Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Gru 2012 15:36 

Rejestracja: 18 Lis 2010
Posty: 313
niebieski
Hej chciałbym się dostać do Mołdawii z Gdańska (nie chce aby koszt przekroczył 350).

Niestety mam tylko jeden pomysł
GDN - EIN - OTP - Pociąg z Bukaresztu do Kiszyniowa - OTP - DTM - GDN

Koszt z kartą wizzair + xclusive ok. 40 EUR (jeśli wezmę duży podręczny - bez dużego podręcznego: UWAGA: 6.13 EUR GUT PRAJS (np. termin: 22 sty - 30 sty)) + pociąg

Pytanie do was:
Ktoś wie ile kosztuje pociąg Bukareszt - Kiszyniów ?
Jak często jeździ ?
Być może są jakieś inne wyjścia np. Marszrutka ?
Macie jakieś inne propozycje podróży ? (nie chce jechać pociągiem 3 dni)
Góra
 Profil Relacje PM off
dd89 uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#2 PostWysłany: 03 Gru 2012 15:48 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2748
złoty
Nie podałeś terminu, a to wiele utrudnia.
Wnioskuję, że potrzebujesz być tam w styczniu.
Według mnie możesz spróbować jeszcze sprawdzić Air Baltic z RIX do KIV.
Baltic ma promocje chyba dość często.
Z GDA do RIX też coś powinieneś taniego trafić przez Skandynawię - lepsze to chyba niż jazda pociągiem.
Choć zdaję sobie sprawę, że warunek zapytania jest niespełniony - kwota przekroczy 350 PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Gru 2012 15:51 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Pociag jedzie codzienie z Bucharest Nord o 1940 i dojezda do Chisinau o 0920. Bilet na lozko 4os kosztuje 22 euro (100 lei) a na 2 osobowe 44 euro (200 lei)
Nie pamietam cene busa, ale on jedzie cos miedzy 8 do 10 godzin

ja podrózuje do Moldawii przez Lwow
Jade z Krakowa pociagiem do Przemysla, przekracam granice pieszo, i potem do Lwowa. Z tamtad albo bierzesz autobus do Chisinau, albo Pociag do Chernivtsi (Czerniowce) i potem Autobus. A ostatnia opcja to Odessa, a stamtad pociagiem do Chisinau, przez Terespol cena jakies 5$
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Gru 2012 16:29 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Na razie przyszedł mi do głowy pomysł na transport tylko w stronę Kiszyniowa:

Gdańsk - Mediolan Bergamo Wizzem w jakąś niedzielę 18.20-20.25
potem w poniedziałek też Wizzem Mediolan Bergamo - Timisoara 8.00-10.40
i też w poniedziałek Timisoara - Kiszyniów 13.20 - 14.30 Carpatair (www.carpatair.com); ten ostatni odcinek nawet za 28 EUR w styczniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Gru 2012 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Grzegorz40 napisał(a):
i też w poniedziałek Timisoara - Kiszyniów 13.20 - 14.30 Carpatair (http://www.carpatair.com); ten ostatni odcinek nawet za 28 EUR w styczniu.


Plus 65€ podatków...
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Gru 2012 16:54 

Rejestracja: 18 Lis 2010
Posty: 313
niebieski
krasnal napisał(a):
Grzegorz40 napisał(a):
i też w poniedziałek Timisoara - Kiszyniów 13.20 - 14.30 Carpatair (http://www.carpatair.com); ten ostatni odcinek nawet za 28 EUR w styczniu.


Plus 65€ podatków...


+ 10 EUR booking fee.

Na początek spodobał mi się ten carpatair, no ale niestety, jest za drogi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Gru 2012 16:58 

Rejestracja: 18 Lis 2010
Posty: 313
niebieski
Zeus napisał(a):
Pociag jedzie codzienie z Bucharest Nord o 1940 i dojezda do Chisinau o 0920. Bilet na lozko 4os kosztuje 22 euro (100 lei) a na 2 osobowe 44 euro (200 lei)
Nie pamietam cene busa, ale on jedzie cos miedzy 8 do 10 godzin

ja podrózuje do Moldawii przez Lwow
Jade z Krakowa pociagiem do Przemysla, przekracam granice pieszo, i potem do Lwowa. Z tamtad albo bierzesz autobus do Chisinau, albo Pociag do Chernivtsi (Czerniowce) i potem Autobus. A ostatnia opcja to Odessa, a stamtad pociagiem do Chisinau, przez Terespol cena jakies 5$


Ile kosztuje autobus z Lwowa do Kiszyniowa ? Jest bezpiecznie ? Przeciez jedziemy przez republikę nadniestrza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Gru 2012 17:17 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
boryzo napisał(a):
krasnal napisał(a):
Grzegorz40 napisał(a):
i też w poniedziałek Timisoara - Kiszyniów 13.20 - 14.30 Carpatair (http://www.carpatair.com); ten ostatni odcinek nawet za 28 EUR w styczniu.


Plus 65€ podatków...


+ 10 EUR booking fee.

Na początek spodobał mi się ten carpatair, no ale niestety, jest za drogi.


no tak, nie zauważyłem kosztów ukrytych ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Gru 2012 17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Oj, znajomość mapy kiepska. Z Odessy jedzie się przez Naddniestrze, choć niektóre kursy je omijają. Można też zrobić wariant jak ja - pociągiem z Odessy do Białogrodu nad Dniestrem i dalej marszrutka.

EDIT:
Marszrutki ukraińskie możesz wyszukiwać na stronie: http://bus.com.ua/. Nazwy trzeba podawać w jęz. ukraińskim - albo w cyrylicy (tutaj pomocna wikipedia) albo transliterowane do łacinki. Pomogę: Lwów to ЛЬВІВ, Kiszyniów to КИШИНІВ, Czerniowce to ЧЕРНІВЦІ a Odessa to ОДЕСА.
Wg wspomnianej strony jeżdżą dwie maruszrutki dziennie z Lwowa 16:30 i 17:00, bilet 330 hrywien. Z Czerniowców 6 kursów dziennie po około 100 hrywien.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image


Ostatnio edytowany przez krasnal, 03 Gru 2012 17:28, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Gru 2012 17:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
autobus z Lwowa do Kiszyniowa nie jedzie przez Nadniestrze ;)
autobus kosztuje 33 euro (plantosc u kierowcy) i sie jedzie nowiutkimi Scania do Kiszyniowa. Odjazd z Lwowa o 1630 przyjazd na Kiszyniow o 1000 rano

w autobusie jest bezpiecznie (jak zawsze na ukraine)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Gru 2012 17:25 

Rejestracja: 18 Lis 2010
Posty: 313
niebieski
krasnal napisał(a):
Oj, znajomość mapy kiepska. Z Odessy jedzie się przez Naddniestrze, choć niektóre kursy je omijają. Można też zrobić wariant jak ja - pociągiem z Odessy do Białogrodu nad Dniestrem i dalej marszrutka.


Nie czepiaj się mapa google mi się źle wyrenderowała. ;)

Zeus napisał(a):
autobus z Lwowa do Kiszyniowa nie jedzie przez Nadniestrze ;)
autobus kosztuje 33 euro (plantosc u kierowcy) i sie jedzie nowiutkimi Scania do Kiszyniowa. Odjazd z Lwowa o 1630 przyjazd na Kiszyniow o 1000 rano

w autobusie jest bezpiecznie (jak zawsze na ukraine)


Dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Gru 2012 17:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
krasnal napisał(a):
Oj, znajomość mapy kiepska. Z Odessy jedzie się przez Naddniestrze, choć niektóre kursy je omijają. Można też zrobić wariant jak ja - pociągiem z Odessy do Białogrodu nad Dniestrem i dalej marszrutka.


Pociag jedzie prosto do Chisinau chyba o 16 i to przez Naddniestrze (w calkiem normalnie teraz sie jedzie) tak samo jak marszrutki. Sa pare marszrutek ktore omija Naddniestrze (przez Palanke) ale sie jedzie i 5 godzin prawie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Sty 2013 08:47 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2748
złoty
Dziś w AirBaltic jest promocja, 20 EUR mniej za loty od 25.01 do 22.03.
Z WAW via RIX wychodzi około 80 EUR. W środy są zgrabne godziny (19.00 WAW - 21.40 RIX, 40 minut na przesiadkę i o 00:45 w KIV się ląduje). W niedziele rejsy z WAW wcześniejsze i około 5 godzin czekania.
Baltic nigdy nie leciałem, ale chyba 40 minut na przesiadkę w RIX jest wystarczające.

Ceny z KIV do WAW nawet jeszcze tańsze, więc lot na na kilka dni wyjdzie w okolicach 600 - 630 PLN.
Nie jest to może wielka rewelacja, ale do KIV niestety wszędzie drogo.

Austrian Airlines też ma podobną politykę tzn. lot z WAW do KIV via VIE jest prawie 50% droższy niż gdy się startuje w KIV.
Przy wyborze Austriaka cena ca 910 - 930 PLN gdy rejs zaczyna się w KIV, więc jest to 50% drożej niż Baltic.
Samoloty Tyrolean też są malutkie, więc komfort podróży raczej podobny.

Można też pokombinować z Lufą łącząc z dolotem LCC do BUD (z Budapesztu via MUC jest zdecydowanie taniej niż bezpośrednio z MUC do KIV, taka polityka linii, ale to i tak w okolicach 700 PLN, więc na chwilę obecną Baltic jest według mnie najtańszą opcją).

Przy okazji pytanie do znawców czym lepiej lecieć - Fokkerem 50 czy Bombardierem DHC-8Q-402 (Dash 8Q400)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Kwi 2013 00:43 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Zeus napisał(a):
krasnal napisał(a):
Oj, znajomość mapy kiepska. Z Odessy jedzie się przez Naddniestrze, choć niektóre kursy je omijają. Można też zrobić wariant jak ja - pociągiem z Odessy do Białogrodu nad Dniestrem i dalej marszrutka.


Pociag jedzie prosto do Chisinau chyba o 16 i to przez Naddniestrze (w calkiem normalnie teraz sie jedzie) tak samo jak marszrutki. Sa pare marszrutek ktore omija Naddniestrze (przez Palanke) ale sie jedzie i 5 godzin prawie


Czy nie wiesz jak często jeżdzą marszrutki z Odessy do Kiszyniowa ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Kwi 2013 12:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
jak bylem ostatnio w Odessie, to bylo co pol godziny do 45 minut, tylko ze jeden jechal przrez Naddniestrze a drugi przez Palanke. Ale tez na dworcu sa duzo prywatnich busow, ktore jada jak sie uzbiera grupka ludzi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 11 Kwi 2013 17:26 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Czy pamiętasz może jakie były ceny ?
Ja planuję taką podróż:

Odessa - Tyraspol
(zwiedzanie kilka godzin)
Tyraspol - Kiszyniów
(kilka dni na zwiedzanie okolic)
Kiszyniów - Akerman
(zwiedzanie kilka godzin)
Akerman - Odessa

Rozumiem, że dojazd bez problemu z marszu zrealizuję przy pomocy marszrutek ? Wyjazd chciałbym zrealizować bezpośrednio z Mołdawii na Ukrainę gdyż czytałem, ze wyjeżdżając przez Naddniestrze nie dostaje się stempla wyjazdowego i powrót do Mołdawii może być utrudniony. Czy ktoś może to potwierdzić ?

Najbardziej boje się o połączenie Pałanka - Akerman oraz Akerman - Odessa
Czy ktoś korzystał z takich połączeń i wie o której jeżdżą elektryczki na tej trasie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Kwi 2013 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
kibek napisał(a):
Czy pamiętasz może jakie były ceny ?
Ja planuję taką podróż:

Odessa - Tyraspol
(zwiedzanie kilka godzin)
Tyraspol - Kiszyniów
(kilka dni na zwiedzanie okolic)
Kiszyniów - Akerman
(zwiedzanie kilka godzin)
Akerman - Odessa

Rozumiem, że dojazd bez problemu z marszu zrealizuję przy pomocy marszrutek ? Wyjazd chciałbym zrealizować bezpośrednio z Mołdawii na Ukrainę gdyż czytałem, ze wyjeżdżając przez Naddniestrze nie dostaje się stempla wyjazdowego i powrót do Mołdawii może być utrudniony. Czy ktoś może to potwierdzić ?

Najbardziej boje się o połączenie Pałanka - Akerman oraz Akerman - Odessa
Czy ktoś korzystał z takich połączeń i wie o której jeżdżą elektryczki na tej trasie ?


Wyjeżdżając przez Naddniestrze rzeczywiście nie dostaniesz mołdawskiej pieczątki wyjazdowej, ale nie słyszałem, żeby ktoś z tego powodu robił problemy przy ponownym wjeździe do Mołdawii. Będziesz miał pieczątkę wjazdową na Ukrainę, która będzie jednoznaczna z wyjazdową z Mołdawii. Mołdawscy celnicy przecież wiedzą, jaka jest sytuacja.

Z Kiszyniowa do Akermanu nie musisz jechać przez Pałankę, ja jechałem przez przejście Tudora/Starokozacze. Z kolei z Akermanu masz obecnie tylko 2 elektryczki dziennie - 5:34 i 17:02, ale lepiej żebyś sprawdził rozkład przed podróżą:
http://odz.gov.ua/suburban/ (z pierwszej rozwijanej listy wybrać Одеса-Головна - Біл-Дністровський)
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Kwi 2013 22:34 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Bardzo dziękuję za informacje, a możesz mi jeszcze powiedzieć czy wiesz jak często jeżdzą marszrutki z Kiszyniowa do Akermanu ? I ew. ile trwa podróż ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 12 Kwi 2013 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ja jechałem w drugą stronę i rano jeździły dość często (co godzinę). Teraz sprawdzam na stronie mołdawskiej http://www.autogara.md/orar/search.php i widzę tylko 3 dziennie z kiszyniowskigo Gara de Nord (trzeba wybrać BELGOR-DN). Wg tych rozkładów trasa zajmuje ok 6 h, cena 110 MDL (27 zł). U mnie było podobnie, czasowo i cenowo. W Akermanie zanocuj w sowieckim molochu "Ruś".
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 16 Maj 2013 16:34 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
masz albo Chernivtsi (Чернівці́) i potem autobusem albo Odessa i potem masz do wyboru pociag/busik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group