Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1292 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 65  Następna
Autor Wiadomość
#781 PostWysłany: 08 Gru 2021 15:55 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 173
Loty: 133
Kilometry: 282 096
Wracałem w niedzielę 5 grudnia z Neapolu,
nie dosyć ,że było ponad-godzinne opóźnienie,to na lotnisku panie przy boardingu szczegółowo sprawdzały rozmiary bagażu i niektórzy, których bagaż niewiele przekraczał wymagane rozmiary musieli płacić 46,99 euro kary.

marwok napisał(a):
wracałem wczoraj wtorek 7.12. ,
wizzair dopłaty do bagażu, około 30euro, kilka osób zapłaciło (uwaga na kobietę przy bramkach, koleś wpuszczał wszystkich)
;)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Gru 2021 17:19, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#782 PostWysłany: 08 Gru 2021 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2017
Posty: 145
niebieski
Jakie linie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#783 PostWysłany: 08 Gru 2021 21:45 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 303
niebieski
To i ja się przyznam, że ostatnio zostałam poproszona o włożenie do sajzera plecaka (Forclaz Travel 100 ,50L). Lot w połowie listopada FR do Alghero z Katowic. Ze wszystkich wsiadających tylko ja musiałam i nie wiem jakim cudem mąż nie musiał, bo wizualnie miał plecak fest wypchany-wiadomo,dron;-). Nie ukrywam, że też żyłam w przeświadczeniu, że plecaków nie sprawdzają i zrobiłam się co raz bardziej zuchwała jeśli chodzi o wrzucanie do plecaka co popadnie. Na szczęście był to tylko 3 dniowy wyjazd i ucisnęłam ten plecak w sizerze, ale gorączkowo zaczęłam się zastanawiać co mogłabym na siebie ubrać, gdyby jednak ta "miła" pani się uparła, że wystaje z tej klatki iże za duży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#784 PostWysłany: 08 Gru 2021 22:02 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
W FCO W6 jedna osoba boarding druga tylko wystawiała kwitki opłat. Tylko o kabinówki się czepiali i jednego faceta który miał torbę podróżną większą niż normalne rejestrowane walizki
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#785 PostWysłany: 08 Gru 2021 22:45 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
To dla przeciwwagi w Ankonie (FR) praktycznie ok. 80-90% paxów bez priority miało większe plecaki/torby od max wymiarów + wizualnie wypchane po brzegi, ale obsługa we włoskim stylu miała to gdzieś, natomiast bardzo byli zaaferowani paszportami covidowymi i ich skrupulatnym skanowaniem / sprawdzaniem zgodności danych.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#786 PostWysłany: 06 Lut 2022 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2010
Posty: 342
złoty
W Walencji w czwartek wyłapywali (FR) tych z dużym bagażem, przy czym jedna dziewczyna miała miękką torbę więc wyciągnęła z niej jakieś ubrania i ją jakoś wepchnęła w sizer, natomiast drugi gość miał dużą twardą walizkę ale w końcu nie wiem czy go skasowali bo jakoś szybko przeszedł.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#787 PostWysłany: 06 Lut 2022 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
W Walencji dokładne sprawdzanie wymiarów bagażu Ryanair jest pewne na 90% więc na tym lotnisku sugeruję trzymanie się w określonych granicach.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#788 PostWysłany: 09 Mar 2022 22:26 

Rejestracja: 06 Maj 2021
Posty: 4
-- 09 Mar 2022 21:21 --

1) Czy Wizzair faktycznie czepia się czy druga sztuka większego bagażu rejestrowanego musi być WALIZKĄ?? Tak podają na swojej stronie internetowej. Planuję wziąć plecak, boję się nadgorliwości pracowników.

https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... rozy/bagaz

2) Z waszego doświadczenia, przepuszczą składane kijki trekkingowe w bagażu podręcznym?

-- 09 Mar 2022 21:26 --

aggiebeerier napisał(a):
1) Czy Wizzair faktycznie czepia się czy druga sztuka większego bagażu rejestrowanego musi być WALIZKĄ?? Tak podają na swojej stronie internetowej. Planuję wziąć plecak, boję się nadgorliwości pracowników.

https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... rozy/bagaz

2) Z waszego doświadczenia, przepuszczą składane kijki trekkingowe w bagażu podręcznym?



walnęłam się - rzecz jasna chodzi o bagaż kabinowy, nierejestrowany. dwie sztuki gdy kupuje się priority pass.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#789 PostWysłany: 09 Mar 2022 22:43 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
1.Może być plecak,torba,walizka byle wymiary się zgadzały.2.Zależy od kontrolującego pracownika ,służbista czasem może zrobić problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#790 PostWysłany: 10 Mar 2022 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Kijki trekkingowe co do zasady nie przechodzą w podręcznym, podobnie jak śledzie czy szpilki do namiotu poza plastikowymi. Jak przejdą to fuks.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#791 PostWysłany: 10 Mar 2022 13:27 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Kijki raz w MAD straciłem.

@cypel serio śledzie nie przechodzą? Dawno nie brałem namiotu ale klika razy parę lat temu bez problemu. Akurat jutro wracam pod namiot I się zastanawiam teraz (metalowe)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#792 PostWysłany: 10 Mar 2022 13:29 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
@OSK: co-mozna-a-czego-nie-mozna-przewozic-w-samolocie,228,496
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
#793 PostWysłany: 10 Mar 2022 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
@OSK metalowe nie przechodzą ale wiadomo, że może ktoś przegapić albo zignorować
ja np. obskoczyłem wszystkie kraje nordyckie z krzesiwem light my fire i nigdy nie było problemu do czasu aż się trafił jakiś upierdas w Turku. Dyskusja była długa i mozolna, rozbiło się nawet o szefa ochrony i w końcu mi puścili ale przepychanki trwały ponad godzinę, a że miałem dużo czasu do odlotu to dyskusja była :lol:

reasumując - kijki trekkingowe i metalowe śledzie, szpilki nie pakować do podręcznego
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
OSK uważa post za pomocny.
 
      
#794 PostWysłany: 13 Mar 2022 11:36 

Rejestracja: 23 Kwi 2018
Posty: 13
Hej, lecę niedługo z Oslo do Alty SASem, jest to lot krajowy w Norwegii, nie mam wykupionego bagażu podręcznego większego ano rejestrowanego. Mam tylko mniejszą torbę pod siedzenie, czy mogę oprócz tego mieć także dodatkowo torbę (płaską o wielkości laptopa) z laptopem ??

Wyczytałem że tak jest w LOT, że oprócz małej torby można mieć jeszcze dodatkowo lapa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#795 PostWysłany: 13 Mar 2022 16:17 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
@krzypaw

Możesz.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#796 PostWysłany: 13 Mar 2022 17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2021
Posty: 67
Zbanowany
krzypaw napisał(a):
Hej, lecę niedługo z Oslo do Alty SASem, jest to lot krajowy w Norwegii, nie mam wykupionego bagażu podręcznego większego ano rejestrowanego. Mam tylko mniejszą torbę pod siedzenie, czy mogę oprócz tego mieć także dodatkowo torbę (płaską o wielkości laptopa) z laptopem ??

Wyczytałem że tak jest w LOT, że oprócz małej torby można mieć jeszcze dodatkowo lapa.


SAS pomimo tego że jest dziadowską linią, nie robił żadnych problemów z bagażem podręcznym. Kilka razy latałam na trasach europejskich i raz na atlantyckiej i nic ich nie interesowało chyba że przyjedziesz z kontenerem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#797 PostWysłany: 13 Mar 2022 18:09 

Rejestracja: 23 Kwi 2018
Posty: 13
Dziękuję za odpowiedzi, @kika28x i @malawita. Muszę korzystać z SAS albo Norwegiana bo do Alty na samej północy Norwegii nie latają inni przewoźnicy.

A mogę prosić o odpowiedź na to samo pytanie ale w kontekście Norewgiana (powrót mam tą linią) ?? czyli mam wykupionego bagażu podręcznego większego ano rejestrowanego. Mam tylko mniejszą torbę pod siedzenie, czy mogę oprócz tego mieć także dodatkowo torbę (płaską o wielkości laptopa) z laptopem ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#798 PostWysłany: 13 Mar 2022 23:15 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
@krzypaw tu masz wymogi:

https://www.norwegian.com/en/travel-inf ... d-baggage/

Dodatkowa torba (płaska, wielkości laptopa) z laptopem raczej przejdzie. A czemu nie włożysz do jednej torby?
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#799 PostWysłany: 14 Mar 2022 06:56 

Rejestracja: 23 Kwi 2018
Posty: 13
malawita napisał(a):
@krzypaw tu masz wymogi:

Dodatkowa torba (płaska, wielkości laptopa) z laptopem raczej przejdzie. A czemu nie włożysz do jednej torby?


No właśnie mam wykupiony bilet tylko z torbą podręczną nawet bez walizki kabinowej, muszę wziąć parę rzeczy i lap raczej mi tam nie wejdzie, tym bardziej że mam dość duży, starszy model a nie ultrabooka, ma dość mocne podzespoły i mi wystarcza. Dokupił bym sobie tą kabinówkę ale mam kupione bilety przez jaką taką gównianą apkę GotoGate, i tam nie ma takiej opcji a jak wchodzę na lot przez stronę norwegiana to pisze że sprzedaż dla tego lotu zamknięta czy jakoś tak. Pierwszy lot mam LOTem i oni pozwalają wziąć lapa poza limitami, niestety sas i norwegian o tym nie piszą. Dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#800 PostWysłany: 14 Mar 2022 10:05 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
Skontaktuj się z Norwegian.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1292 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 65  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group