Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 204 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 24 Sty 2023 16:31 

Rejestracja: 06 Wrz 2012
Posty: 543
Loty: 221
Kilometry: 228 932
srebrny
Bilety na komunikację miejską ciut podrożały:
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
lukket uważa post za pomocny.
 
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#182 PostWysłany: 24 Sty 2023 17:38 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Ladislao napisał(a):
Czy cosik się zmieniło jeśli chodzi o zakup biletów, są już dostępne w apkach smartfonowych (ak jak w PL np. SkyCash itp)?. Czy bida i cały czas wszystko na papierowych kartach?

Chciałbym kiedyś zrozumieć ludzi, którzy korzystają z tych wynalazków, ale raczej mi to nie grozi, choć wszędzie mnie otaczają. Po prostu jestem za stary.


Ostatnio edytowany przez obibok, 24 Sty 2023 19:56, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#183 PostWysłany: 24 Sty 2023 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
You'll never walk alone!!
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#184 PostWysłany: 24 Sty 2023 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 195
Loty: 131
Kilometry: 208 382
niebieski
A czy orientuje się ktoś czy w związku z nowymi zmianami załapię się na bilecie dobowym za 10,70 e. na autobus 1624 z Cascais na przylądek Roca, a następnie tą samą linią do Sintry? Chciałbym zrobić jednodniową pętlę Lizbona-Cascais-Przylądek Roca-Sintra-Lizbona i wcześniej na bilecie dobowym nie było to możliwe, ponieważ odcinki Cascais-Roca i Roca-Sintra obsługiwała linia 403 firmy Scotturb, a teraz jest autobus 1624 obsługiwany przez Carris.
_________________
moje podróże: https://acotamjest.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 25 Sty 2023 21:34 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Z tego co widzę, to linie między Cascais i Sintrą obsługuje Carris Metropolitana, który działa oddzielnie od lizbońskiego Carris. Dużo więcej z ich strony nie wynika.
Przyłączam się do pytania i mam dodatkowe - czy na ich liniach działają teraz karty Viva Viagem w opcji "zapping"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 26 Sty 2023 12:01 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
na 99% działają, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na żadnej ze stron.

1. w słowniczku carrismetropolitana.pt jest informacja, że zapping działa na całą Área Metropolitana de Lisboa:
Cytuj:
navegante® pre-pago (ou Zapping) – título de transporte pré-pago. O valor da viagem a efetuar é descontado ao saldo do cartão, consoante a tarifa e as condições de utilização em cada operador. Título válido nos operadores Carris Metropolitana, Carris, Cascais Próxima, CP – Comboios de Portugal, Fertagus, Metropolitano de Lisboa, MTS – Metro Sul do Tejo, Soflusa, TCB – Transportes Colectivos do Barreiro, Transtejo e Soflusa.


2. na stronie carris.pt stara karta VIVA Viagem oraz nowa Navegante są "zrównane w prawach".
Cytuj:
What to do if your VIVA Viagem/ Navegante card isn't working

Więc dlaczego zapping nie miałby działać na obu na tych samych/podobnych zasadach.

3. na stronie VIVA Viagem zapping wymieniony, że działa na Carris Metropolitana.
Tylko, że na jeden przejazd, czyli przy przesiadce trzeba skasować i kolejne pieniądze schodzą z konta Zappingu. W Carris zapping działa przez godzinę, przy zmianie środka transportu też "kasujemy" bilet, ale kolejne pieniądze nie schodzą z konta.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#187 PostWysłany: 28 Sty 2023 10:59 

Rejestracja: 18 Lip 2020
Posty: 78
Sintrę i Cascais robisz na bilecie Train & Bus. Upoważnia on do do jazdy pociągami podmiejskimi, w tym pociągiem z Rossio do Sintry, do autobusów w Sintrze, w tym ten do pałacu Pena i autobusu przez Cabo da Roca do Cascais. Również pociąg z Cascais do Lisbony masz na ten bilet.

Uwaga!!!!!! Bilet ważny jest w dniu zakupu. Kosztował w grudniu 16€, plus 50 centów za kartkę na której jest bilet. Kupujesz np. w automatach biletowych na dworcu na Rossio, albo w kasie. Jeszcze raz podkreślam, to nie jest bilet 24 godzinny, tylko na określony dzień. Nie ma możliwości kupić w automacie "na jutro"! Bilet jest walidowany w momencie zakupu, a nie pierwszego użycia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 28 Sty 2023 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
@DziadekJanusz Na stronie portugalskich kolei jest info tylko o busach 434 i 435 w Sintrze na tym bilecie.

Offers an unlimited number of journeys on the day it is bought, up until the last train of the day on the CP Sintra, Cascais and Azambuja lines (between Alcântara-Terra and Oriente) and all the Scotturb bus routes 434 (Sintra station – palácio da pena) and 435 (Sintra station – palácio Monserrate).
https://www.cp.pt/passageiros/en/discounts-benefits/Benefits-and-special-offers/train-bus-ticket
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 28 Sty 2023 14:01 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
No właśnie nie chcę płacić kilkunastu euro za dzienny bilet, jak wybieram się w okolice Cabo da Roca, bo na pojedycznych przejazdach w opcji zapping powinno wyjść znacznie taniej i bez potrzeby kupowania osobnej karty.
Mam nadzieję, że w praktyce to działa tak jak to rozumie @wersus79 (dzięki!).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 01 Lut 2023 21:41 

Rejestracja: 18 Lip 2020
Posty: 78
Hose napisał(a):
@DziadekJanusz Na stronie portugalskich kolei jest info tylko o busach 434 i 435 w Sintrze na tym bilecie.


A widzisz, gdybym nie przerobił tej trasy, to bym nie pisał. Najpierw oczywiście pociągiem Rossio-Sintra. Obok dworca w Sintrze wejście do 435, on jedzie trasą okrężną, a więc pierwszy przystanek koło pałacu Pena (jest wcześniej, koło ruin, darowaliśmy sobie). Po zwiedzeniu Pena, z tego samego przystanku do centrum i trochę trzeba było przejść do pałacu milionera, ze słynną studnią, czyli Quinta da Regaleira. Następny kurs z centrum na dworzec i przesiadka do 401.

Autobusem 401 do Cabo da Roca. Tam akurat zastał nas zachód słońca. No to powrót na przystanek, akurat trafił się autobus (też 401) dość szybko i przejazd do Cascais, pod dworzec. Kierowca mówi gdzie wysiąść, żeby trafić do dworca. Dalej pociągiem do Lisbony, do Cais do Sodré.

Za każdym razem przy wejściu do autobusu, albo przy przekraczaniu bramek do pociągów wszystko działało na bilet Train & Bus. Jedynie, co nie działa, to małe busiki, które kursują po Sintrze, reszta wszystkie autobusy możesz wsiadać i zapala się na walidatorze zielone.

Nie wiem, czy taniej byłoby korzystać z zappingu. No chyba, że ktoś planuje tylko jeden stop. Bo zapping zubaża ci kartę praktycznie przy każdym zbliżeniu do czytnika. No i pytanie, ile się zaoszczędza? Bo ja nie liczyłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 01 Lut 2023 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 195
Loty: 131
Kilometry: 208 382
niebieski
Napisałem wiadomość do ichniejszego ZTMu i nie da się zrobić wspomnianego kółeczka na bilecie 24h za 10,70 euro, ponieważ nie obejmuje on linii 1624. Najkorzystniej wychodzi na biletach jednorazowych.
Wspomniany powyżej autobus 401 prawdopodobnie też już nie jeździ (tak, jak zresztą 403), a firma która wcześniej obsługiwała te linie oferuje jedynie objazdówki po Sintrze.
_________________
moje podróże: https://acotamjest.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#192 PostWysłany: 01 Lut 2023 23:14 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Dokładnie tak - od 1 stycznia 2023 Scotturb, który wcześniej obsługiwał linie między Sintrą i Cascais, w tym słynną na Cabo da Roca, przestał na nich jeździć. Linie przejął nowy operator Carris Metropolitana i mają one nowe numery. Stąd moje pytanie kilka postów powyżej, czy wreszcie ogarnęli używanie opcji "zapping" wspólnie z innymi lizbońskimi operatorami transportu publicznego.
Jak pisze @wersus79, chyba ogarnęli, ale na 100% nie wiadomo. Być może za kilka dni przetestuję, to dam znać :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
#193 PostWysłany: 02 Lut 2023 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
DziadekJanusz napisał(a):
A widzisz, gdybym nie przerobił tej trasy, to bym nie pisał.

To, że kiedys tak pojechałeś (ja z resztą też) nie znaczy, że obecnie jest tak samo.
Masz info z koleji portugalskich, że na tym bilecie pojedziesz busami 434 i 435, a gdybyś wszedł na stronę Scotturb to zauważyłbyś, że to jedyne linie jakie obecnie obsługuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 05 Lut 2023 18:08 

Rejestracja: 18 Lip 2020
Posty: 78
Ja tą trasę zrobiłem na bilecie Train & Bus dwa dni przed Sylwestrem, dlatego byłem przekonany, że działa. Faktycznie teraz to linia Carris, numer 1624, czyli zapping powinien działać, Train & Bus niekoniecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 01 Cze 2023 22:18 

Rejestracja: 01 Sty 2023
Posty: 101
Z uwagi na remonty w centrum Lizbony, dojazd do Belem nie jest już tak wygodny. Nie jeździ tramwaj 15E, tylko zastępczo autobusy.
https://www.carris.pt/en/travel/alterac ... rom-2-may/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 04 Cze 2023 19:33 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Czytam i czytam i już jestem głupi ;) czym się różni bilet jednorazowy od zappingu? Jednorazowy jest na godzinę z możliwością przesiadania, a zapping to tylko jeden przejazd i przy przesiadce na drugą linię metra będę pobierze mi opłatę drugi raz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 04 Cze 2023 20:00 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 354
Tu masz ładnie wyjaśnione:
https://infolizbona.pl/ceny-i-rodzaje-b ... kalizbona5
zapping to jest po prostu prepaid, ładujesz kasę i potem wchodząc do pojazdu ściąga kasę za bilet.
Zarówno zapping jak zwykły bilet jest czasowy, działa dokładnie tak samo.

Przesiadając się na inną linię metra nie pobierze ci dodatkowej opłaty, jeśli nie przechodzisz przez bramki (nie zależnie czy masz zapping czy zwykły pojedynczy bilet) jak wyjdziesz za bramki to przy ponownym wejściu z zappingu pobierze ci ponownie koszt biletu a jak masz tylko pojedynczy bilet to już na niego cię drugi raz nie wpuści.
Góra
 Profil Relacje PM off
Intchy lubi ten post.
Intchy uważa post za pomocny.
 
      
#198 PostWysłany: 11 Wrz 2023 15:11 

Rejestracja: 12 Paź 2022
Posty: 28
Mam bezposredni autobus 783 na Campo Pequeno z lotniska, jednak bede miec duzy bagaz i plecak. Znalazlem taka informacje na infolizbona:
Cytuj:
Tramwajami i autobusami firmy Carris można przewozić tylko bagaż podręczny.


Czy rzeczywiscie sa restrykcyjni z tym i powinenem jechac na okolo metrem, czy raczej nie bedzie problemu jak autobus jedzie z loniska?


Ostatnio edytowany przez Jorgus88, 11 Wrz 2023 15:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 11 Wrz 2023 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@Jorgus88
Ze strony Carris (dotyczy autobusów) https://www.carris.pt/en/travel/useful- ... practices/
"Transport luggage in the appropriate places
Luggage should be kept in the appropriate places, provided it does not disturb other passengers or damage the vehicle.
Only relatively small pieces of luggage may be transported on our vehicles (55x40x20 cm)."
Walizek w autobusie raczej nikt nie będzie mierzył, więc jak będzie ona trochę większa od wskazanych wymiarów to przejdzie. Ja bym pewnie zaryzykowała jazdę autobusem, jeśli bym miała jechać poza godzinami szczytu, by nie przeszkadzać innym pasażerom.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 11 Wrz 2023 15:32 

Rejestracja: 12 Paź 2022
Posty: 28
Cicha_Woda napisał(a):
@Jorgus88
Ze strony Carris (dotyczy autobusów) https://www.carris.pt/en/travel/useful- ... practices/
"Transport luggage in the appropriate places
Luggage should be kept in the appropriate places, provided it does not disturb other passengers or damage the vehicle.
Only relatively small pieces of luggage may be transported on our vehicles (55x40x20 cm)."
Walizek w autobusie raczej nikt nie będzie mierzył, więc jak będzie ona trochę większa od wskazanych wymiarów to przejdzie. Ja bym pewnie zaryzykowała jazdę autobusem, jeśli bym miała jechać poza godzinami szczytu, by nie przeszkadzać innym pasażerom.


Tak bedzie to okolo godziny 22 - 23 w nocy wiec raczej bez tloku. No nic zobacze co pierwsze przyjedzie i sprobuje szczescia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 204 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group