Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kosowski SIM
#1 PostWysłany: 02 Sty 2019 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3399
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Starter do kupienia na lotnisku zaraz po wyjsciu z przylotów za 3 euro + pakiecik jak niżej. Konfiguracja itd na miejscu
Działało wszystko bez zarzutu.

Załączniki:
20190102_102611.jpg
20190102_102611.jpg [ 66.15 KiB | Obejrzany 6212 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
xyrxis lubi ten post.
xyrxis uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Kosowski SIM
#2 PostWysłany: 22 Kwi 2019 12:39 

Rejestracja: 31 Paź 2016
Posty: 15
Kupowałem kartę sim w Pristinie na bulwarze Matki Teresy w sklepiku z papierosami, mapkami itp. Zdaje się, że 2GB internetu. Cena 5e. Śmigało płynnie nawet na krętych górskich ścieżkach przy granicy z Macedonią
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kosowski SIM
#3 PostWysłany: 12 Cze 2019 16:17 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Z tego co tu jest napisane https://prepaid-data-sim-card.fandom.com/wiki/Kosovo można dokupić kodem dane pakietowe w roamingu na okoliczne kraje w tym Albanię (wszystkie sieci), Macedonię Północną (wszystkie sieci), Czarnogórę, Serbię, Bułgarię i Turcję.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 14 Cze 2019 12:21, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
onufry_z lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kosowski SIM
#4 PostWysłany: 27 Cze 2019 18:29 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Wszystko poszło sprawnie. Tuż za przejściem granicznym Vala się wyłączyła. Doładowanie można zrobić na Poczcie lub tak jak ja ma dworcu autobusowym w Saloniku telefonicznym. Gość mówi tylko po niemiecku, ale na migi jakoś się dogadaliśmy o co chodzi. Pokazałem kwit z zakupem sima oraz spis taryfy roamingowej, który tamże dostałem i załapał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kosowski SIM
#5 PostWysłany: 03 Lip 2019 08:24 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Jakby co mam na zbyciu kartę. Jest ważna do 23.12.2019 i ma na rachunku 0,7 €. Tu można ją doładować https://shop.kosovotelecom.com/index.ph ... vala5.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kosowski SIM
#6 PostWysłany: 05 Wrz 2022 16:25 

Rejestracja: 17 Mar 2022
Posty: 206
Loty: 83
Kilometry: 137 593
złoty
Aktualna oferta vala - do kupienia na lotnisku w hali przylotów za 3 euro, obsługa mówi po angielsku i pomaga w konfiguracji.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kosowski SIM
#7 PostWysłany: 19 Wrz 2022 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@terrop

Niestety nie 3 Euro a 10 Euro. 3 Euro jest dla osób co już mają kartę SIM. (Operator vala)
Także trzeba się liczyć z kosztem 10 Euro (30GB jak dobrze pamiętam), karta SIM jest rejestrowana. Trzeba pamiętać o ustawieniu APN bo się nie będzie łączyć :!:
Można zapłacić kartą choć niechętnie mimo że leżą dwa terminale ;)
Drugi operator IPKO z tego co widziałem to miał o wiele drożej.
Połączenie bardzo stabilne. Przy okazji ciekawostka, ma się IP Serbskie.

PS. Jak ktoś ma eSIM w telefonie to można też rozważyć pakiet z apki Airalo - 1GB na 7 dni za 9 USD. Jak się sprawdza? Nie wiem, bo kupiłem vala na miejscu.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kosowski SIM
#8 PostWysłany: 19 Wrz 2022 21:28 

Rejestracja: 17 Mar 2022
Posty: 206
Loty: 83
Kilometry: 137 593
złoty
Martinuss napisał(a):
@terrop

Niestety nie 3 Euro a 10 Euro. 3 Euro jest dla osób co już mają kartę SIM. (Operator vala)
Także trzeba się liczyć z kosztem 10 Euro (30GB jak dobrze pamiętam), karta SIM jest rejestrowana. Trzeba pamiętać o ustawieniu APN bo się nie będzie łączyć :!:
Można zapłacić kartą choć niechętnie mimo że leżą dwa terminale ;)
Drugi operator IPKO z tego co widziałem to miał o wiele drożej.
Połączenie bardzo stabilne. Przy okazji ciekawostka, ma się IP Serbskie.

PS. Jak ktoś ma eSIM w telefonie to można też rozważyć pakiet z apki Airalo - 1GB na 7 dni za 9 USD. Jak się sprawdza? Nie wiem, bo kupiłem vala na miejscu.
W sierpniu mi najpierw też zaproponowali ten turystyczny pakiet za 10 euro, ale finalnie kupiłem za 3 razem z nową kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kosowski SIM
#9 PostWysłany: 19 Wrz 2022 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@terrop
A to skubaniec, taki w czarnych-krótkich włosach to był? :evil:
Bo mi wmawiał że muszę kupić ten za 10 Euro jeśli nie mam karty SIM.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kosowski SIM
#10 PostWysłany: 19 Wrz 2022 21:45 

Rejestracja: 17 Mar 2022
Posty: 206
Loty: 83
Kilometry: 137 593
złoty
Mnie obsługiwała miła pani
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kosowski SIM
#11 PostWysłany: 28 Wrz 2022 11:09 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Dzięki informacjom tutaj po prostu poszedłem do stoiska Vala na przylotach i stanowczo ale uprzejmie powiedziałem że poproszę kartę sim za 3EUR. Facet nie robił żadnych problemów. Zaproponował pomoc w konfiguracji i, co mi się nie spodobało, wziął mój telefon i sam poustawiał wszystko - przede wszystkim chodzi o APN Vala.

Niestety chodząc po samej Prisztinie parokrotnie dostawałem z telefonu komunikat, że wybrana sieć Vala jest niedostępna. Czasami pomagało włączenie i wyłączenie trybu samolotowego a czasami trzeba było się po prostu przemieścić w inne miejsce - wygląda na problemy z zasięgiem.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kosowski SIM
#12 PostWysłany: 14 Cze 2023 11:00 

Rejestracja: 28 Sty 2023
Posty: 50
Chyba coś się zmieniło... Na stanowisku Vala spotkałem dwie panie i one zgodnie mówiły, że jeśli nie mam karty SIM, to najpierw muszę ją kupić wraz z pakietem Internetu 4 GB za 7 euro. Później oczywiście można było dokupić dodatkowy pakiet tak jak to opisuje strona Vala: https://kosovotelecom.com/privat-3/me-m ... ombinuara/

Na lotnisku można było płacić kartą, natomiast później w salonie Vala w Prisztinie za doładowaniem musiałem płacić gotówką.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group