Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Link do ETA: https://www.canada.ca/en/immigration-re ... ation.html


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 242 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Sty 2014 12:44 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
Szanowni Forumowicze,

Na stronie ambasady Kanady oraz MSZ RP znajduje się informacja, że ruch bezwizowy do Kanady dotyczy wszystkich posiadaczy paszportów od roku 2006.

Tymczasem dzisiaj w biurze paszportowym poinformowano mnie, że paszporty biometryczne zawierające tylko jedną cechę biometryczną (wydane między 2006-2009) nie upoważniają do wjazdu na teren Kanady bez wizy.
Do wjazdu bezwizowego upoważniają tylko paszporty z dwoma cechami biometrycznymi, a takie wydawane były od lipca 2009.

Moje pytanie jest następujące - czy ktoś może potwierdzić, że bez problemu wjechał do kraju "czerwonego liścia" na paszporcie wydanym w latach 2006-czerwiec 2009.

Pozdrawiam !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 04 Sty 2014 06:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1648
srebrny
Ktoś coś pokręcił. Informacja z pierwszego akapitu ma zastosowanie.
Dwa tygodnie temu wjeżdżałem do Kanady na paszporcie z 2008 roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Sty 2014 09:49 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
Dzięki za info koncentrator !
Tak jak napisałeś - wszystkie paszporty biometryczne od 2006 upoważniają do wjazdu na teren Kanady bez wizy.

Dodatkowo żeby zakończyć ten temat wkleję cytat ze strony Sekcji Wizowej Ambasady Kanady w Warszawie:

"Zwolnienie z obowiązku uzyskania wizy na pobyt czasowy dotyczy jedynie posiadaczy polskich i litewskich paszportów biometrycznych
(tj. paszportów polskich oraz litewskich wydawanych od 28 sierpnia 2006r).
Od 29 czerwca, 2009 wydawane są w Polsce paszporty zawierające drugą cechę biometryczną, zapis odcisków palców.
Informujemy, że wszystkie paszporty biometryczne wydane przez polskie władze uprawniają do bezwizowego wjazdu do Kanady niezależnie od tego,
czy zawierają dane o odciskach palców czy nie."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Sty 2014 11:12 

Rejestracja: 29 Sie 2012
Posty: 34
To ja jeszcze w temacie tej wizy do Kanady. Czy ktoś miał podobny problem? Chce jechać do Kanady, paszport mam z 2011 roku więc niby biometryczny ale... Ale przy pobieraniu odcisków urzędniczka w biurze stwierdziła, że są nieczytelne (wszystkie kolejne palce), przy odbiorze paszportu więc już mi ich nie sprawdzano, rozumiem więc że nie mam takiego zapisy w paszporcie wiec nie wiem czy spełniam warunek dwóch koniecznych cech. I trochę się boję jechać żeby nagle na granicy w Kanadzie się nie okazało, że mnie nie wpuszczą. Miał ktoś podobną sytuację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Sty 2014 11:18 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
jjbb24,

Tak jak napisałem wystarczy jedna cecha biometryczna - nie ma znaczenia czy będzie odcisk palca czy nie !

W przypadku braku możliwości zczytania linii papilarnych taka informacja jest zakodowana w paszporcie.
Moja żona ma identycznie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Sty 2014 11:25 

Rejestracja: 29 Sie 2012
Posty: 34
Dzięki za odpowiedź, w takich sprawach lepiej się 5 razy upewnić. Nie latałam jeszcze w tamte strony więc doświadczeń mało a zdarzyły mi się już dziwne sytuacje na lotnisku w Tajlandii więc jestem przewrażliwiona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Kwi 2014 10:01 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 60
Loty: 35
Kilometry: 85 625
A wie ktoś może czy wjadę bez wizy z dziećmi? Nie wiem, czy ich paszporty są biometryczne, czy nie...
Wyrobione zostały w 2013 roku, ale dzieci przy tym nie było, czyli odcisków palców ich nie ma.
Do końca nie wiem co to są te dane biometryczne w przypadku dzieci.
_________________
http://picasaweb.google.com/rodzina.nawrockich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Kwi 2014 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
W paszportach dzieci nie koduje się odcisków palców, podobnie jak przy wyrabianiu wizy amerykańskiej dzieciom nie pobiera się (do wieku lat 14 czy 16) odcisków palców. Paszporty z 2013 roku są biometryczne, mają zakodowane zdjęcia i dzieci wjadą do Kanady bezwizowo.
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 21 Sie 2015 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4164
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Kanada wprowadza elektorniczna autoryzacje podrozy dla krajow bedacych aktualnie na VWP
Od marca 2016..
Koszt rejestracji $7 (na 5 lat)
Trzeba podac @ i numer karty kredytowej.


_____________________________________________
ETA – Electronic Travel Authorization

The Citizenship and Immigration Canada announced that, after March 15th 2016, a fee will be charged to travelers under the Visa Waiver Program. This fee will be charged when travelers use the Electronic Travel Authorization (ETA). The charge will be 07.00 dollars and the authorization shall be valid for five years and can be used for multiple trips to Canada.
Starting on August 1, 2015, travelers will be able to apply for an ETA online. As of March 15, 2016, it is mandatory that travelers have an ETA before they board a flight to Canada.

All passengers wishing to enter in Canada under the Visa Waiver Program must first obtain an authorization through the website http://www.canada.ca/eTA and attach to the passport.

What is it?

An automated, electronic system for screening passengers before they begin travel to Canada under the Visa Waiver Program (VWP).
It is not a visa. It is a new requirement of the Visa Waiver Program.



Who needs it?


Citizens or nationals of VWP countries* who plan to enter in Canada without a visa by air or sea for temporary business or pleasure.

• * Andorra; Antigua and Barbuda; Australia; Austria; Bahamas; Barbados;Brunei Darussalam; Chile; Croatia; Cyprus; Czech Republic; Denmark; Estonia; Finland; France; Federal Republic of Germany; Greece; Hungary; Iceland; Ireland; Italy; Japan; Republic of Korea; Latvia; Liechtenstein; Lithuania; Luxembourg: Malta; Monaco; Netherlands; New Zealand; Norway; Papua New Guinea; Poland; Portugal; Samoa; San Marino; Singapore; Slovakia; Slovenia; Solomon Islands; Spain; Sweden; Switzerland; Belgium; British citizen; British overseas citizen who is re-admissible to the United Kingdom; British overseas territory citizen who derives that citizenship through birth, descent, naturalization or registration in one of the British overseas territories of:

- Anguilla/Bermuda/British Virgin Islands/Cayman Islands/Falkland Islands/Gibraltar/Montserrat/Pitcairn Island/Saint Helena/Turks and Caicos Islands.


Who doesn’t need it?

American citizens;
Passengers with a valid VISA.



When do they need it?

Mandatory for all VWP travelers entering in Canada without a visa on or after March 15th, 2016.
We encourage travelers to apply for it as soon as they make their travel plans.



How to get it?

By internet: http://www.canada.ca/eTA

Provide basic biographical information and answer all the questions required.
Credit card and an email address are mandatory.
Is it free of charge?
No. Will be charge a tax of $7.00 Canadian dollars



How to pay it?

The tax must be paid with a credit card trough the website: www.canada.ca/eTA
The ETA Response:
Most travelers will receive an answer almost immediately.
It’s mandatory to carry a printout of the ETA approval authorization, to present at the check-in counter as well as on borders service, along with all the necessary documents to travel.



And if the ETA is approved what happens next?

An approved ETA application is valid to make unlimited trips for 5 years, (or until the passport expiration, whichever is shorter), which one comes in first place.



What if a traveler doesn’t have an electronic authorization?

Beginning on March 15th of 2016, VWP travelers who have not received an approved ETA prior to travel may be:
Denied boarding;
Experience delayed processing upon arrival;
Denied admission at Canada port of entry.



Summary: Visa Waiver Program travel requirements


1. Must have a machine-readable passport (Portuguese passport issued after 2001);
2. Travel for up to 180 days on temporary business or pleasure;
3. Round-trip ticket or ticket for onward departure;
4. Arrival on qualified carrier;
5. Beginning March 15th of 2016 must have an approved electronic travel authorization from ETA before traveling.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Wiza / eTA do Kanady
#10 PostWysłany: 28 Paź 2015 15:50 

Rejestracja: 28 Paź 2015
Posty: 5
Wybaczcie, jeśli ten temat był już gdzieś poruszany. Dopiero dołączyłam do forumowiczów.

Sprawa jest dość pilna. Udało nam się kupić fajne bilety na Kubę z międzylądowaniem w Toronto.
W jedną stronę międzylądowanie około 9 godzin, więc będziemy nocować gdzieś w okolicy lotniska, w drugą stronę 5 godzin.
Wylot jest za 14 dni, a nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat wiz do Kanady. Tzn informacje są, ale sprzeczne :shock:

Tu http://www.canadainternational.gc.ca/po ... x?lang=pol
wynika, że wiza nie jest potrzebna.
Z informacji telefonicznych (automat na infolinii) wręcz przeciwnie - jako posiadaczka paszportu, który nie jest paszportem biometrycznym powinnam mieć wizę.

Czy ktoś z Was ostatnio zajmował się rozwiązaniem podobnego problemu? Jeśli tak, to jaka to będzie wiza?

Z góry dziękuję za wszystkie informacje.


Ostatnio edytowany przez krasnal, 13 Lut 2017 08:47, edytowano w sumie 1 raz
Tytuł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Kanady
#11 PostWysłany: 28 Paź 2015 16:10 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Bez paszportu biometrycznego (czyli te wydane przed sierpniem 2006) musisz ubiegac sie o wize. Z paszportem biometrycznym jestes z tego obowiazku zwolniona. Z tym, ze pamietaj tez, ze twoj paszport musi byc wazny ponad 6 mies - inaczej moga Cie nie wpuscic.

Jezeli masz jednak biometryczny paszport to pamietaj tez o nowych wymogach:
"Kanada wprowadza nowe wymogi dotyczące wjazdu do kraju znane jako eTA - Electronic Travel Authorization" <-google
Góra
 Profil Relacje PM off
tuptup uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Kanady
#12 PostWysłany: 28 Paź 2015 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 181
Przerabiałem temat wyrobienia wizy już po zniesieniu wiz dla Polaków, którzy mają paszporty biometryczne. Jako, że miałem ważny paszport jeszcze przez kilka lat to przeszedłem procedurę wyrabiania wizy w ambasadzie. Z tego co pamiętam to oprócz wniosku trzeba dostarczyć było jeszcze sporo dodatkowych papierów, jak zaświadczenie o dochodach, długości pracy, wyciagu z konta bankowego itd. Generalnie duzo więcej tego było trzeba zgromadzić i przekazać niż podczas ubiegania się o wizę do USA. Oczywiście wiza płatna, więc dodatkowe koszty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tuptup uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Kanady
#13 PostWysłany: 28 Paź 2015 17:00 

Rejestracja: 28 Paź 2015
Posty: 5
Wsiadłam w samochód i pojechałam do ambasady. Pocałowałam klamkę, bo okazało się, że sekcja wizowa jest czynna 8.30-12, a nie jak informuje automat 8.15-12 i 15-16...

Rozmawiałam z Panem przez szklaną szybkę przy furtce i powiedział mi, że:

1. od dłuższego czasu dla celów turystycznych nie ma obowiązku posiadania wizy.

2. wystarczy ważny paszport (nie musi być biometryczny).

3. wyjazd trzeba zarejestrować online (ale dopiero od 15 marca 2016 r.), ETA: http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta.asp

4. wizy wydaje się wyłącznie w celu podjęcia pracy, albo studenckie.

5. zajmuje się tym zewnętrzna jednostka: Kanadyjskie Centrum Aplikacji Wizowych z siedzibą a Al. Jana Pawła II 23 , lokal 223
http://www.vfsglobal.ca/canada/poland

6. telefon tam: 22 307 47 74, Pani udzieliła telefonicznej informacji, że niezależnie od rodzaju paszportu turyści nie mają obowiązku posiadania wiz.

7. potwierdza to strona MSZ http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/wizy/


Konkluzja jest jedna: strona ambasady Kanady jest nieaktualna. Podobnie jak informacje nagrane na automat.

Dziękuję wszystkim za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Kanady
#14 PostWysłany: 28 Paź 2015 17:18 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
@tuptup. Polecam artykuł ze strony głównej: http://www.fly4free.pl/wybierasz-sie-do ... aplikacje/
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Kanady
#15 PostWysłany: 28 Paź 2015 17:26 

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 160
Artykuł z głównej dotyczy sytuacji po 15.03.16 a autor postu wylatuje całkiem niedługo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tuptup lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Kanady
#16 PostWysłany: 28 Paź 2015 17:57 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
byłam w Kanadzie we wrześniu. Żadnych wiz nie trzeba. idziesz do kontroli i tyle, żadnych pytań nawet nie było.
do kiedy masz wazny paszport?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tuptup lubi ten post.
tuptup uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Kanady
#17 PostWysłany: 28 Paź 2015 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 181
maxima napisał(a):
byłam w Kanadzie we wrześniu. Żadnych wiz nie trzeba. idziesz do kontroli i tyle, żadnych pytań nawet nie było.

Pytanie kiedy masz wydany paszport, a raczej czy masz biometryczny czy nie ?
Co do pytań podczas kontroli, zawsze miałem zadawanych kilka podczas moich kilku wizyt w Kanadzie na starym paszporcie z wizą jaki i na nowym bez wizy...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Kanady
#18 PostWysłany: 28 Paź 2015 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4164
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
tuptup napisał(a):
2. wystarczy ważny paszport (nie musi być biometryczny).

a to chyba nowosc bo zawsze utrzymywali ze tylko bio..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Kanady
#19 PostWysłany: 29 Paź 2015 11:26 

Rejestracja: 28 Paź 2015
Posty: 5
Paszport mam ważny jeszcze około 10 miesięcy. Niebiometryczny.
Ale przed chwilą sprawa ostatecznie się wyjaśniła :) dostałam odpowiedź z sekcji wizowej ambasady Kanady:

Dzień dobry,

Obywatele polscy mogą podróżować bez wizy na podstawie każdego ważnego paszportu – nie musi być biometryczny.

Pozdrawiamy,


Czyli wiza nie jest potrzebna, a paszport nie musi być biometryczny :)

Same dobre informacje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Kanady
#20 PostWysłany: 01 Kwi 2016 09:23 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 226
niebieski
Witam, jak wiadomo od 15.03 potrzeba eTA, ja do Kanady natomiast będę leciał z USA (Waszyngton-Toronto), czytałem że Kanada z USA mają osobne umowy, potrzebuję eTA czy nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 242 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group