Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Kwi 2019 16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
tak sobie patrzę na różne atrakcje w Toronto i okolicach, dostępne na Expedii (co by skorzystać z aktualnej zniżki -25%) i widzę kilka wyglądających całkiem OK. Być może ktoś z Was miał do czynienia z którąkolwiek z poniższych i podzieli się wrażeniami?

1) https://www.expedia.com/things-to-do/toronto-inner-harbour-island-cruise.a286769.activity-details?srp=true&location=Toronto%2C+Ontario%2C+Canada&startDate=2019-09-10&endDate=2019-09-10&sortBy=price&latLong=43.6484%2C-79.38217&rid=178314&pageNumber=1&expandedRegion=false - o tyle fajne, że w miesiącach letnich (mam nadzieję, że wrzesień się u nich zalicza do tego okresu) można opuścić łajbę na Centre Island i później wsiąść z powrotem na jeden z kolejnych rejsów. Byłoby to fajne, gdyby okazało się, że są jakieś rejsy kończące się po zmroku, bo można byłoby popatrzeć na toroncki wieczorny skyline od strony wody;

2) https://www.expedia.com/things-to-do/100km-air-tour-of-toronto-cn-tower-fly-by-with-champagne.a414581.activity-details?srp=true&location=Toronto%2C+Ontario%2C+Canada&startDate=2019-09-10&endDate=2019-09-10&sortBy=price&latLong=43.6484%2C-79.38217&rid=178314&pageNumber=1&expandedRegion=false - co prawda nie jest to prywatny lot, ale cena rekompensuje tą "wadę". Z opisu wynika, że każdy pasażer ma miejsce przy oknie, więc brzmi OK, mimo że to tylko 30 minut;

3) https://www.expedia.com/things-to-do/toronto-airport-to-niagara-falls-tours.a582812.activity-details?srp=true&location=Toronto%2C+Ontario%2C+Canada&startDate=2019-09-10&endDate=2019-09-10&sortBy=price&latLong=43.6484%2C-79.38217&rid=178314&pageNumber=2&expandedRegion=false - oczywiście, można na własną rękę, ale przy podróży solo, wydaje się to całkiem ciekawą opcją.

Coś z powyższego jest Waszym zdaniem warte ceny (-25%)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 17 Kwi 2019 06:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 195
Loty: 133
Kilometry: 211 116
niebieski
Ostatnia pozycja jest moim zdaniem nieatrakcyjna. Za sam przejazd do Niagara Falls zapłaciłem 6,5 CAD za Megabusa, a to tylko dlatego, że jest wtedy długi weekend w Kanadzie i nie byłem tak szybki w zakupie biletów (w inne weekendy widziałem bilety po 1 CAD w jedną stronę). Rożnica jest moim zdaniem ogromna. Może opcje z rejsem lub wyżywieniem są lepsze, ale to musiał by potwierdzić ktoś, kto taką wycieczkę odbył.
_________________
moje podróże: https://acotamjest.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 17 Kwi 2019 07:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Dzięki za opinię :)
Faktycznie, w tej sytuacji ostatnia opcja odpada. Poza tym, w międzyczasie pojawiła się możliwość, że w czasie layoveru będę miał "przewodnika" po Toronto i/lub okolicach w osobie mieszkającego tam znajomego kogoś z rodziny. Oczywiście, sam też dałbym radę, ale autochtona nic nie przebije :D

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Kwi 2019 08:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Śledzę ten wątek bo sam się wybieram jesienią do Toronto, ale te ceny są przynajmniej jak dla nas zaporowe, oglądałem też kilka innych miast w Europie i nie dziwię się, że często są takie obniżki, nawet z nimi wychodzi nadal drogo.
Jakbyś rzeczywiście rozmawiał z miejscowymi to spytaj o inne po za niagarą atrakcje za miastem w naturze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Kwi 2019 21:46 

Rejestracja: 19 Mar 2017
Posty: 53
Czy ja wiem czy Toronto jest tak strasznie drogie, wg mnie jest znośne i tańsze niż europejskie stolice. A jeśli chodzi o jedzenie to fast foody czasem tańsze niż w Polsce ;)

Z płatnych atrakcji prom na Ward's Island 8 dolców w dwie strony, CN Tower 38 dolców ale warte swojej ceny. Dla tych co chociaż troszkę interesują się hokejem Hockey Hall of Fame (głównie dla gier multimedialnych) - cena 20 CAD. Jeśli jedziecie w sezonie NHL/NBA to się nie zastanawiać tylko polować na tanie bilety (chociaż w przypadku Leafs "tanie" jest nieosiągalne :D ) bo mega warto. Cała reszta do zwiedzenia na piechotę, włóczenie się i chłonięcie klimatu. Wiem że nie wszystkim to miasto podpasuje ale ja Toronto uwielbiam!

Co do atrakcji "za miastem w naturze" to poza oczywistą Niagarą polecam dzicz w postaci Bruce Peninsula i Algonquin Park. Jak na kandyjskie warunki niedaleko :) 4h autem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 18 Kwi 2019 22:58 

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 1
Jeśli nastawiasz się na opcje niskokosztowe a ciekawe to polecam Scarborough Bluffs (https://pl.tripadvisor.com/Attraction_R ... tario.html). Bardzo ciekawe miejsce, dość łatwo tam dojechać komunikacja publiczna.
Jeśli będziesz miał opcję podjechania gdzieś samochodem to ciekawe są w okolicach Niagara Falls dwie rzeczy oprócz samych wodospadow:
1. Niagara Whirlpool (http://www.infoniagara.com/attractions/ ... lpool.aspx). Slyszalem od miejscowych że wędkarze lubią to miejsce, a to dlatego że zdarzają się tam połowy ryb niespotykanych normalnie w Kanadzie, a trafiajacych tam w zbiornikach balastowych. Czy tak jest faktycznie nie wiem, ale mówiło mi o tym kilka osób.
2. Forty w okolicach Niagara on The Lake. Nie tylko najbardziej znany Fort George, jest też kilka innych trochę zdziczalych miejsc, wystarczy się przejść wzdłuż nabrzeża i porozgladac. Np. Fort Missisauga (https://en.m.wikipedia.org/wiki/Fort_Mississauga).

A co do jedzenia to szczerze polecam restaurację Mandarin. Jest to format " all you can eat ". Za 20-30 $ jesz do oporu, wybór dań ogromny, dobrze przyrządzane owoce morza i ryby. https://mandarinrestaurant.com
W porównaniu z zestawem z McDonalda czy Wendys płacisz 2 razy więcej niż za zestaw z burgerem, ale jakość i ilość bez porównania.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 03 Lip 2019 18:55 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 10
Loty: 67
Kilometry: 121 040
Paolo_ napisał(a):
Co do atrakcji "za miastem w naturze" to poza oczywistą Niagarą polecam dzicz w postaci Bruce Peninsula i Algonquin Park. Jak na kandyjskie warunki niedaleko :) 4h autem.


Hej Poalo, czy wiesz może jak wygląda temat wynajęcia rowerów w Bruce Peninsula? Ciężko znaleźć mi jakieś informacje na ten temat, a myślę że mogłoby to być bardzo przyjemne :)
Pytanie też czy wiesz jak wygląda tam sytuacja w wakacje, bo doszły mnie słuchy że mogą być tłumy ludzi, prawda to?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Lip 2019 19:57 

Rejestracja: 19 Mar 2017
Posty: 53
Jeśli chodzi o rowery to szukając noclegów czasem oferują wypożyczenie za darmo, także celowałbym w tę opcję ;) Ale trzeba pamiętać że to Kanada i odległości między głównymi atrakcjami są spore.

Nasz gospodarz twierdził że w lecie są tłumy kanadyjczyków, w co ciężko było uwierzyć bo poza sezonem niesamowite pustki i wszyscy się dziwili co tam robią o tej porze turyści z Polski :). Podejrzewam że sytuacja podobna jak nad polskim morzem (nawet temperatura wody podobna), ale głowy nie dam. Ale widoczki ładne, warto!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group