Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#21 PostWysłany: 05 Maj 2015 22:19 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Proszę link http://www.corfu.de/korfu-bilder/busplan.jpg
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#22 PostWysłany: 04 Mar 2016 11:07 

Rejestracja: 19 Maj 2014
Posty: 14
W maju 22.05 będiemy razem z żona na korfu. Lądujemy w niedziele ok 12:35. Nigdzie nie znalazłem jak o tej porze dostać sie w okolice Kassiopi. Ewentualnie gdzie w niedziele blisko lotniska mogę wypozyczyc skuter i ile to kosztuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#23 PostWysłany: 04 Mar 2016 11:33 

Rejestracja: 26 Cze 2015
Posty: 53
Poniżej jest aktualny rozkład (ΚΕΡΚΥΡΑ - ΚΑΣΣΙΩΠΗ). Może do maja się zmienić. Trzeba zaglądać. Póki co w niedzielę podają tylko jeden kurs o 9:30. Przy całej sympatii dla Greków nie byłbym pewien czy w sezonie jest więcej połączeń ;-)

http://www.ktelkerkyras.gr/?module=defa ... 38&lang=en

A tak się ma lotnisko do dworca autobusowego:

https://www.google.pl/maps/dir/39.60756 ... !3e2?hl=pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#24 PostWysłany: 04 Mar 2016 20:09 

Rejestracja: 19 Maj 2014
Posty: 14
To wszystko juz wiemy. Dlatego poszukujemy pomocy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#25 PostWysłany: 04 Mar 2016 20:36 

Jak już wszystko wiecie,to jakiej pomocy poszukujecie??? Rozkładu ,którego jeszcze w Grecji nie ułożyli ? Na maj ukaże sie nawet w ostatnich dniach kwietnia. Będzie napewno wzorem ub.lat 3 kursy a od czerwca może 5. Godziny rózne. Przy lotnisku skuterów nie ma. trzeba iść pieszo tak jak @Okowita na mapce podała i będzie kilka ,ale w maju połowa zamknięta. Ceny? jak się potargujesz to 50- tkę dostaniesz za 12e, a podwójną 80- tkę za 18e.
Góra
 PM off
Okowita lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#26 PostWysłany: 04 Mar 2016 20:48 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 375
Na 99% będzie w drugiej połowie maja więcej autobusów. Kassiopi to nie jakaś wiocha tylko topowa miejscowość tej części wyspy. Po drodze na północ też pełno znanych kompielisk.

Wysłane z mojego V2 przy użyciu Tapatalka
_________________
http://banner.flightdiary.net/szczepan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#27 PostWysłany: 04 Mar 2016 22:12 

Rejestracja: 26 Cze 2015
Posty: 53
@andrzejdz, dla porządku napiszę, że jestem XY, mój imienniku ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#28 PostWysłany: 29 Mar 2016 22:41 

Rejestracja: 29 Mar 2016
Posty: 11
Witam,
w lipcu wybieram się na Korfu do miejscowości Agios Georgios, Argyrades, na południu wyspy, na południe od jeziora. Z mapki wynika że jeździ tam jeden autobus, a jeden przejeżdża w drodze do Kavos. Czy mogę polegać na tych informacjach? Na żadnym rozkładzie w necie nie znalazłam nazwy miejsca w które jedziemy... Mam jeszcze jeden problem :) samolot powrotny mamy w poniedziałek rano, czy możliwe jest abyśmy z w/w miejscowości zamówili taksówke, czy poruszają się one tylko po stolicy wyspy? jesli tak, to na jaką kwotę powinniśmy być przygotowani?
Wycieczka miała być niskokosztowa, ale nie pomyślałam aby najpierw sprawdzić dojazd a później rezerwować nocleg :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#29 PostWysłany: 24 Kwi 2016 11:09 

Rejestracja: 25 Kwi 2015
Posty: 14
Nowe miejsce odjazdów 'miejskich' autobusów na Korfu.
Dokładną lokalizację można sprawdzić na stronie- link poniżej. Trzeba konkretną linie wybrać i sobie sprawdzić.
Poza tym strona chyba przeszła odświeżenie i jest tam teraz znacznie więcej informacji włączając w to czas przejazdu i cenę :)

http://greenbuses.gr/index.php/routes-en
http://greenbuses.gr/images/2016/04/17/station.png

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#30 PostWysłany: 07 Maj 2016 12:16 

Rejestracja: 06 Maj 2016
Posty: 37
Loty: 150
Kilometry: 341 155
Ja spróbuję własnymi słowami nakierować na nowy dworzec Green Busów w Korfu. :)
Po wyjściu z lotniska kierujcie się w lewą stronę (jedyna droga z lotniska). Po dojściu do pierwszego skrzyżowania skręćcie w lewo (nie w prawo na "Centrum"). Po kilkuset metrach dojdziecie do świateł i skręćcie w prawo. Po ok.200-300m w pierwszą większą ulicę w lewo. Po kolejnych kilkuset metrach dojdziecie do nowego ronda (będzie się rzucać w oczy, bo na Korfu nie ma nowej infrastruktury drogowej :D ), z którego powinniście po prawej stronie widzieć nowy terminal autobusowy.
Po drodze powinny być reklamy/znaczki Lidla, które ułatwią Wam ten krótki spacer (15-20min. z walizką), ponieważ dworzec jest usytuowany obok Lidla.

Dodam tylko, że pytanie miejscowych może być niebezpieczne :( Na ok. 10 zapytanych osób, 8 kierowało nas na stary (niedziałający) dworzec, a kolejne 2 tłumaczyły dość pokrętnie... Byliśmy tydzień po otwarciu nowego, więc pewnie stąd to wynikało. W efekcie tych podpowiedzi dworca nie znaleźliśmy (dopiero wracając z Acharavi wysiedliśmy na nowym dworcu) i wsiedliśmy do Green busa na jakimś przystanku.
Góra
 Profil Relacje PM off
Benek Henszel lubi ten post.
Kasim uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#31 PostWysłany: 13 Maj 2016 14:07 

Jak napisał kolega powyżej. Od2-3 tygodni dworzec autobusowy koło nowej twierdzy jest nieczynny.
Jest nowowybudowany blisko lotniska. Na nogach 10-15 minut wg instrukcji powyżej.
Od 10 maja nowy rozkład jazdy. Do Sidari, Kavos, Paleokastritsa pierwszy o 5 . Później co ok godzinę- dwie do 16. Ostatnie o 20.
W niedzielę niestety tylko jeden kurs. Do Sidari 9.30, do Kavos tak samo. Do Paleo 10.30. 12. I 16.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#32 PostWysłany: 16 Cze 2016 10:23 

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 3
Loty: 3
Kilometry: 4 517
Aktualna sytuacja odnośnie blue bus, Ipsos-Dassia-Kerkyra, bilet kosztuje 1,7e w sklepie, u kierowcy drożnej, autobusy jezdza co 20-30 minut
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#33 PostWysłany: 22 Wrz 2016 15:57 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
Orientujecie się, czy poza sezonem komunikacja na Corfu kursuje tak samo jak w sezonie? Przyjeżdzam w drugiej połowie października i zastanawiamy się nad korzystaniem z autobusów. Niestety na mój mail do zakładu transportu w tej sprawie nie otrzymałam żadnej odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#34 PostWysłany: 16 Sie 2017 19:29 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 4
Witam. Będę we wrześniu na Korfu - przylot mam w niedzielę. Potrzebuję się dostać do miejscowości Perama/Aeolos z tej mapki: http://www.corfu.de/korfu-bilder/busplan.jpg (drugi/trzeci przystanek? na południe wyspy). Czym tam dojadę najłatwiej? Jest to jakieś 10 km od Korfu, więc obejmuje jeszcze te autobusy niebieskie czy muszę jechać zielonymi? Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#35 PostWysłany: 12 Wrz 2017 09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 10
Lecimy w piątek na Korfu, hotel mamy w Acharavi. Czy ktoś orientuje się, jak dotrzeć np do Sidari? Jest jakiś autobus? Albo może tania wypożyczalnia skuterów?
Interesuje nas również wycieczka kawałek dalej - Perolaudes oraz Palaiokastritsa. Czy tam coś dojeżdża? Czy dać sobie spokój i wziąć auto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#36 PostWysłany: 12 Wrz 2017 21:36 

Tania wypożyczalnia skuterów? 20e za 50 ccm lub 80 wszystko inne droższe. Benzyna 1,6/l e a skuterki są tak "ustawione" że zużywaja pełny bak na 70-80 km czyli 7e
Dojedziesz na miejsce ,to tam sobie kupisz wycieczkę w/g własnego uznania,przeważnie statkiem po wybrzeżu. Do Paleokastirii tylko przez Kerkirę jest dojazd srodkami komunikacji.Generalnie nie ma połączeń pomijających stolicę,Kerkirę. Ten rozkład jest ważny na całej korfu do niedzieli 17 tego i jest zgodny z tym wywieszonym na dworcu i przystankach. Wczoraj sprawdzone. https://greenbuses.gr/index.php/routes-en?rt=A2

Ps. nigdy nie patrzcie na czas przejazdu zaznaczony w rozkładze np> Journey Duration: 1:30 Approximately< zawsze trzeba wziąść poprawkę na +15 min od odjazdy do + 30 min na samą jazdę np , z Kavos.
Góra
 PM off
xcalliope lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#37 PostWysłany: 20 Mar 2018 23:47 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Obecnie (październik 2017) Green Bus jeździ po całej wyspie. Sporo jest tych połączeń i cenowo też nie są złe. Standard autobusów dobry, chociaż na niektórych serpentynach ciśnienie trochę skakało do góry... Rozkład jazdy internetowy nie zawsze pokrywa się z tym na przystankach, a ten z kolei z rzeczywistymi godzinami kursowania. Zawsze lepiej wziąć poprawkę kilkunastominutową. Oprócz kierowcy na pokładzie autobusu również bileter/tłumacz/wodzirej. Na nasze życzenie zatrzymał się w miejscu gdzie nie było przystanku, jak najbliżej hotelu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#38 PostWysłany: 11 Cze 2018 14:39 

Rejestracja: 18 Paź 2017
Posty: 7
Kochani proszę o pomoc.
W lipcu jedziemy na wakacje na Korfu do miejscowości Acharavi. O ile nie mam problemu żeby się tam dostać, to nie wiem jak z powrotem. Lot powrotny mamy niestety o godzinie 6:50 rano. Green busy jeżdżą dopiero od godziny 7:00, więc w tej sytuacji o wiele za późno.

Co by było najlepszym wyjściem? Wynajem auta, taksówka, jakiś inny przewoźnik?

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#39 PostWysłany: 21 Maj 2019 21:29 

Rejestracja: 27 Sty 2015
Posty: 28
Aktualny rozklad Greenbuses na Korfu,może ktoś skorzysta.


Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu - autobusy
#40 PostWysłany: 21 Maj 2019 21:44 

@som3thingwild Co by było najlepszym wyjściem? Wynajem auta, taksówka, jakiś inny przewoźnik?

Pojechać autobusem za 4 e o 22 godz i koczować w nocy lub za 10 gbp/os zarezerwować np. na 5 rano busa https://www.hoppa.com/en/search-results-gm. Taxi nocna wyjdzie drozej
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group