Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 15 Lip 2019 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Rano złapaliśmy marszrutkę do Suleyman Too, czyli do świętego wzgórza, które miało mieć petroglify.
Zapowiadało się stromo do góry:

Image

Po setkach schodów spoceni dotarliśmy na miejsce.
Z góry jest fantastyczny widok na Osz i Kotlinę Fergańską:

Image

W środku jest muzeum w jaskini, ale większość wystaw to kopie. Tylko kilka petroglifów było widać na odłupanych skałach. Zeszliśmy drugą stroną, a tu taka małą ciuchcia wwoziła i zwoziła pasażerów. A my się tyle po schodach namęczyliśmy :-)

Image

Odebraliśmy plecaki z guesthouse i pojechaliśmy na granicę z Uzbekistanem, którą sprawnie przekroczyliśmy. Pytali się o leki i kazali pokazać jakie mamy. Ponoć wwóz leków na ból głowy z kodeiną jest zabronione. Pokazaliśmy im cały arsenał. Trochę debatowali, ale w końcu nas puścili. Zastanawiam się czy to nie jest jakiś szlak przemytniczy. Ponoć z Afganistanu, przez Tadżykistan i góry prowadzi szlak kokainowy.

Drugi raz jestem w Uzbekistanie i drugi raz nie zobaczę ich słynnych miast. Pierwszy raz 10 lat temu nawet miałem taki plan, ale pogryzły mnie psy w Tadżykistanie i naprędce wracałem do Polski by nie ryzykować wścieklizny. Teraz chcieliśmy zobaczyć tylko 2 miasta w Kotlinie Fergańskiej - Kokand i Andijon. Do Uzbeku jeszcze wrócę, ale nigdy nie byłem pewny czy będzie mi się chciało jechać do Kotliny Fergańskiej, a tu rzut beretem z Osz.

Z granicy łapiemy autobus z lokalesami. Kosztuje jakieś grosze. Chciałem wymienić kasę po stronie uzbeckiej, ale byli tylko cinkciarze, a ja nie wiedziałem jaki jest kurs. Lepiej wymienić trochę po stronie kirgiskiej. Zapytałem czy mogę zapłacić w kirgiskich somach i nie było problemu.

W Andijan mamy świetny hotel za 29$ przy samym dworcu. Jest tu 38 stopni, więc przesiadujemy wczesne popołudnie w klimie. Po 17, wybraliśmy się dopiero zobaczyć nowy meczet i okoliczne muzea, zbudowane w słynnym stylu uzbeckim z wielkimi wieżami.

Image

Image

Meczet jeszcze w budowie, ale od frontu jest skończony

Image

Spotykamy miłe panie, które chcą sobie zrobić zdjęcia z nami, a my w rewanżu robimy zdjęcia im.

Image

Zaglądamy na pobliski ogromny targ.

Image

Kupiliśmy 6 pomidorów za złotówkę.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

A to ten suszony jogurt

Image

Image
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 16 Lip 2019 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Drugi i ostatni dzień w Uzbekistanie zaplanowaliśmy przejazd do Kokand i potem długi powrót.
Spóźniamy się na autobus o 8 i wyjeżdżamy dopiero o 9. Za 120 kilometrów płacimy 3 złote. Autobus strasznie się wlecze i zatrzymuje się przy każdym kto machnie ręką. Jedziemy aż 2h i 45 minut i trochę mało czasu nam się na wszystko robi. Na dworcu łapiemy szybko taksówkę i podjeżdżamy pod Pałac Chana.

Image

wygląda to nieźle:

Image

W środku niestety remont, tylko kilka sal gotowych

Image

Idziemy jeszcze dookoła:

Image

Szukamy jakiejś knajpy. Trochę był problem, ale znaleźliśmy niedaleko. Taksówką jedziemy na dworzec, ale shared taxi. Krótki negocjacje i jedziemy prawie nowym Chevroletem (i z klimą!) za 20 zł od osoby. Tym razem lecimy po 140 kph i dojeżdżamy w 1.5h.
W Andijon łapiemy od razu autobus na granicę i tę szybko przekraczamy. W Osz taksóweczka za 5 zł na lotnisko i wieczorem dolecieliśmy do Biszkeku.

Następnego dnia rano idziemy na dworzec i łapiemy bezpośrednią marszrutkę do Ałmaty. Kosztowała 20 złotych. Jeszcze nocleg przy dworcu Ałmaty 1 i samolotem o 5 rano przez Kijów wracamy do Warszawy.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 11 Sie 2019 01:28 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Bardzo fajne relacja. Świetne zdjęcia.
Musiałem przeczytać, bo chwilę temu wróciłem z Kirgistanu i mam zamiar relację z tego napisać, a tu proszę... Bałem się, że będzie to trochę bez sensu pisać koleją relację z tego samego miejsce. No i niespodzianka - mimo tego, że korzystaliśmy z tego samego połączenia lotniczego, to podobieństwa właściwie na tym się kończą. Zupełnie inaczej podróżowaliśmy, odwiedzaliśmy zupełnie inne miejsca i generalnie te relacje będą się uzupełniały. :) Zatem jak ktoś ma niedosyt, to zapraszam... tak jakoś za miesiąc powinienem zacząć. :)
Powodzenia w konkursie!
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 11 Sie 2019 21:02 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 430
Loty: 267
Kilometry: 329 797
niebieski
cart napisał(a):
No cóż, może ktoś z was będzie miał więcej czasu i zrobi zdjęcia z dalszej części szlaku? Jest tam gdzieś na szlaku domek, gdzie można się przespać.

Rzeczywiście jest tam domek, w którym można się przespać, jeśli są miejsca. Wokół domku można rozłożyć namiot lub skorzystać z tych należących do bazy. Postaram się jutro w mojej relacji pokazać dalszą część szlaku. Tylko zdjęcia nie tak dobre, jak Twoje, ech
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 03 Mar 2023 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
Czy Twoja podróż odbywała się w czerwcu? Zastanawiam się czy w pierwszej połowie maja da się w pełni skorzystać z tego co oferuje ten kraj :)
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 04 Mar 2023 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
25.06-4.07. Na początku maja w górach pewnie jeszcze jest śnieg, ale ja bym jechał.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pietrucha uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 04 Mar 2023 01:35 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
@Pietrucha ja byłam pod koniec maja. W górach owszem śnieg, ale w wyższych partiach. Poza tym bardzo ciepło i przyjemnie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pietrucha uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 19 Kwi 2023 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
@cart Obiecałeś podsumowanie kosztów na końcu relacji 🙂
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 19 Kwi 2023 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Ah, generalnie staram się nie liczyć ile wydaję na podróże, bo jak liczyłem kilka wyjazdów to byłem przerażony ;-)
Mogę powiedzieć, że to są jedne z najtańszych krajów, po jakich jeździłem. Transport i jedzenie były super tanie.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 20 Kwi 2023 08:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Nie zauważyłem wcześniej relacji, ale już nadrobione, super relacja :) w lipcu będę w Kirgistanie więc zapewne relacja pomoże w planowaniu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group