Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Obszerny poradnik na temat wypożyczania auta w Kostaryce: https://www.tripadvisor.co.nz/ShowTopic ... _Rica.html


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Gru 2020 16:13 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 182
srebrny
W styczniu na miesiac sie wybieram na Kostaryke.
I zastanawiam sie nad wypozyczeniem auta - narazie jeszcze nie postanowilem czy brac, czy nie. Bo jednak sporo czasu, a wole sie przemieszczac lokalnym transportem publicznym.

Ale tak sobie patrze na oferty wypozyczalni.
No i pojawiaja sie smiesznie tanie oferty (na zasadzie 4-5 USD/dzien).
Glownie pojawiaja sie 2 wypozyczalnie ACE Rent a Car oraz AutoRentals. Obie maja delikatnie mowiac dosc nieprzychylne opinie.
Ale widze, ze mozna by wziac albo dollar albo enterprise tez dosyc tanio.

Bral ktos kiedys w Kostaryce auto za takie niewielkie pieniadze? I czy wszystko bylo ok i wydali auto? Czy to jest jakis klasyczny wal?

Dzieki,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast
#2 PostWysłany: 29 Gru 2020 12:58 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 89
Loty: 125
Kilometry: 325 387
@bepa22
Brałem auto dwa razy w dwóch różnych wypożyczalniach. Jedna to było na pewno Enterprise i było wszystko spoko. Druga jakaś mniejsza, niestety nie pamiętam nazwy, ale na pewno nie była to żadna z tych wymienionych przez Ciebie (byłem tam w 2017 więc wyleciało niestety z głowy). Też wszystko poszło bez problemów i żadnych dodatkowych opłat, więc myślę, że raczej tak 'in general' nie ma się co bać, a auto daje jednak fajną swobodę w przemieszczaniu się. Powodzenia, Kostaryka to piękny kraj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Gru 2020 13:19 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 182
srebrny
Nie no - generalnie to sie nie boje, bo juz wypozyczalem auta w dziwnych krajach.
A nawet mialem doczynienia z otoczonym zla slawa Goldcar-em (i wszystko bylo ok).
Ale te dwie wypozyczalnie co wymienilem na poczatku, to ludzie czesto pisali, ze nie chcieli akceptowac bardzo tanich rezerwacji - wiec chyba szkoda sie uzerac.

No wiem, wiem - sa zalety auta i ta wlasnie swoboda przemieszczania sie jest na plus. W przypadku Kostaryki to i koszt transportow nie jest najtanszy, wiec i finansowo pewnie by sie to oplacalo. Ale jednak jezdzac lokalnymi autobusami ma sie kontakt z lokalnymi ludzmi - a to akurat dla mnie jest bardzo duzy plus. Wiec nie wiem czy sie w koncu zdecyduje na auto. W aucie czlowiek jedzie zamkniety w puszce jak klasyczny amerykanski turysta - i brak tego kontaktu z otoczeniem. Jak zwykle cos za cos.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Gru 2020 13:43 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8896
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Jeżeli się wybierasz, to raczej dojedziesz do Kostaryki, a nie na Kostarykę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 29 Gru 2020 14:25 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 89
Loty: 125
Kilometry: 325 387
@Sudoku, True. Z tego co zaobserwowałem, to bardzo częsty błąd, wynikający chyba z tego, że większość ludzi nie wie, że Kostaryka jednak NIE JEST wyspą :)

@bepa22 Kwestia wyboru i osobistych preferencji. Ja akurat byłem tam przez miesiąc służbowo, więc kontakt z lokalesami miałem w pracy i poza nią. A co do transportu, to wynajmowałem sobie auta na weekendy/wolne dni, żeby trochę zwiedzić ten piękny kraj. No i jednak dla mnie to był najlepszy wybór pod względem oczywistego ograniczenia czasowego. A dzięki temu udało się odwiedzić zarówno piękne Manuel Antonio, jak i pochillować nad Morzem Karaibskim, a także zobaczyć okolice San Jose (La Paz Waterfalls, Irazu - niestety zamknięty, bo akurat wybuchł) jak i samą stolicę.


Ostatnio edytowany przez Ptehu, 29 Gru 2020 14:37, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Gru 2020 14:33 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 182
srebrny
Jasna sprawa - wyjazdy sluzbowe rzadza sie troche innymi prawami, ze wzgledu wlasnie na brak czasu.

No nic - kwestie czy brac auto czy nie jeszcze sobie przemysle.

Jeszcze podraze temat ubezpieczenia covidowego - ale moze w osobnym watku dla innych szukajacych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Sty 2021 20:26 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 182
srebrny
No to chyba juz wiem o co chodzi z tymi tanimi autami w Kostaryce.

Jak jest tania cena to nie zawiera zadnego ubezpieczenia - a pisza w regulaminie, ze ubezp. jest obowiazkowe a wypozyczalnia nie akceptuje ubezpieczen zakupionych na innych stronach internetowych. A po dodaniu ubezpieczenia cena juz nie jest taka atrakcyjna.

Oczywiscie duzymi literami to nie jest napisane, rezerwacje prawie do konca da sie zrobic i tylko w warunkach pisze, ze jak sie nie ma to przy odbiorze trzeba dokupic.

Tak wiec ostroznie z tym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Sty 2021 11:48 

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 22
Rok temu byłam w Kostaryce. Auto wypożyczałam na 2 tyg. bezpośrednio na lotnisku w Liberii z Europcar za 2000zł wraz z ubezpieczeniem. Dlaczego zdecydowałam się na taki krok mimo że taniej zarezerwować można przez internet ? Otóż: Kostaryka nie honoruje ubezpieczeń innych niż wykupione w Kostaryce więc nawet jeśli rezerwujesz auto za pomocą jakiegokolwiek portalu i tak będziesz musiał wykupić ubezpieczenie na miejscu. (Chyba że bierzesz wprost ze strony wypożyczalni - no ale tam się nie potargujesz a na lotnisku można :) ) W Kostaryce ubezpieczenie nie jest na samochód ( tak jak OC w Europie) tylko na kierowcę. Można oczywiście zarezerwować tanie auto bez ubezpieczenia a na miejscu przy odbiorze wykupić ubezpieczenie. Niestety cena ta ta przekroczy cenę wynajmu auta.
Generalnie - auto na Kostaryce polecam bardzo!!!! Tylko zawsze warto pytac miejscowych przed wyruszeniem w trasę czy droga krajowa która się zamierzacie udać jest asfaltowa i nie ma na niej przeszkód. Tak, tak, zdarzyło mi się jechać 40 min pięknym asfaltem w porze suchej gdy napotkałam na trasie rzekę przez którą przejeżdżały wyłącznie samochody terenowe. No i trzeba było zawracać. dodając sobie kolejne 1,5h objazdu. Bywa tez że droga krajowa asfaltowa przechodzi nagle w gruntową i kolejne 3 h jedzie się w kurzu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Sty 2021 11:52 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 182
srebrny
No wlasnie wczytalem sie w to w warunkach wynajmu.
Nam najtaniej na miesiac pokazuje cos kolo 900USD - wiec slabo.
Ale moze rzeczywiscie poszukam czegos na miejscu albo na lotnisku, albo poprostu w San Jose.
Moze na ostatnia chwile, beda bardziej skolnni do targowania.
A jak nie to autobusy tez zla opcja nie beda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Sty 2021 00:10 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
Rozumiem ze wynajmujecie na nasze krajowe prawko? Bo sprawdzam i zadna konwencja miedzymarodowego nie obejmuje kostaryki:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Sty 2021 12:57 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 182
srebrny
Wyglada na to, ze nie trzeba.
Tak przynajmniej jest napisane na stronie ambasady (https://costaricaembassy.be/en/tourism/faq/)

4.Do I need an international driver´s license to drive in Costa Rica?
You are allowed to drive with your normal drivers license for three months.
Góra
 Profil Relacje PM off
palomino uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 06 Mar 2021 20:09 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 182
srebrny
To jeszcze dodam w temacie ubezpieczen aut w Kostaryce (II 2021).

A wiec jak sie wezmie auto z opcja ubezpieczenia basic - to nie jest tak, ze sie odpowiada tylko do wysokosci blokady, ktora bierze wypozyczalnia.
Wypozyczalem w dollar - ale ponoc w innych wypozyczalniach jest ta sama historia - opcja basic pokrywa:
- 80% szkody w czyims samochodzie (czyli takie nasze OC tylko nie 100%)
- 0% naszego auta
Innymi slowy jak sie zrobi wypadek, albo auto ukradna cala wartosc jego musimy zaplacic + jeszcze 20% wartosci czyjegos auta jesli go uszkodzilismy.

Poskutkowalo to tym, ze zdecydowalem sie wziac auto z pelnym ubezpieczeniem - bo zewnetrzne firmy daja tylko ubezpieczenie na excess amount, a nie na cala wartosc auta.

Covidowe plusy - oczywiscie na miejscu cena duzo nizsza niz przez internet, a ze sporo aut teraz stoi bezczynnie na parkingu, to nie ma problemu z dostepnoscia. Cena - po targach 27,5 USD za dzien - najmniejszy Suzuki Celario z pelnym ubezpieczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
kajasz lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 13 Mar 2021 14:04 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 16
Czyli rezerwowałeś auto dopiero na miejscu? A jak wykupiłeś pełne ubezpieczenie to chcieli jakiś kaucje na karcie kredytowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Mar 2021 20:09 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 182
srebrny
Tak, rezerwowalem na miejscu.
Kaucja byla, ale niska - 300USD.
Zaplacilem Revolutem i zrobili blokade zarowno na depozyt jak i na oplate za auto - obie blokady zniknely po tygodniu.
Tak wiec za auto fizycznie zaplacilem przy oddawaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off
sadek lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 14 Mar 2021 11:35 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 16
Dzięki za odpowiedź, czyli polecasz jechać w ciemno i na lotnisko po przylocie pytać? Mówisz, że 27 dolarów po targowaniu, jaka była kwota wyjściowa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 14 Mar 2021 11:44 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 182
srebrny
Jak najbardziej polecam.
Napewno przez internet takich cen nie dostaniesz nigdzie.

Nie wiem do konca jaka byla cena wyjsciowa, bo na poczatku nie zakladalem opcji brania z pelnym ubezpieczniem.
Z opcja basic dawali za ok 19-20USD. Dopiero w ich biurze sie dowiedzialem co to dokladnie ta opcja basic.
W payless na wstepie mi babka powiedziala, ze moze mi dac z pelnym ubezpieczeniem za 30USD, bo maja taka covidowa promocje teraz.
Ogolnie jak sie zdecydowalem na opcje z pelnym ubezpieczeniem to wyliczyl cos kolo 35 USD. Koniec koncow zszedl do 27,5, a na odchodnym jeszcze powiedzial, ze jak sie zdecydujemy teraz to w gratisie da nam wieksze auto (nie zdecydowalismy sie, poszlismy do hotelu sie przespac z tym, gosc nam zostawil rezerwacje - i rano wrocilismy ale do biura w centrum i wzielismy). Deal byl tez taki, ze bierzemy na miesiac, ale jak chcemy to mozemy zwrocic wczesniej i policzy nam po tej stawce tylko za tyle dni ile mielismy auto.
Wiec moim zdaniem calkiem uczciwie.

Ps. pilnuj godzin, mysmy wzieli cos kolo 10 a oddalismy kolo 12 i gosc mowil, ze jakbysmy byli przed 10ta, to by nam za 1 dzien mniej policzyl.
Góra
 Profil Relacje PM off
sobo lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 10 Maj 2021 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
No ja mam inne doświadczenie, było drożej niż w necie na miejscu.... nawet po targowaniu się (15% zszedłem), dodatkowy kierowca gratis
Alamo - Paso Canoas, dodatkowo jeszcze w Alamo nie można robić rezerwacji 24h przed wynajęciem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 03 Sie 2021 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 182
Loty: 173
Kilometry: 329 932
A ja trochę z innej mańki -> jaki typ samochodu wypożyczaliście? Biorę auto na 2 tyg i generalnie chce objechać sporą część kostaryki, ale też bez przesady, żeby się pchać w jakieś słabo dostępne miejsca. I zastanawiam się jaki typ samochodu brać, miastowy hatchback strzelam, że nie wszędzie da rade no i lepiej mieć wyżej zawieszenie, to może jakiś mały prawie-terenowy typu qashqai, czy od razu coś z grubej rury typu ssangyong korando?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 03 Sie 2021 14:16 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 182
srebrny
Czesuaf,

My mielismy najmniejszy (Suzuki Celario) i zrobilismy traske jak ponizej.
Nigdzie nawet na najmniejszym odcinku nie potrzebowalismy lepszego auta.

Traska San Jose-Puerto Viejo-Manzanillo-La Fortuna-Santa Elena-Tamarindo-Montezuma (przy czym tutaj droga polnocna - wzdluz wybrzeza malym autem ponoc nie bardzo)-Puntarenas-Quepos-Puerto Jimenez-Dos Brazos-potem gorami przez Buenos Aires-Cartago-wulkany Poas i Irazu-Tortugoero (oczywiscie do Cariari tylko).
Góra
 Profil Relacje PM off
Czesuaf lubi ten post.
Czesuaf uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 03 Sie 2021 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 182
Loty: 173
Kilometry: 329 932
Wow, dzięki za ekspresową odpowiedź! Widzę, że punkty i trasa się nam generalnie pokrywają, ja mam trochę mniej, więc w takim razie też idę w coś mniejszego, dzięki wielkie za rozwianie wątpliwości :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group