Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 210 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#21 PostWysłany: 25 Mar 2014 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 300
Loty: 89
Kilometry: 152 724
niebieski
digger napisał(a):
A wie ktos, gdzie jest ta slynna willa Janukowycza? Nie moge jej namierzyc...
Podanie sposobu dojazdu byloby najlepsze:)


W tym temacie masz przecież podany link do mapy.
Ma ktoś informację kiedy można się spodziewać ponownego udostępnienia dla turystów tej niewątpliwej atrakcji turystycznej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#22 PostWysłany: 25 Mar 2014 13:50 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
digger napisał(a):
A wie ktos, gdzie jest ta slynna willa Janukowycza? Nie moge jej namierzyc...
Podanie sposobu dojazdu byloby najlepsze:)

A to willa (ta pierwsza) nie jest przypadkiem w Miżhirii ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#23 PostWysłany: 25 Mar 2014 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1109
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
rzuciłem okiem, ale nie piszą nic kiedy by mieli otworzyć ponownie.
Jakby otworzyli to jedzie się metrem do oporu do 'Heroiv Dnipra' i tam już na tą okazję powinny być specjalne marszrutki.
z.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#24 PostWysłany: 03 Kwi 2014 01:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1109
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
Wygląda na to, że otworzyli:
http://life.pravda.com.ua/society/2014/04/1/161090/
teraz tylko płaci się wstęp 20 hrywien, który idzie na utrzymanie rezydencji.
z.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#25 PostWysłany: 07 Kwi 2014 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
Będzie tam ktoś jakoś przed majówką, żeby opisać jak to z tymi marszrutkami wygląda? tzn do willi Janukowycza oczywiście ;)
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#26 PostWysłany: 08 Kwi 2014 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1109
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
szczota1992 napisał(a):
Będzie tam ktoś jakoś przed majówką, żeby opisać jak to z tymi marszrutkami wygląda? tzn do willi Janukowycza oczywiście ;)

Nie znalazłem żadnej informacji, ale jako, że jest zapotrzebowanie, to prawdopodobnie jest tak jak wcześniej - czyli powinny być marszrutki z ost. stacji metra. Wychodzisz i pytasz :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#27 PostWysłany: 08 Kwi 2014 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1109
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
... a całość można obejrzeć sobie tutaj:
http://open-ua.com/kiev_region/mezhigorie/
z.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#28 PostWysłany: 09 Kwi 2014 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
ktoś był w willi Janukowycza? Da rade dojechać jakoś po wyjsciu z autobusu 397? Czynne?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#29 PostWysłany: 10 Kwi 2014 17:14 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
W willi bylismy dzis: ogolnie otwarte, ale tylko ogrod/park/pole golfowe, do zadnego budynku nie wpuszczaja, wszystko oplombowane a w daczy glownej siedza jacys banderowcy O_o jeden z nich, widac ze "wczorajszy", otworzyl nam drzwi i pozwolil cyknac pare fotek hallu - i tyle.

Koszt wejscia 10uah.
Dojazd - zlapalismy busotaryfe ze stacji metra Heroiv Dniepra, koszt 100uah w jedna strone za kurs, max 8os. Odleglosc: ok. 15km, jakies 15-20min jazdy. Wysadzaja pod sama brama.
Góra
 Profil Relacje PM off
carcoma lubi ten post.
carcoma uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#30 PostWysłany: 10 Kwi 2014 17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
Hmm czyli warto, czy nie bardzo odwiedzać to miejsce?
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#31 PostWysłany: 11 Kwi 2014 16:02 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Wg mnie fajna posiadlosc, robi wrazenie wiec nie zaluje wycieczki. Choc rozczarowanie plombami bylo. Sytuacja jest tu ogolnie niejasna (na bramce jacys bojowkarze, wewnatrz, za plombami pijany banderowiec w huculskim stroju ludowym, ktory twierdzi, ze w willi pomieszkuje bo sam jest ze Lwowa, itp.) wiec wszystko moze sie zmienic i bedzie mozna zwiedzac takze pomieszczenia. Probowalbym:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#32 PostWysłany: 14 Kwi 2014 04:40 

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 63
Ja spróbuje Tą willę zdobyć dziś lub jutro :P Postaram się pojechać marszrutką tak jak eway.in.ua pokazuje :) wygląda tak na szybko z mapy ze 10-15 minut pieszo z przystanku wychodzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#33 PostWysłany: 20 Kwi 2014 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 286
Loty: 118
Kilometry: 247 986
niebieski
czy ktoś wie co z ta willa?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 15 Sie 2015 22:58, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#34 PostWysłany: 04 Maj 2014 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 286
Loty: 118
Kilometry: 247 986
niebieski
szczota1992 napisał(a):
A myślał ktoś o tym aquaparku: http://pl.tripadvisor.com/Attraction_Re ... -Kiev.html ? Ma ciekawe opinie, aczkolwiek cena jak na Ukrainę dość zaporowa, bo za 2 godziny w dniu powszednim 140 UAH.


ja bylem tam dzisiaj. cena 330 UAH (2 godz. 2 osoby). plus 2 UAH za minute korzystania z roznego rodzaju saun (bardzo fajna sprawa)- turecka, rosyjska, finska, bania, komora lodowa, pokoj egipski - naswietlanie lampami, pokoj relakus, grota solna. lub 100 UAH - korzystanie bez limitu :)
sam aquapark jest czescia centrum handlowego. jest rzeczywiscie slisko i trzeba uwazac, zeby sie nie wywalic :mrgreen:
calosc uratowaly zjezdzalnie. ja korzystalem z 5, ale jest ich tam troche wiecej. siedzac w basenie mozna zamowic sobie drinka, hehe.
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#35 PostWysłany: 14 Maj 2014 02:12 

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 63
futro napisał(a):
lightning3 napisał(a):
Ja spróbuje Tą willę zdobyć dziś lub jutro :P Postaram się pojechać marszrutką tak jak eway.in.ua pokazuje :) wygląda tak na szybko z mapy ze 10-15 minut pieszo z przystanku wychodzi :)


czy ktoś wie co z ta willa?



przetestowałem. Generalnie problem jest z tą marszrutką 397. pojechałem metrem na heroi dnipra i dupa. czekałem 30 inut i nic, wsiadłem w autobus do vyszehrodu (czy jakoś tak :P ) za 4 UAH i dalej taksi - za 40 UAH ;/.

w drugą stronę spod bramy jest marszruta prywatna - cena 20 UAH, dowiozła mnie na metro PETRIVKA. zgaduję ze jeździ też w drugą stronę, ale to już jakiegoś lokalsa trzeba spytać. ps : jak by marszrutki nie było, to idzcie do tych co wynajmują rowery - oni mają numer do tego z marszrutką, dzwonią i zamawiają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#36 PostWysłany: 16 Mar 2015 20:53 

Rejestracja: 06 Gru 2012
Posty: 29
Witam,
Czy był ktoś z was w tym roku w Willi Janukowycza?
Chcę się wybrać w ten weekend, ale nie mam informacji na temat obecnych cen czy godzin otwarcia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#37 PostWysłany: 16 Mar 2015 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Dla leniwych istnieje (zapewne droższa, choć kto wie) opcja wycieczki spod Majdanu Niezaleznosti. Między Majdanem a stacją metra Krieszczatyk stoi kilka busików, których kierowcy oferują wycieczki do Mezhyhyrii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Kijow - lotnisko
#38 PostWysłany: 26 Kwi 2015 14:24 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Czy warto wpasc do Kijowa na 8-9h czekajac na transfer i pozwiedzac miasto. Wiem, ze na Ukrainie taksowki sa bardzo tanie, zwazywszy, ze kurs hrywny to 0,16PLN. Co polecacie zobaczyc oku i aparatowi ;) Na zwiedzanie muzeów nie bedzie czasu.

Pozdrawiam.
_________________
Flights: 106
Kilometers: 132896
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#39 PostWysłany: 26 Kwi 2015 14:57 

@mathew77 Jak masz tyle godzin to spróbuj. Taksówki faktycznie nie są drogie, komunikacja publiczna oprócz metra to trochę loteria. Za to z bardzo tanimi losami ;) Z atrakcji oczywiście Majdan, potem stacja metra Arsenalna (najgłębiej położona stacja na świecie). Możesz spróbować też dostać się do wilii Janukowycza. Z Majdanu busem za 150 hrywien (cena wejścia na teren posiadłości w cenie) Potem na posiłek gdzieś w centrum i tyle. Jak starczy czasu to warto wybrać się wieczorem w okolice opery, gdzie jest mało sowiecko i po prostu ładnie.
Góra
 PM off
mathew77 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#40 PostWysłany: 26 Kwi 2015 17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Kiedyś w drodze do Symferopola miałem 8 godzin czekania na lotnisku w Boryspolu i zrezygnowałem z szybkiego nocnego zwiedzania Kijowa, czego do dzisiaj żałuję-później okazało się że inni dali radę. Nadrobiłem to dopiero lecąc tylko do Kijowa. Zatem jeśli masz taki postój to nie spędzaj go na lotnisku tylko jak pisze MacKoz śmiało jedź do miasta. Kijów wart jest zobaczenia, nawet jeśli spędzisz tak tylko kilka godzin!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 210 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group