Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kapadocja
#61 PostWysłany: 21 Lut 2022 07:22 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Również chętnie się dowiem gdzie od marca można zapłacić mniej niż 100eur. Ja ostatecznie wziąłem z Viatora za 135EUR, zniżka 10% za założenie konta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Kapadocja
#62 PostWysłany: 21 Lut 2022 09:09 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 126
Loty: 134
Kilometry: 117 921
niebieski
Na tej stronie w marcu są po 100 Euro. Osobiście kupowałem u nich loty we wrześniu wtedy cena była 58 Euro. https://excursionmania.com/cappadocia-balloon/
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#63 PostWysłany: 21 Lut 2022 13:55 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Co świadczy o tym,że ceny się mocno zmieniły
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#64 PostWysłany: 21 Lut 2022 19:41 

Rejestracja: 23 Sie 2021
Posty: 35
50 Euro to już imho przesada ale żeby dawać 100 Euro i więcej? To się potem nie dziwcie że podnoszą ceny. Jedynie w tym biurze pytałem https://www.ministertours.com/pl i jeszcze jest jedno zagraniczne co mieli po 59 zaraz sprobuje to znależć i Wam podesle i nie dawajcie się kroić Turkom.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#65 PostWysłany: 21 Lut 2022 20:01 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Ja tam widzę 55EUR ale za wszystko z wyjątkiem balonów, które kosztują 140EUR.

https://www.ministertours.com/pl/z-alan ... -w-dwa-dni

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#66 PostWysłany: 21 Lut 2022 20:10 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Desinto napisał(a):
50 Euro to już imho przesada ale żeby dawać 100 Euro i więcej? To się potem nie dziwcie że podnoszą ceny. Jedynie w tym biurze pytałem https://www.ministertours.com/pl i jeszcze jest jedno zagraniczne co mieli po 59 zaraz sprobuje to znależć i Wam podesle i nie dawajcie się kroić Turkom.


Nikt Ci nie każe z tego korzystać. Płacisz tyle, ile jesteś w stanie, albo ile masz ochotę - nie - to odpuszczasz.
Osobiście uważam, że przelot balonem to bezsprzeczny highlight pobytu tam i spokojnie dałbym za to i te 100+ euro. Wystarczy wybrać tylko solidną firmę, która potrafi to dobrze zorganizować - tutaj oferty też wbrew pozorom się od siebie różnią.

Co do cen - spadek do poziomu 50+ euro był wynikiem tylko i wyłącznie pandemii - dużo mniejszej liczby turystów i co za tym idzie popytu - w normalnych czasach ludzie robią rezerwacje z dużym wyprzedzeniem i lepsze firmy są wybukowane na wiele tygodni do przodu w sezonie. Ponieważ podróże wracają to i ceny wracają do poprzednich poziomów - nie ma w tym nic zaskakującego.
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#67 PostWysłany: 21 Lut 2022 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Oczywiście, tylko w większości wypadków ceny wracają do poprzednich poziomów stopniowo wraz ze wzrostem popytu, tu mamy podwyżkę o ponad 100% z dnia na dzień, w kilkunastu teoretycznie konkurujących firmach jednocześnie - z daleka pachnie to zmową cenową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#68 PostWysłany: 21 Lut 2022 20:35 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
I to samo ma miejsce z paralotnia w Oludeniz. W połowie stycznia miałem potwierdzone loty za 50USD na końcówkę stycznia. Parę dni przed wyjazdem miałem potwierdzić czy będę. Odpisali mi że ceny się zmieniły x 2. Podziękowałem. Sprawdziłem inne firmy i WSZYSTKIE miały identyczne ceny,więc to na pewno dogadali między sobą.

Z lotów u mnie i tak by nic nie wyszło. Za duży wiatr.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#69 PostWysłany: 21 Lut 2022 21:05 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Mareckipl napisał(a):
Oczywiście, tylko w większości wypadków ceny wracają do poprzednich poziomów stopniowo wraz ze wzrostem popytu, tu mamy podwyżkę o ponad 100% z dnia na dzień, w kilkunastu teoretycznie konkurujących firmach jednocześnie - z daleka pachnie to zmową cenową.


Nie wiem czy stało się to tak nagle - jak byłem we wrześniu '21, już wtedy oferta była dość zróżnicowana na poziomach od 50+ do ok. 100 euro - zarówno w internecie jak i na miejscu - oczywiście częściowo to wynik narzutów pośredników itp, ale także jednak zróżnicowania jakości oferty. Bardziej solidne firmy miały bez problemu komplety paxów mimo pandemii i nie schodziły poniżej pewnego poziomu cenowego (który ogólnie był oczywiście niższy niż przed pandemią).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#70 PostWysłany: 22 Lut 2022 22:31 

Rejestracja: 23 Sie 2021
Posty: 35
marek2011 napisał(a):
Desinto napisał(a):
50 Euro to już imho przesada ale żeby dawać 100 Euro i więcej? To się potem nie dziwcie że podnoszą ceny. Jedynie w tym biurze pytałem https://www.ministertours.com/pl i jeszcze jest jedno zagraniczne co mieli po 59 zaraz sprobuje to znależć i Wam podesle i nie dawajcie się kroić Turkom.


Nikt Ci nie każe z tego korzystać. Płacisz tyle, ile jesteś w stanie, albo ile masz ochotę - nie - to odpuszczasz.
Osobiście uważam, że przelot balonem to bezsprzeczny highlight pobytu tam i spokojnie dałbym za to i te 100+ euro. Wystarczy wybrać tylko solidną firmę, która potrafi to dobrze zorganizować - tutaj oferty też wbrew pozorom się od siebie różnią.

Co do cen - spadek do poziomu 50+ euro był wynikiem tylko i wyłącznie pandemii - dużo mniejszej liczby turystów i co za tym idzie popytu - w normalnych czasach ludzie robią rezerwacje z dużym wyprzedzeniem i lepsze firmy są wybukowane na wiele tygodni do przodu w sezonie. Ponieważ podróże wracają to i ceny wracają do poprzednich poziomów - nie ma w tym nic zaskakującego.


Skorzystałem kiedyś i nie było to jakieś łał, właściwie to było aż męczące. Atrakcja wydaje się fajna jak sobie ją wyobrażamy a w rzeczywistości jest o kilka poziomów mniej spektakularna. Jak zresztą cała Kapadocja, szczególnie w zorganizowanej wyciecze. Dużo lepsze wrażenie robi kiedy podjedzie się od drugiej strony wynajętym autem, wtedy to dopiero jest urok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#71 PostWysłany: 23 Lut 2022 09:51 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
zbery napisał(a):
Na tej stronie w marcu są po 100 Euro. Osobiście kupowałem u nich loty we wrześniu wtedy cena była 58 Euro. https://excursionmania.com/cappadocia-balloon/
Jakby co to juz nieaktualna cena;

'We are canceling your reservation.Not really also we uptading our price right now'
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#72 PostWysłany: 23 Lut 2022 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 117
Loty: 64
Kilometry: 97 889
Przed moim listopadowym wypadem do Turcji też obserwowałem tutaj ceny lotów balonem jakie płacili użytkownicy i na przeróżnych stronach i poprzez kontakt z tymi osobami na whatsappie zawsze dostawałem wyższą cene od ok. 75-80 EUR wzwyż (również wyższe ceny proponował mi mój host).

Na sam koniec i tak udało mi się uzyskać taką cenę jaką chciałem czyli 50 EUR, zarezerwowałem swój lot poprzez Airbnb i jak teraz na szybko patrzyłem to też wyskakują mi ceny po 50 EUR na luty. Musicie sobie poszukać, ale podejrzewam że uda wam się coś znaleźć taniej niż wszyscy wam mówią. Nasz lot z Airbnb był organizowany przez firmę Turka Balloons. Szukałem to po prostu wyszukując atrakcje w miejscowości Goreme gdzie miałem nocleg. Gdybym miał ocenić swój lot to 4/5, nie było się do czego przyczepić oprócz tego, że nasz balon był jednym z ostatnich które wyleciał, bo nie mogli znaleźć miejsca do startu, bo wszystko było zajęte.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#73 PostWysłany: 23 Lut 2022 14:23 

Rejestracja: 23 Sie 2021
Posty: 35
Rozmawiałem z gościem z Tuca, w lutym 50 Euro od marca 90 Euro. Z tym, że w balonie jest 28 osób xD To będzie mega frajda w ścisku i pisku xD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#74 PostWysłany: 23 Lut 2022 15:09 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
kain napisał(a):
Przed moim listopadowym wypadem do Turcji też obserwowałem tutaj ceny lotów balonem jakie płacili użytkownicy i na przeróżnych stronach i poprzez kontakt z tymi osobami na whatsappie zawsze dostawałem wyższą cene od ok. 75-80 EUR wzwyż (również wyższe ceny proponował mi mój host).

Na sam koniec i tak udało mi się uzyskać taką cenę jaką chciałem czyli 50 EUR, zarezerwowałem swój lot poprzez Airbnb i jak teraz na szybko patrzyłem to też wyskakują mi ceny po 50 EUR na luty.


Ale my tu o marcu i dalej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#75 PostWysłany: 23 Lut 2022 15:51 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
kain napisał(a):
. Gdybym miał ocenić swój lot to 4/5, nie było się do czego przyczepić oprócz tego, że nasz balon był jednym z ostatnich które wyleciał, bo nie mogli znaleźć miejsca do startu, bo wszystko było zajęte.


Na tym polegają te najtańsze oferty właśnie, że są słabiej ogarnięte logistycznie: firma ma słabe, bardziej oddalone od Goreme miejsce startu gdzieś kompletnie na uboczu (bo lepsi operatorzy mają swoje stałe miejsca przyklepane), później napełnia balon i start jest dopiero w trakcie albo już po wschodzie słońca, krócej trwa lot, nie przelatuje się nisko nad samym miasteczkiem, mało się przemieszcza po terenie, nie zniża się do różnych miejsc w dolinach trakcie lotu itp.
Góra
 Profil Relacje PM off
onufry_z lubi ten post.
onufry_z uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#76 PostWysłany: 09 Kwi 2022 09:04 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
Czesc wszystkim,

Potrzebuje rady.. Niestety w miare szybko, bo w tych okolicznosciach przyrody pytanie jest: jak sie ubrac?
Wlasnie pakuje sie do Kapadocji.Wylot jutro.
I prognoze mamy taka:
https://www.wunderground.com/forecast/tr/g%C3%B6reme

Mam zarezerwowany lot balonem na wtorek. Z uwagi na prognoze domyslam sie ze go przesuna.
No ale wlasnie.
Jakby go nie przesuneli, to bedzie on sie odbywal w temperaturze kolo 0 stopni.
Miala byc sympatyczna wiosenna wycieczka, a tutaj niespodzianka.
Czy tam na gorze w tym balonie bedzie jeszcze zimniej?

Sorry za glupie pytanie, ale ostatnio lecialam 10 lat temu. Byl koniec pazdziernika i bylo calkiem cieplo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#77 PostWysłany: 09 Kwi 2022 09:17 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Co Tobie podpowiada intuicja? Czy lecąc balonem i biorąc pod uwagę wysokość oraz podmuchy wiatru, może być zimniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#78 PostWysłany: 09 Kwi 2022 09:23 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
-- 09 Kwi 2022 09:23 --

W balonie to akurat podmuchow wiatru nie czujesz, bo lecisz razem z nimi, ale tak - pamietam ze niektore wzbijaja sie na okolo 1000 mettrow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#79 PostWysłany: 09 Kwi 2022 09:26 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
To udzielę odpowiedzi: osobiście leciałem nad Paryżem (na przełomie kwietnia i maja) i odczuwalna temperatura była niższa o dobrych parę stopni. Ja ubrałbym się na cebulkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapadocja
#80 PostWysłany: 09 Kwi 2022 09:50 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Oczywiście, że na górze będzie zimniej :roll: Lekcje geografii się nisko kłaniają ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group