Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Z racji tego że prawdopodobnie ten temat będzie cieszył się coraz większą popularnością, dla przejrzystości proponuje zamieszczać tu tylko informacje o nowych krajach dostępnych dla zaszczepionych.

Dla przypomnienia:
Ogólna dyskusja: viewtopic.php?f=18&t=149431
Szczepienia: szczepienia-p-covid-w-polsce,18,156535
Testy: test-pcr-lub-antygenowy-i-in-przed-wylotem-gdzie-zrobic,15,153771
Kwarantanna: zakazy-lotow-do-polski-ew-obowiazek-kwarantanny-covid,15,154273

UWAGA: Mapy mają charakter orientacyjny, przed decyzją o wjeździe do danego państwa wymogi wjazdowe należy zweryfikować również za pomocą innych źródeł.

https://www.klm.pl/travel-guide/where-can-i-fly-to
oraz
https://apply.joinsherpa.com/map

Mapy od @Zeus

[ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#281 PostWysłany: 14 Gru 2021 21:52 

srebrny
Na Malcie masz obowiązek noszenia maseczki wszędzie, nawet w szczerym polu, jak najbliższy czlowiek jest pół kilometra dalej. Pilnują i sadzą za to mandaty (to przy założeniu, że ten człowiek pół km dalej to policjant:) ).

Szkoda Włoch. To była jedna z ostatnich enklaw umożliwiających w miarę normalne podróżowanie przy jednoczesnym pilnowaniu na poważne zasad ostrożności.... W sumie Włochy zastąpiły mi w czasie pandemii dalsze podróże - byłem tam w wakacje 2020 i 21, a potem jeszcze 2 razy, ostatnio wróciłem całe 3 dni temu.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#282 PostWysłany: 14 Gru 2021 22:12 

Loty: 2
Kilometry: 2 376
niebieski
potylika napisał(a):
To będąc zaszczepionym, bez testów i bez kwarantanny na powrocie możemy już jechać jedynie do... Czech, Francji, Niemiec, Słowacji, Hiszpanii, Holandii, Austrii, Belgii i... coś jeszcze zostaje? :D

Finlandia?
 Relacje PM off  

#283 PostWysłany: 14 Gru 2021 22:40 
Awatar użytkownika

Loty: 183
Kilometry: 294 925
niebieski
Miałem na okres noworoczny Jordanię, ale, że nagle z 1 testu zrobiły się 3 postanowiłem odpuścić mimo tego, że Ryanair nie chce nawet zwrócić kasy. Kupiłem w zamian Włochy...no i proszę...ciekawe czy to zaostrzenie tylko na okres świąteczno-noworoczny czy jednak będziemy dłużej mieć takie obostrzenia :(

#284 PostWysłany: 14 Gru 2021 22:44 

platynowy
Do końca stycznia 2022.
 Relacje PM off  

#285 PostWysłany: 14 Gru 2021 22:46 
Awatar użytkownika

Loty: 183
Kilometry: 294 925
niebieski
@miriam oczywiście do końca stycznie 2022. Pytanie co dalej. Czy odpuszczą czy dalej będzie utrudnienie...

#286 PostWysłany: 14 Gru 2021 22:49 

niebieski
potylika napisał(a):
To będąc zaszczepionym, bez testów i bez kwarantanny na powrocie możemy już jechać jedynie do... Czech, Francji, Niemiec, Słowacji, Hiszpanii, Holandii, Austrii, Belgii i... coś jeszcze zostaje? :D

Węgry, Rumunia, Bułgaria, Słowenia, Chorwacja... I zdaje się kraje bałtyckie.

#287 PostWysłany: 14 Gru 2021 22:54 

platynowy
Legion1 napisał(a):
Pytanie co dalej. Czy odpuszczą czy dalej będzie utrudnienie...

Czas pokaże .Tymczasem sytuacja jest rozwojowa :(
 Relacje PM off
cccc lubi ten post.

#288 PostWysłany: 14 Gru 2021 23:05 
Awatar użytkownika

platynowy
Pudelek napisał(a):
potylika napisał(a):

Rumunia, Bułgaria i Chorwacja nie są w Schengen, za to jest wiele innych krajów tutaj nie wymienionych.
 Relacje PM off  

#289 PostWysłany: 14 Gru 2021 23:46 

niebieski
To jakie niby "wiele innych krajów tutaj nie wymienionych" należących do Schengen zapraszają bez testów?

#290 PostWysłany: 15 Gru 2021 05:50 

złoty
Luksemburg.
 Relacje PM off
Pudelek lubi ten post.

#291 PostWysłany: 15 Gru 2021 15:36 

A jak wygląda podróż BER-CDG-PTY-SJO i powrót SJO-PTY-AMS-BER? W tamtą stronę bez problemu, a jak najlepiej ogarnąć powrót? Do BER dojazd albo flixbusem, albo samochodem. Wracając konieczny test zrobiony w SJO zwalniający z kwarantanny w BER? Czy w BER będziemy jako tranzyt do Polski? Zastanawiam się jak to rozegrać. Podróż marzec/kwiecień więc i tak do tego czasu wszystko może ulec zmianie.
 Relacje PM off  

#292 PostWysłany: 15 Gru 2021 17:19 

niebieski
Raczej nie ten temat :D i tak przeze mnie wyszliśmy mocno w offtop
 Relacje PM off  

#293 PostWysłany: 20 Gru 2021 19:20 

srebrny
Na obecnym etapie należy docenić nawet taki drobiazg, jak wpuszczanie bez testów osób po 3 dawce do Austrii. Choć ogólnie jest gorzej niż przed lockdownem

"W walce z wariantem omikron koronawirusa Austria zaostrzyła przepisy obowiązujące przy wjeździe do kraju. Od poniedziałku, 20 grudnia, do kraju mogą wjechać jedynie osoby w pełni zaszczepione lub ozdrowieńcy, które na dodatek mają aktualny negatywny test PCR na obecność koronawirusa (tzw. zasada „2Gplus"). Bez testu do kraju mogą wjechać jedynie osoby ze szczepieniem przypominającym.

Kto nie ma przy wjeździe negatywnego testu PCR, musi się zarejestrować i udać na kwarantannę. Izolację można zakończyć w momencie posiadania negatywnego wyniku testu PCR.

Dla kogo wyjątki
Przepisy nie obejmują kobiet w ciąży i osób, które nie mogą się zaszczepić ze względów zdrowotnych (co należy udokumentować zaświadczeniem lekarskim).

Wyjątki od zasady „2Gplus” obejmują też dzieci i młodzież. Dzieci do 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych nie muszą być ani zaszczepione, ani ozdrowieńcami."
https://www.dw.com/pl/wjazd-do-austrii- ... a-60191659
 Relacje PM off  

#294 PostWysłany: 20 Gru 2021 20:35 

srebrny
Bez testu do kraju mogą wjechać jedynie osoby ze szczepieniem przypominającym.

Dla mnie to jest jakieś światełko. Jeśli ktoś jest po 3 dawkach to chyba może jechać na ferie, także z dziećmi? Dla mnie to jest znacznie lepsze niż ciągłe testowanie, które moim zdaniem najbardziej rozwala turystykę.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#295 PostWysłany: 28 Gru 2021 04:14 
Awatar użytkownika

Loty: 157
Kilometry: 421 550
srebrny
Od 1 stycznia 2022 r. Sint Maarten nie wymaga dodatkowego testu przed przylotem od zaszczepionych 3 dawkami:
https://stmaartenehas.com/travel-requirements/
Cytuj:
Effective January 1, 2022, all countries will be classified as very high risk until further notice with Covid-19 test requirements based on the vaccination status:
fully vaccinated and booster shot received and not older than 9 months: no covid-19 test required
fully vaccinated without booster shot and 18 yrs. and older: 48 hrs. rt-PCR or 24 hr. Ag test required
fully vaccinated without booster shot and older than 5 and younger than 18 yrs.: no covid-19 test required
non -vaccinated: 48 hrs. rt-PCR test required
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.

#296 PostWysłany: 31 Gru 2021 09:20 

Loty: 56
Kilometry: 76 524
Takie pytanie, niektóre kraje ogłaszają, że są otwarte dla osób zaszczepione dawką przypominającą, która przyjąć należy 5-6 miesięcy, 5 miesięcy dla osób 50+ i 6 miesięcy dla osób 50-, po pierwszym szczepieniu. Ja byłam szczepiona pierwszy raz w listopadzie czyli dawka przypominająca wypada mi jakoś tak w kwietniu. I teraz jak to, że trzeba mieć dawkę przypominającą, ma się do osób, które są świeżo po szczepieniu i przyjęcie dawki przypominającej to jeszcze nie dla nich? Dla mnie to taki paragraf 22.
 Relacje PM off
Nikt lubi ten post.

#297 PostWysłany: 31 Gru 2021 10:53 

srebrny
Zawsze się możesz przetestować, to nie jest tak, że jakiś kraj jest zamknięty na 4 spusty dla osób bez boostera.

Ps. Gratuluję decyzji o zaszczepieniu, lepiej późno niż wcale ;)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#298 PostWysłany: 31 Gru 2021 20:45 
Awatar użytkownika

Loty: 298
Kilometry: 476 896
srebrny
Pudelek napisał(a):
potylika napisał(a):

Plus wszystkie pozostałe kraje świata, które wpuszczają zaszczepionych bez testów - pod warunkiem transferu do Polski przez wyżej wymienione kraje strefy Schengen,
 Relacje PM off  

#299 PostWysłany: 01 Sty 2022 09:52 

Ostrzeżenia: 1
srebrny
A Malta?
 Relacje PM off  

#300 PostWysłany: 01 Sty 2022 20:36 

niebieski
Malta (jeszcze) wpuszcza bez testu. Za to kontrola graniczna trwa dość długo, wszystkie testy/certyfikaty skrupulatnie są sprawdzane.
 Relacje PM off
Kothson lubi ten post.

[ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], Trendiction [Bot] oraz 0 gości