Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
e-wiza-do-okregu-kaliningrad,1463,143155


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Paź 2016 21:00 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 58
Ciekaw jestem czy są tu osoby, ktore odwiedzily Kaliningrad ?
- niekoniecznie droga lotnicza.
Moze jakies polaczenia z Trojmiasta lub ze Zmudzi (Litwa)?

Chetnie przyjme dobre rady co i kiedy warto
a co przereklamowane :)
_________________
40!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 05 Paź 2016 21:14 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
z Gdanska masz autobus bodajze 3 razy dziennie za 30 zlotych odjezdza z dworca PKS.
Góra
 Profil Relacje PM off
KrystianZ uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 05 Paź 2016 21:38 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
A latem bywał bezpośredni pociąg z Trójmiasta - nie wiadomo, czy przywrócą, skoro nie ma małego ruchu granicznego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Paź 2016 05:04 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 58
Michcioj ten autobus to caly rok jezdzi?
Moze masz namiar na rozklad jazdy?

Super wiesci, warto bylo zapytac. Kal do odhaczenia niedlugo mam nadzieje :)
_________________
40!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Paź 2016 09:07 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
Byłem w tym roku, choć niestety tylko na parę godzin i nocleg. Autobusów - przynajmniej w wakacje - jeździ kilka (3-4 dziennie co najmniej).

Poniżej rozkład:
http://www.pks.gdansk.pl/cennik.php?cen=kaliningrad

Kaliningrad, choć oczywiście sporo w nim sowieckich naleciałości, ma bardzo ładną starówkę, przypominającą trochę Gdańsk i inne hanzeatyckie miasta.

Na budżetowy nocleg polecam KD Hostel w ścisłym centrum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Lut 2018 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2018
Posty: 37
Odkopię nieco wątek transportu do Kaliningradu.
Jest kilka połączeń dziennie z Gdańska, nie tylko PKS. Dojechać można również z Warszawy, w sezonie nawet promem z Trójmiasta. Objechałem z kolegą Obwód Kaliningradzki dookoła, transport po Obwodzie całkiem ok. Do nadmorskich miejscowości docierają autobusy, są ponadto busiarze. Do niektórych miejsc da się dojechać tanimi pociągami. Generalnie całkiem fajnie jest tam wszystko zorganizowane.

Jest co zobaczyć nie tylko w Kaliningradzie, ale całym Obwodzie. Fajne są nadmorskie miejscowości (niektóre z nich nie były mocno zniszczone podczas wojny, jest więc ciekawa zabudowa), jest Mierzeja Kurońska. Napisałem siedem tekstów o podróżowaniu po Obwodzie Kaliningradzkim tutaj, na blogu fly4free wrzucam też relację. Zapraszam :)
Góra
 Profil Relacje PM off
mordek lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 16 Lut 2018 11:51 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Tylko że teraz trzeba mieć wizę,
bo nasi jaśnie panujący zablokowali mały ruch graniczny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Lut 2018 11:54 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
powiedz lepiej na jaka wize tam wjechales :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Lut 2018 12:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2596
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Też miałem dopytać, czy do Kaliningradu jest jakaś prostsza możliwość wjazdu niż do reszty Federacji Rosyjskiej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Lut 2018 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2018
Posty: 37
Nie ma. Trzeba wyrobić wizę taką samą jak do Rosji. Niemniej jednak można ogarnąć tanie ubezpieczenie, tani voucher, załatwić formalności osobiście w Wydziale Konsularnym i zamknąć się w kwocie około 300zł. Znowu wrzucę linka do siebie, przy okazji pisania przewodnika po Obwodzie napisałem też dość obszernie o wizach do Rosji - tutaj poradnik.

Przez tą wizę, a może dzięki tej wizie - turystów z Polski nie ma zbyt wielu. Przez wiele lat odkładałem wyjazd, bo w końcu jak już wyrabiać wizę do Rosji, to lepiej pojechać gdzieś wgłąb kraju - Bajkał, Murmańsk, czy choćby Moskwa. Pewnie wiele osób ma podobnie. A Obwód Kaliningradzki moim zdaniem warto odwiedzić, choć oczywiście jest wiele ciekawszych i piękniejszych destynacji.

Najbardziej szkoda Polaków i przygranicznych sklepów. Są tam biedronki i sieciówki, ale głównie to lokalne supermarkety, sklepy mięsne, z chemią itd. Przez likwidację ułatwień wjazdowych ruch tam znacznie zmalał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Lut 2018 14:46 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
klapio napisał(a):
Też miałem dopytać, czy do Kaliningradu jest jakaś prostsza możliwość wjazdu niż do reszty Federacji Rosyjskiej?

kiedys byla opcja malego ruchu granicznego m.in z Gdanska. ale z czasem oczywiscie jasnie nam panujacy zarzadzil dobra zmiane i maly ruch graniczny zlikwidowal.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Gru 2018 00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Ktoś wie jak wygląda obecnie wjazd samochodem na PL blachach do Bałtijsk? O ile po samym Kaliningradzie na FAN ID bez problemu można było jeździć o tyle to zamknięte miasto, naszpikowane bronią podobno jest niedostępne. Czy ktoś może przy okazji mistrzostw świata tam był? I może coś więcej powiedzieć? FAN ID ważne jeszcze tylko 4 dni może warto wykorzystać.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Gru 2018 00:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 481
niebieski
Ja byłem pod koniec września. Wjazd wygląda normalnie, jak do każdego innego miasta. Faktycznie dużo tam wojska ale pieszo, rowerem i samochodem poruszałem się bez problemu. Próbowałem nawet zabrać się na prom płynący na mierzeje wiślaną/bałtycką ale nie ma takiej możliwości. Z tego co zrozumiałem to tylko mieszkańcy obwodu kaliningradzkiego mogą przepłynąć.
Góra
 Profil Relacje PM off
macio106 uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 28 Gru 2018 20:20 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 366
niebieski
"Zamkniętym miastem, naszpikowanym wojskiem" Kaliningrad był tak do początku lat 90. :D Teraz pewne ograniczenia mogą być jedynie w przypadku Bałtyjska (wraz z rosyjską częścią Mierzei Wiślanej), ale i to miasto nie jest już jakąś niedostępną twierdzą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Sty 2019 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2018
Posty: 42
Pytanie do osób które jechały autobusem z Gdańska do Kaliningradu.

Wybieram się w marcu z Gdańska autobusem na lotnisko w Kaliningradzie i stamtąd samolotem do Moskwy. Zastanawiam się jak wygląda kontrola paszportowa? Oczywiście mowa tu o posiadaniu wizy, a nie w ramach małego ruchy.
Wszystkich wysadzają z busa przed granicą i osobno przechodzą na drugą stronę? Jak to wygląda czasowo?
Wdzięczny jestem za wszelkie informację gdyż to mój pierwszy kontakt z Mateczką Rasiją :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 01 Lut 2019 12:50 

Rejestracja: 27 Gru 2017
Posty: 46
Loty: 119
Kilometry: 221 173
Przekraczałem granicę w trakcie mundialu, ale z tego co się orientowałem to procedura bardzo podobna do tej "pozamundialowej" (po prostu niektórym zamiast wizy celnik sprawdzał FanID). Najpierw kontrola po stronie polskiej, ok 15-20min, później po stronie rosyjskiej ok 1-1,5h (autobus zapełniony w ok 75%), wysiadaliśmy na kilka minut bez przechodzenia. Przed nami na przejściu było ok 20 aut, całość zajęła 2h z groszami. Z dworca na lotnisko Chrabrowo taxi (Yandex, zamawiane przez aplikację) ok 500RUB (było po 22, a ostatni miejski autobus był ok 21), przy pustej drodze dojazd ok 15min.

aaa i pamiętaj żeby mieć wydrukowany bilet na ten autobus, ja nie miałem i wyszła mała draka z tego :D
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez marcino123, 02 Lut 2019 15:28, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
Guest3 lubi ten post.
Guest3 uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 02 Lip 2019 15:36 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Z racji że już działa a wspomniano o tym na forum m.in. tutaj
podaję informację w języku polskim:

https://poland.mid.ru/web/polska_pl/glo ... _count%3D4

https://belsat.eu/pl/news/wizy-elektron ... -od-jutra/

Wątek główny o e-wizie :arrow: e-wiza-do-okregu-kaliningrad,1463,143155
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 22 Lip 2019 20:33 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 93
@chester0
w podmiejskich tych nowych dalej jest konduktorka w autobusie czy są już biletomaty jakieś?
Czytam własnie że "Koszt biletu na jeden autobus – 15 rubli (ok. 1,50 zł)" - rok 2013, w google 2019r. - 26,00 RUB (1,56zł) dobrze, że ten rubel idzie w dół :D
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 22 Lip 2019 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Autobusem nie jechałem ,
w pociągu jest konduktor wraz z "ochroniarzem" ;)
Biletomatów nie widziałem -
była maszyna chyba do doładowania karty typu migawka/miesięczny czy coś w tym stylu , ale nie rozgryzałem tematu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Highstyle lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 23 Lip 2019 14:00 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 141
Loty: 260
Kilometry: 606 093
Przy przekraczaniu granicy autobusem rzeczywiście nikt nie sprawdzał ubezpieczenia - natomiast bardzo dokładnie sprawdzana jest wiza elektroniczna i paszport + pytania o niektóre pieczątki w paszporcie.

Mimo braku kolejki formalności trwały długo - w drodze do ponad 2h ze względu na jakieś dłuższe kontrole Ukraińców, którzy jak widać mają jakiś specjalny tryb wjazdu do Rosji. W drodze powrotnej już znacznie szybciej - ok. 1h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group