Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Wrz 2020 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Potwierdzam. Lepiej lokować w nieruchomościach. Ja za nadwyżkę kupiłem dziś mieszkanie pod najem wakacyjny. Zwrot w 6 lat. Żaden bank tego nie da. Oczywiście Władysławowo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 22 Wrz 2020 20:47 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
sam to wyliczyles z doswiadczenia w danej lokalizji po dokladnym podliczeniu kosztow czy Pani co sprzedawala Ci powiedziala, ze mieszkanie sie zwroci w 6 lat ?
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 22 Wrz 2020 21:27 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
joael napisał(a):
Potwierdzam. Lepiej lokować w nieruchomościach. Ja za nadwyżkę kupiłem dziś mieszkanie pod najem wakacyjny. Zwrot w 6 lat. Żaden bank tego nie da. Oczywiście Władysławowo

17% zwrotu rocznie z sezonowego lokalu i to po odliczeniu kosztów utrzymania, mediów, bieżących napraw, prania, sprzątania, obsługi gości i podatku?
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Forumowi landrordzi
#4 PostWysłany: 24 Wrz 2020 05:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Jeżeli o mnie chodzi bawię się w to od 2009, mam firmę, trochę inna sytuacja niż większość z Was. Nie płacę oprócz kosztów stałych, pracownicy sprzatają z pensjonatu, pierzemy we własnym zakresie, bo przy 3 obierktach już mi się nie opłacało dawać na zewnątrz, a co dopiero przy dodatkowych kilku mieszkaniach.

Dopisze ze kupuje tylko z rynku wtórnego, licytacje komornicze, tylko Władek, tylko ul. Abrahama i Rybacka
Góra
 Profil Relacje PM off
opo lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 24 Wrz 2020 07:28 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
@joael
Niestety ryzykiem jest zmiana prawa uniemożliwiająca lub bardzo utrudniająca najem krótkoterminowy. Obawiam się, że wcześniej lub później EU dobierze się do skóry, szczególnie ze względu na takie miasta jak np. Barcelona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Wrz 2020 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Wiem o tym. Dlatego od 3 lat mam osobna firme która zarządza moimi mieszkaniami na wynajem.

M. In. dlatego kupuje na firmę jako środek trwały. Stąd nie porównujcie os. fizycznej która kupuje mieszkanie do mnie jako firmy. Tylko w Gwiezdzie Morza zwrot po 10 latach, tak to 6-7. Jak duży remont no to może po 8.
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 24 Wrz 2020 11:01 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
joael napisał(a):
Wiem o tym. Dlatego od 3 lat mam osobna firme która zarządza moimi mieszkaniami na wynajem.


Niestety to może nie wystarczyć, jeżeli ustawodawca będzie zdeterminowany, aby wynajmowane krótkoterminowo były tylko hotele - to może być problem. Trzeba będzie spełnić wymagania np. p-poż czy sanepid jak dla hoteli i żadne lub większość normalnych mieszkań może tego nigdy nie spełnić.
Ja również wynajmuje krótkoterminowo w ramach DG ale wstrzymuje się z zakupem innych mieszkań na krótkoterminowy wynajem, zbyt duże ryzyko nieprzewidywalnosci prawa, a mimo wszystko w 2-4 lata nie ma najmniejszych szans na zwrot z inwestycji.

Przechodzimy mocno na offtopic, może warto wydzielić wątek dla landlordów? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 18 Lis 2020 11:09 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
obostrzenia
domki kwatery i apartamenty tez zamkniete chyba.

https://wyborcza.biz/biznes/7,156481,26 ... 1557737808


Ostatnio edytowany przez Abcn, 18 Lis 2020 13:01, edytowano w sumie 1 raz
Tytuł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group