Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 16 Lip 2020 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
Dzień 5 c.d. - koniec relacji LIVE.

Po plażowaniu, zachód słońca i wieczór w Chora.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


W końcu udało się zjeść kolację w słynnym "The Mills".

Image

Image

Image

Image

Image


Opustoszałe kluby w centrum.

Image

Image

Image

Image

Katogi - jedna z lepszych knajpek w Chora, bardzo klimatyczne miejsce.

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#42 PostWysłany: 16 Lip 2020 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Ciekawe czy zjadłeś obiad u Marii na Manganarii :D

Imprezy na Ios zwykle się zaczynały dopiero koło północy.
Tak, to obok Milos, moja ulubiona cykladzka wyspa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 16 Lip 2020 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
@Akna Nie jadłem.
Faktycznie - odgłosy imprez na Ios słyszalne były pomiędzy 1:00 a 5:00.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 17 Lip 2020 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
DZIEŃ 6 - ostatni dzień na Ios.

Blisko plaży Mylopotas znajduje sie posiadłość, w której podobno zamieszkiwał Cat Stevens, David Bowie i Bob Dylan. Wiedzą co kupować. :D

Image

Kolejny punkt to przejazd na ścieżkę prowadzącą do ruin zamku weneckiego. Przejście jest całkiem ciekawe. Po prawej stronie mijamy mocno eksponowane, strome zbocze.

Image

Image

Image

Image

Kolejno, ruszam w stronę ostatniego nie objechanego kawałka wyspy, czyli do miejscowości Psathi.

Plaża w Psathi. Oczywiście brak żywego ducha:

Image

Wczesniej po drodze widoczna była bardzo ciekawa plaża o charakterystycznym, prostokątnym kształtcie - Theodoti.
Postanawiam zjechać na dół:

Image

Image

Image

Image

Restauracja Oasis, z której roztacza się piekny widok na plażę jest akurat do kupienia.

Image

Powrót do Chora i posiłek w "The Nest".

Image

Wieczorem opóźniony o ponad godzinę prom do Firy.

Image

Image

Image

Image

Image


DZIEŃ 7 - Santoryn


Vothonas

Image

Image

Image

Jadę na południowy cypel do latarni Faros. Na horyzoncie, na drugim krańcu wyspy widoczna Oia.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Kolejnym przystankiem jest Perissa, czyli główny ośrodek plażowania na wyspie. I tu okazuje się, że ludzi jest całkiem sporo.

Image

Image

Tego dnia, główny posiłek organizujemy za kilka euro we własnym zakresie.
Smażone Haloumi z Lidla za 1,5 euro, sałatka grecka i prosecco smakują wyśmienicie. :D

Image

Wieczorem jedziemy jeszcze raz zobaczyć Oię i Firę.

Image

Image

Image

Image

Image

Image


DZIEŃ 8 - ostatni dzień i wylot.

Ostatni dzień minął na zakupach i odwiedzeniu Cukierni Gregory.
Udało się też spróbować produkowanego na Santorynie piwa "Red Donkey".

Image

W drodze na lotnisko jeszcze krótki spacer po Pyrgos

Image

oraz objazd dookoła pasa startowego.

Image

Image

Wylot o 20:20. Wszystko o czasie.

Image

Image

Image

Kapitan, pan Bartosz wita na pokładzie i mówi, że lecimy do Warszawy :mrgreen: Na szczęście chyba autopilot był dobrze ustawiony, bo wylądowaliśmy bez przeszkód w Krakowie. :mrgreen:

Dziękuję za śledzenie relacji i polecam się na przyszłość. :D
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez benedetti 21 Mar 2021 20:15, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 17 Lip 2020 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Super wypad! Zazdroszczę tych greckich widoków niezmąconych tłumami, choć dla dobra ludzkości wolałbym, żeby się takie "okazje" nie powtarzały.
W każdym razie, będziemy mieli na koncie coś naprawdę wyjątkowego - Wy pustą Grecję latem, my pustą Portugalię o tej samej porze :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 17 Lip 2020 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Dzięki za tę relację bo wiem, że dzięki niej moja noga tam nie postanie :lol:
O ile te greckie pipidówy całkiem fajnie wyglądają, to krajobrazowo, przyrodniczo dramat, jałowa ziemia, zero zieleni, praktycznie brak interesującej fauny i flory, plaże też hmm, jeszcze większa nędza niż beznadziejny Cypr.

Niemniej fajnie, że udał Wam się wyjazd no i ten brak ludzi bardzo pozytywny.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 17 Lip 2020 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
@cypel Tak, dokładnie tak wygląda Santoryn. Moje wrażenie jest średnie. Jednakże czy warto? Zależy. Na weekend i przy cenie biletów poniżej 200 zł - TAK!!! Przy innych zmiennych już niekoniecznie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 17 Lip 2020 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Na weekend to i Turku dobre ;) ale nie wyobrażam sobie siedzieć na takiej wysepce np. tydzień albo dłużej.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 17 Lip 2020 14:58 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Wypalona ziemia, coż to chyba normalne na południu Europy o tej porze roku. Trzeba jechać zimą albo wiosną, by zobaczyć zieloną Grecję, Majorkę, czy południową Hiszpanię, a nie twierdzić że wszystko jest spalone i nie ma zieleni więc nie warto jechać. :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 17 Lip 2020 14:59 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
@benedetti - ale zdjęcia fajne , tak więc mnie zachęciłeś. 4 dni temu wróciłem z Krety , odczucia "przyrodnicze" takie jak @cypel , ale i tak było fajnie i z wypadu jestem bardzo zadowolony. ( Oczywiście jednym z powodów mojego zadowolenia jest efekt CCC :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 17 Lip 2020 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
@greg1291 @samaki9
Akurat Santoryn jest wybitnie pozbawiony zieleni. Krajobraz księżycowy. Nawet na Pagu jest dużo więcej flory.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 17 Lip 2020 15:17 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Ja też nie przepadam za suchymi skałami, ale trzeba przyznać że Santoryn zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Zobaczyć trzeba. Nie chciałbym tam mieszkać na emeryturze, ale każdemu polecam tam się wybrać przynajmniej raz w życiu.
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 17 Lip 2020 16:04 

Byłem na Santorini /tak - dla mnie to nie Santoryn/ kilka razy już w życiu. Jednak 4 lata temu potraktowałem ją jako port przesiadkowy na Anafi.
Po greckich wyspach podrózowałem od lat 90tych. Teraz jak można LOT em kupić tanie bilety na Kos,Santorini,Rodos, Kretę warto coś 2 tygodniowego złożyć. Nie ma znaczenia skąd przylot a dokąd wylot. Super opcją wydaje mi się przylot na Santorini potem prom na Ios .Dalej z Ios na Amorgos do Katopoli i potem na Kos lub Rodos. Z Katapoli można odwiedzić Małe Cyklady a tam dopiero sielanka w srodku sezonu.bo podobno na plażach Schinoussy pustki naprawdę.
Podana przeze mnie trasa promowa z Santorini na Kos lub Rodos jest w/g mnie najbardziej atrakcyjna i cenowo i czasowo. Warunkiem przedostania się z Ios na Amorgos jest tylko niedziela. Ja juz nie wybieram się, ale moge chętnym udzielić rad do takich wakacji z plecakiem.
Góra
 PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 17 Lip 2020 22:41 

Rejestracja: 17 Lip 2020
Posty: 1
@andrzejdz . Oj bardzo chętnie kolego przyjmę wszelkie sugestie, porady, wskazówki. chętnie pokręciłbym się po Cykladach .ponieważ w wakacje nie muszę jechać -planuję wrzesień, tak na 2 tygodnie może trzy . na Cykladach a nawet w Grecji nie byłem więc chętnie się dowiem które wyspy koniecznie a które niekoniecznie . w jednym miejscu chciałbym zostać na kilka dni . nie lubię tłumów. takżetę bardzo chętnie .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 18 Lip 2020 13:37 

We wrzesniu LOT na wyspy ponoć już nie bedzie latał. Podobno Wizz otworzył trasę na Mykonos. Można na nia przylecieć a powrót z Aten lub odwrotnie.
Kombinuj z biletami a jak już kupisz na określone daty ,wtedy można zgrać terminy przepraw promowych i wybrać sobie wyspy.
Góra
 PM off  
      
#56 PostWysłany: 31 Lip 2020 10:16 

Rejestracja: 18 Maj 2014
Posty: 325
Czy możesz podzielić się informacją jaki poniosłeś koszt za wynajem auta i prom ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 31 Lip 2020 17:25 

Najtańszy prom z Thiry na Ios kosztuje 7e/os kursuje 2 lub 3 razy w tygodniu. Posprawdzaj sobie tutaj ,dane aktualne. Inne promy od 12e a kilkuminutowy katamaran 33e za auto do 4,25 m to koszt 33e wszystko w jedną stronę. Jednak auta wypożyczonego na Santorini bez dodatkowego ubezpieczenia nie zabierzesz na prom bo i tak jest to nieopłacalne.

https://travel.viva.gr/en/ferries/booki ... 50&dprcca=
Góra
 PM off  
      
#58 PostWysłany: 01 Sie 2020 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Na Ios przecież też można wypożyczyć samochód...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 01 Sie 2020 23:44 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Polecisz coś?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 02 Sie 2020 00:39 

Skuter za 15 e polecam. Tak sie złożyło ze znow tam bedę.Camping w Mytopotas 20-24 sierp, domki za 28e za 2 os Z Santorini mamy pwrót 31 sier i licze ze znów odwiedzę moją Amorgos scopelitysem. Ten prom to historia dla cylkad.
Góra
 PM off
OSK lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group