Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Mar 2016 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 327
Loty: 31
Kilometry: 52 322
Wiadomo, że nie jest to najszybsza opcja. Zastanawiałem się, czy jest możliwość zakupienia biletu krajowego z Kaliningradu do Sankt Petersburga lub Moskwy przy wejściu na pokład pociągu w Wilnie. Jakieś doświadczenia w tym zakresie? Korzyść cenowa jest znaczna :) Wiza białoruska wymagana. Nie znalazłem na forum nic na ten temat.

Załączniki:
petersburg.jpg
petersburg.jpg [ 146.74 KiB | Obejrzany 5223 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 27 Mar 2016 20:16 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 43
Przy tej trasie trzeba wziac pod uwagę kilka niuanów.
Po pierwsze - pociagi z "kontynentalnej" części Rosji do Obwodu Kaliningradzkiego są dotowane - oznacza to, że ceny podane na stronie rzd dostępne są tylko dla Rosjan, obcokrajowcy płacą więcej. Jechałem dobrych 5 lat temu pociągiem z Kaliningradu do Moskwy i z tego co pamiętam to przy cenie dla Rosjan ok. 1500 rub płaciłem coś w okolicach 2400-2500.
Po drugie - bilety na pociągi do Obwodu Kaliningradzkiego można kupić wyłącznie w kasach, co jest związane z koniecznością podpisania dodatkowego kwitka o posiadaniu dokumentu uprawniającego do przejazdu przez Litwę. Aby kupić bilet trzeba by więc specjalnie wybrać się wcześniej do Rosji.

Co do samego wsiadania - wysiadania, wśród Rosjan jest to bardzo popularne, jadąc z Moskwy do Wilna kupują oni bilety do Niesterowa, problemów z wysiadaniem obsługa pociągu nie robi. Z tego co wiem czasem zdarzają się problemy ze wsiadaniem w Wilnie, gdy ma się bilet z Kaliningradu/Niesterowa, ale co do zasady jest to też możliwe. Peron dla pociągów tranzytowych w Wilnie jest ogrodzony, żeby na niego wejść trzeba przejść kontrolę paszportową.

Imho wariant raczej problematyczny, lepiej, szybciej i prawdopodobnie taniej kupić bilet na samolot z Kaliningradu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group