Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 829 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42  Następna
Autor Wiadomość
#781 PostWysłany: 08 Gru 2021 15:55 

Loty: 115
Kilometry: 251 588
Wracałem w niedzielę 5 grudnia z Neapolu,
nie dosyć ,że było ponad-godzinne opóźnienie,to na lotnisku panie przy boardingu szczegółowo sprawdzały rozmiary bagażu i niektórzy, których bagaż niewiele przekraczał wymagane rozmiary musieli płacić 46,99 euro kary.

marwok napisał(a):
wracałem wczoraj wtorek 7.12. ,
wizzair dopłaty do bagażu, około 30euro, kilka osób zapłaciło (uwaga na kobietę przy bramkach, koleś wpuszczał wszystkich)
;)

Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Gru 2021 17:19, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#782 PostWysłany: 08 Gru 2021 19:44 

Jakie linie?
 Relacje PM off  

#783 PostWysłany: 08 Gru 2021 21:45 

To i ja się przyznam, że ostatnio zostałam poproszona o włożenie do sajzera plecaka (Forclaz Travel 100 ,50L). Lot w połowie listopada FR do Alghero z Katowic. Ze wszystkich wsiadających tylko ja musiałam i nie wiem jakim cudem mąż nie musiał, bo wizualnie miał plecak fest wypchany-wiadomo,dron;-). Nie ukrywam, że też żyłam w przeświadczeniu, że plecaków nie sprawdzają i zrobiłam się co raz bardziej zuchwała jeśli chodzi o wrzucanie do plecaka co popadnie. Na szczęście był to tylko 3 dniowy wyjazd i ucisnęłam ten plecak w sizerze, ale gorączkowo zaczęłam się zastanawiać co mogłabym na siebie ubrać, gdyby jednak ta "miła" pani się uparła, że wystaje z tej klatki iże za duży.
 Relacje PM off  

#784 PostWysłany: 08 Gru 2021 22:02 
Król Ż
Awatar użytkownika

Loty: 365
Kilometry: 741 369
W FCO W6 jedna osoba boarding druga tylko wystawiała kwitki opłat. Tylko o kabinówki się czepiali i jednego faceta który miał torbę podróżną większą niż normalne rejestrowane walizki

#785 PostWysłany: 08 Gru 2021 22:45 

platynowy
To dla przeciwwagi w Ankonie (FR) praktycznie ok. 80-90% paxów bez priority miało większe plecaki/torby od max wymiarów + wizualnie wypchane po brzegi, ale obsługa we włoskim stylu miała to gdzieś, natomiast bardzo byli zaaferowani paszportami covidowymi i ich skrupulatnym skanowaniem / sprawdzaniem zgodności danych.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#786 PostWysłany: 06 Lut 2022 20:27 
Awatar użytkownika

niebieski
W Walencji w czwartek wyłapywali (FR) tych z dużym bagażem, przy czym jedna dziewczyna miała miękką torbę więc wyciągnęła z niej jakieś ubrania i ją jakoś wepchnęła w sizer, natomiast drugi gość miał dużą twardą walizkę ale w końcu nie wiem czy go skasowali bo jakoś szybko przeszedł.
 Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.

#787 PostWysłany: 06 Lut 2022 21:47 
Awatar użytkownika

niebieski
W Walencji dokładne sprawdzanie wymiarów bagażu Ryanair jest pewne na 90% więc na tym lotnisku sugeruję trzymanie się w określonych granicach.
 Relacje PM off
4 ludzi uważa post za pomocny.

#788 PostWysłany: 09 Mar 2022 22:26 

-- 09 Mar 2022 21:21 --

1) Czy Wizzair faktycznie czepia się czy druga sztuka większego bagażu rejestrowanego musi być WALIZKĄ?? Tak podają na swojej stronie internetowej. Planuję wziąć plecak, boję się nadgorliwości pracowników.

https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... rozy/bagaz

2) Z waszego doświadczenia, przepuszczą składane kijki trekkingowe w bagażu podręcznym?

-- 09 Mar 2022 21:26 --

aggiebeerier napisał(a):
1) Czy Wizzair faktycznie czepia się czy druga sztuka większego bagażu rejestrowanego musi być WALIZKĄ?? Tak podają na swojej stronie internetowej. Planuję wziąć plecak, boję się nadgorliwości pracowników.

https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... rozy/bagaz

2) Z waszego doświadczenia, przepuszczą składane kijki trekkingowe w bagażu podręcznym?

walnęłam się - rzecz jasna chodzi o bagaż kabinowy, nierejestrowany. dwie sztuki gdy kupuje się priority pass.
 Relacje PM off  

#789 PostWysłany: 09 Mar 2022 22:43 

platynowy
1.Może być plecak,torba,walizka byle wymiary się zgadzały.2.Zależy od kontrolującego pracownika ,służbista czasem może zrobić problem.
 Relacje PM off  

#790 PostWysłany: 10 Mar 2022 10:46 
Awatar użytkownika

srebrny
Kijki trekkingowe co do zasady nie przechodzą w podręcznym, podobnie jak śledzie czy szpilki do namiotu poza plastikowymi. Jak przejdą to fuks.
 Relacje PM off  

#791 PostWysłany: 10 Mar 2022 13:27 

Loty: 472
Kilometry: 770 043
srebrny
Kijki raz w MAD straciłem.

@cypel serio śledzie nie przechodzą? Dawno nie brałem namiotu ale klika razy parę lat temu bez problemu. Akurat jutro wracam pod namiot I się zastanawiam teraz (metalowe)

#792 PostWysłany: 10 Mar 2022 13:29 
Site Admin
Awatar użytkownika

@OSK: co-mozna-a-czego-nie-mozna-przewozic-w-samolocie,228,496
 Relacje PM off
OSK lubi ten post.

#793 PostWysłany: 10 Mar 2022 13:45 
Awatar użytkownika

srebrny
@OSK metalowe nie przechodzą ale wiadomo, że może ktoś przegapić albo zignorować
ja np. obskoczyłem wszystkie kraje nordyckie z krzesiwem light my fire i nigdy nie było problemu do czasu aż się trafił jakiś upierdas w Turku. Dyskusja była długa i mozolna, rozbiło się nawet o szefa ochrony i w końcu mi puścili ale przepychanki trwały ponad godzinę, a że miałem dużo czasu do odlotu to dyskusja była :lol:

reasumując - kijki trekkingowe i metalowe śledzie, szpilki nie pakować do podręcznego
 Relacje PM off
OSK lubi ten post.
OSK uważa post za pomocny.

#794 PostWysłany: 13 Mar 2022 11:36 

Hej, lecę niedługo z Oslo do Alty SASem, jest to lot krajowy w Norwegii, nie mam wykupionego bagażu podręcznego większego ano rejestrowanego. Mam tylko mniejszą torbę pod siedzenie, czy mogę oprócz tego mieć także dodatkowo torbę (płaską o wielkości laptopa) z laptopem ??

Wyczytałem że tak jest w LOT, że oprócz małej torby można mieć jeszcze dodatkowo lapa.
 Relacje PM off  

#795 PostWysłany: 13 Mar 2022 16:17 

niebieski
@krzypaw

Możesz.

#796 PostWysłany: 13 Mar 2022 17:45 
Awatar użytkownika

krzypaw napisał(a):
Hej, lecę niedługo z Oslo do Alty SASem, jest to lot krajowy w Norwegii, nie mam wykupionego bagażu podręcznego większego ano rejestrowanego. Mam tylko mniejszą torbę pod siedzenie, czy mogę oprócz tego mieć także dodatkowo torbę (płaską o wielkości laptopa) z laptopem ??

Wyczytałem że tak jest w LOT, że oprócz małej torby można mieć jeszcze dodatkowo lapa.

SAS pomimo tego że jest dziadowską linią, nie robił żadnych problemów z bagażem podręcznym. Kilka razy latałam na trasach europejskich i raz na atlantyckiej i nic ich nie interesowało chyba że przyjedziesz z kontenerem ;)
 Relacje PM off  

#797 PostWysłany: 13 Mar 2022 18:09 

Dziękuję za odpowiedzi, @kika28x i @malawita. Muszę korzystać z SAS albo Norwegiana bo do Alty na samej północy Norwegii nie latają inni przewoźnicy.

A mogę prosić o odpowiedź na to samo pytanie ale w kontekście Norewgiana (powrót mam tą linią) ?? czyli mam wykupionego bagażu podręcznego większego ano rejestrowanego. Mam tylko mniejszą torbę pod siedzenie, czy mogę oprócz tego mieć także dodatkowo torbę (płaską o wielkości laptopa) z laptopem ??
 Relacje PM off  

#798 PostWysłany: 13 Mar 2022 23:15 

niebieski
@krzypaw tu masz wymogi:

https://www.norwegian.com/en/travel-inf ... d-baggage/

Dodatkowa torba (płaska, wielkości laptopa) z laptopem raczej przejdzie. A czemu nie włożysz do jednej torby?

#799 PostWysłany: 14 Mar 2022 06:56 

malawita napisał(a):
@krzypaw tu masz wymogi:

Dodatkowa torba (płaska, wielkości laptopa) z laptopem raczej przejdzie. A czemu nie włożysz do jednej torby?

No właśnie mam wykupiony bilet tylko z torbą podręczną nawet bez walizki kabinowej, muszę wziąć parę rzeczy i lap raczej mi tam nie wejdzie, tym bardziej że mam dość duży, starszy model a nie ultrabooka, ma dość mocne podzespoły i mi wystarcza. Dokupił bym sobie tą kabinówkę ale mam kupione bilety przez jaką taką gównianą apkę GotoGate, i tam nie ma takiej opcji a jak wchodzę na lot przez stronę norwegiana to pisze że sprzedaż dla tego lotu zamknięta czy jakoś tak. Pierwszy lot mam LOTem i oni pozwalają wziąć lapa poza limitami, niestety sas i norwegian o tym nie piszą. Dzięki za pomoc.
 Relacje PM off  

#800 PostWysłany: 14 Mar 2022 10:05 

niebieski
Skontaktuj się z Norwegian.

[ 829 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości