Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 258 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 01 Paź 2017 13:25 

Rejestracja: 15 Gru 2013
Posty: 95
Loty: 36
Kilometry: 42 582
Jako, że wróciliśmy właśnie z Korfu z moją lubą i próbowaliśmy znaleźć auto na miejscu chodząc po wypożyczalniach, podzielę się z wami naszymi odczuciami.

Ogólnie ceny na miejscu wysokie, ciężko coś sensownego załatwić, pierwotnie szukaliśmy auta na 2-3 dni i na miejscu w Paleokastritsie oferowali nam kwoty rzędu 100 eur za 3 dni, za 2 dni to były kwoty w granicach 70-80 i jeden dzień zaczynający się od 35-40. Oczywiście mowa o samochodach najniższej klasy. Szukaliśmy też wypożyczalni, która pozwoliłaby na oddanie auta w innej miejscowości, bo przenosiliśmy się do Kassiopi, ale na to nie było szans. Zdziwiło mnie też to, że w kilku miejscach odmówili nam wypożyczenia skutera/quada(?!) ze względu na posiadanie tylko kat.B. Przyznam, że pierwszy raz miałem do czynienia z wynajęciem takich rzeczy za granicą, czytałem temat, ale nie spodziewałem się, że nie będę w stanie tego zrobić..

W Kassiopi zawitaliśmy też do kilku miejsc w mieście i również bez szans na wypożyczenie samochodu i oddanie w innym miejscu (w tym wypadku w Kerkyrze), ceny na 1 dzień przeważnie od 35 euro, w jednym miejscu było 30 eur (bodajże kassiopicars przy głównej ulicy).

W końcu ostało się na jednym dniu z wypożyczalni w Kerkyrze, dokładnie w Peramie, przy drodze w stronę Benitses po prawej stronie przy sklepiku spożywczym. Zapłaciliśmy 35 eur za jeden dzień, z tym że z normalnym insurance, Pan dość niejasno tłumaczył zasady ubezpieczenia i próbował wcisnąć za 10 eur więcej full insurance, przy którym "mamy gwarancję że nie zapłacimy więcej niż 500 eur", stwierdziłem, że takie full to ja dziękuję :) Dodatkowo limit 100km, po negocjacjach podniesiony do 120. Dali nam za to upgrade do wyższej klasy w cenie, mieliśmy Pandę z prawie pustym bakiem, którą zatankowaliśmy 10l i objechaliśmy fajne miejsca na północy (Timoni, Drasti, Sidari, Angelokastro), paliwa jeszcze zostało, więc zużycie podejrzewam na poziomie 7-8/100, pomimo wiadomo jakiej jazdy :) niewątpliwie dostarczającej emocji cały dzień. Zwrot bezproblemowy, sprawdzenie tylko ilości przejechanych km. Nie wiem czy bym polecał, bo chyba warunki niezbyt korzystne, ale komuś się może uwagi przydadzą..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#142 PostWysłany: 15 Paź 2017 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 10
Zdecydowanie NIE POLECAM wypożyczalni GreenMotion w Acharavi.

Szukaliśmy auta "na już", ponieważ pogoda odrobinę się zepsuła i chcieliśmy wykorzystać ten dzień na wycieczkę. W dwóch wypożyczalniach nie było już nic sensownego, trafiliśmy więc do GreenMotion. Zaproponowano nam najtańsze auto w cenie 35euro za dzień. Dostaliśmy Smarta ForFour bez limitu kilometrów, zostawiliśmy depozyt 50 euro i pojechaliśmy. Mieliśmy ubezpieczenie, które nie obejmowało uszkodzeń kół i lusterek. Zatankowały był na 5 kresek (full to 8 kresek). Tyle samo mieliśmy oddać.
Samochód okazał się straszną kosiarką. Mocno hałasował, słabo przyspieszał, miał problemy z wjechaniem na większe górki. Po przejechaniu niecałych 5 kilometrów spadła już jedna kreska paliwa. Ostatecznie bardzo się wypogodziło więc dużo czasu spędziliśmy na plaży. W ciągu doby zrobiliśmy 120km.
Samochód mieliśmy zdać o 13, więc o 11:30 pojechaliśmy na stację. Na liczniku mieliśmy dwie kreski. Obliczyliśmy, że aby wyrównać do pięciu, potrzebujemy 8 litów paliwa i tyle wlaliśmy. I tutaj zonk - nie podskoczyło nawet o jedną kreskę. Przejechaliśmy się kawałek, ruszaliśmy trochę samochodem - może się nie ułożyło? Ale nic nie podziałało. Pojechaliśmy więc do wypożyczalni żeby spytać co robić. Uznaliśmy, że pewnie licznik nawalił i nie ma sensu lać więcej, skoro i tak tego nie widzi. Młody pracownik sam nie wiedział co robić, podobno taka sytuacja już kiedyś się przytrafiła w innym aucie. Spytał szefową o zdanie, ale ona coś warknęła i odeszła, nie dając żadnej rady. Posprawdzał, popróbował, przyznał, że coś ewidentnie jest nie tak. Zaproponował żeby jechać na stację i jeszcze dolać, by sprawdzić czy jest ok i potem wymyślimy jak to rozwiązać ze zwrotem kosztów.
Pojechaliśmy, nalaliśmy 9 litrów (chociaż mówiliśmy mu żeby nalał 7 ale to już bez różnicy). Okazało się, że nagle podskoczyło na 8 kresek czyli maksa. Wróciliśmy do biura, uzupełniliśmy dokumenty, czekaliśmy na zwrot pieniędzy z jednego rachunku (jeden na 12euro, drugi na 15), skoro licznik szwankował. Powiedzieliśmy, że wystarczy jak oddadzą nam 10euro i wszyscy będziemy zadowoleni. Wtedy podeszła szefowa i zaczęła bardzo agresywnie nas traktować, rzuciła na stół regulaminem, w którym było napisane, że nie oddają pieniędzy. Nie reagowała na tłumaczenia, że po to przyjechaliśmy do biura, żeby to rozwiązać, a ona nie dała żadnej rady, ponadto ewidentnie wina leży po stronie samochodu. Pracownik również pytał ją wcześniej o zdanie, nie chciała pomóc (był to młody chłopak, widać było, że się jej bał). Zaczęła krzyczeć, że nie dostaniemy żadnych pieniędzy i koniec.
Rzuciliśmy paragony na biuro i wyszliśmy. Nie chodzi o głupie 10 euro ale o stosunek do klienta, wrogość i nerwy, które zepsuły nam humor na wakacjach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 08 Lut 2018 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Czy każda wypożyczalnia pobiera 15EUR za zwrot samochodu w godzinach wczesnoporannych?
Biorę auto w południe (czyli normalna pora) a chcę oddać koło 6 rano.
Nawet wypożyczalnia która chwali się działaniem "24h" bierze dodatkową opłatę za zwot o takiej porze.
Wypożyczalnia, która ma parking koło LIDLa, dolicza 15 EUR nawet jeśli jako miejsce zwrotu zaznaczę na ich parkingu (za 15 eur to się mogę przejść 10 minut). A też jest rzekomo 24-godzinna.
Macie jakiś pomysł? Nocleg mam w Paleo więc oddawanie dzień wcześniej bez sensu, tak to sobie rano do lotniska wrócę autem.

Po wykonaniu dłuższego researchu odnotowałem, że wstępna kwota w każdej z wypożyczalni jest mniej więcej taka sama (akceptowalna) ale:
- corfucars4hire.com: umożliwiają wypożyczenie i co ważne oddanie od 8 a i tak naliczają 15 eur bo są z innego miasta - więc out
- corfuexplorecarhire.com: naliczają 15 eur za zwrot wczesnym rankiem i jeszcze oczekują 4 eur dziennie za ubezpieczenie
-corfucarrentals.com: doliczają 15 eur za zwrot rano nawet jakby chcieć oddać auto na parkingu przy LIDLu (więc już lepiej na lotnisku bo ta sama dopłata...)
- corfucar-rental.com (sunrise): też dolicza 4 eur/doba za 0 excess i full ubezpieczenie, odlicza 5% za płatność gotówką ale jest coś tam droższy i finalnie z ubezpieczeniem wychodzi delikatnie drożej od innych

Zatem odrzucam pierwszą z firm (słaba pomoc z racji, że leżą poza lotniskiem i moim pobytem) ale co dalej - na kogo by tu się zdecydować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 27 Lut 2018 09:58 

Rejestracja: 21 Maj 2015
Posty: 8
Niestety, ale mam podobną sytuację, może nawet to samo połączenie lotnicze.
Każda firma dolicza dodatkowa opłatę za zwrot o 6 rano. Koszt od 15-25E. Cześć wymaga jeszcze dopłaty za odbiór i zdanie auta na lotnisku.
Taniej nie znalazłem (biorąc pod uwagę miejsce i czas zdania auta) niż wskazane poniżej:
https://corfucar.rentals/online/?step=cars
https://royalcarsrental.gr/online/?step=cars
https://corfuexplorecarhire.com/online/

Wykupowaliście dodatkowe ubezpieczenie? Jeżeli się tego nie robi to pobierają jakieś opłaty/kaucję?

Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez Zeus, 01 Mar 2018 23:59, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 20 Mar 2018 23:37 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Korfu ma to do siebie, że jeżeli uda się nawiązać kontakt z miejscowymi to od razu wszystko przychodzi łatwiej. Ci ludzie bardzo lubią rozmawiać, są bezpośredni i już po minucie traktują Cię jak starego przyjaciela. Wypożyczyliśmy auto w Acharavi za połowę ceny (z pewnością nie więcej niż 15 euro za dzień) dzięki temu, że dzień wcześniej wdaliśmy się w rozmowę z miejscowym artystą mającym swój sklepik, który na tyle nas polubił, że powiedział nam, żebyśmy poszli na drugą stronę ulicy do wypożyczalni i powiedzieli, że jesteśmy od Vasilisa. Oczywiście nie namawiam do bycia interesownym w takich rozmowach, ale jak widać otwartość popłaca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 21 Mar 2018 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
Dzień dobry!
Miło mi poinformować, że udało nam się zawrzeć porozumienie ze sprawdzoną wypożyczalnią na Korfu i od kwietnia będziecie mogli rezerwować samochody przez naszą stronę z pełnym ubezpieczeniem w cenie bez żadnego wkładu własnego, bez karty kredytowej i w bardzo fajnych cenach :) Trwają ostatnie prace nad wprowadzeniem wszystkiego do systemu, ale lada chwila wszystko będzie na stronie.
Mam nadzieję, że administrator zgodzi się na post, bo news jest chyba całkiem dobry :)

Jakby ktoś miał jakiekolwiek pytania, piszcie!
pozdrawiam,
Iwona
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 23 Mar 2018 23:29 

Rejestracja: 28 Maj 2017
Posty: 12
Ja w kwietniu wybieram się na Korfu i mam zamiar wypożyczyć samochód . Napisz coś więcej o tej wypożyczalni .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 24 Mar 2018 00:30 

Jak chcesz w Grecji obojętnie gdzie wynająć auto na il;es tam dni to bukuj na economy car rentals i nie zaznaczaj opcji dodatkowego ubezpieczenia. Zapłać zaliczkę co ci ściągnie z karty a reszte dopałć na miejscu plus 10 e za każdy dzień wynajmu.
Góra
 PM off  
      
#149 PostWysłany: 24 Mar 2018 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
@akos, info będzie na stronie, której adres mam na zdjęciu profilowym, ale przykładowo w kwietniu za tydzień grupy A będzie 132euro z pełnym ubezpieczeniem bez żadnego wkładu własnego i bez karty kredytowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 25 Mar 2018 15:02 

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 72
Ktoś wypożyczał od wiem_gdzie_jade? Cena jest ok i byłbym chętny, ale jestem ciekaw czy ktoś kto ma dłużej konto/jakąś większą liczbę postów poleca ich?

Interesuje mnie aby wynająć bez dawania karty płatniczej, po prostu płacąc całe ubezpieczenia z góry.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 11 Kwi 2018 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 137
Wróciłem teraz z Korfu. Auto wypożyczyłem tutaj: https://royalcarsrental.gr/ online.
Nie było żadnych problemów, płatność gotówką na miejscu - wszystko w miłej atmosferze.
Mogę polecić.
_________________
Podróż przez Azję Płd.-Wsch. http://filipinyy.blogspot.com/
Film z Izraela 2014: http://youtu.be/Tu18KwWPZYE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 12 Kwi 2018 14:39 

Rejestracja: 31 Mar 2016
Posty: 26
Loty: 32
Kilometry: 56 763
yarwar napisał(a):
Wróciłem teraz z Korfu. Auto wypożyczyłem tutaj: https://royalcarsrental.gr/ online.
Nie było żadnych problemów, płatność gotówką na miejscu - wszystko w miłej atmosferze.
Mogę polecić.



Zapłaciłes tyle ile pokazuje stronka czy byly dodatkowe oplaty jak ubezpieczenie lub depozyt na karcie?
(Na dwa dni w wybranym terminie pokazuje mi 50 euro)
Ogólnie wymagaja min 2 dni rezerwacji i brakuje mi 4h do tego ale mysle ze jest to do ustalenia za pomoca maila.

Ma ktoś jeszcze do polecenia wypozyczalnie aut w ktorej nie trzeba placic ubezpieczenia i zostawiac depozytu na karcie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 12 Kwi 2018 15:25 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
Brałem tym razem w Corfu Explore Car Hire. Czekał Pan na lotnisku z kartką i podrzucił busem do wypożyczalni (150 metrów od lotniska). Preferowana gotówka, jak to w Grecji. Żadnych dodatkowych kosztów. Procedury zajęły 3 minuty. Zwrót poza godzinami otwarcia, więc kluczyk pod wycieraczkę. Polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 13 Kwi 2018 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 137
Arek&Iza napisał(a):
yarwar napisał(a):
Zapłaciłes tyle ile pokazuje stronka czy byly dodatkowe oplaty jak ubezpieczenie lub depozyt na karcie?

Zapłaciłem tak jak było na stronie, dodatkowo wziąłem pełne ubezpieczenie. Płatność gotówką przy odbiorze auta, karta nie jest potrzebna.
_________________
Podróż przez Azję Płd.-Wsch. http://filipinyy.blogspot.com/
Film z Izraela 2014: http://youtu.be/Tu18KwWPZYE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 25 Kwi 2018 03:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Na tydzień w maju z pełnym ubezpieczeniem zarezerwowałem Micrę za 130 euro po "negocjacjach". Myślicie, że gdzieś znajdę jeszcze taniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 25 Kwi 2018 22:12 

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 34
Cześć wszystkim,
lecimy w pięć osób na Korfu w terminie 14-20 lipca i szukamy sprawdzonej wypożyczalni samochodów w tym terminie. Poleci ktoś coś? Lądujemy koło 1 w nocy dlatego wolałbym nie mieć problemów w nocy :).

rdw napisał(a):
Na tydzień w maju z pełnym ubezpieczeniem zarezerwowałem Micrę za 130 euro po "negocjacjach". Myślicie, że gdzieś znajdę jeszcze taniej?

Gdzie znalazłeś tak tanią wypożyczalnie? Ja znalazłem najtańszy samochód z GreenMotion jednak wyczytałem o nich bardzo złe opinie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 26 Kwi 2018 09:21 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
Sprawdź mój ostatni post. Też lądowałem w nocy i wszystko poszło super sprawnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 08 Maj 2018 13:51 

Rejestracja: 05 Sty 2017
Posty: 2
rosol napisał(a):
Ktoś wypożyczał od wiem_gdzie_jade? Cena jest ok i byłbym chętny, ale jestem ciekaw czy ktoś kto ma dłużej konto/jakąś większą liczbę postów poleca ich?

Interesuje mnie aby wynająć bez dawania karty płatniczej, po prostu płacąc całe ubezpieczenia z góry.



Korzystałem w zeszłym roku z serwisu "Wiem gdzie jadę".
Było to na Cyprze (Larnaka), lądowaliśmy po 21, czekał na nas pracownik wypożyczalni z umową (tylko dane osobowe).
Płatność zaliczki przy rezerwacji, reszta na miejscu przy podpisaniu umowy.
Infolinia po polsku (przynajmniej w zeszłym roku).

Auto oddawaliśmy równiez wieczorem z taką samą ilością paliwa na lotnisku.
Auta nikt nie sprawdzał.

Żadnych dodatkowych opłat.

Teraz właśnie szukam wypożyczalni na Korfu i na 99% będzie to własnie "Wiem gdzie jadę"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 23 Maj 2018 21:04 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
yarwar napisał(a):
Wróciłem teraz z Korfu. Auto wypożyczyłem tutaj: https://royalcarsrental.gr/ online.
Nie było żadnych problemów, płatność gotówką na miejscu - wszystko w miłej atmosferze.
Mogę polecić.


Potwierdzam , wszystko było ok.
Co prawda po wylądowaniu musieliśmy poczekać chwilę , gdyż nikt na nas nie czekał jednak było to raptem kilkanaście minut.
Później już wszystko tak jak być powinno. Auto nie było zajechane, płatność gotówką na miejscu bez karty itp. tak jak było dogadane.
Oddając auto ok. godz. 5 rano zostawiłem auto pod lotniskiem z kluczykami pod wycieraczką.
Szczerze polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 05 Sie 2018 13:46 

Rejestracja: 05 Sie 2018
Posty: 1
Mam pytanie, we wrześniu tego roku lecę na Korfu z planem wynajęcia auta. Badając temat natrafiłem na problem, gdyż jak dotychczas każda z firm oferujących wynajem auta w regulaminie ma zapis o tym, że użytkownikiem może być osoba mająca ukończone 23 lata. I tu pojawia sie moje pytanie, mam ukończone 22 lata prawo jazdy kat.B od 4 lat, czy będzie możliwość wynajęcia samochodu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 258 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group