Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kos - Fotorelacja
#1 PostWysłany: 11 Lut 2014 13:08 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 79
Zbanowany
Zapraszam na fotorelację z wyspy KOS.

Image

Podróż odbyła się w lipcu, a więc w okresie urlopowym. Wylot oczywiście z Krakowa, pełny samolot. Lotnisko jest bardzo małe i znajduje się mniej więcej na środku wyspy, także wszędzie jest blisko, bo wyspa nie jest duża.
Dojazd z lotniska do hotelu załatwiony poprzez resorthoppa - wszystko bez problemu.
Jako miejsce pobytu wybraliśmy miejscowość Kefalos i hotel Pantheon na wzgórzu.

Image

Hotel prowadzi Brytyjka, dlatego codziennie na śniadanie tosty :-), ale reszta jedzenia w opcji half-board bardzo smaczna, typowe greckie potrawy.
Hotel jest stosunkowo daleko położony od plaży, ale widok z balkonu w pełni to rekompensuje.

Image

Zresztą 3 razy dziennie można się dostać na plażę, specjalnym busem z hotelu. Jednak warto jest wypożyczyć auto na 2-3 dni by zwiedzić resztę wyspy.

Image

Jak wspomniałem wyspa jest nieduża, z naszego hotelu była widać nawet najwęższe miejsce na wyspie.

Image

Hotel położony jest trochę na uboczu, centrum Kefalosu jest trochę oddalona, co widać na poniższym zdjęciu.

Image

Hotel nie był zbytnio oblegany, głównie Brytyjczycy. Jak na sezon urlopowy to wyspa wydawała się pusta, więcej turystów było w bardziej popularnych miejscowościach: Kos, Marmari, Tigkaki.
Basen przy hotelu świecił pustkami co akurat nam odpowiadało, można było poszaleć :-)

Image

Może dlatego, że jest cicho i spokojnie to kozy niespecjalnie się boją obcych :-)

Image

Plaża w Kefalosie nie jest zbyt duża, natomiast w pórównaniu z innymi miejscowościami, woda jest czysta i spokojna (z jednej strony).

Image

Natomiast z drugiej strony fale są spore, co wykorzystują miłośnicy Kite Surfingu.

Image

Na wyspie bardzo wieje, wieczorami robi się chłodno więc upał w dzień nie jest mocno odczuwalny, natomiast w nocy spokojnie można spać bez włączonej klimatyzacji.
Atrakcją w Kefalosie jest na pewno wysepka oddalona od plaży jakieś 200m - można dopłynać normalnie albo wypożyczyć rower wodny.

Image

Tak jak wspomniałem wcześniej, warto jest wypożyczyć auto i pojeździć trochę po wyspie, aby zobaczyć między innymi:
greckie kościółki

Image

pasterzy wypasających kozy

Image

inne plaże- Tigkaki

Image

Kos

Image

gaje oliwne

Image

Port w Limionas

Image

Więcej fotek można obejrzeć tu: https://plus.google.com/photos/101583038392175218015/albums/5909103177174354913?banner=pwa

Koszty pobytu tygodniowego - wszystko było załatwione we własnym zakresie - bilety ryanair ok. 450 zł za osobę,
hotel ok. 1300zł za pokój half-board na tydzień - 2 osoby dorosłe + dziecko 5 lat. Jeśli ktoś ceni ciszę, spokój i pełen relaks to na pewno mogę polecić Kefalos.
W razie jakichkolwiek pytań, służę pomocą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
 Temat postu: Re: KOS - Fotorelacja
#2 PostWysłany: 11 Lut 2014 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lis 2013
Posty: 101
Loty: 166
Kilometry: 357 801
Rewelacja:) Pięknie tam!
_________________
http://mamasaidbecool.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KOS - Fotorelacja
#3 PostWysłany: 11 Lut 2014 13:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 338
Kilometry: 500 411
Panie, a gdzie fotki z drugiej strony wyspy? Kos to nie tylko plaże :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KOS - Fotorelacja
#4 PostWysłany: 11 Lut 2014 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 181
Loty: 24
Kilometry: 39 364
Świetne zdjęcia, super ta wyspa niedaleko brzegu. Plaża jak i woda nie jest najczystsza (glony, kamienie) i ze zdjęć mocno przypomina tą na Krecie, a kawałek jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KOS - Fotorelacja
#5 PostWysłany: 11 Lut 2014 14:10 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 79
Zbanowany
Glony to głównie w miejscowościach Marmari i Tigkaki. Natomiast w samym Kefalosie plaża i woda czyste, kamyki niewielkie, można chodzić boso :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KOS - Fotorelacja
#6 PostWysłany: 11 Lut 2014 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
To nie glony, to wodorosty i trawa morska ;) Owszem, na plażach w Tigkaki i Marmari bywa ich sporo ale po 1. nie na całej długości plaży a fragmentami, po 2. z reguły są sprzątane przez operatorów leżaczków.

Jak ktoś zainteresowany Kosem to zapraszam do relacji z 2013 w trzech częściach mojej lepszej połowy: http://zieniowie.blogspot.com/2013/11/g ... ia_11.html

Fotorelacja na piątkę :)
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KOS - Fotorelacja
#7 PostWysłany: 11 Lut 2014 14:19 

Rejestracja: 16 Lis 2012
Posty: 5
Loty: 18
Kilometry: 24 242
Swietne zdjęcia, swietna relacja :) to ja postaram się podzielić z Wami Kretą :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KOS - Fotorelacja
#8 PostWysłany: 11 Lut 2014 14:26 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
Byłem, widziałem, polecam!

Objazd tylko zrobiliście za krótki, jak już któryś przedmówca pisał ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KOS - Fotorelacja
#9 PostWysłany: 11 Lut 2014 14:33 

Rejestracja: 25 Cze 2012
Posty: 35
Dzięki za świetną Fotorelację, zdjęcia ukazują piękny klimat tej spokojnej wyspy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KOS - Fotorelacja
#10 PostWysłany: 11 Lut 2014 21:27 

Rejestracja: 10 Gru 2013
Posty: 6
Bardzo ładne zdjęcia. Zachęcająca fotorelacja.

____________________
Ni widu,ni słychu http://wgoryczynamazury.mylog.pl/ tylko nasza stronka!


Ostatnio edytowany przez Morzyslaw84, 01 Paź 2014 16:43, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KOS - Fotorelacja
#11 PostWysłany: 12 Lut 2014 08:45 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
Lecę na Kos 2 kwietnia i zostaję tam 3 noce, mam pytanie co sądzicie o miejscowości Kardamena? Z racji tego że bedziemy tam dość krótko chciałbym zostać niedaleko lotniska. Odwiedzał ktoś z Was pobliskie plaże? Warto sie tam zatrzymać czy lepiej jechac do wiekszej miejscowości jak np. Kos? Jest szansa załapać się na jakiś autobus jeśli lądujemy o 20, czy tylko taxi lub inne prywatne firmy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KOS - Fotorelacja
#12 PostWysłany: 12 Lut 2014 09:57 

Rejestracja: 04 Lis 2011
Posty: 101
Loty: 32
Kilometry: 53 302
fajna relacja, piekne zdjecia, nocoz nowy cel podrozy :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KOS - Fotorelacja
#13 PostWysłany: 12 Lut 2014 11:10 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 79
Zbanowany
konrad91 napisał(a):
Lecę na Kos 2 kwietnia i zostaję tam 3 noce, mam pytanie co sądzicie o miejscowości Kardamena? Z racji tego że bedziemy tam dość krótko chciałbym zostać niedaleko lotniska. Odwiedzał ktoś z Was pobliskie plaże? Warto sie tam zatrzymać czy lepiej jechac do wiekszej miejscowości jak np. Kos? Jest szansa załapać się na jakiś autobus jeśli lądujemy o 20, czy tylko taxi lub inne prywatne firmy?


Kardamena jest okej, ale tak naprawdę, z lotniska to wszędzie jest blisko na tej wyspie :-). O 20 to raczej taxi albo transport przez resorthoppa, normalnie w sezonie to jeździ mało autobusów a po za sezonem to już rzadkość. Na 3 noce to ja bym auto wypożyczył, no ale to jakiś wydatek dodatkowy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KOS - Fotorelacja
#14 PostWysłany: 12 Lut 2014 11:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 338
Kilometry: 500 411
Kardamena to dziura z kilkuset takimi samymi domkami oraz kilkudziesięcioma hotelami. Trochę sklepów i knajp. Jest port. Ale bardzo ładna ze względu na położenie. Plaże szału nie robią, chociaż miejscowi starają się i dowożą piasek. Na miejscu chyba 0 (słownie zero) atrakcji turystycznych poza portem, to po prostu letnisko dla turystów. Z portu odpływają statki np na Nissyros, gdzie jest wulkan. Chyba najtańsze połaczenie z Kos (wyspy) na Nissyros jest właśnie tutaj. Jest połączenie autobusowe z Kos (miastem) i z lotniskiem. Ja pamiętam że na Kos (wyspie) po południu był kłopot z autobusami, rano jeździły niezbyt często i tylko do wczesnego popołudnia. Odsyłam jednak do tematu o Kos (wyspie), gdzie powinien być rozkład autobusów (interesuje cię jedna linia Kardamena - lotnisko - Kos (miasto)), obawiam się jednak, że autobusu o 20 nie będzie.

2 fotki z Kardameny

Image


Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KOS - Fotorelacja
#15 PostWysłany: 12 Lut 2014 12:02 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
Dzieki za odpowiedzi!
Czyli trzeba pomyśleć o dojezdzie do miasta Kos ;)
Myślicie że w kwietniu mogą być otwarte jakies bary albo dyskoteki? Czy raczej nie ma co sie nastawiać na jakiekolwiek życie nocne? :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KOS - Fotorelacja
#16 PostWysłany: 12 Lut 2014 12:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 338
Kilometry: 500 411
Dojazd do Kos jest prosty. Wsiadasz w autobus, jedziesz z godzinę i jesteś. KONIECZNIE sprawdź o której powrót. W maju w Kos (miasto) balangi trwały w najlepsze. W kwietniu nie wiem. Z Kardameny na pewno wybrałbym się na Nissyros.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KOS - Fotorelacja
#17 PostWysłany: 12 Lut 2014 13:28 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
Teraz myślę o tym żeby odrazu z lotniska jechać do Kos, skoro Kardamena nie ma nic ciekawego w sobie to chyba szkoda na nią czasu bo i tak go mało mamy ;)
Zastanawiam sie ile może kosztować transport z resorthoppa dla 4 osob RT do Kos, sprawdzalem na stronie ale pokazuje mi 3 opcje i nie wiem czy ta najtańsza jest możliwa ;) jest jakims busem za 30funa wszyscy a druga to auto za 130 i nie wiem jak do tego podejść.
Pamietasz może jakie ceny rejsów do Nissyros? Teraz juz pytam o wyplyniecie z portu w Kos.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KOS - Fotorelacja
#18 PostWysłany: 12 Lut 2014 13:47 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 79
Zbanowany
konrad91 napisał(a):
Teraz myślę o tym żeby odrazu z lotniska jechać do Kos, skoro Kardamena nie ma nic ciekawego w sobie to chyba szkoda na nią czasu bo i tak go mało mamy ;)
Zastanawiam sie ile może kosztować transport z resorthoppa dla 4 osob RT do Kos, sprawdzalem na stronie ale pokazuje mi 3 opcje i nie wiem czy ta najtańsza jest możliwa ;) jest jakims busem za 30funa wszyscy a druga to auto za 130 i nie wiem jak do tego podejść.
Pamietasz może jakie ceny rejsów do Nissyros? Teraz juz pytam o wyplyniecie z portu w Kos.


busem jak najbardziej mozliwa opcja i najtaniej, to zwykly autobus bedzie, przestaw sobie w resorthoppa na euro, i zastosuj kod znizkowy VCFEB8, bedzie taniej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KOS - Fotorelacja
#19 PostWysłany: 12 Lut 2014 14:02 

Rejestracja: 20 Lis 2012
Posty: 18
Rok temu byłam w kwietniu,kwietniu dolecielismy ok 19 i bez problemu dojechalismy autobusem spod lotniska do Kosu, kierowca czekał tylko aż w miarę zapelni się autobus i ruszal. Stały tam jeszcze ze 2 inne autobusy. Polecam wypożyczenie auta, my braliśmy z miejscowej wypożyczalni i wyszło nas bardzo tanio i byliśmy bardzo zadowoleni :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KOS - Fotorelacja
#20 PostWysłany: 12 Lut 2014 14:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 338
Kilometry: 500 411
Ja mam dane z 2011r. Ostatni autobus z Kardameny wyjeżdzał koło 17. Dlatego sugerowałem poszukać wątku o Kos i sprawdzić bieżący rozkład. Ceny rejsów to bodajże w porcie 10 eu ale nie pamiętam czy w jedną czy w dwie. Ceny tylko na rejs (w Kos (miasto) za 25eu organizowali również autobus czy jakiś tam dojazd pod górę tego wulkanu, ale tylko raz w tygodniu). Chyba jednak wydaje mi się że w 2 strony za dychę. Ale cena pewnie nie będzie aktualna. 2 lata minęły. To blisko jest z Kardameny. W kazdym razie sporo stało na ulicy banerów rozkładanych z biletami. A i w porcie też pytałem.

EDIT
Poszukałem o tym transporcie autobusowym na KOS na dzień dzisiejszy. Dołożyli busów wieczorem, więc dojedziesz normalnie autobusem.

Rozkład jazdy
http://www.kosisland.gr/en/kos-island-i ... dules.html

Wydaje mi się że do Kardameny też było taniej z lotniska niż do Kos (miasta) gdzie bilet kosztuje 3,20. Ale tez już nie pamiętam :) Za to pamiętam że można było w gratisie wziąc mapkę wyspy z busa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group