Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: 2 telefony
#1 PostWysłany: 10 Lip 2022 12:28 

Rejestracja: 10 Lip 2022
Posty: 3
Witam,
Mam pytanie czy na wyjazd do Turcji mogę zabrać 2 aparaty telefoniczne? Telefon prywatny i służbowy. 2 aparaty telefoniczne i 2 karty sim. W internecie spotkałem się z informacją że jako osoba prywatna mogę zabrać tylko jeden. Prośba o wypowiedź osoby które miała taka sytuację.
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
 Temat postu: Re: 2 telefony
#2 PostWysłany: 10 Lip 2022 12:35 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Nigdy nikogo nie interesowało ile telefonów mam przy sobie - zawsze miałem 2. Skąd taka informacja, że można tylko jeden telefon mieć przy sobie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 2 telefony
#3 PostWysłany: 10 Lip 2022 13:29 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3226
srebrny
Musiałbyś mieć naprawdę dużego pecha aby ktoś kontrolował liczbę telefonów przy wjeździe, nawet jeśli wolno wwozic tylko 2.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 2 telefony
#4 PostWysłany: 10 Lip 2022 17:05 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@Loboo a jakieś konkretne źródło? Internet to bardzo szerokie pojęcie. Być może ktoś pisał o przepisach importowych, a nie wjeździe w celach turystycznych lub służbowych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: 2 telefony
#5 PostWysłany: 10 Lip 2022 19:25 

Rejestracja: 10 Lip 2022
Posty: 3
Wrzucam screena. Nie jest to informacja z żadnej rządowej strony tylko od organizatora wycieczek w Turcji.

Załączniki:
IMG_20220710_192350.jpg
IMG_20220710_192350.jpg [ 116.03 KiB | Obejrzany 1461 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 2 telefony
#6 PostWysłany: 10 Lip 2022 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Bez zrodla tej informacji ciezko o jakas analize - operator wycieczki moze sobie zrobic regulamin jaki zechce - nie wiemy czym lecisz.
Z drugiej strony moze byc tez jakies stare info z przed paru lat odsnosnie terroryzmu i tego co mozna zabrac na poklad - mniejsze baterie, mniej elektroniki wiec moze uproscili?
Ciezko cos znalezc na ten temat - wiec zapytaj sie biura o co im chodzi z tym - moze po prostu nie chca balaganu na pokladzie :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 2 telefony
#7 PostWysłany: 10 Lip 2022 19:50 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Ta informacja to interpretacja przepisu mówiącego o możliwości wwozu sprzętu elektronicznego jedynie na użytek osobisty. Ktoś może uznać, że ten drugi telefon nie służy już do takiego użytku.
Mało prawdopodobna, ale możliwa interpretacja celnika
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 2 telefony
#8 PostWysłany: 10 Lip 2022 22:41 

Rejestracja: 10 Lip 2022
Posty: 3
Ok, temat do zamknięcia. Zaryzykuje dwa 😉
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 2 telefony
#9 PostWysłany: 10 Lip 2022 23:43 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
Tydzień temu leciałem z Wiednia przez SAW ( gdzie ponownie przechodziłem kontrolę security na locie krajowym) do Konya również w Turcji. Tą samą trasą wracałem. Posiadałem 2 aparaty fotograficzne (body) 3 obiektywy w tym teleobiektyw oraz dwa telefony komórkowe i masę innych rupieci elektronicznych. Nikogo nie interesowało po co i dlaczego. Także śmiało. Nadmienię tylko że w tym czasie podróżowało z Europy zachodniej ponad 200osób z podobnym zestawem lub większym .Wszyscy udawaliśmy się do tureckiej bazy sił powietrznych około 200km od Syrii nikt nas nie traktował jak szpiegów itp.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group