Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 29 Lip 2014 15:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22495
Jeżeli masz cos takiego

Załącznik:
uz.gov.PNG
uz.gov.PNG [ 57.33 KiB | Obejrzany 5827 razy ]


to idziesz do konduktora i po sprawie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#22 PostWysłany: 30 Lip 2014 11:33 

Rejestracja: 08 Lip 2014
Posty: 119
Zbanowany
krystoferson112 napisał(a):
Mam też pytanie jak długo wcześniej przed planowanym wyjazdem kupiłaś bilety, ja nie mogę jeszcze na wrzesień kupić bileterów z Kowla do Kijowa.


Jakieś niecałe dwa tygodnie temu kupiłam pierwszy bilet z Lwowa do Kijowa za jedyne 25 zł (ale pobrano mi o 2 zł więcej), a wczoraj zabukowałam powrotny za 30 zł. Możesz spróbować za tydzień.


Zeus napisał(a):
Jeżeli masz cos takiego
to idziesz do konduktora i po sprawie


Dokładnie taki sam wydruk. Przynajmniej nie muszę się martwić o nic ; ) Mam wyjazd 14.08, a powrót planowany jest na 18.08. Zaoszczędzę na dwóch noclegach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 10 Lut 2015 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
mrydzy napisał(a):
Niezależnie od klasy wagonu miejsca parzyste są zawsze na górze, jeśli są dostępne warto wybierać miejsca dolne (numery nieparzyste) ze względu na schowek na plecak/bagaż znajdujący się bezpośrednio pod łóżkiem.

A ja - na przekór - polecę górne miejsca, szczególnie dla tych, którzy chca się dobrze wyspać. Miejsce na dole jest fajne, obszerniejsze, ale trzeba czekać, aż górny pasażer się rozłoży, by samemu pójść spać. Na górze jest co prawda mniej miejsca ze względu na tę półeczkę nad głowa, ale za to spokojnie można przespać noc i kimać nie zrażajac się poranna krzatanina piętro niżej. Przyznaję jednak, że na górnym miejscu wymagane sa choć minimalne zdolności akrobatyczno - gimnastyczne, umiejętność przemieszczania się poziomego itp. Przydaje się też latarka czołówka. Miłośnicy łażenia po pieczarach będa czuli się jak w domu ;)
Bagaże można ułożyć na półeczce nad głowa.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 07 Cze 2016 21:04 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 70
1 Chce jechać ze Lwowa do Odessy w lipcu . jaki wybrać wagon coupe czy berth ?

2 wynikły pewne komplikacje i możliwe że jednak nie pojadę. Czy da się w razie czego zwrócić kupione bilety ?
_________________
Vanefist Neo


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Sie 2016 16:37, edytowano w sumie 1 raz
L
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 07 Cze 2016 22:00 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Wagon kupe, to 4-osobowy przedział z łóżkami piętrowym. Berth to tzw. plackarta, czyli wagon z miejscami do leżenia bez przedziałów. Wybór należy do Ciebie. Na Google Images możesz popatrzeć jak to wygląda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 07 Cze 2016 22:14 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 70
a wiesz jak wyglada sprawa anulacji biletów ? Na stronie przeczytałem że się da . Ale czy ktoś już to robił ? Jeśli tak to rezerwuje odrazu :)
_________________
Vanefist Neo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 08 Cze 2016 05:13 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Da się, ale nie odzyskasz całej kwoty. Nie wiem dokładnie ile potrącają i od czego to zależy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 09 Cze 2016 22:08 

Rejestracja: 06 Gru 2012
Posty: 29
kamil2227 napisał(a):
a wiesz jak wyglada sprawa anulacji biletów ? Na stronie przeczytałem że się da . Ale czy ktoś już to robił ? Jeśli tak to rezerwuje odrazu :)

Do 24 godzin- dostajesz 100% wartości kosztu biletu i rezerwacji (co nie znaczy że dostajesz wszystko, bo na bilet składa się jeszcze np. koszt ubezpieczenia, pościeli, serwisu itd.)
między 24 do 6 godzin przed odjazdem pociągu- koszt biletu i 50 % rezerwacji,
Między 6 a 3 godziny- sam koszt biletu, czyli grosze.
Zwrot dostajesz zawsze w tej samej formie, jakiej zapłaciłeś. Czyli jeśli płaciłeś kartą, zwrot tylko na kartę.
Aha..dosyć ważna informacja. Zwrot tylko w kasie. Przez neta nie da rady.
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 12 Cze 2016 13:28 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 70
TZN zeby zwrócic bilety i tak musze byc na Ukrainie ?
-------------
Mam taki problem wykupiłem bilety na trasie Lwów-Odessa i powrotny Odessa-Lwów.
Wszysto zrobiłem za 1 rezerwacja.

i dostałem takie coś
. Payment was successful
Presentation of the printed order form at the ticket office will speed up the printing of travel document
Boarding pass

i tutaj mam 2 bilety pojedynczo dla każdej z osób na trasie Odessa-Lwów
A potem mamThis order form is not valid for travel. Before leaving, you must provide this order form to any automated railway booking office on the mainland Ukraine and print travel and transportation documents prior to train departure. If there is no possibility to print the contents of this form, please write down the order number from the table belowi taki jakby zbiorczy bilet Lwów-Odessa.

Z tego co rozumiem to wystarczy ze wydrukuje BP i jest ok a ten Lwów-Odessa to muszę jeszcze gdzieś z nim iść do jakiejś maszyny i tam wydrukować (Cos podobnego jak na Wegrzech chyba) .Powie ktoś jak to załatwić ?
Nie znam super rosyjskiego i mam obawy czy nie będzie problemów.
_________________
Vanefist Neo


Ostatnio edytowany przez Abcn 09 Sie 2016 16:31, edytowano w sumie 2 razy
U , W
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 16 Cze 2016 18:29 

Rejestracja: 06 Gru 2012
Posty: 29
W takim wypadku drukujesz tę informację albo spisujesz numer biletu. Następnie udajesz się do kasy, gdzie od ręki dostajesz bilet. Z tego co pamiętam osoby takie są obsługiwane bez kolejki, więc jak ci się będzie spieszyło, nie krępuj się i kieruj się od razu do okienka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 28 Cze 2016 15:15 

Rejestracja: 28 Cze 2016
Posty: 1
Mam pytanie: kupilem bilety z Kijowa do Odessy i wszystko poszło ok, tyle, ze zamiast biletu otrzymałem tzw order form. Ktoś korzystał z tej formy? To trzeba w kasie pokazac? dzieki z góry za pomoc:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 28 Cze 2016 16:46 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Co dokładnie napisano w tym Order Form? Na 100% w mailu jest informacja co z tym zrobić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 28 Cze 2016 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4479
srebrny
Piotr444444 napisał(a):
Mam pytanie: kupilem bilety z Kijowa do Odessy i wszystko poszło ok, tyle, ze zamiast biletu otrzymałem tzw order form. Ktoś korzystał z tej formy? To trzeba w kasie pokazac? dzieki z góry za pomoc:)

Jeśli masz opłacone, to pozostaje Ci wepchać się (tak w tym przypadku się postępuje) na początek kolejki do kasy biletowej i wymienić toto na bilety ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Aksum uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 01 Lip 2016 08:27 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 381
niebieski
Jak zwrócić bilet kolejowy.

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 01 Lip 2016 15:11 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 70
czyli w razie czego mogę przez neta zwrocic ? Ile potrącają z kwoty?
_________________
Vanefist Neo


Ostatnio edytowany przez Zeus, 09 Sie 2016 14:18, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 09 Sie 2016 14:12 

Rejestracja: 25 Cze 2016
Posty: 20
Ja miałem kilka dni temu taką sytuację. Kupowałem 4 bilety klasy KUPA na trasie Lwów - Odessa i dwa razy wpisałem to samo imię i nazwisko. Razem za bilety ściągnęło mi z karty (zablokowało na dobrą sprawę) 185 PLN.

Gdy zwróciłem wszystkie bilety (nie da się pojedynczego - bo liczy się numer zamówienia) to odblokowali mi ww. 185 PLN a zablokowali na nowo (i już ściągnęli z karty) niecałe 15 PLN.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 09 Sie 2016 14:19, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 18 Paź 2016 14:26 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Niedługo zmieni się standard w kolejach ukraińskich. Szklaneczki odejdą do lamusa razem z pierzynami:)

http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/28 ... news&d=324

Dobrze, że będę miał jeszcze okazje podróżować w dotychczasowym standardzie:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group