Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1272 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 64  Następna
Autor Wiadomość
#821 PostWysłany: 20 Cze 2022 07:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
nie wiem za bardzo w jakim temacie mogę zadać te pytanie a nie chcę też otwierać nowego wątku.
Chciałbym przewieźć odkurzacz typy Roomba w bagażu z tego co się zorientowałem nie mogę tego zrobić w bagażu rejestrowanym z uwagi na baterię.
Do podręcznego trochę cieżko ale może udałoby mi się zmieścić ale co z kontrolą? Mam ten odkurzacz wyjmować tak jak laptopa i inne przedmioty elektroniczne? :D
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#822 PostWysłany: 20 Cze 2022 07:52 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Problemem jest jak piszesz bateria i tą na czas transportu wystarczy ją wymontować.
Gdy poproszą wyciągnąć i pokazać :)
Ot i masz rozwiązanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#823 PostWysłany: 20 Cze 2022 08:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
ot bardzo prozaiczne ale nie jest to takie proste. Ten rzeczowy odkurzacz "roomba" to jedynie chiński odpowiednik i nawet nie wiem czy jest możliwość wymontowania baterii bez uszkodzenia odkurzacza.
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#824 PostWysłany: 20 Cze 2022 09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Nie wiem gdzie z tym lecisz ale taniej nie wyjdzie paczka czy nowy odkurzacz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#825 PostWysłany: 28 Cze 2022 09:07 

Rejestracja: 15 Paź 2019
Posty: 12
Ryanair wylatywałem 23 czerwca z Krakowa, widać było wzmożoną kontrolę małego bagażu podręcznego i niestety padło też na mnie, plecak się nie zmieścił :| Wylot powrotny 26 z Lamezii i tam było ok, choć trzeba była kilka rzeczy wziąć "na siebie"

Nasuwa mi się pytanie czy jak jest konieczna dopłata na lotnisku za bagaż to zostaje to w systemie Ryanair i póżniej "mają mnie na oku" przy każdym następnym wylocie i trzeba mocno się pilnować ?
Góra
 Profil Relacje PM off
marrak uważa post za pomocny.
 
      
#826 PostWysłany: 28 Cze 2022 09:19 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Nie. To jest ślepy los.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
miriam uważa post za pomocny.
 
      
#827 PostWysłany: 28 Cze 2022 09:19 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Jak raz zapłacisz to potem jakiś czas sam się pilnujesz ;) Raczej specjalnie nikt na ciebie nie będzie polował ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
gruby_inversia uważa post za pomocny.
 
      
#828 PostWysłany: 28 Cze 2022 10:57 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 354
michalagata napisał(a):
Ryanair wylatywałem 23 czerwca z Krakowa, widać było wzmożoną kontrolę małego bagażu podręcznego i niestety padło też na mnie, plecak się nie zmieścił :| Wylot powrotny 26 z Lamezii i tam było ok, choć trzeba była kilka rzeczy wziąć "na siebie"

Nasuwa mi się pytanie czy jak jest konieczna dopłata na lotnisku za bagaż to zostaje to w systemie Ryanair i póżniej "mają mnie na oku" przy każdym następnym wylocie i trzeba mocno się pilnować ?


A możesz doprecyzować, jak już wziąłeś na siebie to rozumiem że nie musiałeś dopłacać, czy pomimo wyjęcia czegoś z plecaka i tak musiałeś płacić za nadbagaż?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#829 PostWysłany: 28 Cze 2022 16:02 

Rejestracja: 15 Paź 2019
Posty: 12
Jak wylatywałem to już nie kombinowałem i dopłaciłem, w drogę powrotną już byłem lepiej przygotowany i nie dopłacałem :)


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 28 Cze 2022 16:53, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
marrak uważa post za pomocny.
 
      
#830 PostWysłany: 22 Sie 2022 17:48 

Rejestracja: 18 Sie 2022
Posty: 1
Loty: 1
Kilometry: 1 680
Witam
Niedługo lecę do Grecji do Kalamata liniami Smartwing w lotniska Warszawa Okęcie. Spakowałem jako bagaż podręczny plecak Forclaz Duffel 500 60 litrów ( wymiar dopuszczanly przez Smartwings to 55x45x25 więcj całkiem spory, wymiar plecaka to wys 55 więc spokojnie wejdzie w sizera). Pytanie czy przejmować się wagą ? Jedyne co może mnie spotkać to sizer czy może być tak że plecak będzie jednak ważony ?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#831 PostWysłany: 22 Sie 2022 18:31 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Mogą zważyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#832 PostWysłany: 29 Sie 2022 12:53 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1654
HON fly4free
Z Katowic do Aten i na Korfu mocno trzepią wszystkich. W Grecji (Kofu-Werona) i we Włoszech (Bergamo-Kato) nic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#833 PostWysłany: 31 Sie 2022 10:23 

Rejestracja: 31 Sie 2022
Posty: 2
Lecę smartwings do Chorwacji, mam o 10 centymerów szerszy bagaż. Czy ma to znaczenie? będą trzepać? mogę się przepakować do mniejszego plecaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#834 PostWysłany: 31 Sie 2022 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Myślisz, że na forum ktoś Ci udzieli informacji "czy będą trzepać?" Przekonasz się sam... Raz jest kontrola, raz jej nie ma - jak to w życiu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#835 PostWysłany: 04 Wrz 2022 13:16 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Właśnie wydądowałem z Rygi w Modlinie, na lotnisku w Rydze wyrywkowo sprawdzano wymiary podrecznego nawet z wykupionym priorytetem, "złapano" dwie osoby ktore musiały nie zle sie natrudzic zeby spakowac sie do walizki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#836 PostWysłany: 04 Wrz 2022 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Właśnie w Rydze, w marcu br. byłem świadkiem takiej oto sceny: gruby facet włożył do kieszeni w kurtce duży pojemnik z jajkami na twardo (!) oraz inne pojemniki z jedzeniem, podobnie jego żona/partnerka. Upychali to wszystko, ale pani z obsługi była niewzruszona. Nie wiem czym to się skończyło, para wsiadła do samolotu do WMI, ale żałuję, że tego nie nagrałem ;).
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#837 PostWysłany: 04 Wrz 2022 21:52 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
-- 04 Wrz 2022 21:52 --

Lot z Aten do Katowic by Wizz. Mozna zabrać i 20 kg jako podręczny. Obsługa lotu zupełnie ma w d. zasady Wizza. Pewnie dla nich zupełnie egzotyczna linia. Dużą walizkę oznaczyli dodatkowo i bez opłat i zanieśli jeszcze pewnej Pani do luku. Drukowali karty pokładowe części pasażerów bo skanery nie czytały z aplikacji. A do tego odprawili wszystkich z bramki 37 mimo, że wyświetlało do końca że z bramki 36 - 100 metrów dalej. Gdy już wszystkich odprawili i odesłali do wydzielonej części okazało się że samolot podstawili pod 36 i wszyscy ponownie musieli udać się do 36 i ponownie przejść bordering. Dawno takiego burdelu nie widziałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#838 PostWysłany: 09 Wrz 2022 11:42 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 532
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
To ciekawe, bo leciałem Wizzem z Aten do Wiednia i każdą walizkę sprawdzali bardzo restrykcyjnie i chyba łącznie z 20 osób musiało dopłacić te 30-40€ do priority. I wszystko było wtedy też dobrze zorganizowane
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#839 PostWysłany: 22 Wrz 2022 08:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2017
Posty: 144
niebieski
Wroclaw wizzair/Ryanair drugi raz taka sytuacja (raz lot do Anglii, teraz na Cypr) każą włożyć mały podręczny do sizera przed kontrolą bezpieczeństwa. Moment pierwszego skanowania kart pokładowych - sprawdzają bilety i albo się mieścisz albo do kasy. Co ważne patrzyli na plecaki.

Wydaje mi się to dziwne bo mogę mieć 5 paczek czipsów które zjem przed wejściem do samolotu.
Potem prawie nie sprawdzają przy samym wejściu do samolotu przy - tu już na plecaki nie patrzą ale złapali jakiegoś gościa z małą walizką.
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#840 PostWysłany: 22 Wrz 2022 08:24 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
@rllDNL ale kto sprawdza? chyba nie obsługa kontroli bezpieczeństwa? :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off
KL_user lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1272 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 64  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group