Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Sie 2020 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Było w tym roku kilka promocji na loty do Kolumbii, m. in. na jesień 2020, więc pozwolę sobie uruchomić wątek covidowy :)

Na razie, mimo usilnych starań nie udało mi się przełożyć bezkosztowo lotu do BOG, który mam 04.11, więc coraz częściej zaglądam do różnych źródeł informacji. Najświeższe, to m. in. podrzucony przez @marcino123 link do https://www.facebook.com/kolumbiaonline.polacywkolumbii, gdzie wspomniano o świeżym Decreto 1168 z 25.08, przywracającym teoretycznie ruch lotniczy od 01.09.2020 r.

Poszukałem nieco idąc tym tropem i jest coraz więcej informacji na ten temat, choć bardzo mglistych, np.:
https://colombiareports.com/colombia-to-gradually-resume-international-air-travel-how-and-when-still-uncertain/
https://thecitypaperbogota.com/business/colombia-authorizes-reactivation-of-international-flights/25901

Generalnie, wygląda na to, że na horyzoncie w 2020 r. jest tylko jedna możliwość dolotu do Kolumbii bezpośrednio z Europy, tj. z MAD, choć jest to póki co możliwość tylko hipotetyczna. Ja sam wolałbym, żeby z tego nic nie wyszło, bo wtedy IB skasuje mój lot. W każdym razie, ja sam za to kciuków nie trzymam :D

Niezależnie od tego, czy przywrócą loty, czy nie, wielką niewiadomą jest, czy i jakie będą obostrzenia po przylocie? Patrząc na to, jak mocne i długotrwałe są restrykcje epidemiczne w Kolumbii, obawiam się, że może być zarówno wymóg negatywnego testu, jak i kwarantanny (choć ta druga byłaby dla Kolumbii kompletnym strzałem w stopę).

Gdyby ktoś wytropił jakieś kolejne świeże informacje, niech wrzuca :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 28 Sie 2020 15:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
W nawiązaniu do informacji, że Kolumbia otwiera się na loty międzynarodowe (?sprawdź wczorajsze wydanie biuletynu Col Koronawirus nr 31?), dziś o podróżowaniu wewnątrz kraju, zakwaterowaniu i czy można korzystać już z plaż?

https://www.facebook.com/kolumbiaonline ... 4563114484

Powolutku coś się dzieje
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 28 Sie 2020 22:24 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
@tropikey

Ja mam wylot na koniec listopada w tej samej "promocji" biznes klasy Iberii - i dostałem w odstępie 2 dni powiadomienia o zmianie godzin lotów MAD-BOG i BOG-MAD.
W mailu jest link do akceptacji zmian, albo zmiany daty do 31.06.2021.
Swoją drogą po zmianach lot MAD-LIN wylatuje przed przylotem BOG-MAD.

Na razie tego nie ruszam - podejrzewam, że loty na wiosnę też nie będą możliwe, albo będą połączone z kwarantanną - i wolałbym zmienić datę na listopad następnego roku jak pojawi się taka możliwość.

Załącznik:
Screenshot_20200828_221927.png
Screenshot_20200828_221927.png [ 51.72 KiB | Obejrzany 4218 razy ]

Załącznik:
Screenshot_20200828_221905.png
Screenshot_20200828_221905.png [ 50.81 KiB | Obejrzany 4218 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 28 Sie 2020 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Nie wiem, czy dobrze odczytuję, że swoją rezerwację w IB robiłeś przez BA (bo te screeny wyglądają mi właśnie na BA)? Ja robiłem bezpośrednio w IB i żadnych maili o zmianach nie dostałem, choć - zupełnie przypadkowo - dziś odkryłem, że faktycznie zmiany są i to całkiem znaczne (po kilka godzin na obu głównych lotach). Co ciekawe, na stronie IB mam możliwość samodzielnej zmiany dat właśnie do końca czerwca 2021 - ale żeby nie robić off topica - więcej szczegółów na ten temat napiszę dokładniej w wątku o promocji IB, bo sytuacja w tej sprawie jest iście kuriozalna :roll:

Myślisz, że faktycznie i w marcu/kwietniu będzie kiepsko? Tak się po cichu przymierzam, żeby zmienić te loty z listopada właśnie na połowę marca (co by później w ciągu 2021 r. mieć gdzie upchnąć inne plany), ale gdyby miała być kwarantanna, byłoby kiepsko. W zasadzie, mógłbym poczekać na rozwój sytuacji, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby później IB pozwoliła zmienić daty na terminy jeszcze dalsze, niż 30.06. Ten listopad 2021 (biorąc pod uwagę super układ dni, idealnie pod urlop) byłby doskonałą opcją, ale czy jest szansa na przeniesienie na aż tak odległą datę?
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 28 Sie 2020 23:26 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Rezerwację robiłem przez IB - to jest screenshot z maila od Iberii.

Wstrzymuję się ze zmianami aby mieć chwilowo "open ticket" i zobaczyć jak sytuacja w Kolumbii się rozwinie.

Niemniej obawiam się że do czasu gdy nie pojawi się jakiś cudowny lek, albo szczepionka nie ma co liczyć na swobodne podróże.
To są spekulacje - ale nie sądzę że w pierwszej połowie przyszłego roku podróże międzykontynentalne będą możliwe bez poważnych ograniczeń.

Co do zmiany daty na lotu - gdyby chodziło wyłącznie o bilety z naszego błędu cenowego nie liczyłbym na to że Iberia pójdzie na rękę i pozwoli na zmiany na drugą połowę roku. Ale jesteśmy w takiej samej sytuacji jak tysiące innych pasażerów - a dla linii lotniczych oddawanie pieniędzy to najgorsze rozwiązanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 01 Wrz 2020 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3074
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
tropikey napisał(a):
podrzucony przez @marcino123 link do https://www.facebook.com/kolumbiaonline.polacywkolumbii, gdzie wspomniano o świeżym Decreto 1168 z 25.08, przywracającym teoretycznie ruch lotniczy od 01.09.2020 r.


Tylko wtrącę, że tę stronkę na FB podesłał mi @Zeus :) i rzeczywiście jest dobrym, źródłem informacji prosto z Kolumbii w dodatku w naszym, ojczystym języku.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 07 Wrz 2020 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
tu jeszcze jedno dobre źródło informacji (i strona warta obserwowania):
https://medellinguru.com/tourism-is-permitted-in-colombia/
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 08 Wrz 2020 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
O perspektywach dla post-covidowego ruchu lotniczego w Kolumbii:

https://centreforaviation.com/analysis/ ... ise-535728
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Wrz 2020 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 767
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Dostał ktoś anulację z dealu AirFrance-KLM do Kolumbii? Ja dzisiaj dostałem maila (w całości po francusku) z którego udało mi się wywnioskować, że anulowano mi jeden odcinek (Panama - Amsterdam). Ktoś jest w podobnej sytuacji? Szczerze mówiąc wolałbym informację że cała rezerwacja jest uwalona, a tak nawet nie mogę złożyć wniosku o chargeback (chociaż preferowalbym przenieść rezerwację na przyszły rok).
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Wrz 2020 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 374
Kilometry: 444 935
srebrny
Wczoraj dostałem anulacje lotu AMS- BOG (KL741). Zalogowałem się na rezerwacje i przeprocesowałem zwrot środków za bilety.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Wrz 2020 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 767
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
@BZG
Kupowałeś na stronie linii czy przez OTA? Jeśli OTA to jakie?
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Wrz 2020 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 374
Kilometry: 444 935
srebrny
@gecko na stronie KLM dokonywałem zakupu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
gecko lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 09 Wrz 2020 10:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Ja kupowałem na stronie AF. Mam już na skrzynce maile i od AF i od KLM - anulowane zarówno AMS-BOG, jak i BOG-CDG w listopadze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Wrz 2020 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Podejrzewam, że problemem będą nie restrykcje w Kolumbii, ale obostrzenia w UE - dla linii z Europy uruchamianie połączeń z Kolumbią może być bez sensu, jeśli pasażerowie z Unii lecący do Kolumbii będą mieli problemy w drodze powrotnej.
Przy okazji - nowy artykuł: https://simpleflying.com/colombia-international-flight-resumption/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 09 Wrz 2020 17:28 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Mi anulowali odcinek ams-bog 30 pazdziernika.Kupowałem przez jakies smieszne szwedzkie OTA , nie chciałbym zwrotu kasy , tylko zamiane na 2021....zobaczymy co z tego będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Wrz 2020 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
jakby wirusa było mało, to teraz jakieś zamieszki u nich się zaczynają:

https://thebogotapost.com/violent-protests-in-bogota-leave-7-confirmed-dead/47591/

https://www.google.com/amp/s/www.bbc.co ... a-54078852

Oby nie skończyło się, jak w Chile, czy Ekwadorze rok temu....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Wrz 2020 12:46 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 130
Odnośnie promocji Iberii - dostałem już 3 maila o zmianie godziny wylotu ( Bogota - Madryt ) i niektòre zmiany koliduja z moim poczatkowym i końcowym miejscem - wylot i przylot mam z Mediolanu Linate - jeśli chodzi o wylot to nie ma problemu ( dłuższe czekanie w Madrycie - wylot Sobota ) to jednak powròt już problem ma, godzina przylotu do Madrytu 14:55 a wylot 14:25 ? ( wspomniane w poście powyżej ) - rozumiem, że przenieśli by to na następny lot ? - sprawdzajac godziny wylotu niestety Iberia nie ma lotu w ten dzień na lotnisko Mediolan Linate ( powròt mam w środe - lotów nie ma też w poniedziałek , środę i piatek ).
Czy wiecie co można w tej kwesti uzyskać od Iberii ? ( nie dostałem żadnego maila od nich o tym fakcie )
Czy można na przykład zmienić lotnisko docelowe bez dodatkowych opłat ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Wrz 2020 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
@tomazs: odpiszę Ci w wątku o promocji Iberii, bo bardziej to tam pasuje...
Góra
 Profil Relacje PM off
tomazs lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 12 Wrz 2020 22:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Update Sept 10: Local news is reporting airspace may open by Sept 21, but all information is about outgoing flights taking nationals out of Colombia, and does not signal inbound tourism will be permitted.
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
sko1czek uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 14 Wrz 2020 07:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Pierwszy lot międzynarodowy w ramach otwarcia międzynarodowego ruchu lotniczego do/z Kolumbii (CTG-MIA):

https://airlinegeeks.com/2020/09/10/fir ... -be-to-us/

A dla równowagi (żeby ostudzić zapał przebierających już nogami, żeby uderzać do Kolumbii):

https://www.traveloffpath.com/colombia- ... t-tourism/
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group