Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 139 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Viazul
#1 PostWysłany: 28 Lut 2015 18:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2013
Posty: 38
moze komus sie przyda do planowania podrozy busami Viazul,

stacje:
http://www.viazul.com/pagina/oficinas

mapka tych stacji:
http://goo.gl/maps/fgGa5

oprocz tego sa inne posrednie stacje, ktore mozemy zobaczyc klikajac na poszczegolne trasy,
np Habana - Trinidad: "Playa Girón"
http://www.viazul.com/ruta/18/Habana-Trinidad


Ostatnio edytowany przez Zeus, 10 Kwi 2017 13:05, edytowano w sumie 1 raz
poprawa tematu
Góra
 Profil Relacje PM off
Soulfly uważa post za pomocny.
 
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: viazul - mapka
#2 PostWysłany: 04 Kwi 2015 09:40 

Rejestracja: 13 Paź 2013
Posty: 35
Loty: 113
Kilometry: 218 622
Czy komuś udało się zapłacić w dolarach na stronie Viazul? W momencie rezerwacji automatycznie przelicza na EUR. Nie udało mi się też zapłacić visą electron, dopiero normalną visa przeszło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viazul
#3 PostWysłany: 10 Kwi 2017 13:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Jak ktoś będzie miał zamiar jechać Viazulem, to polecam kupić wcześniej (w trasach gdzie dużo busów to 2-3 dni wcześniej) a tam gdzie tylko jeden (np. Vinales - Trinidad) to parę miechy wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viazul
#4 PostWysłany: 18 Kwi 2017 01:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Czy ktoś mi podpowie co oznaczają liczby przy postaci ludzika po wybraniu daty i godziny kursu. Czy to jest liczba miejsc? Bo jeżeli tak to jak przy zerze gdy przejdę dalej mogę te bilety kupić?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viazul
#5 PostWysłany: 18 Kwi 2017 05:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 293
Loty: 444
Kilometry: 719 366
Dokładnie tak jak piszesz, jest to liczba dostępnych miejsc, Jak widzisz "0" to znaczy, że w bilety są już wykupione na ten kurs i nie będziesz w stanie dokonać transakcji. Z tego co kojarzę to największy problem jest z zakupem biletów na trasie Havana-Trinidad i tutaj trzeba kupować z dużym wyprzedzeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Viazul
#6 PostWysłany: 18 Kwi 2017 08:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Jeżeli tak jest to w takim razie co się kupuje kiedy biletów jest zero? Jakiś standby czy lista rezerwowych?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viazul
#7 PostWysłany: 18 Kwi 2017 09:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Lista rezerwowych jest na dworcu, i jest spora.
Warto dopytać właściciela casy, bo znajdą czasami podobnej cenie.
Mam namiary do paru collectivos

Co do trasy, to Vinales - Trinidad jest zabookowany przez dłuższy czas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viazul
#8 PostWysłany: 18 Kwi 2017 09:38 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
Bilety można kupić internetowo bodajże 3 miechy przed, jest ich kilka, radzę od razu kupować. Jechałem tylko raz przez całe 2 tygodnie na trasie Varadero-Havana. Rzeczywiście zimno jak cholera. Bieżcie namiary od Zeusa, wychodzi minimalnie drożej ale większy lajt. Tylko łapcie siedzenia z przodu w tym colektivo bo tył to trochę d..a boli i nie ma się jak przekręcić na siedzeniu - ustawione bokiem do kierunku jazdy (chyba że jest normalny układ siedzeń).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viazul
#9 PostWysłany: 18 Paź 2017 18:41 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
@hudyts @Zeus sa liczby co oznaczają wolne miejsca jest i zero ale jak nie wyswietlaja się żadne cyfry to znaczy, ze miejsc więcej niż 6 chyba bo max zawsze tyle wyswietla ?

I jak opinie po podrozy z VIAZULA? na goglach w opiniach VIAZUL ma 3,0 I dużo negatywnych opinii...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viazul
#10 PostWysłany: 18 Paź 2017 18:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Podróż Viazulem dla mnie było tragedią. Strasznie ciasne autobusy (chińskie marki) i na długich trasach była katorga.

Co do twojego pytania, mogę poprosić o screena? Bo coś mi strona szwankuje ;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viazul
#11 PostWysłany: 18 Paź 2017 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 293
Loty: 444
Kilometry: 719 366
Pamiętam, że jedyny problem z zakupem biletów online był na trasie Havana - Trinidad. Liczba biletów na tym odcinku maksymalnie wynosiła 6 natomiast na innych trasach nie spotkałem się z jakimś limitem a przynajmniej nie pamiętam.

Ciężko polecić podróżowanie Viazulem no ale za dużego wyboru nie ma. Można trafić na autobusy w lepszym i gorszym stanie, czyste i z robactwem na podłodze. Strasznie ludzie narzekają na klimę a w naszym przypadku dwa razy padła co przy upale jest jeszcze gorsze. Raz mieliśmy przymusowy 40-50 min postój przez awarię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viazul
#12 PostWysłany: 18 Paź 2017 20:25 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
@Zeus teraz nie dam rady w pracy siedze i viazula mi blokuje ;/ a komy mamy w depozycie i zakaz używania wiec nie podrzuce screena. Czasami nie pokazuje wcale cyfr tak jakby były dostępne miejsca. Gdzie patrzyłem na trase to max 6 pax pokazywalo czyli mniemam, ze jak osiąga status 6 wolnych to zaczyna pokazywać i robi tak w przedziale od 6 do 0 tak mi się wydaje.
@hudyts dokładnie w opiniach było to co piszesz o robactwie itd. niestety wiec teraz zastanawiam się jak się ruszyc z kumplem trase: Havana-Cienfuegos-Trinidad-Havana mialbyc VIAZ ale widze, ze średnio zadowoleni jesteście ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viazul
#13 PostWysłany: 18 Paź 2017 20:37 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Taxi - Collectivos ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viazul
#14 PostWysłany: 18 Paź 2017 21:16 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
@Zeus a najciekawsze, ze wlascicielka casy z abnb zaleca Viazula a nie collectivo :P we dwoje będziemy wiec pewnie, będzie musial uzbierać do kompletu by jechać ;) Sprobuje na dworzec autobusowy wbic i tam się ugadac na następny dzień :) bardziej obawiam się collectivo z Trinidad'u do Havany ale sporo ludu tam i chyba nie powinno być problemu by ogarnąć drivera mam nadzieje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viazul
#15 PostWysłany: 31 Paź 2017 09:29 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 6
Cześć,

Wybieram się z żoną na Kubę na przełomie listopada i grudnia. Nurtują mnie 3 sprawy i prosiłbym o odpowiedź.

1. Czy Viazul jedzie z Santa Clara na Cayo Santa Maria?

2. Jeśli jedzie to gdzie ma przystanek na Cayo Santa Maria, bo zupełnie nie mogę odnaleźć odpowiedzi.

3. Czy bilety na Viazul lepiej kupić teraz przez internet czy na miejscu już na Kubie?

Będę wdzięczny za udzielenie mi pomocy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viazul
#16 PostWysłany: 31 Paź 2017 10:20 

Rejestracja: 15 Wrz 2014
Posty: 108
Loty: 213
Kilometry: 626 131
Cześć,
1. Tak jeździ. 11:30 AM odjazd z Santa Clara, 14:05 przyjazd do Cayo SM. Koszt 13 USD/osoba.
2. Autobus rozwozi ludzi do hoteli, mówisz im w jakim hotelu się zatrzymujesz.
3. Ja wolę mieć spokojną głowę i kupowałbym przez net.
M.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viazul
#17 PostWysłany: 31 Paź 2017 14:30 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 6
Dzięki za odpowiedź, widziałem rozkład jazdy na stronie Viazul, ale wolałem się upewnić :)
Dziękuję za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viazul
#18 PostWysłany: 31 Paź 2017 17:57 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Właśnie wrzucili rozkład jazdy na luty i marzec 2018, jakby ktoś potrzebował.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom K lubi ten post.
Tom K uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Viazul
#19 PostWysłany: 01 Lis 2017 13:57 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 6
Ok, Viazul przywozi mnie do hotelu na Cayo Santa Maria, po kilku dniach chcę wyjechać z Cayo Santa Maria, mam bilet, ale skąd kierowca będzie wiedział pod który hotel ma przyjechać :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Viazul
#20 PostWysłany: 14 Lis 2017 09:42 

Rejestracja: 14 Lis 2017
Posty: 1
Pytanka.
1. Przy rezerwacji/kupnie Vinales - Cienfuegos, Cienfuegos - Trinidad nie pokazała się w ogóle ilość wolnych miejsc. Przeszedłem cały proces, dokonałem płatności, przyszło mailem potwierdzenie płatności. Czy mam bilet, czy mogę być tylko na liście rezerwowej?
2. Trzeba się zgłosić na przystanek Viazula nie później niż godzinę przed odjazdem? Wtedy dopiero odbiera się bilet/wejśćiówkę na pokład? To jest w biurze Viazul czy u kierowcy? Co w miejszych miejscowościach, np. Vinales do Trinidadu Viazul odjeżdża o 6:45, więc i w tym przypadku trzeba być o 5:45? Przewodnik Lonely Planet podaje, że biuro Viazul jest czynne od 9 a.m. jak to się więc odbywa? Czy można odebrać bilet dzień wcześniej?

Dzięki za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 139 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group