Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Taxi na wyspie Phuket
#1 PostWysłany: 04 Sty 2020 23:30 

Rejestracja: 01 Wrz 2013
Posty: 78
Cześć, wybieram się drugi raz do Tajlandii. Tym razem w planach odwiedzenie Phuketu na 4 dni.
Będę mieszkał na północ od lotniska przy plaży Mai Khao.
Naczytałem się dużo złego o taksówkach na Phukecie, w tym o zjawisku podejmowania przez taksówkarzy przejazdu w aplikacji Grab, a następnie zmuszaniu do odrzucenia przejazdu z racji nie poruszania się, co w efekcie po kilku odrzuceniach blokuje możliwość używania Graba...
Z jakich taksówek korzystać, aby były normalne ceny tj. aby kierowca włączał taksometr, a nie jeździł na bandyckich stawkach typu 800 THB za 15 minut przejażdzki?

Będę wdzięczny za wszelkie porady!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 04 Sty 2020 23:43 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Nie ma normalnych taksówek, jest tylko miła i sympatyczna 'mafia taksówkowa'.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Sty 2020 05:27 

Rejestracja: 22 Lis 2016
Posty: 63
Loty: 125
Kilometry: 204 731
Potwierdzam, wczoraj chcieliśmy pojechać taxi z portu (Rassada Pier) do hostelu w centrum Phuket (niecałe 4 km) - w porcie za taki odcinek życzyli sobie 400 THB, więc uznaliśmy, że poszukamy dalej. Po tym jak przez kolejne 2 km dostaliśmy kilka propozycji transportu za 300 THB (za mniej nie chcieli rozmawiać), zrezygnowaliśmy i w końcu dotarliśmy pieszo :)

Jeśli chodzi o meter-taxi to są żółto-niebieskie, w trakcie spaceru widzieliśmy dwie jadące w przeciwnym kierunku, ale nie udało nam się ich zatrzymać. Dopiero w centrum widzieliśmy kilka stojących przy dworcu autobusowym.

Sprawdzaliśmy też Graba, pokazywał zbliżone stawki do tych oferowanych w porcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Sty 2020 18:26 

Rejestracja: 01 Wrz 2013
Posty: 78
A mieliście tak, że kierowcy z Graba umyślnie się nie przemieszczali, aby odwołać kurs i w efekcie po kilku próbach być zbanowanym w aplikacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Sty 2020 12:36 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Wczoraj miałem tak 2x w Bangkoku. Najpierw na lotnisku DMK - czekałem na gościa pół godziny. Myślałem, że to korek ale jak już zostałem prawie sam to odwołałem, zrobiłem kolną rezerwację i czekałem może 30 sekund. Napisałem skargę do graba i niby facet dostał "strike" - cokolwiek to znaczy.

A potem jak chciałem z hotelu jechać na lotnisko BKK za gotówkę, by pozbyć się THB to facet stał 50 m przed hotelem i na czacie ze mną negocjował, że mam więcej zapłacić, bo korki i musi jechać autostradą i trzeba dopłacić 75 THB (a wiem, że opłata wynosi 25) i mi pisał bym sam anulował. Ale jak chciałem to zrobić to mi wyskakiwała kara.
W końcu się z facetem dogadałem ale jak podjechał to chciał zobaczyć, że mam pieniądze. Dostał ode mnie 1*
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Lis 2022 16:30 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
Moje doświadczenia z taxi na Phuket:

1. Z lotniska do hotelu ok. 2,5 km. Hotel proponował transfer za 400 thb, nie skorzystaliśmy. Najpierw poszliśmy do kantoru koło lotniska, potem stwierdziliśmy, że zrobimy sobie spacer do hotelu. Któryś z zaczepiających nas taksówkarzy zaproponował 100 thb, więc pojechaliśmy. Potem zobaczyliśmy niedaleko hotelu przy plaży taxi center z cennikiem: na lotnisko 200 thb.

2. Jesteśmy na Bus Terminal 2 na Phuket, wg cennika na wielkiej tablicy kurs na lotnisko 600 thb (może 500, nie pamiętam dokładnie). Zamawiam Bolt za 331, jedzie do nas chyba ponad 20 km. W trakcie pyta gdzie jesteśmy, pisze żeby odejść od dworca, bo tam taksówkarze nie pozwolą mu nas zabrać. Wychodzimy do ulicy i idziemy w bok ok. 20-30m, z dworca na pewno nas nie widać. Przyjeżdża zamówiony, zatrzymuje się kawałek jeszcze dalej i w pośpiechu pakuje nas do samochodu. Potem mocno zdenerwowany powtarza, że powinniśmy odejść dużo dalej od dworca, bo tu nas widzą kierowcy skuterów. Mówi, że może nawet stracić życie, bo już dwie osoby zostały zastrzelone za zabieranie klientów taksówkarzom. Coś jest na rzeczy z tą 'mafią taksówkarską' na Phuket
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 23 Lis 2022 09:29 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 97
Loty: 81
Kilometry: 143 024
Potwierdzam info o Phuket - jak cos to tylko Bolt i Indrive (nadal duzo drozej niz w innych czesciach kraju). Grab to samo jedna wielka zmowa cenowa. Z portu do Patong - 400thb boltem vs 1000 thb oferta taksowkarzy. Z Kamali na lotnisko taxi o 5 rano - 1000thb (mielismy lot przed 7, nie moglismy ryzykowac czy bedzie bolt). Pamietajcie tez ze bywaja problemy z dostepnoscia. Z Kamali do Phuket Town udalo sie nam dojechac za 350 THB boltem, natomiast powrot indrivem wyniosl nas prawie 600 i to po ~ 1,5h picia piwka i klikania co trzy minuty w apki :)

Polecilbym skuter jako alternatywe dla taksowek, tyle ze z pominieciem Patongu - codziennie policyjne checkpointy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Lis 2022 10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
Ta mafia z przejazdami rozciąga się nawet poza taxi i graba, aż po przejazdy oferowane przez hotele I na HSA+, gdzie w zeszłym roku jak Tajlandia się pierwsza otworzyła, to hotele liczyły sobie srednio 1000THB za przejazd "specjalnym i bezpiecznym" samochodem z lotniska. Czytaj: zwykła większa taxa na 5-7 osób.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Lis 2022 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Nikt na Phuket nie ma żadnych taksometrów, nie ma takiej potrzeby. Każdy przejazd cena ustalana przed kursem.
Taksówka z lotnika w najdalszy zakątek wyspy to 1000 co daje 130 zł. Za tę kwotę kolo wiózł nas przez wsypę przez bite dwie godziny przez korki, a przecież później musi wrócić, czyli czas i paliwo x dwa.
Dla mnie to tanio.
Dla oszczędnościowych są buso-taksówki dzielone.
200 np na Patong. A potem z buta lub kolejna taksówka za ok 200 pod drzwi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Gru 2022 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@turczy sorry, ale piszesz głupoty.

Do pozostałych: polecam zainstalowanie apki 'Hello Phuket' i zamawianie
auta/taxi przez nią, często ceny są nie do przebicia, a zamawiając 'meter' taxi zawsze jedziemy na licznik - kierowca ma to w zleceniu.

https://www.hellophuketservice.com

Jako tańszą alternatywę polecam Rabbit Card, która działa też na transport publiczny w Bangkoku oraz 4 trasy autobusowe w Chiang Mai... Do rzeczy: możemy za jej pomocą nabyć pakiet za 1000THB, który umożliwi nam nielimitowaną liczbę podróży Smart Busami (zwracam uwagę na PKS w nazwie firmy, która je obsługuje :lol: ) przez 10 dni, i jest to obecnie najtańsza opcja podróżowania po wyspie, na lotnisko i pomiędzy plażami.
Załącznik:
IMG_20221224_172757_859.jpg
IMG_20221224_172757_859.jpg [ 110.9 KiB | Obejrzany 983 razy ]
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tarman uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 24 Gru 2022 23:23 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 506
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
W moim przypadku zdecydowanie najlepsza cenę zawsze miał Bolt. Tylko raz taxi na ulicy dało lepsza cenę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 01 Mar 2024 22:44 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
Rzeczywiście taxi na Phuket to masa cwaniaków. Pewnym rozwiązaniem jest aranżowanie przejazdów przez hotel w którym nocujemy. Ceny nie odbiegały od tego co pokazywał bold, ale hotele często mają stałych współpracowników w zakresie dowozów z lotniska, portu, czy wycieczek indywidualnych wiec osoby te nie kombinują z cenami. Do tego cenę poznamy wcześniej wiec nie ma zaskoczeń.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group