Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Odessa
#1 PostWysłany: 30 Maj 2015 12:27 
Awatar użytkownika

platynowy
Polecam 'UsPei Sport bar' ul. Uspenskaja 101
dobre salatki
Żyjaca karta piw bo menu pokreslone markerem i korektorem, duzo bialych i niefiltrowanych
Na sali pilkarzyki, hokeisci, szachy
W tv z defaultu leci rosyjski 'Nasz futbol' ale staff bez problemu przelaczy na ukrainski 'Futbol1' lub cokolwiek innego z Eutelsata, na wieczor proponuja mi zdekowac nawet Ekstraklase
 Relacje PM off  

Temat postu: Re: Odessa
#2 PostWysłany: 02 Cze 2015 14:55 
Awatar użytkownika

platynowy
Polecam restauracje "Ukrainska lasunka" ul.Derybasivs'ka St, 17 (róg z Katerynynskają)
Barszcz ukraiński ~40uah , warieniki (pierożki) z różnymi nadzieniami 30-40uah, drożdżowa chałka z sosem czosnkowym i kwaśna śmietana na przegrychę 12uah, niefiltrowane piwo ~39uah
Muzyka na żywo w ogrodku

www: http://www.lakomka.com.ua/
Miejsce: https://www.google.pl/maps/@46.4840031,30.7395462,17z

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 02 Cze 2015 15:31 

Zbanowany
Puzata Chata /tak ta sieciówka/ w Odessie jest warta polecenia min. z dwóch powodów:
-ceny są bardzo niskie, niższe niż w Kijowie/Ljwowje :P
-widok na miasto genialny
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#4 PostWysłany: 02 Cze 2015 16:07 
Redaktor F4F

Loty: 39
Kilometry: 33 222
Potwierdzam, Puzata Chata jest wspaniale usytułowana w Odessie. Chociażby z tego powodu warto tam pójść.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#5 PostWysłany: 04 Cze 2016 14:39 

niebieski
Jeśli kogoś nie zniechęca tragiczna historia Domu Związków Zawodowych na Kulikowym Polu, to może skorzystać ze zlokalizowanej na jego tyłach stołówki. Zestaw obiadowy (zupa+drugie+sałatka+kompot lub herbata) można zjeść za 25 hrywien, także w dni wolne od pracy
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Agata37 uważa post za pomocny.

#6 PostWysłany: 09 Lip 2016 14:23 

pietia napisał(a):
Jeśli kogoś nie zniechęca tragiczna historia Domu Związków Zawodowych na Kulikowym Polu, to może skorzystać ze zlokalizowanej na jego tyłach stołówki. Zestaw obiadowy (zupa+drugie+sałatka+kompot lub herbata) można zjeść za 25 hrywien, także w dni wolne od pracy

jaka tragiczna historia ? gdzie te miejsce się znajduje ? Podasz nazwe (cyrilicą ) i lokalizacje ? Znajdę w Odessie inne tanie jadłodalnie ?

Ostatnio edytowany przez Kański, 09 Lip 2016 17:52, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 09 Lip 2016 15:32 

@kamil2227
http://tnijurl.com/751dca48744a/
W 2014 roku w tym budynku zamordowano co najmniej 42 osoby.
 PM off
kamil2227 uważa post za pomocny.

#8 PostWysłany: 09 Lip 2016 17:03 

"MacKoz"
teraz rozumiem to nieszcześliwy zbieg okoliczności . Chciałbym jeszcze spytać jak wyglada kwestia ubezpieczeń na Ukraine i na 1 dniowy pobyt w Mołdawii .Słyszałem o takim na granicy tylko ile ono kosztuje , czy polecacie dodatkowo sie ubezpieczyć ?

Ostatnio edytowany przez Abcn 10 Lip 2016 11:13, edytowano w sumie 2 razy
U , M.... znowu- za 3m razem nie będę musical dawać ostrzeżenia? Inna sprawa - jak dostajesz odpowiedzi na twe pytania , możesz wyrazić wdzięczność klikając na niebieską lub/i zieloną rączkę
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 09 Lip 2016 17:29 

Zwykłe ubezpieczenie turystyczne powinno wystarczyć. Jest oczywiście możliwość wykupienia ubezpieczenia od następstw zamachów, wojny domowej itp (PZU). Jest ono drogie (jakieś 700 za tydzień) i myślę, że nie ma takiej potrzeby. Powracając do tematu jedzenia, ogólnie nie jest tam drogo. Przy deptaku na główną plażę (Arkadia), ceny jak w PL. Standardowo odradzam Puzatą Chatę :twisted: W centrum jest tyle knajp, że szkodą na nią czasu (widok z okien też nie powala).
Przykładowo, na deptaku Arkadii jest śmieszna podróba Burger Kinga (Big Burger). Za zestaw chcą 41.5 UAH. Niewiele więcej zapłacisz za lunch w knajpie poza miejscami stricte turystycznymi. Z drugiej strony, w restauracji Assol na plaży, za szaszłyk z cielęciny chcą 109 UAH (knajpa ok, bez szału). Za 2 danie w knajpce przy Schodach Odeskich, wydasz 200-300 UAH.
 PM off
kamil2227 uważa post za pomocny.

#10 PostWysłany: 09 Lip 2016 18:42 

Ja , standardowo zachęcam do Pyzatej Chaty! W Odessie jest tylko jedna.Na plażach miejskich jest dość drogo , ceny porównywalne z naszymi.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 31 Lip 2016 12:52 

Loty: 55
Kilometry: 120 474
srebrny
W samym centrum Odessy jest galeria handlowa "Afina" i tam na poziomie -1 znajduje się bar samoobsługowy (coś podobnego do Puzatej Chaty, tylko że taniej i większy wybór). Jadłem tam codziennie :-)

Афина Торговый центр, afina Одесса, пл. Греческая, 1
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 05 Wrz 2016 20:10 
Awatar użytkownika

tom971 napisał(a):
Polecam restauracje "Ukrainska lasunka" ul.Derybasivs'ka St, 17 (róg z Katerynynskają)
Barszcz ukraiński ~40uah , warieniki (pierożki) z różnymi nadzieniami 30-40uah, drożdżowa chałka z sosem czosnkowym i kwaśna śmietana na przegrychę 12uah, niefiltrowane piwo ~39uah
Muzyka na żywo w ogrodku

www: http://www.lakomka.com.ua/
Miejsce: https://www.google.pl/maps/@46.4840031,30.7395462,17z

Szukałem, szukałem i nie ma pod tym adresem już tej restauracji. Jest pizzeria włoska obecnie. Google mówi że knajpki już tam nie ma..
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 05 Wrz 2016 21:59 
Site Admin
Awatar użytkownika

jabollus napisał(a):
W samym centrum Odessy jest galeria handlowa "Afina" i tam na poziomie -1 znajduje się bar samoobsługowy (coś podobnego do Puzatej Chaty, tylko że taniej i większy wybór). Jadłem tam codziennie :-)

Афина Торговый центр, afina Одесса, пл. Греческая, 1

Ja nie polecam, jedzenie mdłe strasznie i takie bez szału. Zaleta, że sycące ;)

No i kwasu nie mieli :(
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 07 Wrz 2016 22:13 
Awatar użytkownika

Odniosę się jeszcze do Ukraińskiej lasunki. Przenieśli się do nowej lokalizacji :Новосельского улица, 2. Byłem tam dwa dni temu. Daleko od centrum bo 3 km ale można podjechać marszrutką. Byłem w knajpce koło 20. Byłem jedynym Klientem w lokalu. To smutne bo w centrum tylkk kebaba i pizza no i Puzata komercja a tu naprawdę jest dobra, tradycyjna Ukrainska restauracja i się marnuje.. Jest niestety w mało turystycznej części miasta a jedzenie pycha. Na dzień dobry do zamówienia otrzymałem 50-tkę na zagrychę :-D zamówiłem barszcz ukraiński i pierogi i wszystko pycha. Więc rozreklamujmy to miejsce, niech nie umiera.. Acha zapłaciłem niewiele więcej niż poprzednik napisał więc warto.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.

#15 PostWysłany: 16 Mar 2017 15:07 

Loty: 101
Kilometry: 201 841
Wie ktoś może gdzie w Odessie zjem tanie krewetki, owoce morza ?
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 16 Mar 2017 15:22 

Loty: 154
Kilometry: 151 837
srebrny
Bar Muszla, niedaleko schodów Potiomkinowskich.

http://borisov.com.ua/en/bar-mushly

Z Odessy chyba zniknęli niestety.

Ostatnio edytowany przez vincenz 16 Mar 2017 15:25, edytowano w sumie 2 razy
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 16 Mar 2017 15:22 
Awatar użytkownika

platynowy
Suszone krewetki sprzedają na promenadzie nad morzem
 Relacje PM off
PiotrP lubi ten post.

#18 PostWysłany: 16 Mar 2017 22:53 

Mistrz Mlynarski jednak do Odessy nie dolecial! Szkoda.

tu oryginal
:

#19 PostWysłany: 09 Maj 2017 21:11 

Loty: 104
Kilometry: 156 635
To ja jednak do Puzatej Chaty nie mogłem się przekonać, chociaż uroku lokalizacji nie można odmówić.
Bardzo dobre małże i generalnie dobre jedzenie mogę za to polecić w KlaraBarze - naprawdę urocze miejsce.
 Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 09 Maj 2017 22:06 

Loty: 154
Kilometry: 151 837
srebrny
Ja mogę polecić restaurację Bistekka. Serwują naprawdę dobre steki w bardzo przystępnych cenach.
 Relacje PM off  

[ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości