Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Obie karty z tego wątku mają Ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie -

PKO VISA INFINITE ma równowartość w zł do 2400 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -infinite/

PKO MASTERCARD PLATINUM ma równowartość w zł do 1200 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -platinum/

w obu linkach rozwiń "W podróży zagranicznej".
-----
Do wydania karty istotna jest zdolność kredytowa w Banku PKO BP do MC 5k a Visa 50k
-----
Nie ma opłaty rocznej za posiadanie konta w przypadku zrobienia obrotu każdą kartą - to samo się tyczy kart dodatkowych
-----
Numery telefonów bezpośrednio do ludzi którzy ogarniają ubezpieczenie z tej karty to: 22 563 11 18 i 22 383 21 18


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3586 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 180  Następna
Autor Wiadomość
#641 PostWysłany: 28 Mar 2020 21:05 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Po zwiększeniu limitu wymiana Platinum na Infinite możliwa raczej tylko u doradcy w oddziale.
Nie było takiej opcji w bankowości.

Dodam, że bez problemu to zrobisz.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF uważa post za pomocny.
 
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#642 PostWysłany: 30 Mar 2020 12:57 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Dzisiaj znów spróbowałem użyć nowego przycisku "Wymień kartę" w iPKO. Tym razem obyło się bez błędów i zasugerowało wymianę na kartę Visa Infinite. Ma przyjść do mnie listem zwykłym.

Dotychczasowa karta Platinum będzie aktywna jeszcze maksymalnie 60 dni od dzisiaj.

Dodam jeszcze, że dostałem taki komunikat:
Cytuj:
Wysokość najbliższej opłaty naliczymy jak za dotychczasową kartę, chyba że spełnisz warunki zwolnienia z opłaty za nową kartę. W kolejnym okresie rozliczeniowym będziemy brać pod uwagę opłatę oraz warunki z niej zwalniające zgodnie z taryfą prowizji i opłat dla nowej karty.

Nie wiem do końca jak to rozumieć, ale być może 5 października naliczą mi 250 zł, chyba że do tego czasu dobiję do rocznych wydatków 60 000 zł (analogicznie 125/30000). A dopiero od 6 października będą obowiązywać mnie reguły 800/132000 zł. Na razie w systemie widze tylko MC Platinum - jak pojawi się czarna karta, to dam znać co tam piszą.

W każdym razie - wydaje się (bo nie mam jeszcze karty w ręku), że możliwa jest wymiana bez wychodzenia z domu. Nie wiem czy to przez pandemię, czy nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#643 PostWysłany: 30 Mar 2020 14:04 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Bez problemu MC przez aplikację da się wymienić na Infinite. Wystarczy wcześniej podnieść limit na MC do minimum 50k.
Oczywiście bank musi uznać, że spełniasz warunki - chodzi mi o to, że jest taka możliwość w aplikacji bez wychodzenia z domu
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#644 PostWysłany: 30 Mar 2020 14:34 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
BarneyGF napisał(a):
.......Właściwie teraz ta karta nie jest mi potrzebna, a opłata roczna za Platinum nalicza mi się w październiku, więc mógłbym jeszcze poczekać z wymianą na Infinite. ......


Dylemat czy pytanie, które obecnie każdy starający się powinien sobie zadać. Znajomy ze wzgledu, że obie oficjalnie nie są bezkosztowe sobie zadał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#645 PostWysłany: 30 Mar 2020 14:44 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Ja właśnie dlatego czekam. Mam PP, więc druga karta mi nie potrzebna. Nie mówiąc już, że nigdzie nie polecę teraz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#646 PostWysłany: 30 Mar 2020 14:50 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 34
Też myślę że teraz trzeba się wstrzymać z konwersją na Infinite z Platinum bo w ciągu co najmniej kilku najbliższych miesięcy nikt nigdzie się nie ruszy a różnica w opłacie spora. Ja też już miałem składać wniosek o podwyższenie limitu i Infinite ale teraz to bezsensu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#647 PostWysłany: 30 Mar 2020 14:55 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Dlatego slowo Infinite czy Platinum teraz straciło swój czar czy sens posiadania

Też mam Infinite w ING czyli bezkosztowe o ile ochronię zainwestowany kapitał, a korzyści z niej zapewne jeszcze długo żadne
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF lubi ten post.
 
      
#648 PostWysłany: 30 Mar 2020 15:26 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
BarneyGF napisał(a):
Dzisiaj znów spróbowałem użyć nowego przycisku "Wymień kartę" w iPKO. Tym razem obyło się bez błędów i zasugerowało wymianę na kartę Visa Infinite. Ma przyjść do mnie listem zwykłym.

Dotychczasowa karta Platinum będzie aktywna jeszcze maksymalnie 60 dni od dzisiaj.

Dodam jeszcze, że dostałem taki komunikat:
Cytuj:
Wysokość najbliższej opłaty naliczymy jak za dotychczasową kartę, chyba że spełnisz warunki zwolnienia z opłaty za nową kartę. W kolejnym okresie rozliczeniowym będziemy brać pod uwagę opłatę oraz warunki z niej zwalniające zgodnie z taryfą prowizji i opłat dla nowej karty.

Nie wiem do końca jak to rozumieć, ale być może 5 października naliczą mi 250 zł, chyba że do tego czasu dobiję do rocznych wydatków 60 000 zł (analogicznie 125/30000). A dopiero od 6 października będą obowiązywać mnie reguły 800/132000 zł. Na razie w systemie widze tylko MC Platinum - jak pojawi się czarna karta, to dam znać co tam piszą.

W każdym razie - wydaje się (bo nie mam jeszcze karty w ręku), że możliwa jest wymiana bez wychodzenia z domu. Nie wiem czy to przez pandemię, czy nie.


Wygląda na to, że z powodu koronawirusa wprowadzili opcję wymiany karty, której wcześniej na 99 procent nie było, ale głowy nie dam sobie uciąć z tego powodu.

Co do opłaty - dobrze rozumiesz, czyli powinieneś spełnić warunku platynowej do końca okresu, a dalej leci ci już opłata Infinite. Tak mi przekazywano na infolinii.
Nie ufałbym temu, co jest w systemie. Ja mam np. przy karcie Infinite opłatę 0,00 złotych, a kolejna opłata do pobrania w sierpniu 2021.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF lubi ten post.
 
      
#649 PostWysłany: 04 Kwi 2020 17:47 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Visa Infinite pojawiła się w bankowości 1 kwietnia, wczoraj (3 kwietnia) przyniósł ją kurier UPS. Zawartość przesyłki taka sama jak już tutaj była wrzucana.
Jeśli chodzi o aplikację, to tak jak pisał @Tjw1978 - niestety zarówno przy Platinum, jak i Infinite wyświetla mi się, że muszę wydać 132000 zł, żeby nie ponieść opłaty. Natomiast liczę na to, że zgodnie z obietnicą do października muszę dobić tylko do 60k.

I jeszcze pytanie ode mnie - czy płatność BLIK w internecie w ciężar karty kredytowej będzie objęta ewentualnym chargebackiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#650 PostWysłany: 04 Kwi 2020 17:52 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Mało prawdopodobne. Blik to blik :)
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF lubi ten post.
BarneyGF uważa post za pomocny.
 
      
#651 PostWysłany: 04 Kwi 2020 18:02 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@BarneyGF: nie nie będzie, ponieważ ta transakcja nie przejdzie przez system visa/mastercard a jednie będzie rozliczona w ciężar rachunku kredytowego tego same w który rozliczana jest karta.
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#652 PostWysłany: 05 Kwi 2020 10:48 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
BarneyGF napisał(a):
Visa Infinite pojawiła się w bankowości 1 kwietnia, wczoraj (3 kwietnia) przyniósł ją kurier UPS. Zawartość przesyłki taka sama jak już tutaj była wrzucana.
Jeśli chodzi o aplikację, to tak jak pisał @Tjw1978 - niestety zarówno przy Platinum, jak i Infinite wyświetla mi się, że muszę wydać 132000 zł, żeby nie ponieść opłaty. Natomiast liczę na to, że zgodnie z obietnicą do października muszę dobić tylko do 60k.



Zapewne nie pamiętasz, ale masz swojego bankowego opiekuna czy doradcę bankowego

Ładnie czyli krotko do niego napisz, będziesz miał w formie pisemnej harmonogram opłat miesięcznych
Teraz występować bez szans na korzystanie z Infinite czy Platinum :shock: .....może faktycznie dalej bezwarunkowo będą zwalniać z opłaty rocznej przy opcji postraszenia banku, że przed rocznicą wydania z niej rezygnujecie ;)

Zdolność do 50000 zl można sobie podnieść, by spokojnie czekać na rozwój sytuacji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#653 PostWysłany: 05 Kwi 2020 13:03 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
A ja tak z innej beczki, trochę OT, ale w żadnym innym wątku nie ma tylu właścicieli konta Aurum w PKO BP: jak najprościej i bezpłatnie wypłacić EUR z konta walutowego w Polsce, debetówką do Aurum?
Bankomatem Euronetu lub innym - i czy na pewno bezpłatnie?
Czy w kasie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#654 PostWysłany: 05 Kwi 2020 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
pawfazi napisał(a):
Opisze jak to bylo u mnie:

Zgłasza się najlepiej telefonicznie - nadają numer sprawy.
Potem wysylaja maila z informacja jakie dokumenty trzeba przeslac mailem.

Potem odsylaja maila z informacją czy przyznali odszkodowanie i jesli tak, to za kilka dni przychodzi przelew.


Trzeba wtedy koniecznie zapłacić tą karta Infinity za usługę u lekarza czy można inną i podesłać rachunek za leczenie? ;)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#655 PostWysłany: 05 Kwi 2020 16:22 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Nie ma potrzeby płacenia kartą Infinite
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
#656 PostWysłany: 07 Kwi 2020 01:37 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
dg72 napisał(a):
Zapewne nie pamiętasz, ale masz swojego bankowego opiekuna czy doradcę bankowego

Nie wiem po co te docinki - nie jestem pewien czy doradca na pewno zna prawidłową odpowiedź (patrz poprzednie posty nt. transakcji gotówkowych w bankomacie).

dg72 napisał(a):
Ładnie czyli krotko do niego napisz, będziesz miał w formie pisemnej harmonogram opłat miesięcznych.

Nie ma opłat miesięcznych przy kartach omawianych w tym temacie.

dg72 napisał(a):
Teraz występować bez szans na korzystanie z Infinite czy Platinum [...] Zdolność do 50000 zl można sobie podnieść, by spokojnie czekać na rozwój sytuacji

Jak na razie to zarówno opinie z forum, jak i informacje, które przeczytałem przy zakładaniu karty, świadczą, że na 99% do października nic się dla mnie nie zmienia - czy mam Infinite czy Platinum, opłaty są te same. Wprowadzono możliwość, że całą wymianę można zrobić przez internet, bez żadnego kontaktu doradcy, które chce Ci coś sprzedać. Niewiadomo jak zmieni się polityka banku, jeśli będziemy mieli kryzys, czy wymiana będzie tak łatwa. Dodatkowo mam podejrzenia, że numer mojej Platinum mógł gdzieś wyciec jakiś czas temu, a teraz przy okazji mam kartę z zupełnie nowym numerem (tak, wymiana Platinum na inną Platinum w takiej sytuacji powinna być bezpłatna, ale powiedzmy, że upiekłem dwie pieczenie na jednym ogniu). Więc w swojej sytuacji nie widzę przeciwwskazań do zamiany, ale każdy niech sobie sam oceni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#657 PostWysłany: 07 Kwi 2020 08:27 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
To oczywista oczywistość, że jak będzie (a niestety będzie) ogromny kryzys, to nie będą tak szastać przyznawaniem kart i limitów. Należy liczyć się z zaostrzeniem kryteriów przyznawania wszelkich kredytów, także tych w kartach. Niestety masa ludzi straci pracę a wielu będzie miało ograniczone dochody, co powoduje zmniejszenie możliwości obsługi kredytów. Bank o tym wie.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#658 PostWysłany: 07 Kwi 2020 08:31 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Akurat na razie bardzo poluzowali warunki kredytowe w PKOBP w sensie zwiększenia limitów: niech każdy sprawdzi: co miał, bo pewnie dzisiaj ma dużo więcej w dziale "oferty".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#659 PostWysłany: 07 Kwi 2020 08:36 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
@sanchopan - dlatego, jeśli ktoś planuje zwiększyć to radzę się spieszyć.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#660 PostWysłany: 07 Kwi 2020 09:14 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
BarneyGF napisał(a):
Visa Infinite pojawiła się w bankowości 1 kwietnia, wczoraj (3 kwietnia) przyniósł ją kurier UPS. Zawartość przesyłki taka sama jak już tutaj była wrzucana.
Jeśli chodzi o aplikację, to tak jak pisał @Tjw1978 - niestety zarówno przy Platinum, jak i Infinite wyświetla mi się, że muszę wydać 132000 zł, żeby nie ponieść opłaty. Natomiast liczę na to, że zgodnie z obietnicą do października muszę dobić tylko do 60k.

I jeszcze pytanie ode mnie - czy płatność BLIK w internecie w ciężar karty kredytowej będzie objęta ewentualnym chargebackiem?

Ty się zdecyduj czego Ty chcesz i po co pytasz.
Ja bym zapytał w PKO BP, przynajmniej miał bym wiążąca informację z banku, mi na zadane pytanie szybko odpisali bez próby wciskania innych produktów bankowych
Według mnie z chwilą wydanie Infinite czy wymiany na nią masz rok na wyrobienie obrotu 132000 zł by nie naliczyli opłaty rocznej
Resztę forumowicze po twoim poście z dzisiaj już napisali
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3586 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 180  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: eldoras oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group