Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Cze 2023 16:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2011
Posty: 320
Loty: 1184
Kilometry: 2 349 936
platynowy
Wygląda, że mam okno wyjazdowe na Kostarykę w pierwszych dwoch tygodniach listopada. Czy ktoś z Was był w tym czasie w Kostaryce?
Planuję objazdówkę i potem parę dni na miejscu na jakiejś plaży. Wiem, że to ostatni miesiąc pory deszczowej i liczymy się z tym ale może ktoś podpowie gdzie się zakotwiczyć na końcu aby nie lało?
_________________
Image

"Turysta to ktoś, kto już od przyjazdu myśli o powrocie do domu, podczas gdy podróżnik nie wie, czy w ogóle wróci"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
#2 PostWysłany: 25 Cze 2023 20:17 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Wszystko zależy czy będzie chłopczyk czy dziewczynka... :lol: Jak trafi się pierwszy to będzie spoko, ale czy się trafi to wróżenie z fusów teraz.
Jeśli plażowanie to generalnie bardziej wybrzeże karaibskie (+ im bardziej na południe, tym lepiej) niż pacyficzne o tej porze.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 25 Cze 2023 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4079
HON fly4free
Masz tu dane statystyczne i rok po roku dla 3 miejsc: wschod, centrum zachod, sa lekkie roznice, przestudiuj i bedziesz wiedzial...wiecej.
https://weatherspark.com/compare/y/1546 ... %C3%A1mara
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 29 Cze 2023 18:22 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
byłam w połowie listopada 2022 1 dzień w Kostaryce, okolice Liberii, bo czekałam na samolot - ogólnie mocno lało :) rano przy basenie kropiło naprzemiennie ze słońcem, trzeba było siedzieć pod parasolem lub dachem, nie były to komfortowe warunki do plażowania/leniuchowania.
Potem poszliśmy na spacer wzdłuż plaży i było bez deszczu, a ok 13 wyszliśmy sobie na spacer do miasta i obiad i duże oberwanie chmury. intensywnie i ok 1,5h - niestety rzeczy nam nie zdążyły wyschnąć do samolotu wieczorem, a wszystko było mega przemoczone. Ulice wyglądały jak rzeki w trakcie ulewy. Ogólnie duża wilgoć wyczuwalna.
Kiedyś koleżanka była w X w Kostaryce i pogoda też dawała się we znaki, nie było to najbardziej komfortowe zwiedzanie, dużo deszczu.
Jak będzie to nie wiadomo, ale wczesniej byłam w Kostaryce (na dłużej) na przełomie stycznia i lutego i pogoda była ok, deszczowo/pochmurno tylko w okolicy Arenal i na wybrzeżu Atlantyku (ale to 1 dzień).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Wrz 2023 03:52 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 115
Ja byłem rok temu na początku listopada 10 dni, pogoda z wyjątkiem jednego dnia identyczna codziennie, czyli idealne słoneczko i duchota od rana do ok. 13, potem zaczyna się chmurzyć, i tak od ok. 17 mocny deszcz. A w ten jeden dzień, który wyłamał się z tego schematu było dokładnie odwrotnie :) na szczęście prawie cały przesiedziałem w autobusie. Także akurat moje doświadczenie z podróży tam w listopadzie jest takie, że upały mnie zmęczyły, a deszcze nie przemoczyły praktycznie wcale. Z tym, że ja miałem samochód i tak sobie planowałem, żeby zwiedzać aż się ściemni i potem wracać do "bazy" i jeść obiad w nocy (czyt. w deszczu). Pewnie jakby ktoś w tym czasie podróżował bez własnego samochodu to mógłby mieć inne odczucia co do kłopotów związanych z deszczem ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Gru 2023 17:54 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
hiszpan napisał(a):
Wygląda, że mam okno wyjazdowe na Kostarykę w pierwszych dwoch tygodniach listopada. Czy ktoś z Was był w tym czasie w Kostaryce?
Planuję objazdówkę i potem parę dni na miejscu na jakiejś plaży. Wiem, że to ostatni miesiąc pory deszczowej i liczymy się z tym ale może ktoś podpowie gdzie się zakotwiczyć na końcu aby nie lało?


Załapałeś się i jak było, jakie wrażenia ?

Byłam w drugiej połowie i przeważnie padało obficie w nocy, a czasem po południu lub wieczorem, ale znośnie i tylko raz miałam potężną i krótką ulewę w dzień. Myślę, że to dobry okres, bo mniej turystów niż np. w grudniu.

EDIT,

widze, że 2 min. po moim poście pojawija się relacja.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group