Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Wrz 2020 16:15 

niebieski
Jak w temacie. Coś wiadomo na temat otwarcia granic? Jak sama wyczytałam, narazie tylko wysoko wykwalifikowani pracownicy oraz rezydencji Tajlandii mogą wlatywać do tego kraju. Było coś na temat wiz medycznych, ale nadal nie ma żadnego planu w tym zakresie. A jak wyglada kwestia z turystami? Coś ktoś wyczytał?
Ponoć od 1OCT będzie można przylecieć na Phuket, ale 14 dni kwarantanny + nie jest to tez pewne.
Pomoc branża turystyczna lobbuje aby otworzyć granice.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 14 Wrz 2020 16:42 

złoty
Realnie to koniec 2020 lub początek 2021 a i to dalekie od pewności.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 14 Wrz 2020 17:28 

Loty: 191
Kilometry: 627 645
srebrny
optymistycznie to po chinskim nowym roku,ale to bardzo optymistycznie.....
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 14 Wrz 2020 17:29 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Jeszcze tylko pytanie, w którym roku :D ?
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 02 Lis 2020 16:11 

niebieski
Jako, że Tajlandia wprowadziła jakiś czas temu STV (long term tourist visa), a i chodzą słuchy, że kilka osób otrzymało zwykłą NON-B, chciałbym rozpocząć dyskusje na temat, kto próbował i jaki był skutek :)
Ja osobiście, mam wizę pracowniczą, ale chce sobie zaimportować dziewcyznę(tak, wiem).

Co próbowaliśmy:
Pytaliśmy się Tajskich ambasad w Niemczech/Finlandii/Portugalii/UK/Holandii/Polsce.
Czemu akurat te kraje? W niektórych poprostu byliśmy/jesteśmy, a inne wytypowałem na podstawie grupech o powrocie do Tajlandii z FB.
Odpowiedź nadeszła tylko i wyłącznie z placówki w Finlandii, a powiedzieli nam, że wizy STV/turystyczne wydają tylko obywatelom Finlandii/Estonii, ew. osobom, które potrafią potwierdzić, że mieszkają na codzień w tych krajach.

Pytaliśmy też szkoły językowe o wizy edukacyjne, ale niestety napisali, że są wstrzymane.

Mamy zamiar jeszcze spróbować z wizą medyczną - dziewczyna chce sobie zabieg na oczy, więc akurat :)
 Relacje PM off
HandSome lubi ten post.

#6 PostWysłany: 03 Lis 2020 00:19 
Awatar użytkownika

platynowy
hmm....long term visa do Tajlandi w czasach covid...niezly zart:

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#7 PostWysłany: 04 Lis 2020 15:58 

Mam pewnie głupie - ale jednak - pytanie...

co jeśli kupię bilet powiedzmy na luty 2021 do BKK i Tajlandia się nie otworzy do tego czasu - jeśli sprzedają bilety to teoretycznie polecą i jeśli lotu nie odwołają, to mogę z BKK polecieć gdzieś indziej w Azji?
 Relacje PM off
billabong uważa post za pomocny.

#8 PostWysłany: 04 Lis 2020 16:29 

Loty: 191
Kilometry: 627 645
srebrny
nie polecisz. skasuja lot. mialem bilety do BKK na koniec czerwca z PRG i na koniec sierpnia z TXL - oba skasowane
 Relacje PM off
popcarol uważa post za pomocny.

#9 PostWysłany: 04 Lis 2020 17:07 

niebieski
Akurat, kilka linii jest zatwierdzonych przez Tajski rząd i loty są i latają (np. Lufthansa i jej linie), ale nie wpuszczą Cie na pokład bez Certificate of Entry, którego nikt Ci nie da na dzień dzisiejszy, jeśli nie masz work permitu, albo innej długoterminowej wizy.
 Relacje PM off
popcarol uważa post za pomocny.

#10 PostWysłany: 14 Lis 2020 00:10 

niebieski
Update:
Turyści z Polski moga aplikować o wizę turystyczną, wymóg:

65000 zl na koncie przez ostatnie 6 miesiecy :D

Do tego oczywiście kwarantanna 2 tyg na swój koszt, ubezpieczenie medyczne na 100k usd od covid oraz potwierdzenie hotelu na czas pobytu.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 14 Lis 2020 00:31 
Awatar użytkownika

złoty
Idealnie!
To ostatni moment, by jeszcze zdążyć zobaczyć Tajlandię bez chmar turystów. Taka okazja się nie powtórzy. Obowiązkowa kwarantanna odsieje sporo lowcostowych urlopowiczy, w zamian przyjadą Ci, którzy naprawdę chcą poznać ten kraj i mogą sobie pozwolić na zostanie tam dłużej. Kwota na koncie to moim zdaniem bardzo dobry pomysł, skutecznie wytnie "żebroturystów" i turystów, o których Tajowie mówią "niskiej jakości".

Ostatnio edytowany przez nick, 14 Lis 2020 01:01, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
Alumir888 lubi ten post.

#12 PostWysłany: 14 Lis 2020 01:00 
Awatar użytkownika

niebieski
Gdyby tylko tą kwarantannę było można sobie zorganizować samemu to można by się zastanowić... W rzeczywistości to muszą być hotele zaakceptowane przez rząd, koszty zaczynają się od ~40k THB/5k zł za pakiet z podstawowym pokojem i wyżywieniem, w miarę wygodne opcje gdzieś o połowę więcej.

#13 PostWysłany: 14 Lis 2020 02:03 

niebieski
Najtaszy znalazlem za 29K. Nie ma sie co oszukiwac, to nie jest opcja dla turystow, ale dla digital nomadów/expatów zyjących na wizie turystycznej.
Do tego można wziąć pokój na 2 osoby z żoną.
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 14 Lis 2020 10:28 

Ostrzeżenia: 1
srebrny
@kalorymetr...żonę zabierać do Tajlandii???? :lol: Masz chyba ,,czarny" humor w sobotę z rana? :mrgreen:
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#15 PostWysłany: 14 Lis 2020 13:27 

niebieski
nick napisał(a):
Idealnie!
To ostatni moment, by jeszcze zdążyć zobaczyć Tajlandię bez chmar turystów. Taka okazja się nie powtórzy. Obowiązkowa kwarantanna odsieje sporo lowcostowych urlopowiczy, w zamian przyjadą Ci, którzy naprawdę chcą poznać ten kraj i mogą sobie pozwolić na zostanie tam dłużej. Kwota na koncie to moim zdaniem bardzo dobry pomysł, skutecznie wytnie "żebroturystów" i turystów, o których Tajowie mówią "niskiej jakości".

Wiesz, sam zamysł, żeby odsiać backpackersów, uważam, że na plus, ale nie dość, że w Polsce 65000 to dla wielu nieosiągalne pieniądze, to jak już ktoś je ma to raczej nie trzyma na koncie? Ja tylko 15% oszczędnopsci trzymam w gotówce ;)

HandSome napisał(a):
@kalorymetr...żonę zabierać do Tajlandii???? :lol: Masz chyba ,,czarny" humor w sobotę z rana? :mrgreen:

:)
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 16 Lis 2020 12:42 

Loty: 208
Kilometry: 260 600
niebieski
Widziałem na jednej ze stron:
"Bank statement providing proof of income in the last six months equivalent to THB 500,000."

Brzmi to jakbyś, miał udowodnić co najmniej taki dochód, a nie kasę na koncie.
Jest to trochę dziwne, bo ktoś może mieć 5 mln, które zarobił dawno temu. Chyba że chodzi o ludzi, którzy na pewno wrócą po tym okresie do swojego kraju i pracy*

* Oczywiście wiem, że są digital nomady i oni mogą zarabiać tam.
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 16 Lis 2020 20:53 
Awatar użytkownika

złoty
@Visitor Mozesz podac zrodlo tej informacji ? Jesli faktycznie tak jest to mysle, ze dla polowy Europy to wymaganie bedzie spelnione.

#18 PostWysłany: 16 Lis 2020 22:00 

Loty: 208
Kilometry: 260 600
niebieski
Tutaj
https://www.traveldailymedia.com/thaila ... uirements/

Oczywiście to czyjś artykuł, więc może zawierać błędy.
Jak dla mnie bardziej logiczne jest posiadanie podanych środków, a 6 miechów jako gwarancja że ktoś nam tego na chwile nie przelał.
Pytanie jak widzą to w Tajlandii :)
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 16 Lis 2020 22:00 

srebrny
@Flyguy też szukałem, było to wymienione w tym artykule: https://www.traveldailymedia.com/thaila ... andinavia/

Oficjalnego źródła tej informacji nie znalazłem.
 Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 16 Lis 2020 22:09 

niebieski
Wymagania znajdziecie na stronie ambasady Tajlandii w Polsce.
 Relacje PM off
Visitor lubi ten post.
Visitor uważa post za pomocny.

[ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości