacjenta jest do pobrania – po przyjęciu drugiej dawki szczepionki – kod QR, który pozwoli szybko potwierdzić odbyte szczepienie. O wydruk tego kodu QR możesz również poprosić punkt szczepień.""
Góra
 Profil Relacje PM off
Monika77 lubi ten post.
 
      
#93 PostWysłany: 19 Kwi 2021 11:32 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
@Kian, ze strony https://www.gov.pl/web/mobywatel/zaswia ... o-covid-19

"Jak zweryfikować kod QR?
Skorzystaj z aplikacji Zaszczepieni - wydanej przez Centrum e-Zdrowia (Ministerstwo Zdrowia)."

Jak powszechnie wiadomo, rumuńska policja i straż graniczna rutynowo stosują w swojej pracy aplikację Zaszczepieni wydawaną przez polskie ministerstwo zdrowia ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 19 Kwi 2021 12:30 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Mam nadzieję, że to tylko biurokratyczne sformułowania lub kolejne wadliwe tłumaczenie.
Po pierwszej dawca dostaje się tę karteczkę, gdzie jest też miejsce na wpisanie drugiej dawki. Zakładam, że to będzie takie potwierdzenie, które będzie trzeba przetłumaczyć.
W ostatni weekend maja mam loty do Rumunii, o ile nie zostaną znowu anulowane. Zamierzam się uzbroić w tęże karteczkę, jej tłumaczenie, zaświadczenie z IKP w obu językach (może dodatkowo przetłumaczę przysięgle wersję polską) oraz żółtą książeczkę, do której wpis mam nadzieję uda się otrzymać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 19 Kwi 2021 12:34 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Nie widzę na liście Litwy - byłem w ten weekend w Wilnie (lot WAW-VNO, swoją drogą samoloty pełne). Posiadając zaświadczenie o kompletnym zaszczepieniu bezproblemowo można wjechać, bez testów i kwarantanny. Po raz kolejny mój piękny dokument w Wordzie (oczywiście z prawdziwymi danymi) zrobił najlepsze wrażenie, pan siedzący przy laptopie coś sobie wstukał (daty szczepienia chyba) i po sprawie. p.s. Na Litwie obowiązują maseczki tylko w pomieszczeniach.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#96 PostWysłany: 19 Kwi 2021 12:39 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
@man4business Wspominałem o Litwie na poprzedniej stronie, ale rzeczywiście nie ma jej w zestawieniu.
Jakie dokładnie miałeś potwierdzenie szczepienia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 19 Kwi 2021 13:17 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Moje zaświadczenia wykorzystałem już kiedyś na Islandii, a teraz na Litwie, no i po powrocie do Polski też. A są to: żółta książeczka z wpisem + karteczka (którą dają z datami i nr szczepionki podczas szczepienia). Oprócz tego wyprodukowałem piękny profesjonalnie wyglądający dokument w Wordzie z kompletem informacji, tak jak sobie wcześniej życzyli na Islandii (podbity przez jedną z przychodni i lekarza, ale sądzę, że w miejscu szczepienia też by się dało wysępić pieczątkę i podpis). Mam wrażenie, że ten dokument, nijak nie weryfikowany, na każdej granicy robi najlepsze wrażenie i z niego sobie coś zawsze spisują. I to jest, w sumie, przegięcie ;-) p.s. moja szczepionka jest firmy Pfizer/BioNtech, myślę, że na Litwie chodzi o szczepionki zarejestrowane w UE.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#98 PostWysłany: 19 Kwi 2021 14:08 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@man4business Jeśli takie pozytywne wrażenie robi stworzony przez Ciebie formularz to może się podzielisz wzorem za lajki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 19 Kwi 2021 14:19 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Nie ma problemu - plik już udostępniałem chętnym przy okazji (Islandii).
https://drive.google.com/file/d/1bvvmm6 ... sp=sharing

Żeby nadać mu profesjonalny wygląd, trzeba dodać:
1) ładny nagłówek placówki medycznej
2) QR code (ten z Internetowego Konta Pacjenta) wraz z datą ważności
3) oczywiście wszystkie dane osobiste plus numer i rodzaj szczepionek
4) na dole - imię i nazwisko MD (lekarza) plus pieczątka
5) nie zaszkodzi pieczątka placówki medycznej gdzieś z boku na wolnym polu

Ja nie miałem problemu (z opieczętowaniem i podpisaniem) z powodu posiadania lekarza w rodzinie.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#100 PostWysłany: 19 Kwi 2021 14:38 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2138
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
man4business napisał(a):
Nie ma problemu - plik już udostępniałem chętnym przy okazji (Islandii).
https://drive.google.com/file/d/1bvvmm6 ... sp=sharing
.


A to nie jest jakiś wirus ? :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group