Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Washington napisał(a):
W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski - powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
na ten temat proszę pisać tam

[ 4475 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 224  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Lut 2020 21:19 

Ostrzeżenia: 3
Zbanowany
niebieski
maginiak napisał(a):
Smutne pytanie do anulujących loty w maju: Wy lecicie do Wuhan? No dobra, a do Chin?
Wygląda mi na to, że ze mną jest coś nie tak. Za mało się przejmuję chyba.

Nie miala byc chinska wyspa Hanian plus Hongkong oraz 6dniowy stopower w Dubai, bedzie tylko Dubai chyba.
Co prawda miesiac spedzic w UAE to juz troche przegiecie ale co poczac moze jakis wyskok autem do Omanu sie zrobi.
Jak Emirates przedluzy oferte zmian to bedzie Mauritius.
Moze nie przeczyta zoltego.

Ostatnio edytowany przez Zeus, 19 Mar 2020 23:44, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off
marcinsss lubi ten post.

#2 PostWysłany: 18 Lut 2020 21:24 
Awatar użytkownika

Loty: 250
Kilometry: 402 544
srebrny
Dzięki. Na 100% nie przeczyta. Tata słabo rozróżnia kolory, a żółty to przecież prawie biały ;)
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 20 Lut 2020 19:32 

srebrny
orodruin2 napisał(a):
Trochę statystyk wynikających z raportu przygotowanego przez Chińskie Centrum do spraw Kontroli i Profilaktyki Chorób
https://www.bbc.com/news/world-asia-china-51540981
https://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie- ... a-covid-19

I ten raport tylko potwierdza to, co tutaj już od pewnego czasu pisałem (nie tylko ja, również m.in. @zulu) próbując uspokoić paniczne nastroje obecne w tym wątku.
Mam nadzieję, że skoro ja nie potrafiłem niektórzych 'panikarzy' przekonać, tylko woleli mnie obrażać, to chociaż ten raport pozwoli ich uspokoić i w końcu zrozumieją, że dla większości z nas ryzyko zarażenia tym wirusem, nie mówiąc już o śmierci, jest naprawdę MINIMALNE.
A i media tylko niepotrzebnie podkręcały panikę, która niczemu nie służyła.

Chyba, że znów odezwą się głosy, że raport jest nieprawdziwy ;)
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 21 Lut 2020 14:08 

Ostrzeżenia: 3
Zbanowany
niebieski
@sranda: tak oczywiscie wszystko jest porownywalne z zwykla grypa ' podobna smiertelnosc, tylko jakos nikt nie zamyka fabryk z powodu epidemii grypy /chinskie duze fabryki maja byc zamkniete do 15.marca/, nikt nie naciska w panice na profesorow aby wykasowali swoje opinie odnosnie warunkow kwarantanny na Diamond Princess ' nie odwoluje wydarzen sportowych, nie paralizuje transportu lotniczego skoro to tylko zwykla choroba.
Ten raport jest zwykla statystyka i jak w linku z onetu na koncu czesc naukowcow watpi w prawdziwosc tych liczb, w bbc masz podane ze smiertelnosc moze byc nizsza bo naukowcy sadza ze zachorowan jest faktycznie 10x wiecej. Jednym slowem mamy nadawana aktualna audycje autorstwa H. G. Wells'a w zaleznosci co ktoremu rzadowi odpowiada. Uspokajaj tych co obecnie maja problemy z powodu tej epidemii, chocby tych co maja problemy z powrotem z Azji bo media przesadzily.

Ostatnio edytowany przez Abcn, 21 Lut 2020 14:16, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 21 Lut 2020 15:11 

srebrny
@Time2GO Zauważ, że nie wypowiadam się o kwestiach transportowych, czy ekonomicznych, choć osobiście mam też swoje zdanie i uważam, że Chiny czy Japonia podjęły zbyt przesadzone środki przy tej śmiertelności i stosunkowo łagodnym przebiegu choroby wywołanej tym wirusem (myślę tutaj o osobach w wieku produkcyjnym). Ale pewnie lepiej dmuchać na zimne, choć światowa opinia i wpływ mediów na pewno też zrobiły swoje.

Natomiast wypowiadam się jedynie w kontekście obaw tutaj wyrażanych o zarażenie czy śmierć tym wirusem przy wizycie w krajach Azji Płd-Wschodniej czy Japonii, które niektórzy planują w najbliższym czasie. I powtórzę, wg mnie ryzyko jest minimalne, o ile ktoś nie ma przewlekłych chorób, czy nie jest w mocno podeszłym wieku, ale zakładam, że na forum niewiele jest takich osób.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 21 Lut 2020 15:47 

Loty: 92
Kilometry: 174 385
srebrny
Na jakiej podstawie twierdzisz ,że podjęte środki ostrożności przez Chiny były przesadzone ???
Na podstawie zgonów czy może na podstawie braku miejsca w szpitalach w rejonach z największą ilością chorych ????
 Relacje PM off
pasta lubi ten post.

#7 PostWysłany: 21 Lut 2020 15:56 

srebrny
Na podstawie podawanej śmiertelności i podejrzeń BBC, że w rzeczywistości może być ona jeszcze mniejsza, bo sporo osób zarażonych wcale nie musiało trafić do szpitala i być zakwalifikowanym do statystyk.
Przypominam, że większość ludzi 'przechodzi' koronawirusa w sposób łagodny i tym nie różni się on szczególnie od 'zwykłej' grypy - oprócz skali, bo na grypę miesięcznie umiera w Chinach 30-35 tys. ludzi (w sezonie).

I jeszcze podam może link do artykułu, co prawda dość stary (ze stycznia) i dotyczy USA, ale już wtedy było wiadomo, że koronawirus wcale nie jest większym zagrożeniem, niż wirus grypy.

https://zdrowie.wprost.pl/medycyna/chor ... wirus.html

„Kiedy myślimy o względnym niebezpieczeństwie tego nowego koronawirusa i grypy, po prostu nie ma porównania” – powiedział William Schaffner, ekspert ds. Szczepionek w Vanderbilt University Medical Center. – „W porównaniu z tym ryzyko koronawirusa jest niewielkie”.
 Relacje PM off
Pabloo lubi ten post.

#8 PostWysłany: 21 Lut 2020 17:13 
Awatar użytkownika

niebieski
To ciekawe bo wg Rządowego Centrum Bezpieczeństwa śmiertelność grypy sezonowej wynosi 0,1-0,5% (tzn. umiera 1 do 5 na 1000 osób, które zachorowały).
https://rcb.gov.pl/grypa-w-sezonie-epid ... i-europie/.
Tak w ogóle to też nie rozumiem po co ci Chińczycy robią takie zamieszanie, :roll: porównując liczbę zgonów do populacji świata - toż to nieistotny ułamek promila, poza tym ż jak kiedyś napisał Jan Brzechwa
"....
Wnet i tak zginiemy w zupie …"

#9 PostWysłany: 21 Lut 2020 17:17 

złoty
sranda napisał(a):
Na podstawie podawanej śmiertelności i podejrzeń BBC, że w rzeczywistości może być ona jeszcze mniejsza, bo sporo osób zarażonych wcale nie musiało trafić do szpitala i być zakwalifikowanym do statystyk.
Przypominam, że większość ludzi 'przechodzi' koronawirusa w sposób łagodny i tym nie różni się on szczególnie od 'zwykłej' grypy - oprócz skali, bo na grypę miesięcznie umiera w Chinach 30-35 tys. ludzi (w sezonie).

I jeszcze podam może link do artykułu, co prawda dość stary (ze stycznia) i dotyczy USA, ale już wtedy było wiadomo, że koronawirus wcale nie jest większym zagrożeniem, niż wirus grypy.

„Kiedy myślimy o względnym niebezpieczeństwie tego nowego koronawirusa i grypy, po prostu nie ma porównania” – powiedział William Schaffner, ekspert ds. Szczepionek w Vanderbilt University Medical Center. – „W porównaniu z tym ryzyko koronawirusa jest niewielkie”.

W przypadku "zwykłej grypy" izoluje się 10 mln miasto? Zamyka się sklepy i zakłady produkcyjne? Zawiesza lotu?
jar188 lubi ten post.

#10 PostWysłany: 21 Lut 2020 17:28 

srebrny
@neverstopexploring
Dlatego właśnie napisałem, że nie rozumiem tych podejmowanych środków i są one zdecydowanie przesadzone patrząc na ilość zarażonych oraz bardzo niską śmiertelność tego wirusa wśród osób młodszych niż 50-55 lat.
A dla starszych wirus grypy jest równie śmiertelny.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 21 Lut 2020 17:31 

złoty
Rozumiem, że polemizujesz z WHO i chińskimi władzami?
pasta lubi ten post.

#12 PostWysłany: 21 Lut 2020 17:32 

srebrny
A Ty polemizujesz z danymi? Rozumiem, że nie wierzysz w podawaną śmiertelność oraz ilość zarażonych osób?
Na grypę w sezonie miesięcznie umiera w Chinach przynajmniej 30 tys osób. Na koronawirusa umarło w ciągu ostatniego miesiąca ok. 2 tys. To czego należy się bardziej bać?
To moja odpowiedź na Twoje pytanie.

Ostatnio edytowany przez sranda 21 Lut 2020 17:35, edytowano w sumie 2 razy
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 21 Lut 2020 17:34 

złoty
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie czy polemizujesz np. ze zdaniem WHO, które zostało przedstawione.

#14 PostWysłany: 21 Lut 2020 17:36 
Awatar użytkownika

niebieski
@sranda - nic broń boże osobistego ale to że nie rozumiesz, to nie znaczy że są przesadzone IMHO. Jakby to nic takiego nie było to chyba jednak reakcje byłyby inne. Chyba że chodzi o biznes związany z produkcją maseczek.

#15 PostWysłany: 21 Lut 2020 17:51 

srebrny
sranda napisał(a):

Czy do wirusa zwykłej grypy zamykano w USAalbo innym kraju całe miasty albo stany? Czy środki ostrożności były takie same ? NIE
Jak chcesz coś porownywać to 1:1 w takich samych warunkach. Nie sądzisz chyba, że dla zwykłego wirusa mniej groźnego od grypy podjęto by większe środki ostrożności z zamykaniem miast i siłą wywlekaniem ludzi z domów włacznie. Pomyśl trochę.
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 21 Lut 2020 17:54 

srebrny
@jar188 Przecież właśnie napisałem już, że dla mnie te środki ostrożności są niezrozumiałe patrząc na śmiertelność tego wirusa, zwłaszcza wśród młodszych (dla starszych wirus grypy jest podobnym zagrożeniem...).
Nie będę się powtarzał i z mojej strony koniec tego tematu.
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 21 Lut 2020 17:54 

złoty
Przecież napisał, że według niego te środki są przesadzone i w ogóle nie powinno ich być bo grypa zwykła też zabija.
2 ludzi lubi ten post.

#18 PostWysłany: 21 Lut 2020 17:58 
Awatar użytkownika

niebieski
@sranda
za https://pulsmedycyny.pl/grypa-przed-nam ... wan-953671 -
Dotychczas eksperci szacowali, że każdego roku w sezonie grypowym umiera na świecie pomiędzy 250 a 500 tysiącami ludzi. W skorygowanych szacunkach wzięto w tym roku dane z większej grupy krajów. Według Centrum Kontroli Chorób (CDC) w USA wynika, że z powodu grypy sezonowej każdego roku umiera na świecie od 291 tys. do 646 tys. osób.

skąd masz dane o tym że w sezonie miesięcznie umiera w Chinach przynajmniej 30 tys osób ?

#19 PostWysłany: 21 Lut 2020 18:02 

srebrny
@sranda Ale rozumiesz co piszesz czy nie bardzo ?
Bo mam wrażenie ,że nie bardzo. Porównujesz dane z obszarów objętych kwarantanną do tych kompletnie niekontrolowanych.
 Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.

#20 PostWysłany: 21 Lut 2020 18:07 

srebrny
paweł p napisał(a):
@sranda
skąd masz dane o tym że w sezonie miesięcznie umiera w Chinach przynajmniej 30 tys osób ?

Nie podam Ci teraz źródła, kiedyś mi mignęło na jakiejś chińskiej stronie w języku angielskim.
Ale nawet biorąc pod uwagę proporcje ludności Chin oraz to, że sezon grypowy trwa z reguły ok. 4-5 miesięcy, to daje ok. 130 tys. zgonów w Chinach, biorąc pod uwagę gorsze standardy higieniczne niż w krajach bardziej rozwiniętych wg mnie jest to realne, jeśli np na całym świecie umiera powiedzmy 400 tys. ludzi.

A nawet jeśli to powiedzmy 20 tys. miesięcznie w Chinach, to i tak jest liczba znacząco wyższa od ofiar koronawirusa.
 Relacje PM off  

[ 4475 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 224  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], le_szek, ozim, rattaman oraz 11 gości