Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Maj 2013 13:35 

Rejestracja: 18 Lis 2010
Posty: 313
niebieski
Racha,

6/20 Lermontov Street, Tbilisi, Gruzja

Tanio i smacznie. Coś jak nasze bary mleczne. Polecam. 7 Lari (jedznie do syta + piwo).

http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g294195-d3378818-Reviews-Racha_1-Tbilisi.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
#2 PostWysłany: 22 Maj 2013 13:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22459
A ja polecam Centrum Khinkali, przy Rustaveli
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... ilisi.html

za 2 osoby zamowilismy 9 khinkali (3 oryginalne, 3 Tbilirisuri i 3 z ziemniakami i grzybami), pieczone baklazany z orzechami (pycha), pol litra wina, piwa i chaczapuri Adjarani zaplaczylismy kolo 16 lari!
menu po angielsku, i przemila obsluga :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Lip 2013 17:46 

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 32
Mirzaani - mirzaani.ge tam są dokładne lokalizacje oraz przykładowe ceny. Ja byłem w pobliżu kolejki linowej w Tbilisi, jest również taka knajpa w Kutaisi. Jak się komuś znudzą khinkali to szczerze polecam np. sałatkę z ogórka i pomidora do tego kulki z kurczaka z zółtym serem. Całkiem smaczne chaczapuri. Do tego obowiązkowo karafka wina (1l - 6,50 lari). Menu angielskie, rosyjskie. Obsługa po rosyjsku i podstawy angielskiego (przynajmniej ja tak trafiłem).
W Kutaisi brałem tam zupę grzybową - to coś jak rosół z pieczarkami, nic szczególnego, jadłem lepszą gruzińską na piwnej w Warszawie :) . Do tego była sałatka z kurczaka, nie jadłem takiej w Polsce, ta jest trochę inna, z sosem chyba na bazie majonezu. Można spróbować.
_________________
--
Do what you can, with what you have, where you are.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Lip 2013 22:15 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 100
lesetoiles napisał(a):
Mirzaani - mirzaani.ge tam są dokładne lokalizacje oraz przykładowe ceny. Ja byłem w pobliżu kolejki linowej w Tbilisi, jest również taka knajpa w Kutaisi. Jak się komuś znudzą khinkali to szczerze polecam np. sałatkę z ogórka i pomidora do tego kulki z kurczaka z zółtym serem. Całkiem smaczne chaczapuri. Do tego obowiązkowo karafka wina (1l - 6,50 lari). Menu angielskie, rosyjskie. Obsługa po rosyjsku i podstawy angielskiego (przynajmniej ja tak trafiłem).
W Kutaisi brałem tam zupę grzybową - to coś jak rosół z pieczarkami, nic szczególnego, jadłem lepszą gruzińską na piwnej w Warszawie :) . Do tego była sałatka z kurczaka, nie jadłem takiej w Polsce, ta jest trochę inna, z sosem chyba na bazie majonezu. Można spróbować.


Jadłem w wielu ale tutaj mi najbardziej smakowało mogę polecić ale szczególnie kinkali
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Lip 2013 22:56 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 92
W Zugdidi na targowisku w centrum misa gęstej zupy z ryżem i dwoma kotletami + pół chleba za 2 lari - polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Lip 2013 18:15 

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 32
karoldz napisał(a):
Jadłem w wielu ale tutaj mi najbardziej smakowało mogę polecić ale szczególnie kinkali

No proszę, kinkali jadłem prawie wszędzie, tylko nie tam:) Następnym razme spróbuję :)
_________________
--
Do what you can, with what you have, where you are.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Sty 2014 09:49 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
Spróbuj różnych rodzajów. Ja kosztowałem klasyczne, z mięsem, były dobre, z grzybami jeszcze lepsze. Jadłem w Kutaisi w knajpie 24/24 przy ul. Galaktiona Tabidze na lewym brzegu rzeki. Jest na rogu ulicy, wchodząc trzeba drzwi porządnie p***, bo się bardzo ciężko otwierają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Mar 2014 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2013
Posty: 28
Loty: 109
Kilometry: 193 212
Podpisuję się pod rekomendacją restauracji RACHA przy Lermontova. Pyszne jedzenie (te bakłażany! <3), niskie ceny, rewelacyjne domowe wino. Nie mają menu w alfabecie łacińskim, dlatego polecam przygotować sobie listę i pytać co mają. Mój przykładowy słowniczek potraw znajdziecie tu: http://citybreakpopolsku.blogspot.com/2 ... otraw.html
_________________
http://citybreakpopolsku.blogspot.com
Smakowanie Świata miasto po mieście
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Mar 2014 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Wrzucam dwie fotki wyglądu Rachy - wnętrze ma swojski klimat :)

Załączniki:
Komentarz do pliku: Widok z zewnątrz
10.jpg
10.jpg [ 177.88 KiB | Obejrzany 10266 razy ]
Komentarz do pliku: Kuchnia
1.jpg
1.jpg [ 120.44 KiB | Obejrzany 10266 razy ]
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Mar 2014 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
I kilka zdjęć jedzenia:

Załączniki:
9.jpg
9.jpg [ 139.85 KiB | Obejrzany 10249 razy ]
3.jpg
3.jpg [ 63.33 KiB | Obejrzany 10249 razy ]
2.jpg
2.jpg [ 65.38 KiB | Obejrzany 10249 razy ]
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 07 Sie 2014 22:09 

Rejestracja: 24 Lut 2013
Posty: 64
Loty: 137
Kilometry: 212 733
Dołączam się do chwalących Rachę. Dobre jedzonko w super cenie (świetne szaszłyki z kurczaka, bardzo dobra ostri), fajne wino.
A okienko na kuchnię i widok kucharza palącego papierosy nad przygotowywanym jedzeniem bezcenny ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Sie 2014 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Zeus napisał(a):
A ja za to polecam, Centrum Khinkali, przy Rustaveli
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... ilisi.html

za 2 osoby zamowilismy 9 khinkali (3 oryginalne, 3 Tbilirisuri i 3 z ziemniakami i grzybami), pieczone baklazany z orzechami (pycha), pol litra wina, piwa i chaczapuri Adjarani zaplaczylismy kolo 16 lari!
menu po Angielsku, i przemyla obsluga :)


Zdecydowanie polecam.
Z żoną byliśmy dwukrotnie podczas wizyty w Tbilisi. Poleciła nam to miejsce Gruzinka, koleżanka mojej żony.
Ceny niskie i można najeść się khinkali do syta! Za każdym razem jak byliśmy (połowa kwietnia) pełno ludzi, widać że biznes się kręci no ale jak spróbowałem tych gruzińskich pierożków to zrozumiałem dlaczego :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Sty 2015 01:09 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 130
Polecam restaurację na Freedom Square, tuż naprzeciwko kiosku (nazwy niestety nie pamiętam).
Bardzo dobre i relatywnie tanie chinkali, wiele rodzajów do wyboru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Mar 2015 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 146
Kilometry: 246 015
niebieski
Jak ktoś będzie w pobliżu stacji metra Marjanishvili to polecam knajpę Tiflisi :

Dojście do knajpy

Drzwi szklane, zejście schodami w dół. Jadłem tam najlepsze Chaczapuri. Ceny w normie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Kwi 2015 22:23 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 7
Racha wymiata. Wracałem 3 razy. Chinkali 0.6 Gel. Zamawia sie min. 6 i jesli nie jest się jakoś mega głodnym, to wystarcza. Chaczapuri 7 Gel, ale nie największe, choć pyszne. Dzban zimnego i świetnego wina 5 Gel, równie dobrego czerwonego 6 Gel. Pyszne badrijani nigvzit. Kebabi z baraniny niezły, Nie polecam mcvawi (szaszłyka) z kurczaka. Otwierają o 10. W niedzielę zamykają o 22, ale do 22:30 da się jeszcze posiedzieć.

Menu tylko po gruzińsku, po angielsku też się nie dogada, ale nic strasznego. Na migi, po polsku i muuuu/beeee dla wytłumaczenia pochodzenia miejsca i nikt nie wyjdzie zawiedziony.

Od Placu Wolności to jakieś 7 minut na piechotę. W uliczce po lewej stronie. Zaraz na jej początku stoi ten gruziński automat podobny do bankomatu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 22 Lip 2015 18:35 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1
Kochani,
Jakiś gostek polecił spelunę - i ludzie z Polski walą tam jak w dym...
Celowo piszę 'spelunę', bo do 'baru mlecznego' jest temu przybytkowi, jak PKiN do Hotelu Bristol... Pomalowane farbą olejną ceglane łuki, drewniane, ledwo się trzymające TABORETY, lepiący się stół, etc.
Gówniane żarcie, karaluchy biegające po stole (załączam foto - na szczęście już nie biega...).
Szukajcie innych adresów.
Połowa gości w knajpie (nie, to nie to słowo - spelunie) to Polacy......


PS. dołączyć zdjęcia się nie udało - pozdrawiam zespół IT!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Lip 2015 19:08 

Rejestracja: 29 Maj 2014
Posty: 69
przesadzasz, po za tym karauch to czyste białko :P


Ostatnio edytowany przez suszek, 22 Lip 2015 19:41, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 23 Lip 2015 15:24 

Rejestracja: 06 Kwi 2013
Posty: 86
Loty: 87
Kilometry: 227 848
Ze swojej strony polecam restauracje mieszczącą się na przeciwko McDonald's przy ul. Rustavellego. Nie pamiętam nazwy, ale już z placu widać wielki szyld i ucztujących przy stole Gruzinów. Ceny w normie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Sie 2015 20:06 

Rejestracja: 03 Sty 2011
Posty: 172
BiodroZygmunta napisał(a):
Racha wymiata. Wracałem 3 razy. Chinkali 0.6 Gel. Zamawia sie min. 6 i jesli nie jest się jakoś mega głodnym, to wystarcza. Chaczapuri 7 Gel, ale nie największe, choć pyszne. Dzban zimnego i świetnego wina 5 Gel, równie dobrego czerwonego 6 Gel. Pyszne badrijani nigvzit. Kebabi z baraniny niezły, Nie polecam mcvawi (szaszłyka) z kurczaka. Otwierają o 10. W niedzielę zamykają o 22, ale do 22:30 da się jeszcze posiedzieć.
Menu tylko po gruzińsku, po angielsku też się nie dogada, ale nic strasznego. Na migi, po polsku i muuuu/beeee dla wytłumaczenia pochodzenia miejsca i nikt nie wyjdzie zawiedziony.
Od Placu Wolności to jakieś 7 minut na piechotę. W uliczce po lewej stronie. Zaraz na jej początku stoi ten gruziński automat podobny do bankomatu.

Mają już menu po angielsku, a co do migów i polskiego to zgoda :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Wrz 2015 23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
W Tbilisi polecam restaurację Tifliso Georgian przy ulicy Jana Shardeni, obok placu Majdan i mostu Metekhi. Ceny nie najniższe, ale za to obsługa na europejskim poziomie - szybka, sprawna i miła oraz dobrze mówiąca po angielsku. W menu jest bardzo dużo pozycji i co ważne są one nie tylko w menu, ale są i można je zamówić. Szczególnie polecam zupę chinkali - to rosło z miniaturowymi sakiewkami chinkali, które w nim pływają.
Niedaleko placu Majdan, na ulicy Sioni jest druga fajna knajpka. Nie pamiętam jej nazwy :oops: , ale jest to piętrowy, okrągły budynek na skwerku tuż obok pomnika Tamady. Tutaj polecam spróbować sałatki gruzińskiej z domową pastą orzechową "baże" - w menu figuruje jako sałatka gruzińska z orzechami. Robią tam też świetną na upały lemoniadę imbirową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group