Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 24 Sie 2015 10:05 

Opcje są dwie:
albo autor kupi te nieszczęsne żarówki dla świętego spokoju albo w razie kontroli podeprze się Konwencją Wiedeńską.

Dla mnie wybór jest oczywisty, może dlatego, że nie tylko zapasowe żarówki wożę, choć nigdy w życiu nie wymieniłam, bo do tego trzeba u mnie przedni reflektor wymontować :D -lepsze to niż demontaż zderzaka, bo i takie auta są.

Jak zwykle nie przestaje mnie zadziwiać podejście (chyba dość znamienne dla mieszkańców kraju nad Wisłą) : wg prawa czegoś tam nie muszę - to nie robię.
Czy w takim razie apteczek czy kamizelki odblaskowej też nie wozicie, bo obowiązku u nas nie ma? [retoryczne]
Góra
 PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#22 PostWysłany: 24 Sie 2015 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
mam w planach wyjazd do Adrspach w Czechach i zrobil sie maly problem
w moim aucie nie ma kola zapasowego, jest fabryczny zestaw "do zalatania gumy"
dla swietego spokoju wsadze w bagaznik jedna zimowa gume plus podnosnik :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 24 Sie 2015 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
@singielka_1976

Tylko rożnica jest między wymaganiami i potencjalnym mandatem (o tym dyskusja), a zdrowym rozsądkiem i posiadaniem takich oczywistych oczywistości jak apteczka ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 24 Sie 2015 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
singielka_1976 napisał(a):
czy kamizelki odblaskowej też nie wozicie, bo obowiązku u nas nie ma? [retoryczne]

niektóre "Janusze" to nawet w nich jeżdżą albo mają ładnie powieszone na siedzeniu kierowcy :mrgreen:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 24 Sie 2015 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 327
Loty: 31
Kilometry: 52 322
correos napisał(a):
mam w planach wyjazd do Adrspach w Czechach i zrobil sie maly problem
w moim aucie nie ma kola zapasowego, jest fabryczny zestaw "do zalatania gumy"
dla swietego spokoju wsadze w bagaznik jedna zimowa gume plus podnosnik :D


Nie musisz zabierać tej opony - wystarczy "prostředky pro bezdemontážní opravu poškozené pneumatiky umožňující nouzové dojetí" - czyli zestaw do naprawy bez zdejmowania opony. Dopiszę to w poście wyżej.
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 24 Sie 2015 10:50 

@DAD, dla mnie oczywistym jest, że w aucie mam m.in.:
trójkąt,
gaśnicę,
zapasowe żarówki,
litr oleju silnikowego (skoro niektórzy mają obawy, że jakiś inny,@cypel-ja z tych co to nie gotują :lol: )
młoteczek,
nóż i scyzoryk,
apteczkę,
2 kamizelki odblaskowe (w kieszeni oparcia fotela),
płyn do spryskiwaczy,
saperkę,
koc,
wodę do picia,
pełnowymiarowe koło zapasowe.

I nie zastanawiam się czy prawo tego wymaga czy nie albo czy mi ktoś za brak mandat wlepi, no ale co "baba" może wiedzieć o wyposażeniu samochodu :D .


Ostatnio edytowany przez singielka_1976, 24 Sie 2015 11:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 24 Sie 2015 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
litr oleju i saperke? :D

No szacun :lol: Może ja mam inne podejscie do tego, bo auto sluzbowe i nawet na przeglad ktos po to auto przychodzi i odwozi :oops:

NIe zmienia to faktu, ze jak sie opuszcza nasz kraj, to trzeba byc przygotowanym niezależnie od tego czy ktos wymaga czy nie, tylko dla własnego komfortu. Zresztą przy ubezpieczeniu podroznym robie przeciez dokladnie to samo i nawet pilnuje aby był transport zwłok :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 24 Sie 2015 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
:lol:
@singielka_1976 zapomniałaś o dmuchanym pontonie

@DAD może to olej do smażenia

takiego wyposażenia to nawet Bear Grylls może pozazdrościć
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 24 Sie 2015 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
jezeli ktos jezdzi ;)

mieszkanie->liceum->biedronka->mieszkanie
to nic z w/w nie jest mu niezbedne ;)

niech dziewczyna wozi co chce jej sprawa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 24 Sie 2015 12:27 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Jak komus fura bierze 2l oleju na 100km to trzeba wozic baniak ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 24 Sie 2015 12:41 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
correos napisał(a):
kendi napisał(a):
Ja w przeciwieństwie do Ciebie dostałem w Czechach mandat za brak apteczki, na Słowacji za kamizelkę odblaskową - chociaż miałem ją w bagażnika - ale powinna być pod ręką, w Niemczech za brak trójkąta.


Te wszystkie prezenty otrzymales podczas rutynowej kontroli, czy przy okazji za przekroczenie predkosci?

Za każdym razem była to rutynowa kontrola. Nigdy nie zdarzyło mi się zapłacić w Czechach ani na Słowacji mandatu za prędkość. W Niemczech owszem ale nigdy nie zapłaciłem tam za prędkość więcej niż 25Euro (ale też nigdy nie było to przekroczenie o więcej niż 20km/h).

correos napisał(a):
Staram sie przypomniec sobie kiedy mnie zatrzymywala drogowka poza granicami PL, chyba jedynie na autostradzie w Austrii kiedy mieli jakas akcje trzezwosci i wszyscy rowno dmuchali na obu pasach.
Jedyna sytuacja kiedy juz widzialem sie wyskakujacego z duzej kasy, autostrada we Włoszech, przed kazda stacja benzynowa pytam moje dziecko czy chce do toalety, nie .. nie ..nie , az tu nagle TATA KUPA!!! :D i tylem pasem awaryjnym okolo pol kilometra na autostradzie, cofnalem do stacji benzynowej dziecko w rece i w nogi do WC, Carabinieri wyszli z auta w nasza strone ale chyba sami byli ojcami zatrzymali sie, wymienili z soba kilka slow i odpuscili.


Przez 20 lat zrobiłem po Włoszech pewnie ponad 100000km i dopiero w zeszłym roku pierwszy raz zostałem tam zatrzymany do rutynowej kontroli. Kolega akurat zrobił zakupy do domu i w bagażniku było ok 100 różnych win więc fajnie to wyglądało ale panowie widać nie takie rzeczy już widzieli więc tylko sprawdzili dokumenty i spytali gdzie jest nasz dom wakacyjny (oczywiście jak to na południu Włoch zerowa znajomość języka angielskiego) i pojechaliśmy dalej.

Akurat ciężko mi sobie wyobrazić bardziej liberalnych policjantów niż we Włoszech, przechodzenie na czerwonym świetle, wjeżdżanie w strefę zakazu ruchu, najwyżej zagwiżdżą i pogrożą palcem (choć i to rzadko). Myślę, że tylko temu zawdzięczasz brak mandatu za cofanie na autostradzie. Gdyby to się wydarzyło w Niemczech to jestem pewien, że by bardzo zabolało.
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 24 Sie 2015 14:57 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 22
@qras
I o taką odpowiedź mi chodziło - konkretną na moje pytanie. Dziękuję. :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 24 Sie 2015 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Mnie zastanawia inna rzecz : czy trzeba wozić ze sobą zestaw naprawczy jeśli jeździ się na run flatach (RFT) ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 24 Sie 2015 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 327
Loty: 31
Kilometry: 52 322
Předpis č. 341/2014 Sb.
Vyhláška o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích
Cytuj:
32B2. Povinnost podle odstavce 1 písm. c) a d) a povinnost vybavení vozidla náhradními koly rozměrů podle písmene e) se nevztahuje na
a) vozidla, která mají opatřena všechna kola pneumatikami zvláštní konstrukce umožňující nouzové dojetí po defektu s indikací defektu v kterékoliv z pneumatik nebo u vozidel kategorií M a N s indikací defektu v kterékoliv z pneumatik, která jsou vybavena prostředky pro bezdemontážní opravu poškozené pneumatiky umožňující nouzové dojetí,


Moim zdaniem nie. Tylko mówią o systemie wskazania defektu w takich kołach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 25 Sie 2015 00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2012
Posty: 547
Loty: 4
Kilometry: 4 702
niebieski
To wrzucę ciekawostkę od siebie: pojechaliśmy po piwo do czech i kontrola, brak zapasowych żarówek - 1000 kc. Kolega nie opłacił mandatu to przysłano mu pismo że ma zakaz wjazdu do Republiki czeskiej... :)))

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 25 Sie 2015 01:59 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
No właśnie! I to jest to świństwo ze strony czeskiej policji, mandat został wystawiony bezprawnie! Ale uważam, że należało im odpisać i uzasadnić odmowę zapłaty. A tak to niestety kolega ma zakaz.

-- 25 Sie 2015 02:09 --

singielka_1976 napisał(a):
I nie zastanawiam się czy prawo tego wymaga czy nie albo czy mi ktoś za brak mandat wlepi

Szacun za wyposażenie Twego auta :)
Ja również wożę różne "gadżety", które nie figurują w żadnym obowiązkowym wykazie ale co do których uważam że mogą być mi potrzebne albo mogą pomóc innemu kierowcy: nawet dwie linki, kable do odpalania, wypasioną apteczkę itp.
Ale dobra wola i rozsądek kierowcy to jedno - a wyłudzanie mandatów przez policję to drugie. :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 25 Sie 2015 05:11 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
yoshi napisał(a):
To wrzucę ciekawostkę od siebie: pojechaliśmy po piwo do czech i kontrola, brak zapasowych żarówek - 1000 kc. Kolega nie opłacił mandatu to przysłano mu pismo że ma zakaz wjazdu do Republiki czeskiej... :)))


No to mieliscie wyjatkowego pecha, stawialiscie sie albo trafiliscie na jakiegos zlosliwego policjanta.
Mnie ostatnio zatrzymali do kontroli przez Olomuncem, zagailem do pana po czesku, podeszla jeszcze druga pani policjant, troche pozartowalem i wlasciwie sprawdzili tylko dokumenty dzieci, moje prawo jazdy i ubezpieczenie samochodu i bez problemu puscili zyczac dalszej dobrej jazdy. Nie interesowaly ich zarowki, kamizelki, ani zadne inne wyposazenie auta.

W kazdym razie nie taka czeska policja straszna, grunt to pozytywne nastawienie i troche luzu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 25 Sie 2015 07:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
yoshi napisał(a):
Kolega nie opłacił mandatu to przysłano mu pismo że ma zakaz wjazdu do Republiki czeskiej... :)))

Ktoś się orientuje, jakie są konsekwencje, gdyby wjechał do Czech i by go policja namierzyła ?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 25 Sie 2015 08:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2012
Posty: 547
Loty: 4
Kilometry: 4 702
niebieski
Nie wiem to było jeszcze na studiach. Kolega pisał do różnych instytucji w tym do MSZ z zalami co do zasadności mandatu.
Teraz najlepsze: od tamtej pory co roku jesteśmy przynajmniej miesiąc na nartach w Czechach rocznie i w zeszłym roku mieliśmy kontrolę. Nic nie zrobili do żarówek nikt się nie doczepil (co prawda teraz byliśmy autem na zarnikach ksenonowych).
Wydaje mi się ze ten zakaz wjazdu mógłby wyjść gdyby przeskrobal coś poważnego... a tak to jedynie śmieszne :)))
Bo za brak żarówek i nieoplacenie mandatu stał się wrogiem narodu czeskiego.
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group