Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kantor internetowy
#1 PostWysłany: 06 Gru 2011 16:47 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 77
Znalazlem kantor https://cinkciarz.pl/ . Czy wiecie cos na jego temat, albo urzywaliscie jakiejsc strony i mozecie polecic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
 Temat postu: Re: Kantor internetowy
#2 PostWysłany: 06 Gru 2011 17:20 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 60
Zbanowany
Ja używałem https://internetowykantor.pl/ - mogę śmiało polecić.
Jeśli ktoś chce kod na wymianę 1000 jednostek po kursie średnim, to proszę o wiadomość.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kantor internetowy
#3 PostWysłany: 06 Gru 2011 18:19 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 77
A jak wygląda spraw z prowizjami i opłatami? Trzeba mieć konto w jakimś specjalnym banku czy tam sie przelewa pieniadze? Jak to funkcjonuje? A o co chodzi z tym kursem średnim?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kantor internetowy
#4 PostWysłany: 06 Gru 2011 18:36 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
Ja też korzystam z internetowykantor.pl, w połączeniu z rachunkiem w Aliorze. Cinkciarz.pl ma lepsze kursy, ale nie ma rachunku w żadnym sensownym banku (tzn. bezpłatne prowadzenie rachunku i bezpłatne przelewy). Zwracam uwagę, że mbank i Multibank się nie nadają bo przelewy walutowe z mbanku/multi do "dużego" BRE Banku są płatne. BZWBK to w ogóle porażka jeśli chodzi o opłaty. Dla mnie najprościej wychodzi konto walutowe w Aliorze (bezpłatne) i internetowykantor, który też ma rachunek w Aliorze. Przelewy wewnętrzne walutowe w Aliorze są bezpłatne, gotówkę można wpłacić i wybrać w oddziale.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kantor internetowy
#5 PostWysłany: 06 Gru 2011 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
mm0512 napisał(a):
Ja też korzystam z internetowykantor.pl, w połączeniu z rachunkiem w Aliorze. Cinkciarz.pl ma lepsze kursy, ale nie ma rachunku w żadnym sensownym banku (tzn. bezpłatne prowadzenie rachunku i bezpłatne przelewy). Zwracam uwagę, że mbank i Multibank się nie nadają bo przelewy walutowe z mbanku/multi do "dużego" BRE Banku są płatne. BZWBK to w ogóle porażka jeśli chodzi o opłaty. Dla mnie najprościej wychodzi konto walutowe w Aliorze (bezpłatne) i internetowykantor, który też ma rachunek w Aliorze. Przelewy wewnętrzne walutowe w Aliorze są bezpłatne, gotówkę można wpłacić i wybrać w oddziale.

bzwbk porazka? przeciez oplata za prowadzenie konta = 0, oplata za przelewy wewnetrzne = 0. Mam w obu ale wole bzwbk do wymiany walut via net, choc nie mowie ze alior jest zły.

Cinkciarza rowniez polecam, ma taki plus, ze mozesz klepnac kurs i dopiero przelac kase. Szkoda tylko, ze czesto srodki odsylaja dopiero na nastepny dzien (zgodnei ze swoim regulaminem)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kantor internetowy
#6 PostWysłany: 06 Gru 2011 19:06 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Widzę, ze w Aliorze karta jest płatna 5 zł/mc. Można otworzyć konto walutowe bez karty?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kantor internetowy
#7 PostWysłany: 06 Gru 2011 19:19 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
Blackall napisał(a):
bzwbk porazka? przeciez oplata za prowadzenie konta = 0, oplata za przelewy wewnetrzne = 0.

Po pierwsze: czy można mieć sam rachunek walutowy bez złotówkowego? Bo złotówkowych darmowych nie ma, przelewy płatne, smsy autoryzacyjne płatne to jest ta porażka. Piszę o normalnych rachunkach, nie dla studentów itp.
Po drugie: korzystam z rachunku walutowego nie tylko do zakupów waluty, również do przelewów z/do Niemiec i UK. A w BZWBK mają opłaty nawet za odebranie przelewu walutowego, to też jakaś porażka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kantor internetowy
#8 PostWysłany: 06 Gru 2011 19:20 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
Kamil napisał(a):
Widzę, ze w Aliorze karta jest płatna 5 zł/mc. Można otworzyć konto walutowe bez karty?

Można, nie ma obowiązku posiadania karty. Ja właśnie mam rachunki bez kart. Obsługa gotówkowa złotówkowa i walutowa w oddziale za darmo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kantor internetowy
#9 PostWysłany: 06 Gru 2011 19:26 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Dziękuję za odpowiedź.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kantor internetowy
#10 PostWysłany: 07 Gru 2011 02:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
mm0512 napisał(a):
Blackall napisał(a):
bzwbk porazka? przeciez oplata za prowadzenie konta = 0, oplata za przelewy wewnetrzne = 0.

Po pierwsze: czy można mieć sam rachunek walutowy bez złotówkowego? Bo złotówkowych darmowych nie ma, przelewy płatne, smsy autoryzacyjne płatne to jest ta porażka. Piszę o normalnych rachunkach, nie dla studentów itp.
Po drugie: korzystam z rachunku walutowego nie tylko do zakupów waluty, również do przelewów z/do Niemiec i UK. A w BZWBK mają opłaty nawet za odebranie przelewu walutowego, to też jakaś porażka.

ad. 1 mam 5 kont w bzwbk - w każdej dostepnej walucie (rowniez PLN). Wszystkie BEZ karty. Nie zapłaciłem do tej pory ani pół złotego za obsługe tych kont :) Przegladnij dokladnie regulamin, bo np. SMSy sa darmowe jesli mamy konto w PLN. Tak jak pisalem wyzej - kont walutowych uzywam glownie do wpłat/wypłat walut oraz przelewów wewnętrznych.

I również powtorze drugi raz to, co napisalem wczesniej - nie mowie ze alior jest zły, sam tez mam tam konto w EUR bo tak jak mowisz - przyjecie przelewu SEPA jest bez sensu w bzwbk, wole aliora (czy mbank - rowniez 0PLN za odbiór). Z reszta sytuacje przeanalizowałem dogłębnie i opisałem tutaj: viewtopic.php?p=40074#p40074 ;)

Po prostu nie piszmy, ze cos jest porażką, nie znając dobrze zasad :) W zasadzie bzwbk/alior/mbank to (chyba) jedyne konta na Polskim rynku nadające się do obsługi walut - ale kazde z nich ma jakas wade (patrz link wyzej :))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kantor internetowy
#11 PostWysłany: 07 Gru 2011 11:09 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
Blackall:
Jeśli jest w BZWBK rachunek złotówkowy spełaniający poniższe zasady, to, proszę, wskaż mi go na ich stronie a jeszcze w tym tygodniu pójdę do oddziału i go otworzę:
1. Prowadzenie rachunku bezpłatne.
2. Dowolna ilość przelewów krajowych bezpłatnie, wliczając koszty ewentualnych smsów autoryzacyjnych.
3. Rachunek dla normalnych osób >30 lat.
4. Rachunek dostępny w ofercie, możliwy do założenia.
5. Brak karty płatniczej lub karta bezpłatna (nawet nieużywana).

Jeśli taki rachunek istnieje, to faktycznie oferta byłaby dobra. Tylko że takiej oferty nie widzę na ich stronie. Może takie rachunki były dostępne kiedyś, może były dla studentów itp. (moja żona miała kiedyś bezpłatny rachunek w BZWBK, ale jak przerobili jej rachunek na standardowy, czyli drogi, to zamknęła).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kantor internetowy
#12 PostWysłany: 07 Gru 2011 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
mm0512 napisał(a):
Blackall:
Jeśli jest w BZWBK rachunek złotówkowy spełaniający poniższe zasady, to, proszę, wskaż mi go na ich stronie a jeszcze w tym tygodniu pójdę do oddziału i go otworzę:
1. Prowadzenie rachunku bezpłatne.
2. Dowolna ilość przelewów krajowych bezpłatnie, wliczając koszty ewentualnych smsów autoryzacyjnych.
3. Rachunek dla normalnych osób >30 lat.
4. Rachunek dostępny w ofercie, możliwy do założenia.
5. Brak karty płatniczej lub karta bezpłatna (nawet nieużywana).

Jeśli taki rachunek istnieje, to faktycznie oferta byłaby dobra. Tylko że takiej oferty nie widzę na ich stronie. Może takie rachunki były dostępne kiedyś, może były dla studentów itp. (moja żona miała kiedyś bezpłatny rachunek w BZWBK, ale jak przerobili jej rachunek na standardowy, czyli drogi, to zamknęła).

Konto <30, z tego co widze *a raczej nie widzę* nigdzie nie ma info o tym, ze trzeba miec mniej niz 30 lat, by go móc założyć. Wiec spełnia twoje wymogi :) Sam mam ponad pół roku i jest ok.

Co do punktu piątego - ja, tak jak wspomnialem, nie mam karty płatniczej i nie płace nic. Gdybys chciał wziąć kartę, trzeba bodajże zrobić nią jedną operację i będzie za free - to i tak lepiej, niz w Aliorze, gdzie bodajze zawsze jest 5PLN opłaty (dlatego tez nie mam tam karty :), wychodze z założenia, ze to bank powinien mi płacić za to, ze moze obracac moimi pieniedzmi - dlatego do złotówek polecam np Millenium i 3% cashback)

W kazdym razie tobie akurat nie opłaca sie zbytnio zmieniac Aliora, bo w bzwbk przyjmowanie zenwetrznych przelewów SEPA jest bezsensowane ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kantor internetowy
#13 PostWysłany: 07 Gru 2011 17:39 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
Blackall napisał(a):
Konto <30, z tego co widze *a raczej nie widzę* nigdzie nie ma info o tym, ze trzeba miec mniej niz 30 lat, by go móc założyć. Wiec spełnia twoje wymogi :)

Na stronie http://indywidualni.bzwbk.pl/konta/stan ... egoly.html jest napisane: "Kiedy ukończysz 30 lat dalej możesz korzystać z konta - Twoje Konto<30 zostanie zmienione na Konto Wydajesz & Zarabiasz lub inne konto, które sam wybierzesz z naszej oferty." Na tej samej stronie jest "Załącznik do Regulaminu" zawierający: "Posiadaczem Konta<30 może być osoba, która w dniu otwarcia konta ukończyła 13 rok życia, a nie ukończyła 30 roku życia".
Więc jednak odpada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kantor internetowy
#14 PostWysłany: 07 Gru 2011 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
mm0512 napisał(a):
Blackall napisał(a):
Konto <30, z tego co widze *a raczej nie widzę* nigdzie nie ma info o tym, ze trzeba miec mniej niz 30 lat, by go móc założyć. Wiec spełnia twoje wymogi :)

Na stronie http://indywidualni.bzwbk.pl/konta/stan ... egoly.html jest napisane: "Kiedy ukończysz 30 lat dalej możesz korzystać z konta - Twoje Konto<30 zostanie zmienione na Konto Wydajesz & Zarabiasz lub inne konto, które sam wybierzesz z naszej oferty." Na tej samej stronie jest "Załącznik do Regulaminu" zawierający: "Posiadaczem Konta<30 może być osoba, która w dniu otwarcia konta ukończyła 13 rok życia, a nie ukończyła 30 roku życia".
Więc jednak odpada.

no to w takim razie zwracam honor,
choc to pewnego rodzaju dyskryminacja..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kantor internetowy
#15 PostWysłany: 07 Gru 2011 22:59 

Rejestracja: 26 Paź 2011
Posty: 95
Loty: 163
Kilometry: 188 335
Blackall napisał(a):
W zasadzie bzwbk/alior/mbank to (chyba) jedyne konta na Polskim rynku nadające się do obsługi walut - ale kazde z nich ma jakas wade (patrz link wyzej :))

Nordea Bank wydaje się jeszcze być sensowny,
Ponadto chyba jedyny w PL z NOK.

http://www.nordea.pl/klienci-indywidual ... aluta.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kantor internetowy
#16 PostWysłany: 07 Gru 2011 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
J0seph napisał(a):
Blackall napisał(a):
W zasadzie bzwbk/alior/mbank to (chyba) jedyne konta na Polskim rynku nadające się do obsługi walut - ale kazde z nich ma jakas wade (patrz link wyzej :))

Nordea Bank wydaje się jeszcze być sensowny,
Ponadto chyba jedyny w PL z NOK.

http://www.nordea.pl/klienci-indywidual ... aluta.html

hmm ale chyba przelewy wewnetrzne maja jako SEPA wiec odpada..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kantor internetowy
#17 PostWysłany: 08 Gru 2011 13:00 

Rejestracja: 23 Lut 2011
Posty: 192
ktoś może oświecić laika w tym temacie? co się dzieje z różnicą między moją wpłatą na rachunek kantoru internetowego, a kwotą wynikającą z rozliczenia transakcji po określonym kursie (moja nadpłata)? kantor zwraca ją na mój rachunek złotówkowy, czy pieniądze czekają na rachunku kantoru i są do wykorzystania przy kolejnej transakcji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kantor internetowy
#18 PostWysłany: 08 Gru 2011 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
vasco napisał(a):
ktoś może oświecić laika w tym temacie? co się dzieje z różnicą między moją wpłatą na rachunek kantoru internetowego, a kwotą wynikającą z rozliczenia transakcji po określonym kursie (moja nadpłata)? kantor zwraca ją na mój rachunek złotówkowy, czy pieniądze czekają na rachunku kantoru i są do wykorzystania przy kolejnej transakcji?

nie jak jak konkretnie w kantorze internetowym, ale w walutomacie dziala to tak, ze masz saldo w kilku walutach - wplacasz, wykonujesz transakcje i wyplacasz z salda. Wydaje mi sie ze bedzie podobnie.

W cinkciarzu jest troche inaczej - tam zaklepujesz sobie kurs od razu z podanymi kontami wplaty i wyplaty. Musisz wtedy wplacic kase i czekac na przelew powrotny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kantor internetowy
#19 PostWysłany: 13 Gru 2011 13:26 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
vasco napisał(a):
ktoś może oświecić laika w tym temacie? co się dzieje z różnicą między moją wpłatą na rachunek kantoru internetowego, a kwotą wynikającą z rozliczenia transakcji po określonym kursie (moja nadpłata)? kantor zwraca ją na mój rachunek złotówkowy, czy pieniądze czekają na rachunku kantoru i są do wykorzystania przy kolejnej transakcji?


w internetowykantor.pl wygląda to w ten sposób, że wpłacasz np. 400zł, po kilku minutach pojawiają się pieniądze na Twoim koncie.
Następnie co kilka sekund zmienia się kurs waluty, więc musisz zdecydować w wybranym przez Ciebie momencie kiedy chcesz dokonać wymiany.
Zawsze wymieniane są wszystkie złotówki na daną walutę.
Oznacza to, że jeżeli chciałeś kupić 100euro, w momencie wykonywania przelewu kosztowało ono 4zł ale poczekałeś 2h i kosztuje już 3,9 to za te 400zł otrzymasz 102euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kantor internetowy
#20 PostWysłany: 13 Gru 2011 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
Jest jeszcze Walutomat.pl

Polecam, sam z niego korzystam.

Co do konta w BZ WBK to nawet przy <30, żeby było darmowe to trzeba wykonać co najmniej jedną transakcję kartą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Paweł J oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group