Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Z racji tego że prawdopodobnie ten temat będzie cieszył się coraz większą popularnością, dla przejrzystości proponuje zamieszczać tu tylko informacje o nowych krajach dostępnych dla zaszczepionych.

Dla przypomnienia:
Ogólna dyskusja: viewtopic.php?f=18&t=149431
Szczepienia: szczepienia-p-covid-w-polsce,18,156535
Testy: test-pcr-lub-antygenowy-i-in-przed-wylotem-gdzie-zrobic,15,153771
Kwarantanna: zakazy-lotow-do-polski-ew-obowiazek-kwarantanny-covid,15,154273


UWAGA: Mapy mają charakter orientacyjny, przed decyzją o wjeździe do danego państwa wymogi wjazdowe należy zweryfikować również za pomocą innych źródeł.

https://www.klm.pl/travel-guide/where-can-i-fly-to
oraz
https://apply.joinsherpa.com/map

Mapy od @Zeus


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 18 Maj 2021 10:56 

Rejestracja: 18 Maj 2021
Posty: 19
Zeus napisał(a):
Polecam lekture ostatnich stron: islandia-post-covid,1477,153391


Nie ma tam odpowiedzi ale dzięki, może tam ktoś będzie znał przydatne informacje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#162 PostWysłany: 18 Maj 2021 10:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
paweł p napisał(a):
Żółta książeczka wystarczyła (2 maj)


Idziesz wtedy do lekarza pierwszego kontaktu albo do medycyny tropikalnej i Ci wpiszą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 18 Maj 2021 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Odnośnie certyfikatów taki artykuł się pojawił:

https://www.money.pl/gospodarka/blad-w- ... T9ntJCc1wo
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tarman lubi ten post.
 
      
#164 PostWysłany: 18 Maj 2021 21:24 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Zaszczepieni mają być zwolnieni z kwarantanny po wjeździe do Irlandii, ale w dalszym ciągu konieczne będzie wykonanie testu PCR przed przylotem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 18 Maj 2021 22:09 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Odnośnie Grecji niby zaszczepieni 2 dawką mogą po 14 dniach ale jednak nie do końca:

Cytuj:
Kilka dni temu w Grecji oficjalnie rozpoczął się sezon turystyczny. Podróżni, między innymi z Polski, którzy są zaszczepieni dwiema dawkami szczepionki przeciwko COVID-19, nie muszą okazywać przy wjeździe negatywnego wyniku testu. Okazało się jednak, że pojawił się problem z polskimi zaświadczeniami. Chodziło o brak nazwy szczepionki na certyfikacie, czego wymagają greckie władze.

O problemie z polskimi zaświadczeniami, które można pobrać również w języku angielskim ze strony pacjent.gov.pl, poinformował na Facebooku reporter i pisarz Wojciech Tochman. Sprawa dotyczyła jego gości, którzy z powodu zamieszania spędzili w podróży znacznie więcej czasu.

"Jeśli ktoś z Was w tych dniach wybiera się do Grecji i zamiast wymaganego testu PCR (najpóźniej 72 h przed lotem) chce przy wjeździe skorzystać z certyfikatu szczepienia po angielsku pobranego z pacjent.gov.pl (szczepienie jest ważne po 14 dniach od drugiej dawki), to uprzejmie informuję, że to, jak na razie, nie działa. Na certyfikacie wydanym przez polski rząd nie ma nazwy szczepionki, a Grecja tego wymaga, choć na stronach Aegean nie jest to napisane. Grecja zaprasza szczególnie serdecznie zaszczepionych, ale ich największe linie lotnicze Aegean odmawiają zaszczepionym pasażerom wejścia na pokład i bilet przepada" - napisał.


https://podroze.gazeta.pl/podroze/7,114 ... =BoxOpImg4

Nie wiem na ile news jest wiarygodny. @Zeus ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 18 Maj 2021 22:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
@klapio od konsula dziś :)

viewtopic.php?f=1481&t=153280&p=1436768#p1436768
Góra
 Profil Relacje PM off
klapio uważa post za pomocny.
 
      
#167 PostWysłany: 18 Maj 2021 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
3 maja wysłałem zgłoszenie przez Centrum e-Zdrowia. Napisałem swoje uwagi, że bez nazwy szczepionki i numeru jej partii to zaświadczenie niewiele daje.
Odpowiedź dostałem bardzo szybko, za oczywiście plus.
Cytuj:
Dziękujemy za zgłoszenie. obecnie zakres informacyjny poświadczenia jest zgodny z wytycznymi.
Przeanalizujemy mozliwość rozszerzenia tej informacji - przekażemy wniosek do Ministerstwa Zdrowia.
z poważaniem,
Centrum e-Zdrowia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#168 PostWysłany: 19 Maj 2021 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
No to w sumie bez sensu jest, bo mi pokazuje serię i EAN szczepionki na IKP, ale jak kliknę na potwierdzenie pdf to tam tego nie ma.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 19 Maj 2021 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Dokładnie, te dane powinny być zawarte w potwierdzeniu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 19 Maj 2021 12:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
https://www.wakacyjnipiraci.pl/rozne/ju ... do-podrozy

Serwis Brussels Times poinformował kilka godzin temu, że już nie pełny cykl, a nawet 1 dawka szczepionki przeciw COVID-19 (w przypadku 2-dawkowych preparatów) może wystarczyć, by otrzymać "paszport szczepionkowy" czyli unijny cyfrowy zielony certyfikat i móc rozpocząć podróże po Unii Europejskiej bez konieczności robienia testów na koronawirusa!
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#171 PostWysłany: 19 Maj 2021 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
W Danii od piątku 1 dawka + 14 dni jest równoważne z pełnym zaszepieniem jeśli chodzi o dostęp do knajp, instytucji kultury czy sportu.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#172 PostWysłany: 19 Maj 2021 14:51 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
https://spidersweb.pl/2021/05/paszport- ... testy.html

"Paszport covidowy będzie dostępny w aplikacji mObywatel i pojawi się w czerwcu"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 19 Maj 2021 15:17 

Rejestracja: 17 Lis 2013
Posty: 182
Zeus napisał(a):
https://www.wakacyjnipiraci.pl/rozne/juz-1-dawka-szczepionki-wystarczy-do-podrozy
A to nie jest tak, że teraz każdy kraj będzie musiał u siebie tez przepchnąć tę ustawę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 19 Maj 2021 15:27 

Rejestracja: 16 Wrz 2018
Posty: 70
Loty: 103
Kilometry: 207 168
niebieski
Wysyłałem już im te informacje w lutym. Sami widzicie jak działają. Minęło prawie 4 miesiące i nic.

pawi napisał(a):
3 maja wysłałem zgłoszenie przez Centrum e-Zdrowia. Napisałem swoje uwagi, że bez nazwy szczepionki i numeru jej partii to zaświadczenie niewiele daje.
Odpowiedź dostałem bardzo szybko, za oczywiście plus.
Cytuj:
Dziękujemy za zgłoszenie. obecnie zakres informacyjny poświadczenia jest zgodny z wytycznymi.
Przeanalizujemy mozliwość rozszerzenia tej informacji - przekażemy wniosek do Ministerstwa Zdrowia.
z poważaniem,
Centrum e-Zdrowia
_________________
https://www.facebook.com/ahojprzygodo.eu
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#175 PostWysłany: 19 Maj 2021 16:08 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 424
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
pawi napisał(a):
Dokładnie, te dane powinny być zawarte w potwierdzeniu.


Oczywiście ale moim zdaniem nie tylko. Obecne potwierdzenie to dziwaczne zaświadczenie z logo e-zdrowie - dla mnie taki dokument to kpina. Raczej powinno być coś, co wskazuje kto to firmuje. Np. logo / napis Ministerstwo Zdrowia RP czy Narodowy Fundusz Zdrowia umocowany w ministerstwie. A tak, to tylko na podstawie języka i adresu można domyślać się, który kraj go wystawił.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#176 PostWysłany: 20 Maj 2021 07:42 

Rejestracja: 17 Sty 2019
Posty: 3
Cześć wszystkim

Czy posiadając jedynie potwierdzenie z IKP zaryzykowalibyście wyjazd urlopowy autem z planowanymi noclegami w Słowenii, Chorwacji oraz Czarnogórze?
Urlop zaplanowany od 3 czerwca także paszport covidowy nie wchodzi w grę.

Pisałem do różnych urzędów z tych krajów i otrzymałem odpowiedź jedynie z Czarnogóry. Niestety wniosła ona niewiele; ministerstwo turystyki stwierdziło, że jeśli to jest oficjalny dokument wydawany przez nasz rząd to raczej ok, ale radzą zapytać jeszcze ministerstwa zdrowia. Oni odesłali mnie za to do ichniejszego sanepidu, który odpowiedział:

"Hello,
To enter Montenegro, you need a vaccination certficate certified by an autorized
health institution in your language."

Wysłałem im skan naszego "certyfikatu" jednak nie raczyli odpowiedzieć czy to wystarczy czy nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 20 Maj 2021 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Ja bym zaryzykowała.
Pomogłam?;-)

Wszyscy przeżywamy takie rozterki. Masz dwa wyjścia. Jedziesz licząc, że wszystko pójdzie dobrze. Albo rezygnujesz, czekając na poprawę sytuacji. Jednak obserwując z boku covidowy bałagan to poczekasz do przyszłych wakacji;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
#178 PostWysłany: 20 Maj 2021 09:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
Ja bym też zaryzykował, nie raz już tak robiłem. W razie czego poproście jeszcze o wpisy do żółtej książeczki (zrobi to ten sam punkt co szczepił, trzeba tylko taką posiadać, umówić się żeby był jakiś kompetentny lekarz lub osoba dokonująca szczepienia i podjechać - wpisze, podpieczętuje i tyle). Im więcej tych dokumentów, tym lepiej. Mieć w telefonie, mieć wydrukowane na papierze, mieć żółte książeczki a jak były podwójne szczepionki, to jeszcze tą karteczkę (kartonik) pierwszego i drugiego szczepienia. Chyba tylko w Rosji by podważyli, jakby w żółtej nie było 200 rubli niechcący zapodzianych :)
Góra
 Profil Relacje PM off
paweł p lubi ten post.
 
      
#179 PostWysłany: 20 Maj 2021 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Jakbyś w Rosji zapodział 200 rubli w żółtej książeczce to mógłbyś mieć bardzo poważne kłopoty
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#180 PostWysłany: 20 Maj 2021 10:17 

Rejestracja: 17 Sty 2019
Posty: 3
elwirka napisał(a):
Ja bym zaryzykowała.
Pomogłam?;-)

Wszyscy przeżywamy takie rozterki. Masz dwa wyjścia. Jedziesz licząc, że wszystko pójdzie dobrze. Albo rezygnujesz, czekając na poprawę sytuacji. Jednak obserwując z boku covidowy bałagan to poczekasz do przyszłych wakacji;-)


Skłaniałem się ku nie ryzykowaniu więc teraz dopiero mam rozterki :)
Krajem docelowym na dłuższy postój jest Albania, także alternatywnie możemy jechać bezpośrednio do Macedonii i tam zrobić pierwszy przystanek (krótszy tranzyt niż gdyby okazało się dopiero w Słowenii że jest problem).
Zdania w ekipie wyjeżdżającej również są podzielone.

Oczywiście nie oczekuję, że ktoś za nas podejmie decyzję, ot chciałem zobaczyć która opcja przeważa na forum. Świadomość, że turystyka w tych krajach odgrywa znaczną rolę w gospodarce daje jakąś nadzieję.

Co do żółtej książeczki to pytaliśmy w dwóch miejscach i niestety lekarze robią problemy z wpisem. Szczepienie było w punkcie mobilnym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group