Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1271 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 64  Następna
Autor Wiadomość
#641 PostWysłany: 29 Mar 2019 11:59 

Rejestracja: 17 Mar 2018
Posty: 26
greg1291 napisał(a):
W Katowicach na lotach Wizzaira trzepią przy bramce mocno na małym podręcznym. Od razu zapraszają wszystkie osoby z walizeczkami do mierzenia. Plecaki w ogóle do drugiej kolejki i bez głębszego sprawdzania. Efekt - kilkanaście osób do dopłaty po 110 złotych każda. Na powrocie z Luton nikogo z obsługi mierzenie nie interesowało. Nawet nie mieli sizera.


To stała opłata za zbyt dużą walizkę bagażu podręcznego? Jak wygląda sytuacja w Ryanair? Chodzi mi o przekroczenie walizki o 2-3cm, nie o kg.
Góra
 Profil Relacje PM off
chester0 lubi ten post.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#642 PostWysłany: 03 Kwi 2019 06:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
Tak kwota jest stała i wynosi 25 Euro
Jak wygląda w Ryanair? Nie pamiętam już jaka jest kwota za przekroczenie bagażu.

Co do wymiarów. Jak trafisz na taką odprawę jak opisuje @greg1291 to nie interesuje ich czy Twój bagaż jest większy o 2-3 albo 15cm. Nie mieści się to płacisz.
Osobiście w ten weekend odbyłem 2 loty Ryanairem i nie było żadnego nawet najmniejszego sprawdzania.
Góra
 Profil Relacje PM off
mateusz7513 uważa post za pomocny.
 
      
#643 PostWysłany: 09 Kwi 2019 18:00 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
greg1291 napisał(a):
W Katowicach na lotach Wizzaira trzepią przy bramce mocno na małym podręcznym. Od razu zapraszają wszystkie osoby z walizeczkami do mierzenia. Plecaki w ogóle do drugiej kolejki i bez głębszego sprawdzania. Efekt - kilkanaście osób do dopłaty po 110 złotych każda. Na powrocie z Luton nikogo z obsługi mierzenie nie interesowało. Nawet nie mieli sizera.


w ostatnią sobotę ludzi z Piority w ogóle nie sprawdzali, natomiast "zwykłych" niektórych owszem. Kilka osób złapali. Dzisiaj rano we Lwowie na stanowisku Wizzaira tylko zważyli mi walizki, na plecaki jedynie spojrzeli. Widziałem, że też kilku osobom kazali wsadzić bagaż do mierzenia, ale raczej spokojnie.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#644 PostWysłany: 04 Maj 2019 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
Na lotnisku w Kefalonii przed lotem Ryanair (4.05) trzepią wszystkich i każą wkładać bagaż do sizera, kilka osób już złapali i odesłali do płacenia, mamy priorytety i sprawdzali tylko walizki na plecak nawet nie popatrzyli ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#645 PostWysłany: 07 Maj 2019 19:44 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
1.05 SXF - KUT W6
- kolejka do security: brak (3h przed odlotem)
- kontrola wymiarów podręcznego: raczej tak, przyglądali się na bagaże po przejściu przez bramki, parę osób zostało wytypowanych. Forclaz 40 2/3 wypełniony przeszedł jako mały podręczny
- kontrola płynów: tak
- kontrola wagi: nie
- kontrola kart pokładowych i dokumentów: tak
- opóźnienie: nie

5.05 TBS-KBP PS
- kolejka do security: 15 min
- kontrola wymiarów podręcznego: nie
- kontrola płynów: tak
- kontrola wagi: nie
- kontrola kart pokładowych i dokumentów: tak
- opóźnienie: nie


5.05 KBP-WMI FR
- kolejka do security: brak
- kontrola wymiarów podręcznego: raczej tak, przyglądali się na bagaże po przejściu przez bramki, parę osób zostało wytypowanych. Forclaz 40 2/3 wypełniony przeszedł jako mały podręczny
- kontrola płynów: tak
- kontrola wagi: nie
- kontrola kart pokładowych i dokumentów: tak
- opóźnienie: nie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#646 PostWysłany: 15 Maj 2019 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
14.05 GDN-LTN W6 Poranny (6:00)
- kolejka do security: 15 min
- kontrola wymiarów podręcznego: nie, nawet się nie przyglądali.
- kontrola płynów: tak
- kontrola wagi: nie
- kontrola kart pokładowych i dokumentów: tak
- opóźnienie: nie


15.05 LTN-GDN W6 Wieczorny (20:55)
- kolejka do security: 3 min
- kontrola wymiarów podręcznego: nie, nawet się nie przyglądali.
- kontrola płynów: tak
- kontrola wagi: nie
- kontrola kart pokładowych i dokumentów: tak
- opóźnienie: nie
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#647 PostWysłany: 03 Cze 2019 08:48 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Katowice 19.05, lot do Aten o 20:40 Ryan.
- kolejka do security:nie
- kontrola wymiarów podręcznego: nie, nawet się nie przyglądali. Osoby wchodzące na pokład miały torby zdecydowanie powyżej 10kg wagi, a wielkością to nawet 2krotność walizki podręcznej... Na wysokość to schowków nie chciały się zmieścią, ale zero reakcji na pokładzie....
- kontrola płynów: tak
- kontrola wagi: nie
- kontrola kart pokładowych i dokumentów: tak

Ateny 26.05, lot do KTW o 18:40 Ryan.
- kolejka do security:nie
- kontrola wymiarów podręcznego: nie, nawet się nie przyglądali.
- kontrola płynów: tak
- kontrola wagi: nie
- kontrola kart pokładowych i dokumentów: tak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#648 PostWysłany: 14 Cze 2019 11:17 

Rejestracja: 14 Cze 2019
Posty: 3
Witam Was serdecznie, świeżak jestem choć już kiedyś tam leciałam, przy czym od tego czasu lekko zmienił się zasady wizzair.
Jasno i konkretnie lecę z KTW do DTM i DTM do KTW:
mam kilka pytań bo stresuje się bardzo chyba dlatego, że pierwszy lot z dzieckiem. Lecimy na bagaże bezpłatne i teraz tak:
czy bez problemu mogę zabrać leki w tabletkach bez żadnych zaświadczeń, że muszę je brać? Czy bardzo dużo problemów robią w KTW jeśli chodzi o wymiary - kupiłam torbę wymiary idealne do podręcznego ale drugą mam dosłownie 2 cm wyższą - czy przejdzie nie zapakowanie ją "pod korek"? Czytam tutaj na forum i widzę, że jeśli chodzi o wagę to raz mają problem, raz nie - czyli trzeba trafić... kamera gopro i monopad przejdą? dziękuję za odpowiedzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#649 PostWysłany: 14 Cze 2019 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
@dominikanika 2cm powinno bez problemu przejść. Najwyżej lekko naciśniesz górę i już będzie na wymiar. Kamerka i monopod to też nie powinny być problem. Z lekami również bywa, ale jeśli chodzi o UE to jeśli są opisane i mają etykiety, są legalne itd to również wszystko powinno być ok
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#650 PostWysłany: 14 Cze 2019 14:00 

Rejestracja: 14 Cze 2019
Posty: 3
włąśnie czy sposobem na to może być nie pakowanie pod samą górę ;) po prostu ma się zmieścić w klatce na wymiar? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#651 PostWysłany: 14 Cze 2019 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
tak, ale ja jeszcze nigdy nie miałem przypadku żeby mierzyli. Jeśli na oko spełnia wymiar to raczej nie będą Ci kazać mierzyć. Co innego jak ktoś ma sporo za duży bagaż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#652 PostWysłany: 14 Cze 2019 14:46 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Zakładając że to miękka torba. Jeśli to walizka - znacznie zwiększasz prawdopodobieństwo wkladania do sizera

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#653 PostWysłany: 14 Cze 2019 17:07 

Rejestracja: 14 Cze 2019
Posty: 3
To super, właśnie dlatego myślałam nad mięciutką torbą, w razie wu można "zgnieść". Dzięki, za odpowiedzi :)

Jeszcze pytanie: kupiłam w pepco ten zestaw na płyny do samolotu: butelki i worek strunowy. Spokojnie mogę sobie dam dać jakiś żel do mycia czy coś, czy może być jakiś problem. aha.. jak to jeszcze jest z kocem? Dziecko ma swój ukochany kocyk, niestety niby nie duży ale cała torbę zajmie... można w rękę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#654 PostWysłany: 15 Cze 2019 18:22 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
@dominikanika o ile przelejesz w 100ml i nie będzie więcej pojemników niż 10 to nie ma problemu.
Koc - https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... baga%C5%BC
Cytuj:
Dodatkowe przedmioty na pokładzie

Na pokład możesz wnieść bezpłatnie następujące przedmioty:
- płaszcz lub koc
(...)
Czy mogę nadal zabrać na pokład płaszcz, ręcznik lub koc?
Tak, możesz bezpłatnie zabrać na pokład następujące przedmioty osobiste: okrycie wierzchnie lub koc, telefon komórkowy, lekturę do czytania w czasie lotu, produkty zakupione w strefie wolnocłowej; dla dzieci poniżej drugiego roku życia: jedzenie na czas lotu oraz składany wózek dziecięcy bądź małą kołyskę; para kul dla pasażerów z niepełnosprawnością ruchową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#655 PostWysłany: 23 Cze 2019 13:53 

Rejestracja: 23 Cze 2019
Posty: 2
Nie wiedziałam w jakim temacie dlatego tutaj zapytam
Rok temu leciałam z Katowic z podręcznym i przyczepili mi się że mam za dużą torebkę na płyny (standardowa z rossmana), dostałam mały woreczek strunowy gdzie nie zmieściły mi się rzeczy i musiałam wyrzucić (chociaż ilości się zgadzały). Teraz lecę znowu z KTW, ale chciałabym uniknąć powtórki, na ich stronie znalazłam że wymiary max takiej torebki to 15x22cm (na pewno mniejszą od nich dostałam, a myślę że moja była ok) i teraz moje pytanie, czy warto się kłócić z panem z ochrony? Nie chcę żadnych problemów i nie wiem czy coś osiągnę powołując się na ich stronę internetową. Miał ktoś podobną sytuację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#656 PostWysłany: 23 Cze 2019 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Sandori
Nie warto się kłócić z ludźmi z ochrony gdziekolwiek.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#657 PostWysłany: 23 Cze 2019 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
@Sandori zobacz https://www.fly4free.pl/forum/katowice-pyrzowice-obsluga-na-lotnisku,1285,111610

Normalnie dopuszczalne normy to 20x20 i 1 litr, jeśli nie będziesz miała worka wypchanego aż będzie pękał to nie powinni się przyczepić ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#658 PostWysłany: 23 Cze 2019 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
namteH napisał(a):
Nie warto się kłócić z ludźmi z ochrony gdziekolwiek.


Czasem warto.

Leciałem SIN-LHR-WAW, ok. 10 lat temu. Miałem butelkę niebieskiego Jasia (czyli oczywiście ponad 100ml) kupioną pokładzie Singapore Airlines, zapakowaną w przezroczystą reklamówkę z paragonem w środku. Chyba kwadrans kłóciłem się z pajacami z ochrony aż w końcu ich przełożony znalazł księgę, w której była lista, z których linii płynne zakupy ponad 100ml mogą przejść przez security i być przewiezione w bagażu podręcznym. Wygrałem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#659 PostWysłany: 23 Cze 2019 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@BusinessClass
Tak, ale jak trafisz na jakiegoś służbistę to możesz przegrać i to sporo. Nie wiem czy to warte Jasia, w jakimkolwiek rozmiarze...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#660 PostWysłany: 23 Cze 2019 20:13 

Rejestracja: 23 Cze 2019
Posty: 2
vistacash napisał(a):
@Sandori zobacz https://www.fly4free.pl/forum/katowice-pyrzowice-obsluga-na-lotnisku,1285,111610

Normalnie dopuszczalne normy to 20x20 i 1 litr, jeśli nie będziesz miała worka wypchanego aż będzie pękał to nie powinni się przyczepić ;)


Dzięki, tylko właśnie ostatnio się doczepili chociaż wymiary się zgadzały i dali mi takie maleństwo gdzie mi się ledwo zmieściły cztery butelki mniejsze niż 100ml, ale może tym razem lepiej pójdzie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1271 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 64  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group