Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Karpathos
#21 PostWysłany: 21 Lip 2014 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Anonymous napisał(a):
Na tym forum zwracamy się do siebie na "Ty"

Co innego zwracanie się na 'ty', a co innego używanie słowa 'ty' zwracając się do kogoś.
Anonymous napisał(a):
Wynajęcie auta za 85 euro/ doba to nie jest specjalne osiągnięcie.

Jest, jeśli chodzi o samochód, o którym piszę, SUZUKI JIMNY w innych wypożyczalniach na Karpathos powyżej 100 euro.
Anonymous napisał(a):
Podobnie zakup wycieczki od rezydentki TUI.

Z czystego lenistwa. Ktoś mówił, że u Greka tyle samo. Może tak, może nie. W porcie można się dowiedzieć, jak my chcieliśmy kupić rejs to miał już zamknięte. W każdym razie dla Woltiego, który będzie mieszkał w Arkasie o tyle dobrze jest brać z TUI, że dowiozą go w cenie do Pigadii, z której rejsy się zaczynają.
Anonymous napisał(a):
A reszta info przydatna. Dziękuję ;)

Proszę :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Karpathos
#22 PostWysłany: 23 Lip 2014 22:04 

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 18
Z tym, że ja wyszukałem studio na booking.com, a nie przez TUI, więc chyba nie będę miał żadnych udogodnień :) Ładne zdjęcia, oby i nam się takie trafiły :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Karpathos
#23 PostWysłany: 24 Lip 2014 00:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Na pewno, Karpathos bardzo fotogeniczna ;-) Poniżej kilka migawek ;-)

Co do tui, wiesz na lotnisku możecie wziąć od babki kontakt, w końcu kupując czarter jesteście ich klientami. A nuż Wam się przyda. A rejs Wam bardzo polecam, pilotka była z Tui Holland i głównie jej klienci, więc czuło się totalną niezależność, no i te widoki:)))

Akurat nasz hotel na bookingu kosztował dokładnie tyle samo ile my zapłaciliśmy w tui, ale za hotel z przelotem, więc nam się opłacało.

Nie zdziw się jak zobaczysz rachunek za benzynę, jak ktoś już wcześniej wspomniał brak konkurencji=wysokie ceny.

Pozdrawiam :-)

Załączniki:
Komentarz do pliku: rejs
Greckie wakacje (688).jpg
Greckie wakacje (688).jpg [ 127.79 KiB | Obejrzany 3605 razy ]
Komentarz do pliku: rejs
Greckie wakacje (718).JPG
Greckie wakacje (718).JPG [ 160.88 KiB | Obejrzany 3605 razy ]
Komentarz do pliku: rejs
Greckie wakacje (831).JPG
Greckie wakacje (831).JPG [ 142.73 KiB | Obejrzany 3605 razy ]
Komentarz do pliku: Kyra Panagia
Greckie wakacje (1273).JPG
Greckie wakacje (1273).JPG [ 151.85 KiB | Obejrzany 3605 razy ]
Komentarz do pliku: tour po wyspie
Greckie wakacje (1309).JPG
Greckie wakacje (1309).JPG [ 133.59 KiB | Obejrzany 3605 razy ]
Komentarz do pliku: w trasie
Greckie wakacje (1319).JPG
Greckie wakacje (1319).JPG [ 124.6 KiB | Obejrzany 3605 razy ]
Komentarz do pliku: Olympos
Greckie wakacje (1386).jpg
Greckie wakacje (1386).jpg [ 149.29 KiB | Obejrzany 3605 razy ]
Komentarz do pliku: Pigadia
Greckie wakacje (181).JPG
Greckie wakacje (181).JPG [ 150.92 KiB | Obejrzany 3605 razy ]
Komentarz do pliku: mmm;-)
Greckie wakacje (1200).JPG
Greckie wakacje (1200).JPG [ 107.69 KiB | Obejrzany 3605 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Karpathos
#24 PostWysłany: 28 Lip 2014 10:58 

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 18
Wow, super. A jeszcze pytanie jak przeważnie płaciliście, kartą czy gotówką? Restauracje są wyposażone w terminale?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Karpathos
#25 PostWysłany: 29 Lip 2014 01:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Akurat na Karpathos płaciliśmy gotówką, chcieliśmy użyć karty na stacji benzynowej, ale z uwagi, że pracownik od razu załatwia wszystko przy dystrybutorze w końcu zapłaciliśmy gotówą. Później na Rodos często chcieliśmy płacić kartą i zdarzało się, że nie mieli terminala.

Legenda głosi, że gdzieś na Karpathosie jest bankomat, ale jako że nie odczuwaliśmy potrzeby jego użycia, nie zgłębialiśmy tematu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Karpathos
#26 PostWysłany: 29 Lip 2014 07:05 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 113
Co do wypożyczalni aut to polecam rezerwować przez dollar.com ponieważ mają trochę niższe ceny niż w hertz'u a auto i tak odbiera się na stoisku hertz. Wspomniany wcześniej Suzuki Jimny 74 eur.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Karpathos
#27 PostWysłany: 30 Lip 2014 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
@magnat88 Kiedy byłeś na Karpathos? Jak wchodzę na dollara to w przypadku Pigadii przekierowuje mnie na stronę główną hertza (gdzie w moim przypadku było drożej, niż na hertz.gr), a przy Jimnym nie ma ceny tylko każą skontaktować się telefonicznie lub mailowo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Karpathos
#28 PostWysłany: 13 Sie 2014 23:46 

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 18
Wróciłem tydzień temu z Karpathos :( Czas na relację, może komuś się przyda, zainspiruje.

Pierwszy szok był przy lądowaniu. Krajobraz wyglądał jak pustynia. Żadnej zielonej roślinności, oprócz wysuszonych traw. Budynek lotniska jedyny w okolicy i nic w nim nie było. Nasze bagaże były prawie ostatnie i jeszcze uszkodzone, także straciliśmy czas na wypełnienie formularza uszkodzenia przez babeczkę z lotniska, to i wszystkie taksówki odjechały. A nic innego tam nie kursuje :) No można jeszcze auto wypożyczyć. Ale poczekaliśmy chwilę i przyjechała taxi, przywożąc kogoś.

Nocleg mieliśmy w Arkasie, jakieś 15-20 minut od lotniska i taksówkarz skasował 25 euro (miejscowy powiedział nam, że przy mniejszej ilości osób - byliśmy w 4 - biorą 22 euro). Miasteczko bardzo spokojne, do wieczora nie spotka się nikogo oprócz starszych panów pijących kawę przed lokalami :) Do plaży mieliśmy z 15 minut pieszo, ale bardzo ładna - czysty piasek i woda, boisko do siatkówki, bar przy plaży, parasole i leżaki do wynajęcia (podobno 5-6 euro). Małe piwo przy plaży 3 euro.. Z kolei mała woda 0,5 euro. Pracowała tam też Polka, więc trochę się dowiedzieliśmy o wyspie. W samej miejscowości były 2 sklepy (w tym 1 warzywniak), 1 market, 1 apteka i parę restauracji / kawiarni / barów. Wszędzie duże i niestety tłuste porcje jedzenia za 6-8 euro. Jak się dowiedzieliśmy jedzą oni przeważnie fast foody, albo grillowane/smażone jedzenie.. Mi najbardziej smakowało w City View Grill, choć w Taka Taka Mam też spoko. Glaros przy plaży też ok. Prawie zawsze brałem do picia, jak lokalni, mrożone frappe ;)

Przeszliśmy się również do Finiki - wioski rybackiej, gdzie spróbowaliśmy "sword fish". Nieprzyprawiona w ogóle, więc nam nie smakowała.. Nie polecam "Mama Cuisine", gdzie jeszcze bez ostrzeżenia dopisali napiwek po 1 euro za osobę, gdzie w innych lokalach w ogóle tego nie było.

Byliśmy też 2 razy w stolicy - Pigadii. Nie wynajmowaliśmy auta, pojechaliśmy autobusem, który kosztował 2,30 euro za półgodzinną podróż (kursuje raz lub 2 razy dziennie). Zorientowaliśmy się w promach do Diafani - Olympos. Bilety na prom można zakupić w biurze podróży przy "dworcu PKS" w Pigadii lub bezpośrednio w porcie. Koszt to 25 euro, choć u nas przy 4 osobach opuścili do 23 euro. W tej cenie była 1,5 h podróż promem do Diafani i z 15 minut autobusem do Olympos. Na miejscu do spędzenia z 4 h, choć wszystko można obejść w 1 h, dlatego polecam na resztę czasu zatrzymać się w tawernie na końcu tej mieściny - Milos. Tam starsza pani w ludowym stroju wyciąga lokalne przysmaki z pieca opalanego drewnem. Koniecznie polecam cokolwiek spróbować!

A tak to cały czas plaża, obiad, plaża, dom i kolacja we własnym zakresie ;) Turystów wg mnie było mało, jak na środek sezonu i w porównaniu do innych wczasów, ale to było na plus. Dodatkowo wiatr, dzięki któremu można było wytrzymać na plaży. Na wypoczynek bez nastawiania się na zwiedzanie, jak najbardziej polecam. Wydaje mi się, że wyspa na raz, choć wg Polki lepiej jest w Lefkos lub Apelli (podobno najlepsza plaża na wyspie). A tak to całe życie odbywa się w Pigadii, gdzie jako jedyne miejsce na wyspie ma stacje benzynowe, policję i bankomaty :D

Jak jakieś pytania to śmiało - mam rozkład autobusów, zdjęcie mapy Arkasy i inne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Karpathos
#29 PostWysłany: 14 Sie 2014 02:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Byłam zarówno na Apelli (żwirkowa) i Lefkos (piaszczysta), i my jakoś się w Lefkos od razu zakochaliśmy;-)

Co do innych plaż dodam, że w okolicach lotniska są plaże surferów, których akurat nie odwiedziliśmy.
Dalej w stronę Pigadii są zatoczki Amoopi (byliśmy, całkiem w porządku).
Plaża z czerwonym kościółkiem, którą było widać na jednym z moich zdjęć - to Kyra Panagia, motyw występujący na wielu pocztówkach Karpathosu.

PS: W sumie to mało się ruszaliście z tej Arkasy :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Karpathos
#30 PostWysłany: 14 Sie 2014 15:29 

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 391
Loty: 100
Kilometry: 105 516
niebieski
Nie wytrzymałem aż cena spadnie zdecydowanie poniżej 400zł i kupiłem na 28.08 na tydzień więc też zdam relację. W planach mam spanie w 3 różnych miejscach więc oczywyście też zarekomenduję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Karpathos
#31 PostWysłany: 24 Sie 2014 17:49 

Rejestracja: 24 Sie 2014
Posty: 1
Witam ,
teraz bilety są nieprzyzwoicie tanie tydzień od 28.08. 300zł, dwa tygodnie 400zł...

My lecimy 28.08 ... Jeśli ktoś wrócił i ma info jak najlepiej się poruszać i co zobaczyć proszę o info :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Karpathos
#32 PostWysłany: 26 Sie 2014 09:58 

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 391
Loty: 100
Kilometry: 105 516
niebieski
ja znalazłem takie coś - tym się bedziemy sugerować.
http://karpathosbus.wordpress.com/
Ciekawe ile osób z samolotu 28.08 wysiada na Karpathos a ile poleci na Rodos.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Karpathos
#33 PostWysłany: 27 Sie 2014 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Jak ja leciałam 29.05 to wysiadło jakoś z 15-20 osób, reszta na Rodos :D

Ja polecam zwiedzać wyspę samochodem, natomiast jeśli chodzi o rejsy to polecam ten z Vasilisem na najładniejsze plaże, zresztą pisałam już o tym wcześniej...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Karpathos
#34 PostWysłany: 04 Lip 2018 10:58 

Rejestracja: 04 Lip 2018
Posty: 1
Zwracam się z prośbą do osób które były na Karpathos w obecnym lub poprzednim sezonie letnim (2017 lub 2018).
Czy wyspa rozwinęła się pod kątem dostępności bankomatów i dróg?
Czy pojawiły się jakieś nowe atrakcje, które polecacie?
Będę wdzięczny za wszelkie spostrzeżenia i tipy dla podróżujących na Karpatos :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group