Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Cze 2013 20:37 

Rejestracja: 03 Mar 2013
Posty: 66
Hola!
Wraz z moim chłopakiem od tygodnia jesteśmy w Bogocie i nie możemy się nadziwić, jak fajne, spokojne i bezpieczne jest to miasto. Bardzo ładne stare miasto, wspaniałe muzea (zwłaszcza Muzeum Złota i Botero!! - na kilka dni zwiedzania), pyszne i bardzo lokalne jedzenie no i kawa... Nie sposób również nie wspomnieć o wspaniałych ludzi, których tu spotykamy (korzystamy z couchsurfingu - śpimy u lokalnych Kolumbijczyków).
Kolumbijczycy są radośni, otwarci, serdeczni, bardzo gościnni i umieją cieszyć się życiem - z przyjemnością spędzamy czas w ich towarzystwie.
Jeden z moich nowych kolumbijskich znajomych tak oto wypowiedział się o Polsce:
"O Polsce słyszałem tylko raz, telewizja Discovery pokazywała reportaż z meczu Wisła - Cracovia, mecz został opisany jako najniebezpieczniejszy na świecie. Potem, w czasie mojej podróży po Europie, postanowiłem ominąć Polskę, skoro to taki niebezpieczny kraj..."

Wniosek z tego taki, że Kolumbijczycy wiedzą tak samo mało o Polsce, jak Polacy o Kolumbii, która jest pięknym i bezpiecznym krajem (jesteśmy tu już ponad prawie 3 tygodnie i spotykamy tylko wspaniałych ludzi).

pozdrawiam:)
http://travelike.pl/
_________________
http://travelike.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
#2 PostWysłany: 28 Cze 2013 08:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1135
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Wszedzie sa wspaniali ludzie, ale statystyki nie oszukasz:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ci ... urder_rate
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 28 Cze 2013 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
ba! nawet sporo europejczyków z zachodu omija Polskę bo tam zimno i chyba już ruskie i niedźwiedzie na ulicach wiec po co się tam pchać...
na szczęście, pewnie euro2012 to przyspieszyło, ale coraz więcej ludzi odwiedza nasz kraj i wraca zadowolonych.

no a co do tej bezpiecznej Kolumbii... może wyjedzcie trochę z tego miasta i powiedzcie jak jest "na wsi" w dżungli :)
(znam parę osób z Kolumbii wiec nie będę czekał na relacje bo wiem jak jest...)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 28 Cze 2013 10:28 

Rejestracja: 18 Lis 2010
Posty: 313
niebieski
Djorkaeff napisał(a):
Wszedzie sa wspaniali ludzie, ale statystyki nie oszukasz:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ci ... urder_rate


Już Ci nie odpisze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Cze 2013 10:52 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 17
Djorkaeff napisał(a):
Wszedzie sa wspaniali ludzie, ale statystyki nie oszukasz:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ci ... urder_rate



Owszem statystyk nie ale to nie przeszkadza by zrobić dobrą promocję kraju => patrz Meksyk prowadzi w nadesłanych statystykach a nie przeraża w naszych głowach tak jak Kolumbia.

9 meksykańskich miast w pierwszej 20-stce , a my się zabijamy o tanie bilety na promocjach do Meksyku :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Lip 2013 05:41 

Rejestracja: 03 Mar 2013
Posty: 66
hejhej
wybaczcie dłuższą nieobecność, ale nie miałam czasu (a chwilami - Internetu),
Jestem już w Ipiales, to moja ostatnia noc w Kolumbii. Łącznie spędziłam w tym kraju miesiąc, z czego 2 tygodnie podróżowałam na rowerze (tandemie) z moim chłopakiem - po wsiach, miastach, miasteczkach i nawet jednej pustyni:) Zdania nie zmieniam - Kolumbia to wspaniały kraj! Ani razu w czasie naszej podróży nie czuliśmy niebezpieczeństwa - a jadąc tandemem, wzbudzaliśmy sporą sensację, wszędzie byliśmy pozdrawiani, obdarowywani owocami, pączkami i ciastkami, a nawet zapraszani na noc do domu...
Za dużo tego, aby pisać tutaj, ale gdy spiszę relację - wkleję tu linka.

Odnośnie statystyki morderstw - większość niebezpieczeństw nie dotyczy turystów, w większości to porachunki gangów lub tak zwane "sprawy rodzinne". Wiem o czym piszę - odwiedziłam większość miast z listy tych 50 o największym odsetku morderstw. Byłam w San Pedro Sula i w Tegucigalpie w Hondurasie; w Guatemala City w Guatemali; w San Salvador w El Salvadorze, w Nowym Orleanie i w Detroit w USA. A pisząc "byłam", nie mam na myśli przesiadki na dworcu. Byłam tam naprawdę, spacerowałam ulicami, bratałam się z miejscowymi i żyłam życiem miasta. Oczywiście wówczas nie znałam jeszcze listy owych 50. miast...
Raz w życiu zostałam napadnięta - było to w Krakowie, na mojej ulicy, pod moim domem...

Dla przykładu - poniżej wklejam linki do moich relacji z kilku miast z listy:

http://travelike.pl/2012/12/19/detroit- ... budynkach/

http://travelike.pl/2012/12/30/detroit- ... dzielnicy/

http://travelike.pl/2013/01/27/nowy-orl ... a-kuchnia/

http://travelike.pl/2013/05/02/kawa-gan ... alvadorze/

Moim zdaniem, nie należy dawać się zwariować statystykom, ale zawsze i wszędzie podczas podróży należy trzymać się podstawowych zasad bezpieczeństwa:

http://travelike.pl/porady-praktyczne/ogolne/
_________________
http://travelike.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 02 Lip 2013 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1135
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Wow, ale wrzuta. Okazalo sie, ze jestem zamkniety na swiat i inne kultury.

Statystyki sa nieprawdziwe? W Polsce jest rownie niebezpiecznie jak w Kolumbii?

Jesli tak uwazasz, powolujac sie na pseudokibicow w Krakowie, to rownie dobrze ja powolujac sie na tego newsa:

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 87710.html

moge stwierdzic, ze Polinezja Francuska jest bardziej niebezpieczna od Meksyku.

Moj post mial jedynie na celu ostudzic hurraoptymizm autorki tematu. W Trojmiescie kazde morderstwo jest od razu naglasniane w mediach, w Kolumbii w podobnych aglomeracjach takich wydarzen sa tysiace. Tylko przyblizylem fakty, nie pisalem ze nie chce/boje sie/odradzam jechac do Kolumbii. Troche wiecej dystansu moze?

Bezkrytyczne myslenie? Rownie dobrze ja moge nazwac bezkrytycznym mysleniem pisanie o pseudokibicach w Krakowie w kontekscie bezpieczenstwa w danym kraju. W USA nie ma 'kibolstwa' takiego jak w Europie, ale czy oznacza to, ze jest tam bezpieczniej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 02 Lip 2013 10:12 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
kolumbia bezpieczeniejsza od polski ? kogos tu chyba poniosla ulanska fantazja...
masa cpunow, sprzedawcow zaczepiajacych turystow, co chca nie wiadomo co, b. duzo narkotykow
i osob probujacych je sprzedac, duzo prostytutek.
polecam ostroznosc, nie wracanie samemu po nocy do hotelu, ewentualnie w grupie chociaz kilkusobowej, a najlepiej odrazu
taksowka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Lip 2013 15:20 

Rejestracja: 03 Mar 2013
Posty: 66
Oczywiście, to na ile jest bezpieczny dany kraj, zależy w sporej mierze od zachowania osoby, która się tam znajduje. Nie mogę już więcej słuchać o ludziach, którzy chodzą po niebezpiecznych dzielnicach Limy z telefonem i portfelem na wierzchu, a gdy zostaną okradzeni - wznoszą lamenty, jakie to Peru jest niebezpieczne...
Wiadomo, że wszędzie są kieszonkowcy, ze ćpunami nie przesadzałabym - nigdy żadnego nie spotkałam (ani w Kolumbii, ani nigdzie indziej).
My zawsze zachowujemy ostrożność - przeklejam tu kilka zasad bezpieczeństwa, których każdemu radzę się trzymać:

- przed wizytą w obcym mieście dowiedz się, które dzielnice są uważane za niebezpieczne – i w miarę możliwości omijaj je, a jeśli nie jest to możliwe, przemieszczaj się tylko taksówką (nocą i w ciągu dnia)
- nie spaceruj w ciągu dnia ani nocą z drogim sprzętem / biżuterią / portfelem / telefonem na wierzchu
- nie spaceruj nocą po mieście pod wpływem alkoholu – jesteś wtedy łatwym celem
- nigdy nie noś portfela, pieniędzy, dokumentów ani telefonu w zewnętrznej kieszeni plecaka albo ubrania
- w miejscach typu: zatłoczone targowisko czy dworzec autobusowy – zwracaj szczególną uwagę na wszystko, co masz przy sobie
- jeżeli się zgubiłeś: nie chodź w kółko z mapą na wierzchu – wejdź do kawiarni i spokojnie zorientuj się gdzie jesteś, albo skorzystaj z taksówki
- wsiadaj tylko i wyłącznie do zarejestrowanych taksówek (z numerem na samochodzie), nie wsiadaj do taksówki, jeśli jest tam ktoś inny poza kierowcą
- nie wdawaj się w sprzeczki z lokalnymi ludźmi
- unikaj pustych ulic, pustych placów i zaułków – zwłaszcza nocą

Kolumbia jest znacznie bezpieczniejsza, niż niesie wieść gminna. Wszędzie jest dużo policji i wojska, ludzie są uprzejmi i bardzo pomocni. Jeden z poznanych przez nas Kolumbijczyków powiedział nam, że w Kolumbii wszyscy są mili i nikt nigdy nie chce się bić ani wszczynać żadnej awantury - bo gdyby ktoś zaczął wszczynać bójkę, czekałyby go poważne kłopoty... Niestety nie udało mi się dowiedzieć niczego więcej na temat tych "poważnych kłopotów".

pozdrawiam
http://travelike.pl/
_________________
http://travelike.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Lip 2013 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
agnesa napisał(a):
...Wszędzie jest dużo policji i wojska, ...

po prostu nudzi się chłopakom w koszarach i tak sobie chodzą po mieście... :D
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 02 Lip 2013 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1135
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
agnesa napisał(a):
- przed wizytą w obcym mieście dowiedz się, które dzielnice są uważane za niebezpieczne – i w miarę możliwości omijaj je, a jeśli nie jest to możliwe, przemieszczaj się tylko taksówką (nocą i w ciągu dnia)
- nie spaceruj w ciągu dnia ani nocą z drogim sprzętem / biżuterią / portfelem / telefonem na wierzchu
- nie spaceruj nocą po mieście pod wpływem alkoholu – jesteś wtedy łatwym celem
- nigdy nie noś portfela, pieniędzy, dokumentów ani telefonu w zewnętrznej kieszeni plecaka albo ubrania
- w miejscach typu: zatłoczone targowisko czy dworzec autobusowy – zwracaj szczególną uwagę na wszystko, co masz przy sobie
- jeżeli się zgubiłeś: nie chodź w kółko z mapą na wierzchu – wejdź do kawiarni i spokojnie zorientuj się gdzie jesteś, albo skorzystaj z taksówki
- wsiadaj tylko i wyłącznie do zarejestrowanych taksówek (z numerem na samochodzie), nie wsiadaj do taksówki, jeśli jest tam ktoś inny poza kierowcą
- nie wdawaj się w sprzeczki z lokalnymi ludźmi
- unikaj pustych ulic, pustych placów i zaułków – zwłaszcza nocą
/

I te wszystkie rady swiadcza o tym, ze sa tam sami sympatyczni ludzie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom K lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 02 Lip 2013 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Z tymi taksówkami to też różnie bywa.
Numer na drzwiach może nie wystarczyć.
Dobrze, jak auto jest wyposażone w licznik i kierowca go używa.
Przykład z Manili (zdarzyło się kilka tygodni temu):
Obywatelka Filipin bierze na lotnisku taksówkę - zwykłą, białą, z numerem bocznym.
Towarzyszy jej mała córeczka i brat, który wyjechał po nią, by pomóc w noszeniu bagaży.
Kierowca nie włącza taksometru i jedzie w złą stronę.
Pasażerowie awanturują się - bezskutecznie.
Cudem stają na skrzyżowaniu obok radiowozu policyjnego.
Funkcjonariusze zauważają bijących w szybę i zatrzymują taxi.
Kierowca próbuje tłumaczyć przez lekko uchyloną szybę, że wszystko jest ok.
Jednak policjant słyszy krzyki pasażerów, wyciąga z auta kierowcę i uderza go pięścią w twarz.
Zabierają wszystkich na posterunek, tam kierowca wyznaje, że pożyczył pojazd od kolegi, bo ma chorą córkę i długi.
Zamierzał okraść i porzucić podróżnych.
Dostaje kolejne lanie od funkcjonariuszy i trafia za kratki.
Policja podwozi poszkodowanych do postoju taksówek.

Opisałem to w szczegółach, by pokazać, że nie trzeba być cudzoziemcem i rzucać się w oczy, by trafić na bandytę.
Oczywiście Ameryki nie odkryłem, koła nie wynalazłem, takie przygody się zdarzają, ale mojej żonie pierwszy raz ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 03 Lip 2013 10:23 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
namteH napisał(a):
agnesa napisał(a):
...Wszędzie jest dużo policji i wojska, ...

po prostu nudzi się chłopakom w koszarach i tak sobie chodzą po mieście... :D

tak dokladnie nudzi im sie.
o 2:30 w nocy w cartegena de incas z 5cioma debil-ami uzeralem sie
i musialem sie tlumaczyc co i jak, co ja tu robie, dlaczego jestem, gdzie bylem, dlaczego wracam sam
i... dlaczego bralem kokaine ?
masakra, przeszukiwali mi kieszenie, balem sie jak cholera ze mi cos
podrzuca...
aha i jeszcze ich wkrecilem, ze dowod RP to moj paszport :lol: :lol: na szczescie skonczylo sie
na strachu i po 10 minutach powiedzieli mi zebym wracal do hotelu, co za dupki.
a oczywiscie handlarzy narkotykow na miescie mnostwo...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 04 Lip 2013 06:31 

Rejestracja: 03 Mar 2013
Posty: 66
Djorkaeff napisał(a):
agnesa napisał(a):
- przed wizytą w obcym mieście dowiedz się, które dzielnice są uważane za niebezpieczne – i w miarę możliwości omijaj je, a jeśli nie jest to możliwe, przemieszczaj się tylko taksówką (nocą i w ciągu dnia)
- nie spaceruj w ciągu dnia ani nocą z drogim sprzętem / biżuterią / portfelem / telefonem na wierzchu
- nie spaceruj nocą po mieście pod wpływem alkoholu – jesteś wtedy łatwym celem
- nigdy nie noś portfela, pieniędzy, dokumentów ani telefonu w zewnętrznej kieszeni plecaka albo ubrania
- w miejscach typu: zatłoczone targowisko czy dworzec autobusowy – zwracaj szczególną uwagę na wszystko, co masz przy sobie
- jeżeli się zgubiłeś: nie chodź w kółko z mapą na wierzchu – wejdź do kawiarni i spokojnie zorientuj się gdzie jesteś, albo skorzystaj z taksówki
- wsiadaj tylko i wyłącznie do zarejestrowanych taksówek (z numerem na samochodzie), nie wsiadaj do taksówki, jeśli jest tam ktoś inny poza kierowcą
- nie wdawaj się w sprzeczki z lokalnymi ludźmi
- unikaj pustych ulic, pustych placów i zaułków – zwłaszcza nocą
/

I te wszystkie rady swiadcza o tym, ze sa tam sami sympatyczni ludzie :)


Nigdzie nie ma samych sympatycznych ludzi - ani w Polsce, ani w Kolumbii, ani w Wielkiej Brytanii ani w USA. Za to wszędzie są ludzie różni, wszędzie może zdarzyć się napad czy kradzież - ale o tym wie każdy rozsądny człowiek. Dlatego przytaczam tu reguły, które pomagają zminimalizować ryzyko stania się ofiarą. Dodam raz jeszcze, że te reguły nie tyczą się Kolumbii - tylko każdego miejsca, w które udajemy się po raz pierwszy.
A odnośnie Kolumbii: w Bogocie czułam się tak samo bezpiecznie, jak w Krakowie, a w Cartagenie dużo bezpieczniej, niż w Warszawie.
_________________
http://travelike.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
otakesan lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 04 Lip 2013 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
agnesa napisał(a):
...
Nigdzie nie ma samych sympatycznych ludzi - ani w Polsce, ani w Kolumbii, ani w Wielkiej Brytanii ani w USA. ...
A odnośnie Kolumbii: w Bogocie czułam się tak samo bezpiecznie, jak w Krakowie, a w Cartagenie dużo bezpieczniej, niż w Warszawie.

jak można porównywać 3 dzikie kraje z jednym gdzie nie dźgają cie co noc?

a czemu w kolumbi się czujesz bezpieczniej niż w polsce? mam wrażenie, że wynika to albo z zauroczenia miejscem (piaszczysta plaza i dzikie palmy to nie to samo co beton blokowiska) albo po prostu z nieświadomości! jak by mi nikt nie powiedział to pewnie bym się przeszedł nocą czy nawet za dnia po warszawskiej pradze* czy innym zakątku patologii.

*podałem jako stereotypowy przykład.

nie ma co generalizować.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
dubaj1910 lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 11 Mar 2015 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2014
Posty: 15
Loty: 38
Kilometry: 115 116
Opinia subiektywna (mam 195cm wzrostu, nie wychodziłem po zmroku, nie byłem w rejonie Amazonii)
Przed wyjazdem wiele osób mówiło mi: porwą cię, okradną, zabiją, podrzucą narkotyki, zgnijesz w więzieniu-niekoniecznie w tej kolejności ;) Miesiąc szlajałem się po Kolumbii i o dziwo wróciłem cały! Czułem się bezpiecznie. Policji jest dużo i jest widoczna. Ludzie na ogół są przyjaźni i pomocni (Słowa przepraszam, proszę, dziękuję są powszechne, w porównaniu do Polski-niby nic, ale zmienia wiele).
_________________
Śmiejmy się(i podróżujmy)! Kto wie, czy świat potrwa jeszcze trzy tygodnie
http://jerzul.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Lis 2017 15:55 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Ciekawy vlog rodaczki mieszkajacej w Kolumbii:

_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 02 Wrz 2018 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
nic ciekawego w nim nie znalazłem
takie pierd###ie kotka za pomocą młotka
znaczy'
jest super bezpiecznie, ale
-chodź bez kasy, foto, zegarka, łańcuszka
-nie ruszaj się po zmroku zwłaszcza po nieznanej okolicy(qzwa ja jestem przecież turysta , wszystko jest dla mnie nieznane)
-miec w kieszeni xero paszport i tp, itd
a dla mnie bezpiecznie jest wtedy gdy mogę sobie na luzie chodzić, robić zdjęcia i spokojnie wrócić do domu
w każdym innym przypadku jest po prostu niebezpiecznie
realna nierealność
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 02 Wrz 2018 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Bo to takie "bezpieczeństwo relatywne" tzn. : Wbrew opowieściom i ogólnemu przekonaniu nie zostaniesz zabity/porwany natychmaist po przyjeżdzie do X. Jak będziesz miał szczęście to nie zostaniesz nawet okradziony. (o ile nie będziesz nic przy sobie nosił i czas po zmroku spędzał w zakratowanym hotelu).
Do standardu "chodzę po zmroku z lustrzanką dyndającą na szyi i psa z kulawą nogą to nie interesuje" jednak dość daleko. Zdaję sobie sprawę, że o takie standardy ciężko już nawet w większych miastach Europy i dużo zależy od zwykłego osobistego szczęścia jednak są miejsca gdzie mamy większą szanse na takie bezkarne zachowanie i takie gdzie mniejszą.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 06 Cze 2023 22:37 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... 6077618233
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group