Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 140 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 24 Gru 2021 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Kiedyś pamiętam, że mimo rozkładowych godzin busiki czekały na zapełnienie do pełna i dopiero odjeżdżały jak był full lub ew. 1-2 miejsca wolne.
Czy teraz bardziej się to trzyma sztywnych godzin ?

O której odjeżdża ostatnia marszrutka z Kazbegi ?
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#122 PostWysłany: 24 Gru 2021 17:12 

O 17 tak było w czerwcu i wrześniu. Poza sezonem to nie wiem ,ale na przystanku jest ta godzina zaznaczona bez dodatkowych informacji. Jednak zasada była i jest ,że musi się nazbierać full i czeka nawet pół godziny w zależności od chetnych. Niepisana zasada jest taka,ze niby kurs o 16 jest ostatnim i o tym informują turystów inni kierowcy,
Góra
 PM off
Tomo14 lubi ten post.
Tomo14 uważa post za pomocny.
 
      
#123 PostWysłany: 29 Gru 2021 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
27.12 jechałem do Kazbegi.
Na Didube byłem kilka minut po 9-tej i niestety pierwsza regularna marszrutka jechała dopiero o 11.

Za względu na stojące tiry i trudne warunki na drodze (w okolicach Gudauri po poboczach widać, że napadało prawie metr śniegu) jechaliśmy aż 4 godziny.
Ponieważ ostatnia marszrutka do Tbilisi jedzie o 17 szlag trafił podejście do klasztoru.
Wracaliśmy tym samym busem.
Powrót w jeszcze większych korkach - prawie 5 godzin jazdy.

No niestety tym razem jednodniowy wypad nieudany.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 30 Gru 2021 14:13 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
Współczuję. My jechaliśmy 16.12. Warunki były idealne. Jedynie kilometry tirów stojących czy to na poboczach czy na drodze to nie był fajny widok. W okolicy ośrodka narciarskiego tak się zakorkowało, że stali wszyscy. Na szczęście dość szybko pojawiła się policja i jakoś ruszyliśmy. W tym miejscu utknęliśmy max. pół godz. Do Kazbegi w sumie jechaliśmy 3 godz. Dzień wcześniej pojechaliśmy na Didube "obadać"sytuację. Wszyscy potwierdzali, że pierwszy kurs jest o ósmej. Marszrutka przyjechała ok.8:30, by wyjechać na trasę o 9:15. Wcale im się nie dziwię, że im nie było spieszno bo i tak było tylko 3 pasażerów: nasza dwójka i lekarka, która jechała na dyżur. Po drodze nawet udało mi się zrobić parę zdjęć pomnika przyjaźni oraz twierdzy. Wcześniej próbowałem nakłonić szofera żeby podjechał bliżej ale powiedział, że nie może. Ale mimo tych małych niedogodności mieliśmy super wycieczkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 22 Maj 2022 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
Hej,

Chcielibysmy we trojke przejechac z Tbilisi do Stepancminda jednego dnia rano, a powrot po poludniu kolejnego dnia. To bedzie lipiec, wiec byloby dobrze, zeby samochod byl klimatyzowany, nawet biorac pod uwage, ze wyjdzie troche drozej niz marszrutka. Wynajecie samochodu z kierowca z https://gotrip.ge/ nie wydaje sie bardzo zla opcja, jesli wraca sie w ten sam dzien, w przeciwnym wypadku cena robi sie podwojna, tak wiec to odpada. Zastanawiam sie na ile mozna liczyc, ze cos sie spontanicznie uda zorganizowac w okolicach Didude, a potem jakos w Stepancminda? Czy lepiej probowac znalezc cos wczesniej w necie? Moze ktos ma namiary na niedrogiego kierowce?
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 22 Maj 2022 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Jedziecie metrem na Didube i znajdujecie kierowcę osobówki i mówicie, że chcecie jechać tylko w 3 osoby, w Kazbegi ma na was czekać i wieczorem wracacie.
On podaje wam cenę, targujcie i jeżeli dojdziecie do porozumienia jedziecie.
Jak nie - do następnego samochodu.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 23 Maj 2022 19:08 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 307
niebieski
@amphi
W ub.tygodniu jechaliśmy z Tibilisi aż do samego klasztoru busikiem 4x4 -6 turystów.Odbiór i odstawienie do hotelu.Po drodze postoje gdzie zawsze są i dodatkowo dolina Truso.Start był o 8 a powrót o 21.Niestety Kazbek ukrył się w chmurach.To był bardzo wietrzny dzień,ale wycieczka super.Koszt na 3 os.390GEL
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 12 Cze 2022 19:37 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 22
o której jedzie w sezonie letnim pierwsza marszrutka z Kazbegi i ile czasu zajmuje jej dotarcie do stolicy ? Pytam bo na Didube chciałbym się przesiąść i prosto pojechać do Bordżomi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 10 Lip 2022 11:41 

Rejestracja: 12 Lut 2013
Posty: 68
Loty: 62
Kilometry: 118 373
Z Stepantsminda marszrutki do Tbilisi odjeżdżają prawdopodobnie od god. 8.00 o pełnych godzinach. Prawdopodobnie bo takie dostałam info od gospodyni ale nie sprawdzałam. My jechaliśmy o 9.00 więc na pewno o tej porze jest. Koszt 15 lari. Czas jazdy 3h, bez przystanków. Samochód był prawie pełen, po 5 minutach zabraliśmy kilka osób i samochód się zapelnil. Później na trasie nie zatrzymywał się jak ludzie machali - takie info jakby ktoś się zastanawiał czy uda mu się wsiąść gdzieś po drodze. Jest ryzyko że nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 03 Sie 2022 16:03 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Dla osób mających mniej czasu polecam zdecydowanie wybrać jednodniowy tour niż organizować wyjazd do Stepancminda samemu; o ile generalnie nie lubię takich wycieczek to w tym wypadku sprawdza się IMO znacznie lepiej, bo po drodze jest kilka fajnych stopów. Ceny w mieście są na poziomie 70-80 GEL/os. (być może do lekkiej obniżki po negocjacjach), natomiast ja zarezerwowałem to samo przez Expedię za mniej więcej 40 GEL (w przeliczeniu, po użyciu jednego z często dostępnych kodów zniżkowych 15-20%). Wszystko zorganizowanie sprawnie i zgodnie z programem. Do tego trzeba doliczyć opłatę za wjazd na górę pod monastyr, ale tak samo będzie w przypadku przejazdu tam na własną rękę marszrutką - nowa droga jest w tym momencie już od jakiegoś czasu nieczynna (część się zawaliła po opadach), więc trzeba jechać jeepem do góry częściowo starą drogą.

Przy powyżej cenie szkoda IMO zachodu na bawienie się samemu w łapanie samochodów czy busików.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#131 PostWysłany: 29 Sie 2022 11:14 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
Martyś napisał(a):
Z Stepantsminda marszrutki do Tbilisi (...) Koszt 15 lari.


W drugą stronę (Tbilisi - Kazbegi) koszt marszrutki też 15 GEL?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 01 Wrz 2022 10:14 

Rejestracja: 12 Lut 2013
Posty: 68
Loty: 62
Kilometry: 118 373
emto, nie jechałam, ale zapewne tak. Nie zdarzyło mi się, żeby ceny były inne w zależności od tego czy z czy do jakiejś miejscowości jedziesz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 01 Wrz 2022 11:10 

Rejestracja: 22 Kwi 2017
Posty: 34
Image
Lipiec tego roku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 08 Wrz 2022 08:21 

Rejestracja: 26 Gru 2010
Posty: 157
Potwierdzam, odjazdy z Tibilisi co godzinę, 15 GEL
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 26 Wrz 2022 21:28 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 129
Aktualizacja (wrzesień 2022): marszrutki z miejscowości Stepantsminda jeżdżą według rozkładu i w cenie jak na zdjęciu. Chcąc jechać kursem o 9:00 we wrześniu, przyszedłem na przystanek ok. 8:30 i to była dobra decyzja -- marszrutka dosyć szybko się zapełniła, osoby, które przyszły 5-10 minut przed odjazdem, musiały poczekać na kolejną.

Załączniki:
marszrutka-stepantsminda.jpeg
marszrutka-stepantsminda.jpeg [ 275.82 KiB | Obejrzany 1038 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
4989341 uważa post za pomocny.
 
      
#136 PostWysłany: 26 Gru 2022 03:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 143
Kilometry: 238 089
niebieski
Wjeżdżał ktoś na dniach jeepem z Stepantsmindy do klasztoru ? Czy jednak w obecnej porze roku jest to niemożliwe ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 26 Gru 2022 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
@wojtekf93 A nie lepiej jest sie przejsc? Z gornego parkingu szedlem 50min, trasa nie jest jakos specjalnie wymagajaca. Z dolnego parkingu do gornego jest ok. 2km, czyli dodatkowe 20-25min. Bedzie wieksza satysfakcja i ladniejsze zdjecia :)
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtekf93 lubi ten post.
wojtekf93 uważa post za pomocny.
 
      
#138 PostWysłany: 26 Gru 2022 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 75
Loty: 75
Kilometry: 136 902
niebieski
Popieram przedmówcę.
Spacer na górę jest świetnym rozwiązaniem jeśli oczywiście masz taką możliwość.
Warto przemyśleć :)
_________________
Więcej zdjęć i relacji - Instagram —> https://www.instagram.com/way.weare/
Relacja z Maroko —> https://www.fly4free.pl/forum/maroko-przywitanie-z-afryka,213,169406

4 kontynenty, 31 krajów.
W planach: Peru, Gorce, Hiszpania
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtekf93 lubi ten post.
wojtekf93 uważa post za pomocny.
 
      
#139 PostWysłany: 27 Gru 2022 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 143
Kilometry: 238 089
niebieski
@joael @Placko

Nie ma problemu, kierowca pewnie poczeka ($ 8-) ), ale ciekawe jakie warunki tam są obecnie. Naczytałem się niektórych relacji to w zimę może być ciężko..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 28 Gru 2022 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
@wojtekf93 Wynajety kierowca zazwyczaj daje 4h czasu na miejscu. Ja bylem autem wynajetym, ale pod klasztorem spotkalem 3os z tego forum, ktore przyjechaly razem z Tbilisi z wynajetym kierowca. No chyba ze masz na mysli marszrute, ale to wystarczy dowiedziec sie o ktorej odjezdza.

Od gornego parkingu sa schody , czesc drewnianych, czesc po kamieniach. Tylko pierwszy odcinek jest kiepski kolo pastwiska. Zawsze mozna sprobowac droga po ktorej jezdza auta, to tylko 700m drogi wiecej
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtekf93 lubi ten post.
wojtekf93 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 140 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group