Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
https://immi.homeaffairs.gov.au/visas/g ... isitor-651


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 254 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wiza australijska
#1 PostWysłany: 21 Wrz 2011 14:02 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 77
Ma ktoś jakieś doświadczenie dotyczące w/w tematu? Gdzie? Za ile? Jak długo? Też są restrykcyjni w konsulacie jak w przypadku USA? A może nie ma wizy i moje pytanie jest bezzasadne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#2 PostWysłany: 21 Wrz 2011 14:09 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 701
Zbanowany
niebieski
dwa lata temu skladalem wniosek przez internet. wiza do 3 miesiecy nic nie kosztuje. Nic tez nie wlepiaja do paszportu, masz wize w systemie elektronicznym i na liscie, ktory musisz wydrukowac i wziac do australii. czekalem niecale dwa tyg.
wniosek wypelnialem na http://www.immi.gov.au/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#3 PostWysłany: 21 Wrz 2011 14:11 

Rejestracja: 08 Mar 2011
Posty: 362
Loty: 35
Kilometry: 94 159
niebieski
A od kiedy to restrykcyjni są w ambasadzie/konsulacie USA? ;) Wniosek składa się przez neta zazwyczaj, za free do 3 mies. Wiza jest po paru dniach, jest to elektroniczna wiza. Dokładnie tutaj:

http://www.immi.gov.au/visitors/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#4 PostWysłany: 21 Wrz 2011 19:54 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Składałem wniosek w lutym tego roku korzystając z linka, który jest na stronie ambasady. Złożyłem trzy wnioski dla siebie, żony i córki. Wszyscy dostaliśmy wizę tego samego dnia z automatu na maila. Wszystko oczywiście za free. Wiza jest ważna rok od wydania. Maksymalny pobyt w Australii to 3 miesiące.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#5 PostWysłany: 26 Lis 2011 12:05 

Rejestracja: 26 Lis 2011
Posty: 3
wizę łatwo dostać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#6 PostWysłany: 26 Paź 2012 17:25 

Rejestracja: 05 Maj 2011
Posty: 263
niebieski
w ciągu 24h otrzymałem wizę/.
także nie ma problemu
_________________
http://flightdiary.net/futrzak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#7 PostWysłany: 04 Lut 2013 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Z takim czytaniem ze zrozumieniem (polowa postow nie na temat) nie dziwie sie, ze odmawiano wizy do USA, bo kto wie jak byl wypelniony wniosek etc. Tutaj dyskutujemy na temat wizy do Australii.

edit (Washington) poprzenosiłem posty nie na temat, słuszna uwaga;)

A juz w kwestii samej wizy: aplikuje sie w internecie, wypelnia prosty formularz i bez zadnych oplat przychodzi powiadomienie na maila w ciagu 24h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#8 PostWysłany: 18 Sie 2013 14:28 

Rejestracja: 22 Sie 2011
Posty: 23
Chciałam zapytać czy ktoś ma doświadczenie z taką sytuacją -

posiadam wizę na rok umożliwiającą pobyt przez 3 miesiące wydaną internetowo. Byłam w Australi przez wakacje, teraz jestem w Polsce bo muszę wymienić paszport. Za miesiąc wracam do AU.
Czy w takim wypadku powinnam lecieć z dwoma paszportami? Złożyć wniosek o nową wizę? czy jeszcze jakieś inne rozwiązanie takiej sytuacji.

Jeśli nie macie wiedzy na ten temat może wiecie gdzie uzyskać najpewniejszą informację?

Dziękuję z góry
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#9 PostWysłany: 18 Sie 2013 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1366
Loty: 247
Kilometry: 401 466
srebrny
jaxxxie napisał(a):
Chciałam zapytać czy ktoś ma doświadczenie z taką sytuacją -

posiadam wizę na rok umożliwiającą pobyt przez 3 miesiące wydaną internetowo. Byłam w Australi przez wakacje, teraz jestem w Polsce bo muszę wymienić paszport. Za miesiąc wracam do AU.
Czy w takim wypadku powinnam lecieć z dwoma paszportami? Złożyć wniosek o nową wizę? czy jeszcze jakieś inne rozwiązanie takiej sytuacji.

Jeśli nie macie wiedzy na ten temat może wiecie gdzie uzyskać najpewniejszą informację?

Dziękuję z góry


Nic Ci nie da, że polecisz z dwoma paszportami, bo ten stary zostanie Ci zwrócony przedziurkowany - czyli będzie już nieważny.

Na pewno trzeba ich poinformować o zmianie numeru paszportu. Tu jest jakiś formularz do wypełnienia http://www.immi.gov.au/contacts/visa-en ... change.htm
A najlepiej pewnie napisać i zapytać gdzie zgłosić nowy numer paszportu, na przykład na ten adres, z którego dostałaś eVisitora (bo domyślam się, że to ta wiza?)

Teraz znałazłem jeszcze to: http://www.immi.gov.au/visas/visitor/651/, sekcja "Before you apply":
Cytuj:
Your eVisitor is linked to the passport number you use in your application, and you must use the same passport to travel to Australia.

If you get a new passport, you must advise the department of the new passport details before you travel to Australia. Otherwise, you will be delayed at the airport and may be denied permission to board your plane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#10 PostWysłany: 18 Sie 2013 16:30 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 154
Ja mam bilety do Australii na luty....Konczy mi sie waznosc paszportu w lutym 2014 wiec wyrobie gdzies tak w listopadzie nowy i aplikuje o wize..Mam pytanie...Czy ta wiza na 3 miesiace to jest jednokrotna ? Podczas 3 tygodni pobytu na Antypodach na tydzien chce poleciec do Nowej Zelandii...Na tej samej wizie bede mogl wrocic czy trzeba aplikowac od nowa ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#11 PostWysłany: 18 Sie 2013 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1366
Loty: 247
Kilometry: 401 466
srebrny
jacek6619 napisał(a):
Ja mam bilety do Australii na luty....Konczy mi sie waznosc paszportu w lutym 2014 wiec wyrobie gdzies tak w listopadzie nowy i aplikuje o wize..Mam pytanie...Czy ta wiza na 3 miesiace to jest jednokrotna ? Podczas 3 tygodni pobytu na Antypodach na tydzien chce poleciec do Nowej Zelandii...Na tej samej wizie bede mogl wrocic czy trzeba aplikowac od nowa ?


Z dokładnie tego samego linka, co powyżej:
Cytuj:
An eVisitor allows you to enter Australia for tourism or business purposes. You may stay for up to three months during each visit during the 12 months from the date the eVisitor is granted.


Czyli wiza jest ważna przez rok i pozwala na wiele wizyt w Australii w tym czasie. Maksymalna długość pojedynczej wizyty to 3 miesiące.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#12 PostWysłany: 18 Sie 2013 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2012
Posty: 265
Cytuj:
Cytuj:
An eVisitor allows you to enter Australia for tourism or business purposes. You may stay for up to three months during each visit during the 12 months from the date the eVisitor is granted.


Czyli wiza jest ważna przez rok i pozwala na wiele wizyt w Australii w tym czasie. Maksymalna długość pojedynczej wizyty to 3 miesiące.

Potwierdzam. Lądowałam w Sydney + zwiedzanie AUS, potem wylot do NZ + zwiedzanie, powrót do SYD, nocleg, wylot do PL. Problemu z wielokrotnym przekraczaniem granicy AUS nie było żadnego. Miło i bezproblemowo.

btw. poczytaj na temat kontroli bagażu (żywność, buty trekingowe, namiot) - warto się zaznajomić wcześniej z tematem :)
_________________
'The journey is what brings us happiness... not the destination'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#13 PostWysłany: 29 Sie 2013 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
Witajcie, mam mały pytanie, otóż, złożyłem wniosek wizowy on-line, dostałem potwierdzenie przyznania wizy jako PDF, jednak dopiero teraz zauważyłem że w nazwie miasta podałem dwa polskie znaki, co owocuje dwoma "krzaczkami" w PDFce. (W imieniu i nazwisku wszystko jest poprawnie, znaki polskie zamineione na "właściwe"). Stąd pytanie czy da się jakoś "zaaktualizować" wniosek lub wysłać ponownie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#14 PostWysłany: 29 Sie 2013 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Nie przejmowalbym sie tym. Straznicy na granicy sa dosc wyrozumiali i moga wszystko na miejscu poprawic z usmiechem na ustach. Celowo pominalem drugie imie we wniosku, a dodali je przy kontroli paszportowej na ich wyrazne zyczenie w kilka sekund mowiac "No problem, have a pleasant stay in Australia".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#15 PostWysłany: 29 Sie 2013 10:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
Tez tak sadze, bo gdyby bylo to istotne to podczas wypelniania wniosku, rzucalo mi komunikatami jak w przypadku imienia i nazwiska ;) niemniej jednak bylbym spokojniejszy ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#16 PostWysłany: 01 Wrz 2013 18:11 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Komornik napisał(a):
masz wize w systemie elektronicznym i na liscie, ktory musisz wydrukowac i wziac do australii.


Czy mam z tego rozumieć, że ten dokument VISA GRANT NOTICE należy mieć ze sobą na lotnisku? Skoro jest w systemie elektronicznym to wydawało mi się, że wystarczy im mój paszport, aby sobie wszystko sprawdzić?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#17 PostWysłany: 01 Wrz 2013 18:36 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 105
Podobno lepiej wydrukować.
Ja lecialam WAW-PRG-ICN-SYD i na lotnisku w Warszawie przy odprawie do Pragi nie "widzieli" mnie w systemie, od razu poprosili o wydruk promesy wizowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#18 PostWysłany: 01 Wrz 2013 18:43 

Rejestracja: 24 Wrz 2012
Posty: 19
Dwukrotnie miałam sprawdzaną 'papierową' wizę - w ZEA i w Sydney. Zatem warto zgodnie z zaleceniem ją
wydrukować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#19 PostWysłany: 01 Wrz 2013 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Mozesz drukowac, ale i tak maja wszystko w systemie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#20 PostWysłany: 10 Lis 2013 03:58 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
Nie potrzeba drukowac potwierdzenia z maila, nikt o to nie pytal aczkolwiek mozna ze soba zabrac
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 254 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group