Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1271 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 64  Następna
Autor Wiadomość
#541 PostWysłany: 18 Sie 2017 09:33 

Rejestracja: 18 Sie 2017
Posty: 1
Hej! Mam pytanie do osób, które leciały ostatnio z Modlina Ryanair'em. Czy sprawdzają wagę dwóch możliwych do wzięcia bagaży? Nie wiem czy mogę zabrać laptopa w tej drugiej "mniejszej" torbie.

We Wrocławiu przykładowo nie sprawdzają wagi w ogóle i można zabrać bagaż, który po prostu jest w wymiarach opisanych na stronie (siostra lata co dwa tygodnie Ryanairem do Londynu, potwierdzone info). Jakoś niespecjalnie chcę płacić ponad 180 zł tylko po to żeby wziąć laptopa ze sobą :/

Z góry dzięki za pomoc ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#542 PostWysłany: 25 Sie 2017 12:11 

Rejestracja: 23 Sty 2013
Posty: 688
Loty: 194
Kilometry: 167 870
niebieski
Jeszcze ani razu nie miałem sprawdzanej wagi "mniejszego" wagażu (zazwyczaj latam z WAW/WMI/GDN). Myślę, ze bezpiecznie możesz wziąc laptopa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#543 PostWysłany: 25 Sie 2017 12:17 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Waga bagażu (bagaży) podręcznego jest czasami sprawdzana przy nadawaniu rejestrowanego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#544 PostWysłany: 27 Wrz 2017 10:50 

Rejestracja: 27 Wrz 2017
Posty: 2
Hej wszystkim :)

W następnym tygodniu pierwszy raz lecę KLM na trasie WAW-AMS-WAW. Mam tylko bagaż podręczny, ale nie jestem pewna swojej walizki - na jednym wymiarze przez plastikowe nóżki z boku walizki mam nadmiarowe 1-2 cm (bez nóżek byłoby idealnie). Pozostałe dwa wymiary są ok. Wiecie może, jak bardzo restrykcyjnie KLM podchodzi do wymiarów? Powinno przejść czy lepiej nie ryzykować dopłaty?

Ewentualnie, bo taka informacja też bardzo by mi pomogła - czy ktoś kojarzy, czy w Krakowie na Balicach w ogólnodostępnej strefie jest koszyk KLMu do sprawdzania wymiarów? (Jeśli KLM w ogóle korzysta z takich koszyków).

Z góry dzięki i pozdrawiam! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#545 PostWysłany: 27 Wrz 2017 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Przestań sobie zawracać głowę głupotami. KLM to nie Ryanair i nie polują na tych którzy mają walizkę o 2cm większą żeby im dopłatę dowalić. Nikt na to nie zwróci uwagi a koszy nie ma bo i po co?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#546 PostWysłany: 27 Wrz 2017 10:57 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Jeśli mieliby sorawdzać wymiary, to ich koszyk znajdowałby się rownież w hali ogólnodostępnej.
Linie tradycyjne z zasady nie sprawdzają wymiarów. Mogą zwrócić uwagę, gdy ktoś kilka walizek chce wnieść na pokład, ale nie gdy ktoś ma za długie kolka ;)
Będzie dobrze.
Edit: @billy FR, to nie W6 by się czepiać o jeden centymetr :!:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#547 PostWysłany: 27 Wrz 2017 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
OK. Prostuję: KLM to nie Ryanair ani Wizzair ani inna linia niskokosztowa, która w założeniu przyciąga klientów niską ceną biletu a później rekompensuje to sobie różnymi dopłatami, w tym dopłatą za przekroczenie regulaminowych wymiarów bagażu podręcznego przez nieuwaznych podróżnych nawet o niewielki wymiar.
Mam nadzieję, że teraz lepiej.
A tak wogóle to czepianie się zależy w dużym stopniu od lotniska (robią to często jego pracownicy) a nie tylko od przewoźnika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#548 PostWysłany: 27 Wrz 2017 13:19 

Rejestracja: 27 Wrz 2017
Posty: 2
@billy Ja ogółem mało doświadczona w lataniu jestem, więc takie głupoty to dla mnie trudny temat ;)

Skontaktowałam się też z Balicami i powiedziano mi, że taki koszyk jest przy stanowiskach odprawy biletowo-bagażowej - może jeszcze przyda się komuś taka informacja.

@billy, @jacek96, dziękuję Wam za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#549 PostWysłany: 27 Wrz 2017 19:47 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Coś smutnego w temacie: w poniedziałek (25.09) lot CFU-BGY - wniosłem dwa korkociągi, zapalniczkę gazową oraz z przyzwyczajenia 6 skalpeli chirurgicznych. Niestety na BGY-WMI miły Pan z Security wszystko "wyhaczył" i skończyło się moje radosne podróżowanie (EDIT: w sensie z tymi przyborami). Swoją drogą tak bezproblemowego security/check in/boarding jak na CFU nie miałem nigdy. Koleżanka wniosła na luzie perfumy 200 ml, a wymiarów i wagi nikt nigdzie nie sprawdzał.
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#550 PostWysłany: 27 Wrz 2017 20:15 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
Ostatnio jak leciałem z Modlina Ryanairem to miałem mały plecak i torbę w której miałem laptopa 17 cali, ładowarkę do niego, ładowarkę do telefonu. Nikt nie miał zastrzeżeń do ilości i zawartości bagażu podręcznego. Większą wagę przywiązywali do zawartości plastykowych woreczków z kosmetykami. Nie miałem tej torebki, więc kupiłem ja za 2 zł w automacie, który jest tuż przy security.
Przez przypadek, bo zapomniałem wyjąć, miałem w plecaku jedną monetę w gradingu, ale nikt mnie o to nie pytał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#551 PostWysłany: 27 Wrz 2017 23:40 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
LLAP napisał(a):
oraz z przyzwyczajenia 6 skalpeli chirurgicznych. Niestety na BGY-WMI miły Pan z Security wszystko "wyhaczył" i skończyło się moje radosne podróżowanie


Musze przyznać, że masz ciekawe przyzwyczajenia. Korkociągi to rozumiem ale skalpele. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#552 PostWysłany: 01 Paź 2017 18:20 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Lot Warszawa Modlin - Areny - Warszawa Modlin, 26-29 września 2017 roku, Ryanair - brak w Modlinie i Atenach kontroli wymiarów i wagi bagaży. W Atenach dużo bagaży przed wejściem na pokład wylądowało w luku bagażowym.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#553 PostWysłany: 02 Paź 2017 20:40 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
@potek7 dokładnie, czy ktokolwiek ostatnio słyszał by na WMI kontrolowali bagaż podręczny?
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#554 PostWysłany: 07 Paź 2017 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Leciał ktoś ostatnio EasyJetem z Krakowa?
Sprawdzają wielkość podręcznego?

Zastanawiam się czy plecak ok. 65cm ze stelażem przejdzie.
Problem z wyjęciem stelaża, bo się cały system nośny rozlatuje, a do tego same szyny mają ponad 60cm i są mocno wyprofilowane - ciężko pod ciuchami ukryć ;).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#555 PostWysłany: 07 Paź 2017 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Leciałem w lutym do VCE to Pani chciała żebym włożył torbę do pomiaru. Patrzyli również czy aby przypadkiem ktoś nie ma jakiegoś małego plecaka/torebki.

Abstrahując, mnie ostatnio zaskoczyła sytuacja w TLV. Zapomniałem przed kontrolą wyjąć wodę 1,5 L z plecaka i przeszła bez problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#556 PostWysłany: 01 Lis 2017 17:07 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 165
Loty: 49
Kilometry: 69 318
A czy w wizzair kontrolują teraz bagaż? Lecę w piątek z Szyman i się zastanawiam czy będą ważyć bo teraz niby tylko 10kg można...
A jak jest w Luton? Bo wracam w poniedziałek... Nie ukrywam, że jadę te trochę na zakupy... :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#557 PostWysłany: 04 Lis 2017 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Nailea napisał(a):
A jak jest w Luton? Bo wracam w poniedziałek... Nie ukrywam, że jadę te trochę na zakupy... :)


Mierzą, nie ważą. Ale oczywiście nikt Ci gwarancji nie da. Kup sobie priority i weź dodatkowy plecak - ten nie ma limitu kg jeśli pamiętam. Tak samo, jak reklamówka z duty free.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#558 PostWysłany: 05 Lis 2017 11:16 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Wydaje mi się, że teoretycznie przy WIZZ Prioryty też obowiązuje 10kg bagaż podręczny (z gwarancją wniesienia na pokład), można tylko dodatkowo wnieść małą torbę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#559 PostWysłany: 05 Lis 2017 11:29 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
W bramkach nie ma wag, sa tylko przymiaryb;)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#560 PostWysłany: 05 Lis 2017 11:44 

oskiboski napisał(a):
...przymiaryb;)



cokolwiek to jest ;) , ale kiedyś zdarzało się że ważyli....

Przy priority zasady co do wagi te same, nie dotyczy dodatkowego
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1271 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 64  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group