Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Lublin
#1 PostWysłany: 11 Wrz 2013 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Poszukiwany lokal w okolicy dworca PKS/Starówki z serii smacznie-dużo-tanio (w dowolnej kolejności), czyli sprawdzony lokal dla budżetowego turysty :D
No i najlepiej z lokalną kuchnią.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: Lublin
#2 PostWysłany: 11 Wrz 2013 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 188
Kilometry: 360 656
niebieski
jest domowe jedzenie w budce między dworcem pks, a dworcem busów,
a no kebeb na PKS-ie jest (dużo, tanio i dobre - budynek dworca, koło stanowiska nr 1-2)

z bardziej cywilizowanych:

Pyzata chata (lubartowska 7) - na pewno dużo , w miarę tanio.
SiD pizza - nie lokalnie, ale dobra i tania pizza (Zlota 6)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lublin
#3 PostWysłany: 25 Sty 2014 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
Przede wszystkim to na starówce kebab HABIBI!! Lokal w samym centrum, a kebab kosztuje około 10 zł i jest to najbardziej znany kebab w Lublinie i na samym Krakowskim Przedmieściu, raczej taniej się nie znajdzie.
P.S. Wiem, że nie w okolicach starówki, ale jakby ktoś przemieszczał się drogą Warszawa-Lublin to w miejscowości Bogucin (jakieś 15 km od Lublina) znajduje się karczma Bida. Ceny na pozór są spore, ale np za 15 zł są pierogi, surówka i śmietana, którymi człowiek naje się na maxa.. Ogólnie jak zamówi się schabowego to pod kotletem znajduje się reszta dania, a on sam jest wielkości talerza, więc polecam.
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lublin
#4 PostWysłany: 25 Sty 2014 11:17 

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 140
szczota1992 chodzi ci o ten kebab pierwszy po prawej stronie jak idziesz od bramy krakowskiej? jesli tak to nie polecam w wakacje w surowce trafily mi sie jakies cmy lub cos podobnego obsluga na moje znalezisko zareagowala smiechem zero kultury buractwo i cwaniactwo dopiero grozba o zawiadomieniu sanepidu je "sparalizowala"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lublin
#5 PostWysłany: 25 Sty 2014 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
Nie, nie :) pokazałbym na google maps, ale street view nie jeździ po deptakach :D To jest bodajże 3 albo 4 lokal po prawej stronie jak zaczyna się Krakowskie idąc od Placu Litewskiego. Można powiedzieć, że sieciówka bo w samym Lublinie mają z 5 lokali.
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lublin
#6 PostWysłany: 12 Gru 2014 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 213
Loty: 218
Kilometry: 137 159
niebieski
A jeśli nie kebab, pizza i karczma pod Lublinem to co?

Będziemy w sobotę przez cały dzień i chętnie byśmy coś zjedli. Jednak coś bardziej lubelskiego niż pita napchana podejrzanym kurczakiem ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lublin
#7 PostWysłany: 12 Gru 2014 12:32 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Budżetowo i dobrze to polecam Pyzatą chatę i znajdziesz w menu namiastkę lubelszczyzny.
http://pyzatachata.pl/menu/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lublin
#8 PostWysłany: 12 Gru 2014 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Ale co jest z lubelszczyzny ? placek bo zbojnicku, schabowy? pyzy? Czy pierogi?>
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lublin
#9 PostWysłany: 12 Gru 2014 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
jest w czym wybierać... :arrow: http://www.lubelskie.pl/?pid=634
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lublin
#10 PostWysłany: 12 Gru 2014 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2014
Posty: 24
Loty: 2
Kilometry: 3 276
Najbardziej budżetowo to kupić cebularz w dowolnym spozywczaku i skonsumować na Placu po Farze z widokiem na zamek i Wzgórze Czwartkowe albo na placyku przy Teatrze Andersena. Z lubelskiej kuchni polecam forszmak (gęsta zupa z kawałkami mięsa i kiszonymi ogorkami), pierogi z kasza gryczana lub serem na slodko. Kasza gryczana jest charakterystyczna dla dan z Lubelszczyzny. Trudno mi polecić konkretne miejsce, ponieważ nie jestem juz na bieżąco. Osobiście lubię Mandragore na Rynku z uwagi na kontekst kulinarno-historyczny, ale to chyba nie jest miejsce jakiego poszukujesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lublin
#11 PostWysłany: 13 Gru 2014 10:33 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Robaku napisał(a):
Ale co jest z lubelszczyzny ? placek bo zbojnicku, schabowy? pyzy? Czy pierogi?>

cytat:
"Lubelszczyzna to kraina wszelkiego rodzaju pierogów: ruskich, z kaszą, z kapustą, owocami czy grzybami"- Kuchnia regionalne okolic Lublina i Zamościa to przede wszystkim mocne akcenty kresowe rosyjskie i białoruskie -wszystko to znajdziesz w tej knajpie więc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lublin
#12 PostWysłany: 23 Mar 2015 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
Ok bo dawno nie było tutaj konkretnego postu, więc ja ze swojej strony serdecznie polecam restaurację "Ąka".
http://www.xn--ka-ola.pl/
jest to restauracja po rewolucjach Magdy Gessler. Byłem teraz w piątek, zestaw studencki kosztuje 15 zł i oczywiście zależy od dnia. Kremy, zupy etc 7-8 zł, danie główne około 15-20 zł. Pyszne polskie jedzenie od pierogów, po mielone etc. Świeże warzywa, duży wybór win, piw i napojów. Są np różne herbaty, naprawdę pyszne.
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lublin
#13 PostWysłany: 23 Mar 2015 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2013
Posty: 248
Loty: 88
Kilometry: 201 994
niebieski
Jeśli chodzi o restauracje w Lublinie to u mnie pierwsze miejsce należy absolutnie do restauracji "Inaczej" - mała restauracja ale ma niesamowity klimat. Jedzenie jest po prostu pycha - niebo w gębie, a do tego bardzo indywidualne podejście zarówno obsługi (właścicielka) jak i kucharza - klasa - kto był ten wie. Ceny różne 12-30 zł w zależności od dania - ale uwzględniają Open Card więc można zjeść z 50% rabatem. Nie mają swojej strony a jedynie fb: https://www.facebook.com/restauracjainaczej/timeline
Open card: http://www.opencard.pl/restauracja/2874-inaczej-lublin
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lublin
#14 PostWysłany: 23 Mar 2015 14:23 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Galeria Smaku przy Okopowej 5 (w gmachu PKP, niedaleko Centrum Kultury).

Smaczne jedzenie na wagę - od sałatek przez makarony po mięso. Napoje i desery są płatne osobno.

Obecna cena to 3,19 zł/100 g i od 18:30 w dni powszednie/ 17:30 w weekend jest zniżka: -50%.

PS Dołączam do polecających niebudżetową Mandragorę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lublin
#15 PostWysłany: 13 Maj 2015 14:52 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Jakaś propozycja na niedzielne śniadanie w okolicach Starego Miasta? Ważne żeby było smacznie i nie rujnowało budżetu (do 20 zł).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lublin
#16 PostWysłany: 13 Maj 2015 15:03 

Rejestracja: 07 Gru 2011
Posty: 44
Bez wątpienia pub u świętego Michała :)
Albo gdzieś na forszmak:
https://centryfuga.wordpress.com/2014/0 ... ski-testy/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lublin
#17 PostWysłany: 13 Maj 2015 17:17 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Św. Michała mam na swojej liście, chociaż w otwierają go dopiero o 11. Myślałem o czymś z ofertą stricte śniadaniową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lublin
#18 PostWysłany: 14 Maj 2015 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 137
Loty: 39
Kilometry: 102 845
na śniadanie proponuję "U Szewca", ul Grodzka 18 na starówce

menu tu: http://uszewca.prv.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
p27 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lublin
#19 PostWysłany: 19 Maj 2015 12:35 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Wróciłem z Lublina, więc mogę zdać relację.
Na śniadanie najpierw skierowałem się do Caffe Trybunalska (Rynek 4), jednak tam przez 20 minut nie raczyła się pojawić kelnerka. W takiej sytuacji przeniosłem się do Szewca. Tam nie trzeba było czekać na kelnerkę, ale na zamówienie już dłuższy czas. Na szczęście jajecznica z wypiekanym na miejscu pieczywem była smaczna.

Co do innych posiłków, to potwierdziło się, że w Św. Michale dają potężne porcje, ja na szczęście wziąłem tylko forszmak podawany z ciastem cebularzowym i małym cebularzem. W związku z komuniami w niektórych miejscach, gdzie planowałem się wybrać były imprezy zamknięte. W takiej sytuacji wyjazd upłynął pod znakiem burgerów. U Fotografa (Rybna 4 - najlepsze piwo w mieście) dawał radę, cena też do przyjęcia. Ciut lepszy był następnego dnia w Red Rock City (Skłodowskiej 3). Podczas następnej wizyty zamierzam przetestować również burgery w Św. Michale (widziałem, że sporo go osób brało) i w food trucku Soul Food Burger.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lublin
#20 PostWysłany: 28 Maj 2015 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2015
Posty: 89
Również mogę polecić Akę - jedzenie świeże i dobre, fajna obsługa, ceny faktycznie niskie jak na jakość. Odcinek Magdy Gessler w tym lokalu też ciekawy i widać, że fajna ekipa to prowadzi.
_________________
http://skokispadochronowe-pl.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group