Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 04 Mar 2019 12:21 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
wercyngetoryx napisał(a):
@xkr - dzieki, ale szukam czego na styczeń 2020. Listopad mi nie pasi, ale cena, którą pokazałeś też tez nie wchodzi, nawet na te same daty. Pewnie znowu kwestia podróży z dzieckiem. Bez dzieciaka (dwójka dorosłych - cena 303 EUR os), z 3 latkiem na pokładzie juz podbija od osoby do 393 Euro/os. Pewnie pośrednicy wiedzą o 500 plus :D



kup dwa tanie i w drugiej turze jeden drozszy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato
Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament
#62 PostWysłany: 04 Mar 2019 12:30 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2274
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@Kian: na dalekich lotach może być trochę ryzykowne, nie wszyscy będą traktowani jako jedna rezerwacja w razie jakichś przesunięć czy overbookingu mogą być zastosowane różne rozwiązania i wtedy tylko dobra wola obsługi aby było razem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kian lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 04 Mar 2019 14:06 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1170
platynowy
Ale rezerwacje można też zwykle łączyć po zakupie (w TK nie próbowałem) :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 04 Mar 2019 14:40 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2187
złoty
@aeonflux
A co to znaczy dla Ciebie połączyć rezerwacje? Tak żeby były traktowane jako jedna czy żeby odprawić się razem? Bo o ile to drugie jest często spotykane (taką możliwość daje LH, LO, A3 i wiele innych linii) to żeby połączyć rezerwacje w linii tradycyjnej to nie słyszałem. Chyba że rozmawiamy o dokupieniu biletu dla infanta lub dziecka do istniejącej rezerwacji rodziców, to pewnie się da bez problemu.
Czysto teoretycznie. Gdyby dało się połączyć rezerwacje taką jakie miałby @wercyngetoryx to mielibymy paxów, którzy na tym samym odcinku mieliby różne klasy rezerwacyjne. O ile wiem nie da się stworzyć takiej rezerwacji.
Nie mówiąc o infolinii TK, która mówiąc delikatnie, nie urywa tylnej części ciała.
Dlatego chętnie się dowiem jakie są Twoje doświadczenia w tej kwestii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 04 Mar 2019 14:55 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
tez chetnie cos nowego sie naucze. laczone bilety kupione oddzielnie. brzmi niezle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 04 Mar 2019 15:18 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1170
platynowy
Ok, może połączyć nie jest najlepszym określeniem, ale na potrzeby choćby checkinu można je ze sobą powiązać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 04 Mar 2019 15:38 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 878
złoty
I nie tylko na potrzeby check-inu, ale w sytuacji w której trzeba zrobić przebookowanie - a jedna osoba ma wysoki status (np. Senatora w M&M) to wszyscy nabywają prawo do wyższego priorytetu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 04 Mar 2019 16:28 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2187
złoty
@h3rlitz
Sprecyzuj "wyższego priorytetu". Co daje według Ciebie wysoki status przy przebukowywaniu, poza tym, że można stanąc przy transfer desku w kolejce dla statutowych, która będzie krótsza? Przebukują z Y do C czy razu do F?
I co da połączenie rezerwacji przy checkinie. Że wyślą wszystkich razem bo się razem odprawili? Serio?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 04 Mar 2019 16:51 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 878
złoty
@tasma

Sytuacja z życia wzięta. Lot SEA - FRA - ZRH, wszyscy w biznesie (4 osoby), z czego 2 osoby kupione za mile z Miles and More z konta Senatora, natomiast 2 osoby biznes za $.
Opóźniony odcinek SEA - FRA, brak możliwości przesiadki na lot do ZRH. Spacer do transfer desku - informacja o tym, że są na najbliższy lot miejsca w biznesie - natomiast tylko dla tych, którzy mają kupiony bilet za mile z konta Senatora (drugi najwyższy priorytet w przypadku waiting list), a osoby z biletem kupionym za $ z FTLem lądują albo w kolejnym dostępnym locie z dostępną biznes klasą (za 6h) lub świadomie godzą się na rebooking w ekonomicznej.


Gdyby to było podpięte pod jedną rezerwację - wtedy wszyscy - tj. 4 osoby miałyby wyższy priorytet na waiting list. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 04 Mar 2019 17:46 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2187
złoty
@h3rlitz
OK. Ja rozumiem sytuacje. Tylko jeśli na rejsie były dwa wolne miejsca i cała czwórka byłaby na spiętej rezerwacji to najprawdopodobniej żaden z pasażerów by tym lotem nie poleciał. Cała operacja może dawać (bo dalej pewności nie mamy że daje) jedynie priorytet na waiting list. A jeśli rejs był pełny to i pasażerowie z listy oczekujących by na niego nie wskoczyli.
No chyba że uważasz, że gdyby te rezerwacje były "spięte" wspólnym checkinem to cała czwórka by poleciała kosztem na przykład dwóch osób, które miały wykupiony bilet w C a nie posiadały statusu? Ale o ile się orientuje, nie tak działa waiting list.
IMO spięcie rezerwacji odprawą daje wspólny wybór miejsc i ewentualnie przy rezerwacjach jedna po drugiej nadanie bagażu do końca drugiej rezerwacji. Jeśli ktoś ma inne doświadczenia chętnie o nich poczytam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 04 Mar 2019 21:44 

Rejestracja: 26 Sty 2012
Posty: 90
MLE już nie działa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 04 Mar 2019 22:30 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
Kian napisał(a):
wercyngetoryx napisał(a):
@xkr - dzieki, ale szukam czego na styczeń 2020. Listopad mi nie pasi, ale cena, którą pokazałeś też tez nie wchodzi, nawet na te same daty. Pewnie znowu kwestia podróży z dzieckiem. Bez dzieciaka (dwójka dorosłych - cena 303 EUR os), z 3 latkiem na pokładzie juz podbija od osoby do 393 Euro/os. Pewnie pośrednicy wiedzą o 500 plus :D



kup dwa tanie i w drugiej turze jeden drozszy


Raczej mało realne aby droższe dziecko lat 3 miało samodzielną rezerwację :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 04 Mar 2019 22:40 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
Tak jak pisze @tasma, w takiej sytuacji i tak cała 4 by nie poleciała tym rejsem - albo poleciałaby i tak częściowo w Y (przy akceptacji). Poza tym spięcie rezerwacji nie we wszystkich liniach działa tak samo rozszerzająco na dowolną liczbę osób - zależy od polityki danego przewoźnika, statusu, sytuacji itp.

Z praktyki w nieco innej sytuacji : status w DL na jednym locie w AM zapewnił upa przy boardingu także paxowi bez żadnego statusu na jednej rezerwacji, na innym locie już nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 05 Mar 2019 12:30 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
wercyngetoryx-mama z dzieckiem kupuja 2 tanie,a tata drozsza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 06 Mar 2019 18:39 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
No tak to nie działa, bo droższy jest właśnie bilet dziecka i kupienie jakiegokolwiek biletu z dzieckiem powoduje, ze oba te bilety były droższe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 07 Mar 2019 14:35 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
to zrob z dziecka doroslego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 09 Mar 2019 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2017
Posty: 219
Loty: 341
Kilometry: 755 789
niebieski
Droższy bilet dla dziecka? To dziwne. Z reguły dziecko obniża cenę biletów średnio o ok 10% - wydawało mi się to regułą i tak przynajmniej miałem we wszystkich moich dotychczasowych rezerwacjach. Aczkolwiek wiele razy cena była taka sama dla dziecka jak i dla dorosłego. Ale nigdy droższa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 09 Mar 2019 16:42 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
No ja niestety już kilka razy tak miałem. Dzieje się tak tylko w błędach cenowych oraz takich dobrych okazjach jak teraz z Turkishem. Dwójka dorosłych ma ceny "okazyjne" a po dołożeniu dzieciaka, ceny wszystkich osób idą w górę do cen standardowych. Już gdzieś kiedyś pytałem na forum czy to będzie problem jak kupie dla dorosłego, a polecę z dzieciakiem, ale opinie były podzielone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 04 Kwi 2019 08:29 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 46
Gdyby ktoś szukał tanich dolotów w styczniu/lutym z WAW do Kijowa to Wizzair wrzucił po 39pln OW (WDC).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 07 Kwi 2019 09:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 603
Loty: 302
Kilometry: 377 901
niebieski
15.03. kupiłam ostatni bilet z tej promocji za 1263 zł na na luty 2020 na trasie KBP-IST-MLE-CMB + doloty KTW-WAW-KPB za około 300 zł.
Jednakże po kilku dniach dostałam smsa oraz maila od przewoźnika w związku ze "zmianą" lotniska od dnia 06.04.2019,cytuję:
"Dear Esteemed Customer, TheGreat Move is Beginning! We would liketo kindly remind you that as of April 6th,2019, 14:00, all our flights planned for Ataturk Airport (IST) will be conducted from our new home, Istambul Airport (IST)."
W mailu nie zmienili mi biletów,była tam tylko powyższa informacja odnośnie "zmiany" lotniska.
Z którego lotniska faktycznie odbywać się będą loty-IST,czy ISL? Na dzień dzisiejszy TK nadal operuje (według fr24) z obydwu lotnisk.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Sudoku, tasma, yaris21 oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group