Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kos
#1 PostWysłany: 07 Sie 2013 18:54 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 19
Witajcie moja relacja z pobytu na Kos.

Polowania na bilet rozpoczęliśmy od Kwietnia, niestety w tym roku Ryanair nie rozpieszczał cenami ostatecznie udało się zakupić 2 bilety w cenie 440 zł
oraz torbę 15 kg za 35Euro 2x. Ogólny koszt podroży za dwie osoby wyniósł ok 1175 zł

Lot rozpoczął się planowo o 12,50.

Image


...i kilka minut po 15 (16 miejscowego czasu) wylądowaliśmy w Kos Island International Airport "Hippocrates"

W strefie przylotu znajduje się jeden mały sklepik z w stylu Relay,Kolporter (napoje,prasa, souveniry) etc., w strefie odlotów funkcjonuje
standardowa strefa bezcłowa z wszystkim jej przywarami.Po wyjściu z lotniska spotkałem się z nieczęstą sytuacją.

..."kolejką do Taxi"?...


Image


Cel naszej podróży z lotniska do Kardameny czyli 6km wyceniono na 18E więc...


Image


...udaliśmy się w lewo na przystanek autobusowy, bilet w cenie 2E. Połączenia są w miarę często realizowane.


http://www.ktel-kos.gr/site_en/ktel-kos ... -schedules


Image


Ceny transferu TAXI możecie sprawdzić tu http://www.kostaxi.eu/?page=home#tabs-3

Za ośmiodniowy pobyt w hotelu zapłaciliśmy 304E ( dokupiliśmy jeden dzień ponieważ w pierwszym terminie odlot był planowany na godziny wieczorne
i nie chcieliśmy się tułać do wieczora. Jak się okazało było to podwójnym błędem. Ryan zmienił godzinę odlotu na 16 a w hotelu można było"dokupić"
pobyt do wieczornego odlotu w cenie 20E)


http://www.sunnyviewhotel.gr/en/index.html


Image


Image



co ciekawe hotel ma związki z Polską.


Image


Hotel bardzo przyjemny, jedyny BARDZO duży minus 2,5 km od centrum Kardameny, dzięki czemu mieliśmy okazję sporo spacerować ;)
i podziwiać uroki wyspy.


Image



Image



Image



Image



Kardamena oferuje tak jak każdy nadmorski wakacyjny kurort różne atrakcje


Image


Prócz knajp,dyskotek,barów etc. można pozwiedzać okoliczne wyspy cena 25-30E


Image


Stołowaliśmy się w tawernach po bardzo przystępnych cenach Moussaka, Souvlaki, Spanakopita, Sirloin, Kurczak w różnej odmianie

w cenach 7-10 E. Burgery,Pizza,Kebab,Pita 4-7 E


Image


Image


Drinki od 3E


Image


Zestaw dwóch leżaków i parasola słonecznego 5E


Image


W podróżach towarzyszył nam niekiedy pewien koleżka.


Image


... bunkry

Image


w końcu na horyzoncie odwieczny "turecki przyjaciel"


Image


Niestety jak wszędzie - jest też druga strona... krajobrazu


Taki chwast dominuje na wielu łąkach


Image


... :) tutejsze bydło "stołuje" się w ciężkich warunkach, ciekawostką są wanny na polach służące za wodopój


Image



Image



Image


... brak słów. Nie wiem jak szukać Towarzystwa opieki nad zwierzętami ( nie znam greckiego ;) ) chyba tylko tam można zgłosić takie barbarzyństwo.
Angielki mieszkające w hotelu obok rozmawiały z właścicielem ale gość twierdził że wszystko jest ok.


Image



Po drugiej stronie ulicy mieszka się tak


Image


Odlatując spotkałem się z bardzo drobiazgową kontrolą bagażu podręcznego zarówno sprawdzenia wymiarów jak i ważenia. Po równo dwóch godzinach lotu wylądowaliśmy w KRK. Ogólne wrażenia jak zwykle pozytywne choć jako "grekofil" nie mogę być za bardzo obiektywny.


Ostatnio edytowany przez krasnal 01 Gru 2016 13:11, edytowano w sumie 2 razy
Tagowanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Kos
#2 PostWysłany: 08 Sie 2013 10:33 

Rejestracja: 02 Sie 2013
Posty: 2
Zbanowany
cieplutko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kos
#3 PostWysłany: 08 Sie 2013 10:56 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
W jakim terminie byłeś, lipiec?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kos
#4 PostWysłany: 12 Sie 2013 23:03 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 19
Przebywaliśmy na Kos pomiędzy 10,07 - 17,07
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kos
#5 PostWysłany: 12 Sie 2013 23:11 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Nie cyrylica tylko greka ;)
Jak chcesz to podaj mi namiary i policja sie zajmie (razem z stowarzyszenie zwierząt) i dlugo nie posiedzi ;)

A po drugie, bunkry to klasyka tych wysp. Do tej pory, pamietam, jak wojsko nas uczyli, ze jak bedzie wojna z Turcja, mam wziasc maczete, i zdobyc Konstantinopol i potem Ankare....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kos
#6 PostWysłany: 12 Sie 2013 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 768
Loty: 128
Kilometry: 82 783
niebieski
Kurcze, ale fajnie widzieć miejsca w których się było. Szkoda, że Ryan was tak dużo wyszedł, ja pamiętam za czarter EnterAir płaciłem 398zł. To 'osiedle' w którym nocowaliście to według mnie powinno być już nową miejscowością bo to spory kawałek, ale to co najlepsze w Kardamenie to ta krystalicznie czysta woda. Porównując ją do tej przy KOS town to niebo a ziemia :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kos
#7 PostWysłany: 22 Sie 2013 23:23 

Rejestracja: 22 Sie 2013
Posty: 5
Moi sąsiedzi właśnie polecieli na Kos. Teraz widzę, że mam im czego zazdrościć... :)
_________________
ciekawe gry logiczne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group