Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Lis 2022 00:13 

Rejestracja: 18 Lis 2022
Posty: 1
Przeciw jakim chorobom szczepiliście się przed wyjazdem do Kenii? Plan jest taki: wyjazd w styczniu na 2 tygodnie, w ich trakcie jakieś 2-3-dniowe safari (może Tsavo+Amboseli lub Masai Mara), zwiedzanie Nairobi i Mombasy, przejazd z/do Nairobi - Mombasy lokalnym pociągiem, plażowanie w okolicy Mombasy.

Zabieram lek na malarię i spray Mugga na insekty. Lekarz medycyny podróży polecił szczepienia na wzw-a, tyfus i żółtą febrę, ale może prawdopodobieństwo zachorowania jest tak niskie, że warto zaryzykować?

Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi, a tymczasem pozdrawiam 😊
Iza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 18 Lis 2022 00:19 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Zrób tak jak uważa lekarz.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 18 Lis 2022 01:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Jeśli ważne są dla ciebie poglądy obcych osób, to mogę powiedzieć że nie szczepiłem się przed wyjazdem do Kenii podobnie jak przed żadnym innym, a właśnie wróciłem z RPA, gdzie też zwiedzałem parki narodowe, a już na pewno nie szczepilbym się od leżenia na plaży, chyba że planujesz survival w buszu to wtedy warto
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 18 Lis 2022 01:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1423
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Ze sprayu dobrze ściągnąć małą nalepkę, jeśli jest łatwopalny, bo mogą skasować na security...
Góra
 Profil Relacje PM off
Izkas lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 18 Lis 2022 02:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Zaszczep sie na wszystko co zalecil lekarz, zaszczepisz sie raz I potem juz nie bedziesz musiec.
Po przylocie zlapie cie przeziebienie I bedziesz panikowac ze to na bank tyfus..
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 18 Lis 2022 08:25 

Rejestracja: 10 Lut 2022
Posty: 124
Zalezy tez w jaki standard celujesz. Jak planujesz kupowac na targu od lokalesow to przede wszystkim dur brzuszny i wszyztkie te pochodne od „brudnych rak”. Niezaleznie od tego ja bym zrobil oba wzw. Tam jest taki syf ze jakakolwiek pomoc medyczna poza szpitalem dla bialych (jak sami to okreslaja) daje spora szanse na wzw…
Góra
 Profil Relacje PM off
Izkas lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 18 Lis 2022 09:19 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 437
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Jadąc do Kenii kilka lat temu nie szczepiłem się przed wyjazdem, ale wcześniej, przy innej okazji zaszczepiłem się na żołtą gorączkę (żółtą febrę) oraz WZW-A i B. Co prawda szczepienie WZW-B miałem dawno ale potem miałem ponawianie i po ok. 10 latach wysoki poziom przeciwciał (robiłem test). Na tyfus, cholerę czy tężec nie szczepiłem się , tzn. zrobiłem to kiedyś dawno, dobrze ponad 10 lat minęło od tego czasu.
Jeśli jedziesz w porze suchej i planujesz krótkie safari oraz pobyt w hotelu na wybrzeżu w rejonie Mombasy, to stosując preparaty typu muga plus moskitiery ryzyko malarii jest niewielkie. Notabene, podczas safari w Tsavo (nie pamietam, którym) było wyraźnie chłodniej, bardziej suche powietrze niż na wybrzeżu Diani k. Mombasy. To prawdopodobnie efekt wysokości n.p.m. a i komarów tez tam nie bylo.
Nie uważam, żeby przed wyjazdem trzeba było koniecznie szczepić się na choroby zakaźne, jak np. tyfus, chyba że jedzie się tam, gdzie jest wysokie zagrożenie.
Ze szczepień to raczej tężec warto rozważyć, bo można zarazić się poprzez niewielki skaleczenie i kontakt z obcym ciałem. Swoją drogą, to czy ryzyko zakażenia tężcem nie jest większe niż tyfusem? Przed tyfusem można się skutecznie chronić dbając o higienę (czyli myjąc ręce) oraz nie jedząc brudnej, nieobrobionej cieplnie żywności - np. dokładnie myć owoce czy zrezygnować z pysznego soku, który brudnymi rękami wyciska z owoców miła pani z ulicznego straganu. A skaleczyć się w stopę na plaży czy w innej sytuacji, gdy wiekszość część czasu chodzi się w klapkach nie jest trudno.
Ze szczepionek na choroby zakaźne to jeszcze jest np. cholera. Ale tu chyba tez mozna redukować ryzyko odpowiednia profilaktyką?
Góra
 Profil Relacje PM off
Izkas lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group